IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند
4.85/5 (13)

IGTV اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

آیا از ویدئوی اینستاگرام در بازاریابی استفاده میکنید؟

با رونمایی اینستاگرام از قابلیت IGTV، آیا میخواهید از آن برای ارائه ویدئوهای طولانی تر به مخاطبین اینستاگرام خود استفاده کنید؟

در این مقاله با IGTV اینستاگرام و نکاتی برای استفاده از آن در بازاریابی آشنا خواهید شد.

1. ایجاد و تنظیمات کانال IGTV

یکی از جنبه های غیر معمول IGTV اینست که از دسترسی و عملکرد دسکتاپ پشتیبانی میکند. بنابراین میتوانید کانال خود را از طریق تلفن همراه یا دسکتاپ ایجاد کنید.

ایجاد کانال روی موبایل

برای راه اندازی کانال IGTV رسمی خود از طریق تلفن همراه، ابتدا اپلیکیشن رایگان (iOS و Android) مربوط به IGTV را دانلود کنید. این اپلیکیشن مجزا از اینستاگرام است (گرچه میتوانید به طور مستقیم از اپ اینستاگرام به IGTV دسترسی پیدا کنید).

پس از نصب، اپلیکیشن IGTV را باز کنید و به حساب اینستاگرام خود وارد شوید. سپس، باید کانال خود را ایجاد کنید. روی عکس پروفایلتان ضربه بزنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

سپس گزینه Create Channel را از منوی پاپ آپ انتخاب کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

اکنون برای ایجاد کانال خود دستورات را دنبال کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

پس از اتصال، اطلاعات حساب اینستاگرامتان در کانال شما قرار میگیرد و از شما خواسته میشود تا ویدیو آپلود کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

ایجاد کانال روی کامپیوتر

برای ایجاد کانال IGTV از طریق کامپیوتر، این مراحل را دنبال کنید.

با رفتن به Instagram.com ، وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوید.

در زیر قسمت bio اینستاگرام ، زبانه های Posts ، IGTV و Saved را مشاهده خواهید کرد. زبانه IGTV را باز کنید و روی Get Started کلیک کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

دستورالعمل ها را دنبال کنید و روی دکمه Create Channel کلیک کنید تا تنظیمات حساب کاربری خود را نهایی کنید.

2. آپلود ویدئو در IGTV اینستاگرام

IGTV یک پلتفرم ویدئویی است و متاسفانه نمیتوانید ویدیو را مستقیما در اپلیکیشن IGTV ضبط کنید. فقط میتوانید فایلهای ویدیویی را روی کانال خود آپلود کنید.

ویدئوها باید در حالت عمودی یا پرتره باشند. نسبت اندازه ایده آل 9:16 است، اما نسبت 4:5 نزدیک به مربع نیز پشتیبانی میشود. در هر نسبتی غیر از نسبت 9:16، ویدیو صفحه را پر نمیکند. هیچ محدودیتی در تعداد ویدیوهایی که میتوانید آپلود کنید وجود ندارد.

هنگامیکه ویدیو آپلود میکنید، ویدئو برای همه فالوورهای فعلی اینستاگرام شما قابل مشاهده است. فالوورهای فعلی شما به طور خودکار کانال شما را دنبال میکنند و تنها با آنفالو کردن حساب اینستاگرام شما میتوانند کانال شما را دنبال نکنند. IGTV همچنین ویدیوهایی را برای هر کاربر در برنامه پیشنهاد میکند و این باعث میشود شانس دیده شدن محتوای شما توسط افرادی که به محتوای شما علاقمند هستند، افزایش یابد.

آپلود ویدئو از طریق تلفن همراه

برای آپلود یک ویدئو به IGTV، روی آیکون + بالای اطلاعات bio ضربه بزنید. از ویدئوهای موجود در گالری خود، ویدیویی را برای ارسال به کانال خود انتخاب کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

هنگام آپلود ویدیوها از طریق تلفن همراه، محدودیتهایی وجود دارد:

  • ویدئوها باید حداقل 15 ثانیه طول بکشد (به این معنی که شما نمیتوانید ویدیوها را از استوری اینستاگرام خود آپلود کنید).
  • ویدئوها نمیتوانند از 10 دقیقه بیشتر باشند (دستورالعملهای دسکتاپ برای استثنائات این محدودیت را مشاهده کنید).
  • ویدئوهای زنده اینستاگرام ذخیره شده در دستگاه شما (حتی اگر کمتر از 10 دقیقه باشند) در گالری ویدئوها برای آپلود نمایش داده نمیشوند. یک راه حل این است که ویدیوهای زنده را در پوشه دیگری در دستگاه خود ذخیره کنید (به عنوان مثال، آنرا در پوشه Google Photos خود ذخیره کنید).

بعد از انتخاب ویدیو برای ارسال به کانال، عنوان، توضیحات و تصویر را ویرایش کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

به ویدئوی خود عنوان جذابی بدهید تا بیننده تشویق شود آنرا تماشا کند. عنوان را کوتاه انتخاب کنید یا اطلاعات مهم در ابتدای عنوان خود قرار دهید.

از طریق دستگاه تلفن همراه، عناوین و توضیحات ویدئو بعد از ارسال نمیتوانند ویرایش شوند. قبل از ارسال چک کنید، اشتباهات تایپی و متنی نداشته باشید و اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعاتی که میخواهید به اشتراک بگذارید، در نظرگرفته شده است. عنوان ها و توصیف ها را از طریق سایت دسکتاپ در صورت نیاز میتوان ویرایش کرد.

اکثر تصاویر کاور بندانگشتی (thumbnail) برای ویدیوی شما ایده آل نیستند. برای ویرایش عکس کاور خود، Edit Cover را انتخاب کنید. از صفحه پاپ آپ یک تصویر دیگر برای عکس کاور آپلود کنید یا یک فریم را از ویدیو انتخاب کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

وقتی ویرایش اجزای مختلف ویدیو به اتمام رسید، روی Post ضربه بزنید. ویدئو در کانال IGTV شما آپلود خواهد شد.

پس از اینکه اولین ویدیوی IGTV خود را ایجاد کردید، آیکون IGTV را در کنار هایلایتهای پروفایل خود مشاهده خواهید کرد. ضربه زدن روی این آیکون کاربر را به کانال IGTV و لیست ویدئوهای شما هدایت میکند.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

آپلود ویدئو از طریق کامپیوتر

برای آپلود اولین ویدیو به IGTV از طریق دسکتاپ، فایل ویدئویی را در کادر آپلود در سایت دسکتاپ بکشید و رها کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

برای اکثر حسابها محدودیت طول ویدئو به مدت 15 ثانیه تا 10 دقیقه وجود دارد (همانند آپلودهای تلفن همراه). همانطور که در help center اینستاگرم تعریف شده است، “اکانتهای بزرگتر و حسابهای تأیید شده “قابلیت آپلود فیلمها را تا 60 دقیقه در صورت آپلود از طریق دسکتاپ دارند. متأسفانه هیچ تعریفی از آنچه «اکانت بزرگتر» نامیده شده است وجود ندارد.

در حین آپلود ویدئو، میتوانید عنوان و توضیحات خود را کامل کنید. پس از آپلود ویدئو، میتوانید عکس کاور خود را ویرایش کنید، همانطور که در بخش تلفن همراه در بالا توضیح داده شده است.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

زمانیکه ویدیوی شما آماده آپلود است، روی Post کلیک کنید تا آنرا در کانال IGTV شما بارگذاری کند. یا بجای اینکه بلافاصله آنرا در IGTV آپلود کنید، میتوانید ویدیو را به صورت پیش نویس ذخیره کنید.

سایت دسکتاپ به شما امکان میدهد ویدئوی خود را پس از آپلود ویرایش کنید. برای ویرایش عنوان یا توضیحات، ویدیو را از کانال IGTV خود ببینید، روی دکمه 3 نقطه ضربه بزنید و Edit Video را از منوی پاپ آپ انتخاب کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

3. نکات استفاده از ویدئوی IGTV اینستاگرام

اینستاگرام کاربران را تشویق میکند محتوای منحصر به فرد و جدید را در IGTV بارگذاری کنند. با توجه به اینکه ویدئوها باید بیش از 15 ثانیه باشد، نمیتوانید ویدئوهای استوری خود را در IGTV استفاده کنید و با توجه به اینکه ویدئو باید از یک منبع خارجی آپلود شود، اینستاگرام فرض میکند محتوای ویدیویی جداگانه ای برای این کانال ایجاد کرده اید.

در اینجا برای ایجاد ویدیوهای مؤثر برای کانال IGTV خود، چند نکته و روش که میتوانید در ویرایش و آپلود ویدئو خود اعمال کنید را ارائه میکنیم.

پیشنهاد میکنم حتما با ابزارهای ساخت ویدئوهای حرفه ای و کوتاه آشنا شوید.

اجتناب از صدای بلند و یا آزار دهنده

تمام ویدیوهای IGTV اینستاگرام هنگام مشاهده بلافاصله پخش میشوند. کاربران میتوانند صدا را فعال کرده و ویدیوهای شما را با صدا ببینند.

بر خلاف دیگر پلتفرم ها که در آن مهم است در نظر بگیریم که فیلمهای شما بدون صدا پخش میشوند، شما برای ساخت ویدئوهایی که برای IGTV نیاز به صدا دارند آزادی بیشتری دارید. با این وجود، از آنجا که ویدئوها به طور خودکار پخش میشوند، صدای بلند و یا صدای آزار دهنده احتمالا منجر به انصراف تماشاگران از تماشای ویدیوی شما میشود.

اضافه کردن لینکهای قابل کلیک در توضیحات ویدئو

هر نشانی اینترنتی لیست شده در توضیح ویدئویی IGTV یک لینک قابل کلیک است، به این معنی که شما میتوانید ترافیک را به هر وبسایت یا نشانی اینترنتی انتخابی خود هدایت کنید. به سادگی نشانی اینترنتی صحیح را در هر بخشی از توضیح ویدیو که میخواهید، اضافه کنید و بعد از آپلود یک لینک خواهد شد.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

از آنجا که IGTV برای اکثر کاربران جدید است و بسیاری از مردم ممکن است متوجه نشوند که میتوانند بر روی یک لینک کلیک کنند یا حتی متوجه توضیحات نشوند، بهتر است که یک فراخوان در ویدیوی خود داشته باشید تا مخاطبین را برای باز کردن توضیحات و بر روی لینک آگاه کنید.

وجود یک فراخوان برای کلیک روی لینک از ابتدا در ویدیوی شما اطمینان حاصل خواهد کرد که افراد بیشتری فراخوان را می بینند و واکنش نشان میدهند. البته لازم نیست حتما فراخوان را در انتهای ویدئو قرار دهید.

از هشتگها در توضیحات ویدئو استفاده کنید

مدتهاست که هشتگ ها قانون طلایی دسترسی و بازدید بیشتر در اینستاگرام بوده است. IGTV در این زمینه مستثنا نیست. شما میتوانید لیستی از هشتگها را در توضیحات ویدئوی IGTV خود اضافه کنید و ممکن است ویدئوی شما در نتایج جستجو برای هشتگهایی که ذکر کرده اید ظاهر شود. بازدیدکنندگانی که روی ویدیو شما در نتایج جستجو ضربه بزنند، ویدیو شما را به عنوان یک ویدیو تمام صفحه IGTV مشاهده خواهند کرد.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

بررسی آمار ویدئوی IGTV اینستاگرام خود

بخشی از هر استراتژی خوب، آنالیز نتایج محتواست. خوشبختانه اینستاگرام به طور مستقیم از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آمار کلی ویدئو های IGTV را ارائه میدهد.

برای مشاهده آمارهای خود، بر روی دکمه 3 نقطه در هر ویدئو در کانال خود ضربه بزنید و گزینه Insights را انتخاب کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

در آمار خود میتوانید ببینید که چقدر در ویدیوتان مشارکت صورت گرفته و نرخ نگهداشت برای بازدیدها را مشاهده کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

به نظرات کاربر در ویدیوهای خود پاسخ دهید

بازدیدکنندگان میتوانند در مورد ویدیوهای IGTV شما نظر دهند و لایک کنند، درست مثل دیگر پستهای اینستاگرام. این نوتیفیکیشن ها را در کنار دیگر نوتیفیکیشن ها مربوط به پستهای عادی اینستاگرام مشاهده خواهید کرد.

برای پاسخ دادن به نظر کاربر میتوانید روی کامنت در لیست نوتیفیکیشن خود ضربه بزنید یا با ضربه زدن بر روی آیکون کامنت مستقیم در ویدیوی IGTV کانال خود لیست نظرات را مشاهده کنید.

IGTV اینستاگرام و نکاتی که بازاریابان باید بدانند

شما چه فکر میکنید؟ آیا تاکنون IGTV اینستاگرام را امتحان کرده اید؟ آیا میتوانید راههای خلاقانه ای برای ایجاد ویدیو برای مخاطبان خود پیدا کنید؟ آیا نمونه های خوب دیگری از حسابهای دارای ویدئوهای باکیفیت دیده اید؟ لطفا نظرات و راهنمایی های خود را در اینجا با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Social Media Examiner

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟