گسترش چت گروهی اینستاگرام و استفاده همزمان 6 نفر از آن
5/5 (5)

گسترش چت گروهی اینستاگرام در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

گسترش چت گروهی اینستاگرام و استفاده همزمان 6 نفر از آن

در مطلب قبلی در مورد اضافه شدن GIF به دایرکت اینستاگرام صحبت کردیم و در این مطلب از ارتقا قابلیت ویدئو چت گروهی در اینستاگرام صحبت خواهیم کرد.

این یک آپدیت کوچک ولی بسیار هیجان انگیز است، با گسترش چت گروهی اینستاگرام هم اکنون کاربران میتوانند بطور همزمان با 6 نفر ویدیو چت داشه باشند. این یک افزایش 50 درصدی نسبت به آپدیت اولیه این گزینه است. این قابلیت که برای اولین بار در ماه ژوئن منتشر شده بود امکان ویدیو چت را ماکزیمم برای 4 نفر فراهم مینمود.

گسترش چت گروهی اینستاگرام و استفاده همزمان 6 نفر از آن

چرا این موضوع مهم است؟ این یک پیشرفت بسیار جالب به شمار میرود چون توانسته است محبوبیت بالایی را بدست آورد و دقیقا همان چیزی است که شما به آن فکر میکنید. سرمایه گذاری روی زمان برای ایجاد ابزار جدید رمز موفقیت هر چیزیست.

همانطور که ذکر کردیم، هنگامیکه این ویژگی راه اندازی شد، اینستاگرام تبدیل به یکی از بهترین پلتفورمها برای ویدیو چت در بین کاربران جوان شد.

زمانیکه اینستاگرام برای اولین بار گزینه Live-stream خود را در سال 2016 راه اندازی کرد، مدیر مسئول Instagram Live آقای Shilp Sarkar اشاره کرد که:

“چیزی که توجه ما را به خود جلب کرد، مورد استقبال قرار گرفتن این گزینه توسط افراد جوان بود، آنها بعد از مدرسه زمان زیادی را در live-stream  میگذراندند که این مساله برای ما بسیار جالب بود.”

این محبوبیت در اینستاگرام باعث افزایش رو به رشد برنامه های مشابه نظیر Houseparty شد. یک ماه بعد از انتشار این برنامه تعداد کاربران آن به 20 میلیون نفر رسید. جالب اینجاست که Houseparty به تازگی گزینه پیام شخصی یعنی Facemale را راه اندازی کرده که به کاربران این امکان را میدهد که 15 ثانیه از تماس خود را ضبط و به اشتراک بگذارند.

Houseparty بطور روزانه چندین میلیون کاربر فعال دارد که بطور متوسط 55 دقیقه در روز در آن فعالیت میکنند. این برنامه ها راهی برای حضور در کنار دوستان بدون صرف زمان و هزینه اضافیست که ناگفته نماند که بدون تردید آسیبهای اجتماعی متعددی را ممکن است به همراه داشته باشد. علیرغم این موضوع محبوبیت بسیاری بین جوانان دارد و راهی ساده برای برقراری ارتباط در هر لحظه و هر زمان است.

تلاشهای Facebook برای رقابت در این عرصه نتایج مختلفی را با خود به همراه داشته است. در حالیکه تماس ویدیویی در فیسبوک مسنجر بطور قابل توجهی در حال افزایش بود، برنامه اختصاصی ویدیو چت فیسبوک بنام Bonfire هنوز در همه جا گسترش پیدا نکرده و پیش بینی میشود که با استقبال چشمگیری روبرو نخواهد شد.

شاید بعد از آن، Instagram مهمترین رقیب برای Facebook باشد، در حالیکه خیلی نباید نگران پیروزی Houseparty در نبرد بین پلتفرمهای تماس آنلاین بود، Facebook هنوز برای پیروز شدن در این عرصه فرصت دارد.

با ادامه فشار کمپانی ها برای تمرکز بر محتوای ویدیویی، همه عناصر محتوای ویدیویی اهمیت پیدا کرده است. بیشتر از همه اینها، Facebook  میتواند کاربران را برای پیوستن به برنامه های ویدیویی خود تشویق کند، در هر شکل با ایجاد لینکهای همیشگی میتواند با تبلیغ به پیشرفت محصولات ویدیویی خود کمک کند.

اگر به تماشای ویدیو در Instagram عادت کرده اید، گزینه IGTV انتخاب بسیار مناسبی برای شماست. ممکن است خیلی مهم به نظر نرسد ولی تاثیر گسترده این ابزار در جامعه لایق توجه بیشتر است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟