7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار
4.92/5 (13)

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

نمی دانید برای استفاده از استوری اینستاگرام در کسب و کارتان از کجا شروع کنید؟ درباره اهمیت و محبوبیت استوری اینستاگرام زیاد شنیده اید اما از کجا و چگونه باید شروع کنید؟ بهترین نوع پست برای استوری چیست؟

در این پست 7 ایده ساده برای استوری های اینستاگرام (و چند قالب رایگان) را به اشتراک می گذاریم.

استوری اینستاگرام روز به روز بهتر و بهتر می شود. اکنون به 250 میلیون کاربر ماهانه رسیده و نشانه ای از کند شدن این روند در آن مشاهده نمی شود. روشی جذاب برای ارتباط با مخاطبین و (تاکنون) یک راه آسان برای دیدن محتوای شماست. در این پست می توانید در این مورد بیشتر بخوانید.

استوری اینستاگرام در بالای فید نمایش داده می شود، به این دلیل که هنوز همه با استوری کار نمی کنند شانس شما در دیده شدن افزایش می یابد. فالوورهای شما پست های استوری شما را با احتمال بیشتری نسبت به پست های دائم شما در فید مشاهده خواهند کرد بنابراین فرصت های زیادی برای ایجاد خلاقیت وجود دارد.

در اینجا نگاهی خواهیم داشت به چند ایده هوشمندانه از برندهای خلاق که از استوری اینستاگرام به طور خلاقانه در کسب و کار خود استفاده می کنند.

همچنین برای چگونگی اعمال این ایده ها به کسب و کار خود نکاتی ارائه داده ایم و چند قالب که به شما کمک می کند استوری جذاب داشته باشید و بیشتر دیده شوید.

پیشنهاد میکنیم حتما از مطلب آموزشی راهنمای کامل استفاده از استوری اینستاگرام استفاده کنید.

1. اولین ایده از 7 ایده ساده در استوری اینستاگرام : اعلام اخبار

اگر هنوز در استفاده از دوربین در استوری تبحر ندارید و یا مطمئن نیستید که چه چیزی به اشتراک بگذارید، اعلام اخبار می تواند یک استراتژی عالی باشد. یکی از شرکت هایی که این کار را به خوبی انجام می دهد، Social Bakers است.

Social Bakers قالب هایی ایجاد کرده است که می تواند برای اخبار مختلف برای هر پلتفرم استفاده کنند. سپس آن را به سادگی ویرایش کرده و به سرعت به استوری اینستاگرام ارسال می کنند.

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

چگونه می توانید در استوری اینستاگرام برای کسب و کار از این روش استفاده کنید؟

1. از یک رویکرد مشابه Social Bakers استفاده کنید. ایجاد یک قالب برای اخبار و آمادگی برای ویرایش سریع و سپس ارسال به استوری اینستاگرام.

2. یک اسکرین شات از اخبار یک منبع دیگر بگیرید و آن را در استوری اینستاگرام آپلود کنید.

3. اگر در کار با دوربین راحت هستید، مقابل دوربین قرار گرفته و اخبار را در یک ویدیوی کوتاه اعلام کنید! اگر نیاز دارید بیش از 15 ثانیه صحبت کنید، برای ضبط ویدیوی طولانی از Storeo App (فقط iPhone) استفاده کنید و سپس آن را به قطعات 15 ثانیه ای برای بار گذاری در استوری اینستاگرام تبدیل کنید.

به احتمال زیاد بسیاری از افراد در صنعت و حوزه کاری شما به این شکل از استوری اینستاگرام استفاده نمی کنند. همچنین می توانید یک پست در فید خود اضافه کنید و افراد را برای اطلاعات بیشتر به استوری هدایت کنید.

شما می توانید از مقاله آموزش تکنیک های افزودن ویدئو به شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

2. دومین ایده از 7 ایده ساده در استوری اینستاگرام : راه اندازی یک محصول جدید

اگر محصول جدیدی راه اندازی و ایجاد کرده اید یا در حال راه اندازی هستید، استوری اینستاگرام جای خوبی برای معرفی آن است. حتی می توانید در مورد محصول خود در حالی که هنوز در مرحله توسعه است صحبت کنید!

Chocolate Johnny اینکار را به خوبی انجام داده است.این شرکت محصول جدید شکلات را به صورت ویدئو قرار داد و یک برچسب با هشتگ NewAgeChocolate به آن اضافه کرد. سپس از بازدیدکنندگان پرسید چه کسی مایل است آن را امتحان کند.

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

Chocolate Johnny یک نظرسنجی نیز اضافه کرد، تا بازدید کنندگان را به مشارکت وادار کند. این نوع نظرسنجی می تواند برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد بازار هدف  برای محصول حتی قبل از ارسال به بازار استفاده شود.

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

چگونه می توان از این روش در استوری اینستاگرام برای کسب و کار استفاده کرد؟

1. منتظر نمانید تا محصول شما روانه بازار شود، از یک نظرسنجی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده کنید.

2.  نظرسنجی های تحقیق در mini-market را انجام دهید، حتی قبل از اینکه راه اندازی شوند، می توانید محصولات بالقوه را بیابید.

3. برای دریافت بازخورد، با فالوورهای خود در مرحله توسعه ارتباط برقرار کنید.

4. از ویدیو برای مستندسازی پشت صحنه خود به طور مرتب در همه مراحل استفاده کنید، فالوورها دوست دارند احساس کنند چیز مهمی را کشف می کنند.

پیشنهاد می کنیم با مشخصات انواع ویدئوها و ابعاد آنها در اینستاگرام آشنا شوید.

3. سومین ایده از 7 ایده ساده در استوری اینستاگرام : از نظرسنجی استفاده کنید 

نظرسنجی ، یکی از جدیدترین قابلیت های استوری اینستاگرام است. نظرسنجی یک گزینه عالی برای کسب و کارها و برقراری ارتباط واقعی با مخاطبان هدف است. نظرسنجی می تواند به صورت کمی سرگرم کننده و فان مورد استفاده قرار گیرد یا اینکه می توانید از آن برای دریافت اطلاعات جدی از فالوورهای خود استفاده کنید.

5 گام سریع برای ایجاد نظرسنجی استوری اینستاگرام

1. استوری اینستاگرام را باز کنید.

2. استیکرها را باز کنید (آیکون چهره خندان را در بالای صفحه را انتخاب کنید).

3. استیکر Poll را انتخاب کنید.

4. سوال خود را اضافه کنید (می توانید یک سوال بپرسید)

5. پاسخ های نظرسنجی را ویرایش کنید، می توانید دو پاسخ احتمالی داشته باشید. به طور پیش فرض بله/نه، اما می توانید آن را تغییر دهید و هر چیزی که دوست دارید بگذارید البته باید یک عبارت نسبتا کوتاه برای هر کدام باشد.

Amy Schmittauer از قابلیت نظرسنجی استفاده کرد تا از مخاطبانش بپرسد کدام یک از مخاطبان کتابش را دارند :

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

نکات مهم در نظرسنجی استوری اینستاگرام

1. نظرسنجی ها ناشناس نیستند کسی که نظرسنجی را ایجاد می کند می تواند ببیند شما چه پاسخی دادید و چه کسی هستید. این را به عنوان نظرسنجی کننده و پاسخ دهنده در ذهن داشته باشید.

2. اگر می توانید نظرسنجی را به یک ویدیو اضافه کنید. سپس فالوورها 15 ثانیه می توانند ویدئو را مشاهده کرده و پاسخ دهند. البته اگر محتوا عکس باشد این کار می تواند سریع تر انجام شود. می توانند روی صفحه نمایش را فشار دهند تا استوری را متوقف کنند، اما همه بینندگان شما ممکن است متوجه این موضوع نباشند، بنابراین به آنها زمان بیشتری برای پاسخ دادن بدهید.

در مثال بالا، نظرسنجی Amy می تواند علاوه بر تعامل و مشارکت مخاطبان، اطلاعات مفیدی را در اختیار او قرار دهد. شخصی با او ارتباط برقرار می کند و اعلام می کند که کتاب او را نخوانده است. این شخص می تواند یک رویداد، پادکست یا وبلاگ داشته باشد. او می تواند با آنها ارتباط برقرار کند و یک نسخه کتاب برای آنها ارسال کند.

البته، نظرسنجی همچنین می تواند به صورت کمی سرگرم کننده استفاده شود ، مانند این مثال از Gold Coast Design Collective Markets

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

چگونه می توانید اینکار را با استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار انجام دهید؟

1. از نظرسنجی به عنوان شروع مکالمه استفاده کنید. افرادی که پاسخ میدهند را دنبال کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید، به خصوص کسانی که آنها را به عنوان مشتری ایده آل شناسایی میکنید. حتی اگر فقط با محتوای آنها ارتباط برقرار کنید این کار را انجام دهید.

2. پاسخ های نظرسنجی خود را خلاقانه انتخاب کنید، مجبور نیستید فقط از بله/نه استفاده کنید.

3. از نظرسنجی ها برای بازخورد در مورد ایده ها استفاده کنید، از فالوورهای خود نظر و ایده بخواهید ، آنها را با آنچه که در پشت صحنه انجام می دهید، درگیر کنید.

4. از نظرسنجی بیش از حد استفاده نکنید. در حال حاضر نظرسنجی یک قابلیت سرگرم کننده است اما نباید بیش از حد استفاده شود. بگذارید برای زمانی که واقعا سوالی دارید که می خواهید بپرسید.

5. اگر می خواهید نظرسنجی کنید، فقط نظرسنجی را اضافه کنید، هیچ برچسب یا محتوای دیگری که باعث شود پست شما بیش از حد شلوغ شود را استفاده نکنید. انجام دو کار همزمان برای افراد کار مشکلی است.

4. چهارمین ایده از 7 ایده ساده در استوری اینستاگرام : نمایش اعضای تیم

یک راه عالی برای استفاده از استوری اینستاگرام این است که تیم خود را به نمایش بگذارید! در مثال زیر GE یکی از اعضای تیم که در بالای توربین غول پیکر کار می کند را نشان داده است.

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

GE استوری ها را به روشی سرگرم کننده و خلاقانه به اشتراک می گذارد. بنابراین ایده خوبی است که تیم خود را به اشتراک بگذارید.

چگونه می توانید اینکار را با استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار انجام دهید؟

1. کارمند هفته را نشان دهید، با عکس یا ویدئو ، ویدئو گزینه بهتری است.

2. مصاحبه با یک عضو تیم، از آنها سوالاتی بپرسید یا از آنها بخواهید نکاتی در مورد موضوعی که به فالوورهای شما کمک می کند، عنوان کنند.

3. تیم خود و کار خود را دست کم نگیرید. ممکن است فکر کنید که کار تیم شما زیاد جالب و مورد توجه نیست. ممکن است شما کسی که در بالای توربین های بادی کار می کند را نداشته باشید اما مطمئنا تیم شما جالب و مورد توجه است.

4. اگر اعضای تیم شما با قرار گرفتن جلوی دوربین راحت نیستند، از محیط فیلم بگیرید یا فقط از صدا استفاده کنید. همچنین می توانید بدون دوربین از آنها مصاحبه کنید و نکات و یا پاسخ های آنها را به عنوان تصویر ارسال کنید. خلاق باشید!

حتما مطلب معرفی اکانت های خلاق اینستاگرامی و ایده های خلاقانه آن مطالعه کنید.

5. یک پست یا ویدیوی جدید از وبلاگ را در استوری اعلام کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، استوری های اینستاگرام در بالای فید نمایش داده می شود و فالوورها ممکن است استوری را قبل از پست های معمول شما ببینند.

این باعث می شود استوری اینستاگرام یک راه عالی برای جلب توجه و تشویق افراد به خواندن محتوای جدید یا مشاهده ویدیوی جدید باشد. در اینجا یک مثال از Later Media را مشاهده می کنید:

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

نکته مهم: اگر بیش از 10000 فالوور دارید، می توانید از قابلیت SWIPE UP برای اضافه کردن یک لینک به استوری خود (لینک وبسایت) استفاده کنید. متأسفانه این قابلیت فقط در حال حاضر برای کاربران با بیش از 10000 فالوور در دسترس است و یا اینکه باید یک حساب معتبر و تأیید شده (معمولا برای شخصیت ها و سازمان های بزرگ، سازمان های خیریه یا سازمان های گردشگری) داشته باشید .

سونت اینفو پیشنهاد می کند از مطلب آموزش روش های خلاقانه افزودن لینک به استوری اینستاگرام استفاده نمایید.

با این حال، هنوز می توانید این کار را انجام دهید. نکات زیر در مورد روش های مختلف اضافه کردن فراخوان را مورد توجه قرار دهید.

چگونه می توانید اینکار را با استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار انجام دهید؟

1. برای خواندن پست وبلاگ، ویدیو یا پادکست خود یک فراخوان اضافه کنید. اگر محتوای جدیدی ارائه کرده اید، حتما آن را در استوری اینستاگرام اعلام کنید. حتی یک تصویر مانند آنچه که در بالا مشاهده می کنید می تواند کافی باشد.

2. اگر قابلیت لینک استوری (برای بیش از 10000 فالوور یا حساب های تأیید شده) را ندارید، می توانید از یک ویدیو استفاده کنید و یک لینک کوتاه اعلام کنید. همچنین می توانید افراد را به لینک خود در بیو و یا هر لینک دیگر که می توانید به صفحه نمایش اضافه کنید هدایت کنید. حتی آن را به صورت شفاهی در ویدیو اعلام کنید. فقط به این دلیل که شما قابلیت لینک استوری را ندارید به این معنا نیست که نمیتوانید محتوای جدید خود را به اشتراک بگذارید.

3. برخی از محتواها را به اشتراک بگذارید، به جای اینکه بگویید « پست جدید وبلاگ من را بخوانید» و افراد را به خارج از اینستاگرام بفرستید، مواردی را در استوری به اشتراک بگذارید. مثلا می تواند خلاصه ای از پست باشد. همیشه بهترین گزینه این است که در خود اینستاگرام محتوا را ارائه کنید. به این صورت افراد بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد و به احتمال بیشتری خارج از اینستاگرام کلیک کرده و محتوای شما را می خوانند.

6. ششمین ایده از 7 ایده ساده در استوری اینستاگرام : پشت صحنه را نمایش دهید

یک چیز در مورد همه ما انسانها وجود دارد این است که کنجکاو هستیم و می خواهیم سر از کار همدیگر در آوریم و در مورد استوری اینستاگرام برای کسب و کارها نیز همین مسئله صادق است. دوست داریم از پشت صحنه کار سر در بیاوریم.

استوری اینستاگرام کاملا مناسب این کار است. با وجود گزینه ها و امکانات زیادی مانند ویدئو ، تصویر ،متن و… راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

Koala Mattress Company در استرالیا نمایش پشت صحنه را به خوبی انجام می دهد، ما را به سفر یک روزه در شرکت می برد حتی یوگای اعضای تیم!

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

 

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

Mount Macedon Winery نیز به طور مرتب به پشت صحنه می رود تا نشان دهد که چگونه کار می کنند. همچنین با این کار نشان می دهد محصول بسیار تازه است .

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

چگونه می توانید اینکار را با استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار انجام دهید؟

1. دوربین خود را در طول روز آماده کنید! برای ثبت و مستند کردن روز خود از ویدیو یا عکس استفاده کنید و از کارکنان خود نیز بخواهید که همین کار را انجام دهند.

2. اینستاگرام به شما اجازه می دهد عکس ها را تنها از 24 ساعت گذشته به استوری ارسال کنید، اما یک ترفند وجود دارد: اگر عکس های قدیمی دارید که فکر می کنید با آنها می توانید محتوای عالی ایجاد کنید، از آنها اسکرین شات بگیرید. این کار آنها را وارد camera roll خواهد کرد در نتیجه می توانید در استوری به آنها دسترسی داشته باشید.

3. اگر در ایده گیر کرده اید، نمونه های خوبی که در پایین ذکر شده را ببینید!

7. ششمین ایده از 7 ایده ساده در استوری اینستاگرام : اجرای یک Takeover در استوری

یک فعالیت سرگرم کننده و موثر در استوری می تواند اجرای Takeover باشد. Takeover با شخصی از حوزه کاری شما، کسب و کار مرتبط با شما یا تأثیرگذاران.

در اینجا مثالی از Takeover مربوط به Planoly Account را مشاهده می کنید. Planoly توسط Paige ، یکی از استراتژیست های شبکه های اجتماعی در شرکت Twyla ، اجرا یا Takeover می شود.

Planoly ابزار برای برنامه ریزی ، زمانبندی و تعامل با فید در اینستاگرام می باشد و با Twyla هماهنگی و ارتباط دارند. هر دو شرکت دارای تعداد مخاطبان مشابه هستند، بنابراین راه خوبی برای هر دو مخاطب برای کشف یکدیگر است!

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

همانطور که در بالامی بینید، Paige خود را معرفی می کند و پس از آن پاسخ برخی از سوالات را می دهد و هنر مورد علاقه خود از مجموعه  Twyla را به اشتراک می گذارد.

در این مثال از ویدیو استفاده می کنند (که یک راه عالی برای برقراری ارتباط با مخاطب است)، اما شما می توانید از عکس هم استفاده کنید.

چگونه می توانید اینکار را با استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار انجام دهید؟

1. کسب و کاری که با آن کار می کنید را نشان دهید، آیا کسب و کاری وجود دارد که به طور منظم با آنها کار می کنید و در اینستاگرام نیز حضور دارد تا بتوانید با آنها takeover  کنید؟ این می تواند یک تامین کننده یا شخصی در حوزه کاری شما یا حتی یک رقیب (کمک به ساختن یکدیگر) باشد. نکته این است که مخاطبان شما از آن اطلاعات نفع ببرند.

2. دستورالعمل ها را تنظیم کنید. با شخص یا برندی که می خواهید takeover کنید در مورد نوع محتوای مناسب تبادل نظر کنید. شامل ویدیو ، عکس ، نظرسنجی و یا هر سوالی که می خواهید آنها پاسخ دهند.

3. آنها را در تعامل با مخاطب مشارکت دهید، حتی اگر آن را در دفتر خود ثبت نکنید، می توانید سوالات را برای پاسخ ارسال کنید یا اینکه هر مشارکتی را از طریق اسکرین شات به اشتراک بگذارید. حتی اگر شما محتوای آنها را پست می کنید، راهی برای درگیر کردن شخص مقابل برای مشارکت با مخاطب پیدا کنید.

نکته مهم: سعی کنید با کسب و کاری که حداقل به اندازه شما فالوور دارد همکاری کنید.

دیگر ایده ها

ایده های زیادی برای استوری اینستاگرام وجود دارند. چند مورد در اینجا نام خواهیم برد :

  • به اشتراک گذاشتن عکس های طرفداران ، از طرفداران خود بخواهید تا با هشتگ خاص آن را به اشتراک بگذارند و شما با اجازه آنها آن را منتشر کنید. Visit San Diego این کار را با Fan Photo Friday در استوری انجام داد.
  • به اشتراک گذاشتن محتوای انحصاری
  • نمایش یک رویداد خاص پیش رو
  • ارائه نکات و چگونگی انجام کارها (How-To)
  • به اشتراک گذاری یک مصاحبه
  • خلاق باشید!

به ما بگویید

آیا از استوری اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده می کنید؟

اکانت ها و حساب های مورد علاقه شما که استوری هایش را در اینستاگرام دنبال می کنید چه حساب هایی هستند؟

7 ایده ساده در استوری اینستاگرام برای کسب و کار

Tags:
یک دیدگاه 
  1. سید کاظم فلاح 9 ماه پیش

    سلام ممنون بابت مقاله عالی و مفیدتون

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟