Mute اینستاگرام و راهنمای عدم نمایش پستهای افراد بدون آنفالو کردن
4.62/5 (13)

Mute اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

Mute اینستاگرام و راهنمای عدم نمایش پستهای افراد بدون آنفالو کردن

آنفالو کردن کسی در شبکه های اجتماعی ممکن است شخص مقابل را خشمگین کند. گاهی اوقات از پستهای کسی خسته شده اید، اما تردید دارید که او را آنفالو کنید یا نه. چند نفر از ما یک فید پر از پستهایی که دوست نداریم را تحمل میکنیم، فقط به خاطر اینکه نمیخواهیم کسی را ناراحت کنیم؟

اینستاگرام به کاربران این امکان را داده است تا استوری را mute کنند اما در ماه می 2018 نیز گزینه ای برای mute کردن (جلوگیری از نمایش) پستهای کاربر از ظاهر شدن در فید اضافه کرد.

هنگامیکه یک کاربر را mute میکنید، هنوز آنها را دنبال میکنید. فقط پستها و یا استوری های آنها را در فید خود نمی بینید تا زمانیکه آنرا unmute کنید.

مثلا اگر دوستی داشته باشید که عکسهای زیادی از مسافرت خود را پست میکند در حالیکه شما در حال کار کردن در محل کار هستید یا موارد دیگر، این قابلیت برای شما مناسب است.

نحوه غیرفعال کردن (mute) اکانتهای اینستاگرام :

مرحله 1: به صفحه پروفایلی که میخواهید آنرا غیرفعال کنید بروید.

مرحله 2: روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای اپ کلیک کنید.

مرحله 3: بر روی گزینه Mute اینستاگرام کلیک کنید.

Mute اینستاگرام و راهنمای عدم نمایش پستهای افراد بدون آنفالو کردن

مرحله 4: میتوانید برای پستها، استوری ها یا هر دو از گزینه Mute اینستاگرام استفاده کنید.

Mute اینستاگرام و راهنمای عدم نمایش پستهای افراد بدون آنفالو کردن

نحوه غیرفعال کردن (mute) استوری های اینستاگرام :

همچنین میتوانید استوری اینستاگرام را از فید استوری خود غیرفعال کنید.

مرحله 1: روی عکس پروفایل حسابی که میخواهید آنرا غیرفعال کنید ضربه بزنید و نگه دارید.

مرحله 2: Mute را انتخاب کنید.

Mute اینستاگرام و راهنمای عدم نمایش پستهای افراد بدون آنفالو کردن

البته هنوز هم میتوانید استوری های کاربران Mute شده را مشاهده کنید (با پیمایش تا انتهای فید استوری خود، آنها را پیدا خواهید کرد، جاییکه میتوانید استوری هایی که قبلا تماشا کرده اید را مشاهده کنید.)

برای از Mute اینستاگرام خارج کردن (unmute) یک کاربر، همان روش نگهداشتن عکس پروفایل را انجام دهید تا زمانیکه گزینه Unmute ظاهر شود.

7 نکته برای جلوگیری از Mute شدن در اینستاگرام

به نظر میرسد غیرفعال کردن یا همان Mute اینستاگرام یکی از بهترین قابلیتهای ارائه شده اخیر باشد، البته تا زمانیکه این قابلیت برای ما توسط کاربران اعمال نشود و mute نشویم! اگر از این زاویه نگاه کنیم خیلی جالب نیست درسته؟

اگر نگران هستید و نمیخواهید کاربران از این قابلیت استفاده کنند و شما را mute کنند، فقط مطمئن شوید که محتوایی با کیفیت بالا ارسال میکنید که کاربران نتوانند و نخواهند محتوای شما را از دست بدهند. در اینجا چند نکته در این مورد ارائه خواهیم کرد.

1. به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت

محتوای متوسط و معمولی به اشتراک نگذارید. هر استوری یا پست یک فرصت برای نفوذ و تاثیرگذاری در مخاطب، به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم و یا ایجاد یک ارتباط قوی تر است و در نقطه مقابل هر پست یا استوری ممکن است منجر به استفاده کاربر از گزینه Mute اینستاگرام شود.

در زمان ارسال هر پست از خود این سوالات را بپرسید. آیا مرتبط و جالب است؟ آیا با صدای برند شما سازگار است؟ آیا برای خودتان آنقدر جذاب هست که بخواهید تماشا کنید؟ آیا از نظر ظاهری جذاب و چشمگیر است؟

دستورالعملها و ابزارهای زیادی برای تولید محتوای عالی وجود دارد، اما همیشه مطمئن شوید که پستهای شما دارای عکس و ویدئوی باکیفیت بالا و کپشن های جذاب و تعاملی باشد.

جزئیاتی مانند رنگ ها و فونت ها را نادیده نگیرید.

2. مخاطب خود را بشناسید

پستها و استوری های برند شما بیهوده ارسال نمیشود. آنها با افراد واقعی به اشتراک گذاشته میشوند. فالوورهای فعلی و کسانی که ممکن است شما را پیدا کنند. هنگامیکه محتوایی در اینستاگرام به اشتراک میگذارید، به افرادی که محتوا را با آنها به اشتراک میگذارید، فکر کنید.

پستها و استوری هایی که با ارزشها و علائق و منافع مخاطبان شما هماهنگ نیستند یا علائق آنها را دنبال نمیکنند و با دلیل مخاطب برای دنبال کردن شما تناقض داشته باشد، خطر mute شدن دارد.

Audience personas یا آنالیز و تحلیل پیج اینستاگرام، میتوانند یک راهی عالی برای شناخت فالوورها و درک خواسته ها و مطالبات آنها باشد. وقتی بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه چیزی برای آنها اهمیت دارد، قادر به ایجاد محتوایی هستید که با آنها ارتباط خوبی برقرار کنید.

مزیت دیگری که شناخت مخاطبین و خواسته های آنها دارد چیست؟ این کار باعث میشود محتوای شما برای افرادی مشابه آنها قابل کشف شود و راحت تر به آنها برسد. محتوای جذاب که با علائق مشتریان هدف شما منطبق است بیشتر احتمال دارد که در تب Explore ظاهر شود.

3. بیش از حد (یا خیلی کم) پست ارسال نکنید

بعضی افراد تصور میکنند هر چه بیشتر پست ارسال کنند، بهتر است. ممکن است فکر کنید با ارسال مداوم پست، بیشتر در ذهن فالوورهای خود خواهید ماند اما واقعیت این است که مخاطبان کیفیت را به کمیت ترجیح میدهند.

اگر روزانه ده ها پست و استوری ارسال میکنید، با احتمال خیلی زیاد محتوای جذاب و چشمگیری ارائه نمیکنید زیرا محتوای بزرگ نیاز به زمان و دقت و توجه دارد. اگر در این فرآیند عجله کنید، ایده های شما شکست خواهند خورد.

به جای ارسال زیاد محتوا، با فاصله زمانی مشخص و در زمان بهینه پست ارسال کنید. اینکار خیلی بهتر از پر کردن فید کاربران است اما، به قول معروف مراقب باشید از آن طرف بام هم نیفتید و کم پست ارسال نکنید زیرا خطر فراموش شدن به همراه دارد.

ایجاد یک تقویم محتوای شبکه های اجتماعی میتواند به شما در برنامه ریزی پستها کمک کند تا زمان لازم برای ایجاد و برنامه ریزی محتوا را به طور مداوم داشته باشید.

4. از هشتگهای مناسب استفاده کنید

این که میتوانید در هر پست حداکثر 30 هشتگ استفاده کنید، به این معنی نیست که حتما باید 30 هشتگ اضافه کنید. با استفاده از هشتگهای زیاد در ظاهر به نظر میرسد روش خوبی برای به دست آوردن فالوورهای جدید و افزایش دسترسی باشد، اما این یک پیروزی توخالی است.

به جای جذب مخاطب فعال و علاقه مند، احتمالا ربات، اسپم یا افرادی را جذب میکنید که متناسب و علاقه مند به برند و فعالیت شما نیستند که در نتیجه فایده ای برای شما ندارد.

از هشتگها به طور استراتژیک استفاده کنید. هشتگ برند ایجاد کنید و به طور مداوم در کنار هشتگهای مناسب برند و حوزه خود برای ایجاد آگاهی استفاده کنید. با اینکار اطمینان حاصل خواهید کرد به افراد مناسب دسترسی پیدا کرده و روابط ارزشمند آنها برقرار میکنید.

اگر میخواهید اطلاعات کامل در مورد هشتگ داشته باشید، هر چیزی که لازم است درباره هشتگ بدانید را در این پست بخوانید.

5. کپشن را فراموش نکنید

تصاویر جذاب و زیبا ممکن است اولویت شماره یک در اینستاگرام باشد، اما این بدان معنا نیست که کپشن را نادیده بگیرید. کپشن در واقع مانند یک بازیگر مکمل ضروری است و شما باید از بهترین بازیگر نقش مکمل کمک بگیرید.

بهترین کپشن های اینستاگرام واضح ، مختصر و عملی است. در حالیکه میتوانید تا 2200 کاراکتر استفاده کنید، کپشنهای با کارایی بالا بسیار کوتاه تر از آن هستند: بین 125 تا 150 کاراکتر.

کیفیت بهتر از کمیت همانطور که در مورد پستها صحیح است در مورد کپشن نیز صدق میکند.

قبل از ارسال، کپشن را از نظر املایی و نگارشی چک کنید. مثل لکه سس کچاپ روی تی شرت سفید، اشتباه نگارشی و املایی اثر کپشن را کم میکند و از هدف اصلی منحرف میسازد. در این مطلب نکات نوشتن کپشن را می توانید بخوانید.

6. به محتوا ارزش اضافه کنید

یک راه برای جلب توجه مخاطبان ارائه ارزش و جوایز و پاداشهای متنوع است.

به عنوان مثال، شما میتوانید تخفیفهای منحصر به فرد و یا فروش ویژه را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. برگزاری مسابقه میتواند یک روش موثر برای جذب فالوور و رشد مخاطب باشد، به خصوص اگر مخاطبان را تشویق کنید دوستان خود را تگ کنند.

با ایجاد ارزش برای فالوورهای اینستاگرام، با ارائه پاداش واقعی به توجه آنها پاسخ میدهید و به آنها دلایلی میدهید که برای شما از Mute اینستاگرام استفاده نکنند.

7. با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

همه ما زمانیکه احساس میکنیم شخصی واقعا به ما گوش نمیدهد مکالمه خود را ادامه نمیدهیم. در حالت آنلاین نیز همین اتفاق می افتد.

مخاطبان دوست دارند شما با آنها صحبت کنید، نه برای آنها. اگر از اینستاگرام به گونه ای که از بیلبورد بزرگراه استفاده میشود، استفاده میکنید ، اشتباه میکنید.

اینستاگرام روشهای زیادی برای برقراری ارتباط با مخاطب ارائه میدهد، آنها را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما موثرتر است. در کپشن سوال بپرسید و به پاسخها جواب دهید.

از قابلیتهای تعاملی مانند نظرسنجی استوری استفاده کنید. در پستهایی که برند شما در آن تگ شده است، کامنت بگذارید. یک ویدیوی زنده به اشتراک بگذارید و در آن به سوالات درباره برند یا محصولات خود پاسخ دهید.

مهم نیست که چطور اینکار را انجام دهید، اگر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، از مزایای روابط قوی تر، وفاداری و مشارکت بیشتر بهره مند خواهید شد.

با دنبال کردن این روشها و اطمینان از اینکه محتوایی ارسال میکنید که خودتان دوست دارید در فیدتان ببینید، میتوانید اطمینان کنید که عکس العمل مخاطب در پستهای برند شما به جای دکمه Mute اینستاگرام ، دکمه Like خواهد بود.

 

منبع: Hootsuite Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟