بازاریابی فیسبوک
4.5/5 (4)

قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

در مطلب قبلی از افزایش فالوورهای فیسبوک گفتیم و در این مطلب در مورد قابلیتهای پنهان بازاریابی فیسبوک صحبت میکنیم.
برای بیش از 1.8 میلیارد کاربر فعال ماهانه در فیسبوک ، بررسی فید و گرفتن آخرین اخبار کار آسانی است. اما برای مدیران شبکه های اجتماعی و بازاریابان، مدیریت صفحات فیسبوک کار زمان بر و دشواری است. به همین دلیل باید به طور مرتب از قابلیتهای جدیدی که ارائه می شود آگاه و به روز باشند تا بتوانند حداکثر استفاده را ببرند.

در اینجا 10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک برای بازاریابان شبکه های اجتماعی ارائه میکنیم.

1. صفحاتی که میخواهید زیر نظر داشته باشید

بازاریابان به منظور بازاریابی فیسبوک میتوانند تا 100 صفحه برندهای مختلف را دنبال کرده و فعالیتهای صفحات (فیلتر شده توسط پستهای برتر طی 7 روز گذشته) مثل مشارکت و افزایش مخاطبان را با صفحه خود مقایسه کنید.

برای دسترسی به این قابلیت (Pages to Watch) بر روی Insights کلیک کنید.

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

سپس برگه Pages to Watch را پیدا کنید. درست زیر 5 Most Recent Posts .

صفحاتی را که میخواهید زیر نظر بگیرید را به لیست خود اضافه کنید. هنگامی که اضافه شدند، روی نام آنها کلیک کنید. فیسبوک اطلاعات مفصلی از پستهای هفته جاری آنها ارائه میکند و به شما این امکان را میدهد تا در عرض چند ثانیه پستهای برتر صفحاتی که دنبال میکنید را مشاهده و بررسی کنید.

2. جستجوی پستهای قبلی

بسیاری از بازاریابان شبکه های اجتماعی با داده های عملکرد پستها در برگه Insights آشنا هستند. این بخش یک ابزار قدرتمندی است که عملکرد پستهای قبل در موارد زیر را ارائه میکند: واکنشها (ری اکشن ها)، کلیکهای لینک، به اشتراک گذاری ها، لایک ها در اشتراک گذاری ها و موارد بیشتر.

اما بعضی از بازاریابان ممکن است با یکی دیگر از ویژگیهای بازاریابی فیسبوک آشنا نباشند. ابزار جستجوی پستهای منتشرشده (Published post search).

با کمک این قابلیت به راحتی میتوان پستها را بر اساس عناوین خاص جستجو کرد.

این قابلیت همچنین برای برندهایی که محتوای خود را بیش از یک بار در طول سال ارسال میکنند (در Buffer با استفاده از ابزار Rebuffer میتوان این کار را انجام داد) بسیار مفید میباشد همچنین این کار باعث جلوگیری از تکرار محتوای ضعیف میشود.

قبل از ارسال یک مطلب قدیمی، از خود بپرسید: آیا این مطلب را قبلا ارسال کرده ام؟

  • اگر نه – چه نوع پست هایی اخیرا موفق بوده اند و چگونه می توانم این موفقیت را تکرار کنم؟
  • اگر بله – چگونه می توانم این محتوا را بازنویسی کنم تا به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنم؟

مطلب آموزشی پیشنهادی:  دانلود ویدئو فیسبوک بدون استفاده از نرم افزار


3. لایک کردن یک صفحه به عنوان برند مورد علاقه خود

یک راه خوب برای حمایت و نشان دادن علاقه خود به دیگر برندها در فیسبوک این است که صفحه آنها را از صفحه شخصی خود لایک کنید. همچنین میتوانید صفحات برندهای دیگر را به عنوان صفحه کسب و کار خود لایک کنید.

این قابلیت بازاریابی فیسبوک این امکان را میدهد تا بازاریابان برندهای مورد علاقه خود را از صفحه کسب و کار خود حمایت کنند.

برای لایک کردن یک برند از صفحه کسب و کار خود، صفحه ای که میخواهید «لایک کنید» را جستجو کنید و به تایم لاین بروید. سپس روی آیکون سه نقطه کلیک کنید و Like as your page را انتخاب کنید:

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

تمام صفحات کسب و کار فیسبوک که آن ها را مدیریت میکنید در منوی کشویی ظاهر میشود و شما میتوانید بر روی save کلیک کنید.

4. میتوانید یک مطلب را ذخیره کرده و بعدا مطالعه کنید

با استفاده از قابلیت Save for Later فیسبوک ، میتوانید چیزهایی که در فیسبوک مشاهده میکنید را ذخیره و نشانه گذاری کنید تا بتوانید بعدا آنها را مشاهده کنید، مانند لینکها یا ویدئوهایی که دوستانتان پست میکنند، رویدادهای آینده، صفحات و عکسها.

این قابلیت به شما کمک میکند چیزهایی را که ممکن است بعدا بخواهید به اشتراک بگذارید را ذخیره کنید و اخیار و اطلاعات مهمی را که میخواهید بعدا بخوانید را نشانه گذاری کنید.

برای استفاده از این قابلیت:

از فید خود، بر روی فلش در گوشه سمت راست پستی که میخواهید ذخیره کنید، کلیک کنید :

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

از درون صفحه روی آیکون “چرخ دنده” کلیک کنید و سپس Save Link را انتخاب کنید. از یک رویداد (event) روی آیکون شبیه روبان کلیک کنید و سپس Save را انتخاب کنید.

برای مشاهده پستهای ذخیره شده یا مقالات:

میتوانید به طور مستقیم به www.facebook.com/saved بروید یا به مقالات ذخیره شده از فید خبری خود در سمت چپ دسترسی داشته باشید، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

5. دعوت از مخاطبین ایمیل برای لایک کردن صفحه شما

این قابلیت برای کسب و کارهای کوچک و برندهایی که تازه در فیسبوک شروع به کار کرده اند بسیار مفید است، زیرا به شما این امکان را میدهد مخاطبین ایمیل خود را دعوت کنید تا صفحه شما را لایک کنند.

کاری که باید انجام دهید این است که بر روی دکمه “…” در صفحه کسب و کار خود کلیک کنید:

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

سپس Suggest Page را انتخاب کنید.

هنگامی که Suggest Page را انتخاب کردید، یک منوی پاپ آپ ظاهر می شود که گزینه های مختلفی را که میتوانید برای وارد کردن مخاطبین خود استفاده کنید، به شما ارائه میدهد. همانطور که در اینجا می بینید:

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

در اینجا محدودیت هایی وجود دارد. به خاطر داشته باشید اگر میخواهید لیست بلندی از مشتری یا مشترکین را وارد کنید، فقط میتوانید 5000 مخاطب در روز آپلود کنید، با این حال 5000 مخاطب در روز یک شروع فوق العاده است!


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک


6. Audience Insights

یکی از 10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک ، به خصوص با شیوع تبلیغات پولی، Audience Insights است. Audience Insights در فیسبوک اطلاعات دقیق در مورد مخاطبان مورد نظر شما ارائه میدهد به طوری که با تحلیل آنها میتوانید محتوای مناسب با مخاطبان خود ایجاد و ارائه کنید.

همچنین این قابلیت یک ابزار شگفت انگیز برای ایجاد گرافیکهای آماری جالب و جذاب در مورد مخاطبان جهانی فیسبوک یا اطلاعات جمعیتی صفحه مخصوص شما است. SproutSocial داده های جمعیت شناختی را به صورت اینفوگرافیک های جذاب برای وبلاگ ها و کانال های مختلف شبکه های اجتماعی ارائه میکند.

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

7. افرادی که در پست شما مشارکت داشته اند را دعوت کنید تا صفحه شما را لایک کنند

برای کسب و کارهای کوچک و برندهایی که به دنبال استفاده هر چه بهتر از هر پست فیسبوک هستند، یک گزینه پنهان وجود دارد که میتوانند افرادی که در محتوای آنها مشارکت و تعامل داشته اند را دعوت کنند تا صفحه اشان را لایک کنند.

برای دسترسی به این قابلیت، لینک زیر هر پست که تعداد افرادی که لایک کرده اند و تعداد کامنتها را نشان میدهد را پیدا کنید. چیزی شبیه به این:

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

سپس، به طور مستقیم بر روی آن لینک کلیک کنید (هم برای دسکتاپ و هم موبایل کار میکند). لیستی از افرادی که پست را لایک کرده اند را نمایش خواهد داد. در سمت راست منوی پاپ آپ میتوان مشاهده کرد که کدامیک صفحه شما را لایک کرده و کدامیک لایک نکرده اند. اگر لایک نکرده اند، به سرعت میتوانید از همان لیست آنها را دعوت کنید تا صفحه شما را لایک کنند.

8. Facebook Pixel

برای بازاریابان شبکه های اجتماعی که تمایل دارند ROI در شبکه های اجتماعی را محاسبه کنند، استفاده از Facebook Pixel ضروری است. فیسبوک دستورالعمل های کاملی برای تنظیم Facebook Pixel خود را ارائه میکند و لازم نیست شما حتما یک توسعه دهنده باشید تا بتوانید آن را به راحتی تنظیم کنید.

بدین صورت:

  • به Ads Manager فیسبوک رفته
  • روی Actions > View Pixel Code کلیک کنید
  • کد را هایلایت کرده و سپس کد را کپی کنید
  • آن را بین تگ های هدر خود قرار دهید

نکته: اگر در وردپرس هستید، میتوانید از یک پلاگین مانند Google Tag Manager استفاده کنید تا بتوانید تمام کدهای ردیابی وبسایت خود مانند Google Analytics و غیره را مدیریت کنید.

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

Facebook Pixel این امکان را به شما میدهد تا:

1. از وبسایت خود برای بازاریابی مجدد مخاطبان سفارشی ایجاد کنید

2. تبلیغات را برای تبدیل مخاطب به مشتری بهینه سازی کنید

3. پیگیری تبدیل ها و اختصاص آنها را به تبلیغات خود

اگر برای تبلیغات آنلاین پول پرداخت میکنید، تبلیغات شبکه های اجتماعی ممکن است درآمد خوبی برای شما داشته باشد، اما مهم است که از نزدیک و به طور دقیق نتایج تبلیغ خود را زیر نظر داشته باشید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: 6 اشتباه تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی


9. پین کردن پستها در بالای صفحه فیسبوک

قرار دادن و پین کردن پستها در بالای صفحه برند شما یک استراتژی بازاریابی فیسبوک است که ظاهرا ساده اما در عین حال فوق العاده مفید است که به کمک آن میتوانید پستها ، اطلاعیه ها و رویدادهای مهم را به مخاطبان خود معرفی کنید.

در تایم لاین خود، پستی که میخواهید پین کنید را پیدا کنید، روی پیکان پایین در گوشه پست کلیک کنید و روی Pin to Top کلیک کنید. به همین سادگی!

یکی از مهمترین مواردی که باید در مورد پین کردن پستها در بالای صفحه خود در نظر داشته باشید این است که آنها را به صورت چرخشی تغییر دهید.

چرخشی کردن آن این امکان را به شما می دهد تا پستهای مختلف را نمایش دهید. پیشنهاد میشود پستهای پین شده را هر دو هفته یک بار تغییر دهید.

10. سفارشی کردن ظاهر صفحه کسب و کار

فیسبوک به تازگی یک قابلیت جدید جالب ارائه کرده است که به کسب و کارها این امکان را میدهد تا ظاهر صفحه خود را بر اساس نوع کسب و کار خود سفارشی سازی کنند. این یک گزینه عالی برای کسب و کارهایی است که به دنبال تغییر صفحه خود و اولویت بندی مهمترین مطالب خود هستند.

برای دسترسی به این قابلیت، به قسمت تنظیمات در پایین صفحه کسب و کارتان بروید. در سمت چپ گزینه Edit Page وجود دارد:

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

سپس گزینه جدید Template را مشاهده میکنید که میتوانید آن را ویرایش کنید.

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک

در اینجا، شما میتوانید از قالب پیش فرض استاندارد یا چیدمان های جذاب دیگری مانند خدمات، رستوران ها، سیاست و … برای کسب و کارهای زیر استفاده کنید.

10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک


ترفند پیشنهادی: چگونه بصورت آفلاین وارد فیسبوک شویم


منبع : Ten Little-Known Facebook Marketing Features and Hacks You Can Try Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟