13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما
4.85/5 (13)

افزایش تعامل در فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

آیا میخواهید به دسترسی ارگانیک بیشتری در فید فیسبوک دست پیدا کنید؟ میخواهید بدانید چه نوع پست و محتوایی برای دیگران بهتر جواب میدهد؟

در این مقاله 13 روش ایجاد پستهایی که باعث تعاملات معنادار و بهبود دسترسی ارگانیک در فید اخبار فیسبوک میشوند را ارائه خواهیم کرد.

چرا افزایش تعامل در فیسبوک (Facebook Engagement) بسیار مهم است؟

ابتدا، به صورت خلاصه بررسی میکنیم که چرا تعامل برای بازاریابی فیسبوک بسیار مهم است. تعامل و مشارکت در پست فیسبوک زمانی اتفاق می افتد که پست تاثیر کافی بر افراد داشته باشد (و اغلب احساس را درگیر میکند) و آنها احساس میکنند باید پاسخ دهند.

این طبیعت انسان است که با مشاهده واکنشها و نظرات در یک پست، کنجکاوی او تحریک خواهد شد و به این ترتیب توجه و تأثیر بیشتری را به دنبال خواهد داشت. با اینحال، برای بسیاری از کسب و کارها افزایش تعامل در فیسبوک ، هدف نهایی به اشتراک گذاری بیشتر پستها است زیرا هر چه محتوا بیشتر به اشتراک گذاشته شود، محتوا (و نام کسب و کار) به مخاطبان کاملا جدید دسترسی پیدا میکند و به اشتراک گذاری محتوا به نوعی تایید یا اثبات اجتماعی محسوب میشود.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

جذب مشارکت برای بیشتر دیده شدن پستها در فید اخبار فیسبوک یک فاکتور بسیار مهم و حیاتی است. در ماه ژانویه 2018، فیسبوک تغییرات بزرگی در الگوریتم فید خبری ایجاد کرد و اولویت بیشتری را به پستهای دوستان و خانواده اختصاص داد. فیسبوک توضیح داد، “پستهایی که نظرات بیشتری در آنها رد و بدل میشود و پستهایی که بیشتر به اشتراک گذاشته میشوند، در حال حاضر در فید اخبار بیشتر مشاهده میشوند.”

برای اینکه محتوای شما در فید اخبار رتبه خوبی به دست آورد، باید پستهایی ایجاد کنید که نظرات طولانی در آن داده شود یا به اشتراک گذاشته شوند یا در نظرات بحث و گفتگو، رد و بدل شود. بنابراین ایجاد تعامل برای موفقیت بازاریابی فیسبوک شما بسیار مهم است.


مطلب مرتبط: 10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک برای بازاریابان شبکه های اجتماعی


توجه داشته باشید که فیسبوک رتبه پستهایی که از تعامل تقلبی استفاده میکنند و از این روش برای دور زدن الگوریتم استفاده میکنند را تنزل میدهد. این پستها کاربران را تشویق میکنند تا با یک کلمه یا یک شکلک پاسخ دهند یا از افراد میخواهند تا دوستان خود را در کامنت تگ کنند.

پس چگونه میتوان اطمینان حاصل کرد که پستهای ما تعامل جذب خواهند کرد؟ اولین گام این است که کمی تحقیق کنید و ببینید چه چیزی برای شما و دیگران نتیجه خواهد داد.

چه مواردی در حال حاضر برای افزایش تعامل در فیسبوک بهتر نتیجه میدهد؟

فیسبوک از تمام فعالیتهای صفحه فیسبوک شما در برگه Insights آنالیز ارائه میدهد. در منوی سمت چپ به Posts بروید و زمانیکه مخاطبان شما معمولا آنلاین هستند را چک کنید. از این اطلاعات برای کمک به زمانبندی ارسال پست استفاده کنید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

پستهای اخیر خود را آنالیز کنید تا ببینید کدامیک بیشترین مشارکت را داشته اند. بر تعداد نظرات و به اشتراک گذاری ها تمرکز کنید زیرا این تعاملات بر الگوریتم فیسبوک و نتایج بازاریابی فیسبوک بیشترین تاثیر را میگذارد.

همچنین میتوانید ببینید که کدام پستها به افرادی که طرفداران صفحه شما نیستند، رسیده است.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

نکته مهم: اگر میخواهید اطلاعات خود را به صورت دقیق تری بررسی کنید، میتوانید اطلاعات خود را از Insights دانلود کنید و آن را به اکسل، جاییکه میتوانید آنرا آنالیز کنید، وارد کنید.

در برگه People از Facebook Insights ، اطلاعاتی در مورد مخاطبان خود و افرادی که با پستهای فیسبوک شما تعامل برقرار میکنند را میتوانید ببینید. به طور منظم این اطلاعات را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید محتوای شما برای جذب مخاطبان متناسب با کسب و کار شما بهینه سازی شده است.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما


مطلب مرتبط: چگونه با Facebook Analytics شروع به کار کنید


چه مواردی دیگری برای افزایش تعامل در فیسبوک نتیجه بهتری دارد؟

برای الهام گرفتن از دیگران برای ایجاد پستهای جدید خود، صفحاتی از دیگر کسب و کارها که مخاطب مشابه با شما دارند را بررسی کنید و ببینید چه نوع پستهایی بیشترین تعامل را دارند. نوع محتوا (تصویر، ویدئو)، فرمت محتوا (تصاویر متعدد، تصویر با متن، طول ویدیو، با شرح یا بدون شرح)، نوع و طول متن، تن صدا و تناوب ارسال پست را به دقت بررسی کنید.

همچنین، از ابزاری مانند BuzzSumo برای تحقیق در مورد رقابت در فیسبوک استفاده کنید. اگر نسخه Large BuzzSumo را دارید، میتوانید از ابزار Facebook Analyzer برای جستجوی پستهایی که بیشترین تعامل را دارند، استفاده کنید. نتایج جستجوی خود را با نوع مشارکت فیلتر کنید تا آمارهای دقیقی از دیگر صفحات کسب کنید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

بسته به نوع تعامل مورد نظر شما، میتوانید بهترین زمان برای ارسال محتوا مربوط به یک کلمه کلیدی خاص را ببینید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

همچنین به شما میگوید برای جذب حداکثر مشارکت چه نوع محتوایی و چه میزان متن در پستهای خود قرار دهید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

حتی میتوانید ببینید برای جذب نوع خاصی از تعامل چه زمانی از روز برای به اشتراک گذاری پست مناسب تر است.

هر چند که مخاطبان با هم متفاوت هستند و تنها با تست محتوا در صفحه خود میتوانید بهترین پستها برای مخاطب خود را شناسایی کنید، اما آمارهای BuzzSumo یک نقطه شروع عالی به شما میدهد.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

پس از در اختیار داشتن اطلاعات و آنالیزها، 13 تاکتیک وجود دارد که میتوانید از آن برای ایجاد پستهای فیسبوکی که باعث افزایش تعامل در فیسبوک و ایجاد مشارکتهای معنادار میشود، استفاده کنید.


مطلب پیشنهادی: راهنمای دریافت تاییدیه آبی در فیسبوک


1. جمع آوری سؤالات از طریق کامنت ها

تشویق مخاطبان برای سوال پرسیدن از شما یک راه عالی برای جذب مشارکت و پاسخ و در نتیجه افزایش تعامل در فیسبوک است. اگر یک موضوع یا تم را برای سوالات تعیین کنید، یک تاریخ پایان مشخص کنید و توضیح دهید که چه موقع و توسط چه کسی سوالات پاسخ داده خواهد شد، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

در مورد افرادی که در نظر دارید به سوالات پاسخ دهند، خلاق باشید.

این شخص میتواند کارمندان شما، تامین کنندگان، متخصصانی که با آنها کار میکنید، همکارانی که در یک رویداد آنها را ملاقات میکنید یا دیگر افرادی که با شما همکاری میکنند، باشند و هم میتوانید پاسخها را در صفحه خود به صورت ویدیو یا سند به اشتراک بگذارید و یا از Facebook Live برای پاسخگویی به سؤالات برای ایجاد تعامل بیشتر استفاده کنید.

York Minster، به عنوان بخشی از برنامه جشنواره، جلسات پرسش و پاسخ برگزار کردند. برای گسترش محدوده و دسترسی بالقوه پرسش و پاسخ، درخواست پرسش را در Instagram و Twitter و همچنین در صفحه فیسبوک خود به اشتراک گذاشتند.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

اگر محدودیت منابع ندارید، میتوانید به طور منظم جلسات پرسش و پاسخ برگزارکنید، بنابراین طرفداران شما میتوانند ارتباط بهتری با برند شما برقرار کنند.

2. به اشتراک گذاشتن آفر در فید برای جذب مخاطب مسنجر

رباتهای فیسبوک مسنجر روز به روز محبوب تر میشوند و کسب و کارها میتوانند از آن برای تقویت و ارتقای نتایج بازاریابی فیسبوک خود استفاده کنند. بسیاری از راه حلهای رباتها برای کسب و کارهای کوچک طراحی شده اند مانند ManyChat، که به شما این امکان را میدهد به کامنتهای اضافه شده به یک پست به صورت خودکار پاسخ دهید. میتوانید از مخاطبان بخواهید که برای پست شما کامنت بگذارند و توضیح دهید که بعد از انجام این کار یک اشانتیون در صندوق پستی Messenger خود دریافت میکنند.


مطلب مرتبط: چگونه یک ربات مسنجر فیسبوک برای ارسال خودکار محتوا برای اعضا ایجاد کنید


اگر گزینه ارزشمندی برای ارائه کردن داشته باشید و بخواهید لیستی در مسنجر ایجاد کنید، این روش به خوبی جواب میدهد. همچنین میتوانید از آن برای اشتراک گذاری یک آفر یا واچر استفاده کنید و یک لیست ایجاد کنید. هنگامیکه ابزار ربات ایجاد شد، واچر یا کوپن به صندوق ورودی مسنجر کسی که کامنت بگذارد اضافه میشود.

پستهایی مانند پست زیر، کامنتهای زیادی را به دنبال خواهد داشت که (کامنتهایی که بیش از یک کلمه هستند) به الگوریتم فیسبوک این سیگنال را میدهد که شما محتوای با کیفیت به اشتراک میگذارید و بیشتر مخاطبان شما باید پستهای شما را ببینند:

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

3. احساسات را با ایموجی یا شکلک نشان دهید

بطور کلی پستهایی که حاوی ایموجی یا شکلک هستند، لایک، کامنت و به اشتراک گذاری بالاتری نسبت به پستهایی که ایموجی ندارند، دریافت میکنند. استفاده از شکلک ها همچنین به شما کمک میکند تا کسب و کار شما را صمیمی و دوستانه تر نشان داده و محتوای شما را به یاد ماندنی تر میکند.

اما همه شکلک ها برابر نیستند. برای اطمینان از استفاده از شکلک های برتر برای افزایش کلیک و تعامل، راهنمای ایموجی را مشاهده کنید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

4. به اشتراک گذاری محتوای ایجاد شده توسط طرفداران و مشتریان

به اشتراک گذاری عکسها یا محتوای ارسال شده یا پست شده توسط طرفداران، یک روش عالی است برای اینکه نشان دهید، مخاطب و مشتری چقدر برای شما اهمیت دارد. فقط دقت کنید که از او اجازه بگیرید و نام او را ذکر کنید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

این احساس حسن نیت، احتمالا موجب مشارکت بیشتر در کل و همچنین افزایش تعامل در فیسبوک در تک پستها خواهد شد.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

5. اجرای مسابقه در کامنت برای افزایش تعامل در فیسبوک

یک راه سریع و موثر برای افزایش تعامل، اجرای یک مسابقه در صفحه فیسبوک است و از مخاطب بخواهید با گذاشتن کامنت وارد مسابقه شود.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

اگر از آنها بخواهید عکسی به اشتراک بگذارند، مسابقه شما میتواند به مجموعه ای از محتوای تولید شده توسط کاربر مجهز میشود که میتوانید آنها را به اشتراک بگذارید، البته باید به طور شفاف بگویید که قصد دارید اینکار را انجام دهید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

به خاطر داشته باشید که فقط میتوانید از شرکت کنندگان در یک مسابقه فیسبوک بخواهید که پستی را لایک کنند یا کامنت بگذارند یا یا برای ورود به مسابقه به صفحه شما پیام ارسال کنند. همچنین باید شفاف اعلام کنید که تبلیغ به هیچ وجه توسط فیسبوک حمایت و تایید نمیشود و فیسبوک ارتباط و دخالتی در آن ندارد.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

حتی یک سوال ساده را نیز میتوان به یک موضوع جالب تبدیل کرد.


مطلب مرتبط: چهار نکته برای موفقیت در برگزاری مسابقه در شبکه های اجتماعی


6. درخواست بازخورد از مخاطبان

مردم دوست دارند دیده شوند و احساس کنند که مهم هستند. میتوانید از این ویژگی انسانی بیشترین بهره را ببرید و از مخاطبان خود بخواهید به شما بازخورد بدهند و یا در انتخابهای مختلف در کسب و کارتان به شما کمک کنند. این روش برای افزایش تعامل میتواند شگفت انگیز باشد.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

7. با محتوا نیازهای جامعه خود را پیش بینی و برآورده کنید

ارائه اطلاعات مفیدی که مخاطبان شما به آن نیاز دارند، نه تنها باعث افزایش لایک و کامنت و به اشتراک گذاری میشود، بلکه حتی منجر به تصمیم به خرید از یک کسب و کار میشود و در واقع هدف اصلی حضور ما در شبکه های اجتماعی هم همین است.


مطلب مرتبط: چگونه طی 6 مرحله نسبت به افزایش فالوورهای فیسبوک اقدام کنید


با اینکه این صفحه فیسبوک گروه دامپزشکی کمتر از 1000 لایک دارد، به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید و به موقع در مورد شیوع ویروس منجر به مشارکت زیاد از سمت مخاطبان خود شد.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

هر چه افرادی را که میخواهید آنها را جذب کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید را بهتر بشناسید، راحت تر میتوانید اطلاعات ارزشمند را برای آنها ارائه کنید. این پست کاملا خواسته مخاطب را برآورده کرد:

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

و فکر نکنید که باید تمام این اطلاعات را خودتان تهیه کنید. میتوانید از اشتراک گذاری محتوای ایجاد شده توسط دیگران نیز تعامل خوبی جذب کنید! تیم اجتماعی York Minster میداند که آنها یک مقصد توریستی هستند، بنابراین این پست اطلاعاتی که مخاطبان در این زمینه نیاز دارند را ارائه میکند:

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

8. برای افزایش تعامل در فیسبوک پرسشهای باز مطرح کنید

بهترین راه گفتگو و صحبت کردن با افراد سوال پریدن از آنهاست. برای جلوگیری از روشهای مشارکت تقلبی، سوال پرسیدن در پست فیسبوک یک راه سریع و آسان برای جذب پاسخ است.

شما میتوانید سؤال را به صورت جالب و سرگرم کننده مطرح کنید، مانند این پست:

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

یا از آن به عنوان یک فرصت عالی برای به اشتراک گذاری جزئیات پشت صحنه کسب و کار خود استفاده کنید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

اگر فکر میکنید شجاع هستید، میتوانید موضوعی که میدانید بحث برانگیز است و نظرات مثبت و منفی زیادی دارد را مطرح کنید. سوالاتی که موجب تحریک احساسات شدید میشوند، میتوانند بسیار خوب موجب افزایش تعامل در فیسبوک شوند، فقط باید اطمینان حاصل کنید که بحث و تبادل نظر در این زمینه مودبانه باشد.


مطلب پیشنهادی: 10 ایده سریع و آسان برای احیای صفحه فیسبوک شما


به مثال زیر دقت کنید که کسب و کار ذکر شده به شیوه ای دوستانه به تمامی پاسخها واکنش نشان داده و با ارجاع اطلاعات اضافی در مورد موضوع برای مخاطب ارزش آفرینی کرده است.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

حتی ممکن است یک سوال پرسیدن ساده، به شما در جمع آوری محتوای ایجاد شده توسط کاربر کمک کند.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

9. برای افزایش تعامل در فیسبوک به موضوعات اساسی و ترند بپردازید

به اشتراک گذاری پست در مورد آنچه در دنیای مخاطبان اتفاق می افتد، راهی عالی برای تشویق مخاطب به پاسخ دادن است. این روش به شما این امکان را میدهد تا به بحثی که قبلا ایجاد شده، بپیوندید، بنابراین حضور شما بیشتر شبیه یک دوست است نه کسی که سعی در فروش دارد و انسانها به دوستان خود بسیار بهتر از فروشندگان پاسخ میدهند.

در مورد اخباری که میدانید مورد توجه مخاطب شماست و روی آنها تاثیر میگذارد، پست ایجاد کنید.

یکی از اتفاقات قابل توجه امسال حضور و عملکرد تیم ملی انگلیس در جام جهانی بود که York Minster ویدئویی در این زمینه ارسال کرد.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

اگر به دنبال ایده میگردید، تقویم روزهای ملی و روزهای بین المللی را برای الهام گرفتن ببینید. برای کسب و کارهای محلی، باید درباره رویدادها و مسائل مربوط به مخاطب خود صحبت کنید.

یک رویکرد دیگر این است که در مورد برنامه های تلویزیونی که مخاطبان شما تماشا میکنند، صحبت کنید. در این پست فیسبوک، شرکت نوشیدنی Innocent به برنامه Great British Bake Off اشاره میکند که میداند بسیاری از مخاطبانش آن را تماشا میکنند.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

نام دیگر این روش، خبرنگاری است، که در آن شما با اشاره به یک خبر بزرگ و جاری، پست ایجاد میکنید. برای اینکه اینکار را به خوبی انجام دهید باید خیلی سریع قبل از اینکه خیلی های دیگر این کار را انجام دهند، عمل کنید و اینکه باید مرتبط نیز باشد. نکته انجام این کار این است که موضوعات ترند توئیتر را دنبال کنید.

10. به موارد و فعالیتهای خارج از کسب و کار خود اشاره کنید

مردم عاشق کسب و کارهایی هستند که به چیزی بیش از کسب درآمد و پول اهمیت میدهند. در صفحه فیسبوک خود، پستهایی که منفعت مالی برای شما ندارد، فعالیتهای خیرخواهانه ای که به عنوان یک کسب و کار انجام میدهید یا هر پروژه غیر مالی که در آن مشارکت میکنید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

به اشتراک گذاشتن اخبار مربوط به تأثیرات مثبتی که خارج از کسب و کار داشته اید (حتی اگر کوچک باشد) اغلب منجر به مشارکت بیشتر و افزایش تعامل در فیسبوک نسبت به دیگر انواع پستها میشود.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

11. استفاده از طنز و خنداندن مخاطب برای افزایش تعامل در فیسبوک

میتوانید موضوعی خاص انتخاب کنید و آنرا به آیتمی خنده دار تبدیل کنید و به اشتراک بگذارید. در اینجا نکته کلیدی این است که مخاطبان خود را واقعا خوب بشناسید.

در این پست، Benefit از موضوع ایجاد کلیپ بومرنگ توسط کاربران اینستاگرام استفاده کرده و آنرا به پستی جالب و خنده دار تبدیل کرده است:

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

مردم دوست دارند با هم ارتباط برقرار کنند و احساس کنند درک شده اند. هنگامیکه پستی ایجاد کنید که مخاطبان شما آن را تجربه کرده باشند، مشارکت میتواند به طرز چشمگیری افزایش یابد.

به عنوان مثال، Innocent از موضوع آب و هوا به شیوه ای جالب استفاده کرده است:

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

لازم نیست یک کمدین حرفه ای باشید تا مردم را بخندانید. چیزهای خنده دار هر روز در کسب و کار اتفاق می افتد، بنابراین فقط گفتن این داستان میتواند کامنت و اشتراک زیادی را جذب کند.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

هر چه مخاطبان خود را بهتر بشناسید، بهتر میتوانید آنها را بخندانید.


مطلب پیشنهادی: ابزارهای تبلیغاتی فیسبوک برای موفقیت در بازاریابی و فروش


12. استفاده از تصاویر و مدیاهای جذاب برای جلب توجه

اولین مرحله در ایجاد تعامل، جلب توجه به پستهای شما در فید خبری فیسبوک است. استفاده از تصاویر و ویدیوهایی که بتواند توجه مخاطبان شما را جلب کند ضروری است.

با این وجود، تمام تصاویر و ویدیوها برابر نیستند. عکسهای آماده و بیش از حد ادیت شده، توجه مخاطب را جلب نمیکند، بنابراین بهتر است از عکسهایی که خودتان گرفته اید استفاده کنید.

تصاویر فید اخبار

تصاویر شما لازم نیست حرفه ای یا کامل باشد. عادت کنید عکسهای فوری با گوشی خود بگیرید، یک کراپ (برش) یا فیلتر جالب اضافه کنید و با این کار خیلی زود یک گالری تصاویر منحصر به فرد ایجاد خواهید کرد.

برای جذاب تر کردن تصاویر میتوانید کلاژ یا فریم، متن، افکتهای چشم نواز یا متن اضافه کنید. شما میتوانید از ابزارهای مبتنی بر وب مانند Canva PicMonkey یا Easil یا اپلیکیشنهایی مانند Wordswag یا FrameMagic استفاده کنید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

اگر نمیدانید چه چیزهایی در تصاویر خود قرار دهید، به یاد داشته باشید که صورت و چهره انسان به صورت غریزی توجه مخاطب را جلب میکند.

همچنین به یاد داشته باشید که در یک پست فیسبوک، شما محدود به اشتراک گذاری تنها یک تصویر یا ویدیو نیستید. سعی کنید با اضافه کردن بیش از یک تصویر یا استفاده از فرمت کاروسل توجه بیشتری را به محتوای خود جلب کنید و باعث افزایش تعامل در فیسبوک خود شوید.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

فیسبوک میگوید تبلیغاتی که از فرمت کاروسل استفاده میکنند، هزینه به ازای هر کلیک در آنها 20% تا 30% پایین تر از تبلیغات لینکی استاندارد است.

همچنین سعی کنید از تصاویر متحرک یا GIF ها به جای تصاویر استاتیک استفاده کنید. ابزارها و اپلیکیشن های زیادی برای انجام این کار در دسترس هستند.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل ساخت GIF و استفاده از آن


پست ویدئویی (آپلود)

مدت هاست این واقعیت پذیرفته شده که پستهای ویدئویی فیسبوک از هر نوع پست دیگری بیشتر جلب توجه میکنند. یک تحقیق از BuzzSumo نشان داد که از 20 پستی که بیشترین اشتراک گذاری را در سال 2017 داشتند تنها سه پست ویدئویی نبودند.

انواع خاصی از ویدیو بهتر از بقیه عمل میکنند. یکی از عوامل تاثیرگذار بر میزان تعامل در یک پست ویدئویی ،طول ویدیو است. عامل دیگر مقدار متن در خود پست است.

تحقیق BuzzSumo از 100 میلیون ویدئوی فیسبوک نشان میدهد که برای تعامل بهینه، بهتر است طول ویدئوها 60-90 ثانیه و متن پست 84 حرفی باشد.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

افراد بیشتر ویدئوهای زیر را به اشتراک میگذارند و با آن تعامل برقرار میکنند:

  • موزیک ویدئوها
  • ویدئوهای how to یا ویدئوهایی که نکات و راهنمایی برای انجام کاری را نشان میدهد
  • ویدئوهایی در مورد خوراکی ها و دستور پخت غذاها
  • ویدئوهای الهام بخش و روحیه بخش
  • ویدئوهای سیاسی، ورزشی و …
  • ویدئوهای به اشتراک گذاری اخبار یا نتایج مطالعات و تحقیقات
  • ویدئوهای حیوانات خانگی و بامزه!

اما در مورد فرمت ویدئوها، در تحقیقی از بیش از 33000 ویدئوی فیسبوک، Wochit به این نتیجه رسید که ویدیوهای با فرمت مربع، 275% بازدید بیشتر، 482% اشتراک گذاری بیشتر، 523% کامنت بیشتر و 349% واکنش بیشتر نسبت به ویدیوهای با فرمت landscape (افقی) به دنبال داشته است.

و در سال 2018 افزایش گسترده ای در به اشتراک گذاری ویدئوی عمودی مشاهده شده است.. این نکات فیسبوک به شما کمک خواهد کرد از فرمت عمودی به بهترین نحو استفاده کنید.


مطلب مرتبط: تکنیکها و ابزارهای تولید ویدئو در فیسبوک


برای ایجاد یک تیتر جذاب برای ویدیوی خود، آناالیز رایج ترین عبارات سه و چهار کلمه ای که در عناوین ویدئوهای فیسبوک استفاده میشود به همراه تعداد بازدیدها را ارائه میدهد. در واقع بعضی عناوین باعث میشود افراد برای دیدن آنها بیشتر تشویق شوند.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

اگر میخواهید از ویدیو استفاده کنید و میخواهید خیلی سریع و راحت با گوشی ویدئوی جذابی ایجاد کنید، میتوانید از قابلیت اسلاید شوی فیسبوک استفاده کنید و چندین عکس را سریع و ساده ترکیب کنید. حتی میتوانید آنرا دانلود کنید و در سایتهای دیگر نیز به اشتراک بگذارید.

گزینه دیگر این است که از ابزاری مانند Lumen5 برای ایجاد ویدیو از فایل Word یا پست وبلاگ خود یا از Wave.video برای ایجاد ویدیوی ساده استفاده کنید.

به هر روشی که ویدئوی خود را ایجاد میکنید، مطمئن شوید که دارای زیرنویس است تا درصد بالایی از کاربران فیسبوک که ویدیو را بی صدا تماشا میکنند نیز آنرا ببینند. اگر ویدیوی شما زیرنویس نداشته باشد، فیسبوک آنرا برای شما ایجاد میکند.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما

در نظر داشته باشید که اگر چه این نظریه در بازاریابی پذیرفته شده است که تعامل در پست ویدیویی بیشتر از پست تصویری است، اما همیشه اینطور نیست. این تحقیق از Buffer نشان داد که پستهای تصویری بیشترین مشارکت را جذب میکنند و موجب افزایش تعامل در فیسبوک خواهند شد..

این بستگی به مخاطب شما دارد. توجه داشته باشید که انسان تنوع را دوست دارد بنابراین از ترکیب هر دو استفاده کنید!

در اینجا، دو پست مشابه را می بینید که تعامل بسیار متفاوتی نسبت به هم داشته اند. پستی که دارای چندین عکس بود بازدید و مشارکت بسیار بیشتر از پست ویدئویی داشته است.

13 نکته افزایش تعامل در فیسبوک برای صفحه کسب و کار شما


مطلب مرتبط: نحوه ایجاد و اضافه کردن زیرنویس زمان بندی شده به ویدیو


این مطلب ادامه دارد …

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟