کپشن اینستاگرام
4.86/5 (7)

کپشن اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

در مطلب قبلی از کسب درآمد از اینستاگرام گفتیم و در این مطلب قصد این است که از کپشن اینستاگرام بگوییم.
درست است که محور اصلی فعالیت اینستاگرام محتوای بصری است ، اما نوشتن یک کپشن تاثیرگذار میتواند منجر به جذب لایک و کامنتهای بیشتر (مشارکت و تعامل) شود و در واقع مهم ترین مسئله همان مشارکت و تعامل است .

الگوریتم اینستاگرام پستها را بر اساس علاقه مندی کاربر در فید کاربران قرار می دهد. به این معنی که یک عکس یا ویدیو که لایک و کامنت بیشتری دارد شانس بیشتری برای قرار گرفتن در قسمتهای بالای لیست دارد.

در این مطلب به شما نشان میدهیم که چه کپشنهایی موثر هستند و چگونه یک کپشن تاثیرگذار بنویسید. همچنین مجموعه ای از ایده های کپشن اینستاگرام و مثالهایی از کپشن خوب برندها را ارائه میکنیم تا بتوانید از آنها ایده بگیرید.

اگر برای اضافه کردن ، ویرایش و یا حذف کپشن پست موجود نیاز به کمک دارید راهنمای سریع how-to اینستاگرام را مشاهده کنید.

یک کپشن خوب چه نوع کپشنی است؟

یک کپشن اینستاگرام عالی ، حوزه کاری و زمینه فعالیت و شخصیت و هویت برند را نشان میدهد ، مخاطب را سرگرم میکند و مخاطب را به اقدام و واکنش تحریک میکند. کپشنها می توانند تا 2200 کاراکتر طول داشته باشند و میتوان از شکلک و حداکثر 30 هشتگ در آن استفاده کرد.

البته این بدان معنا نیست که کپشن شما پر از هشتگ و شکلکهای مزاحم باشد. بلکه باید به گونه ای باشد که توجه مخاطب را جلب کرده و خواندن آن آسان باشد. همچنین باید با محتوا و مخاطبان خود همخوانی داشته باشد.

در اینجا 12 نکته برای نوشتن یک کپشن عالی در اینستاگرام را به شما معرفی می کنیم.

1. مخاطبان خود را بشناسید

چه تعداد از 700 میلیون کاربر فعال ماهانه مشتریان واقعی و بالقوه شما هستند؟ این پلتفرم توسط افرادی با درآمدهای متفاوت استفاده می شود و این شبکه اجتماعی در میان زنان نسبت به مردان بسیار محبوب تر است.

اما این اطلاعات کلی است. بهتر است مخاطبان خود را جزیی تر بشناسید. هر چه آنها را بهتر بشناسید ، میتوانید مشارکت آنها را بیشتر جذب کنید. از آنجا که احتمالا شما نمیتوانید تک تک مشتریان بالقوه را بشناسید، توصیه میکنیم اطلاعات پایه ای در مورد مشتریان هدف ، اهداف و نیازهای آنها را مشخص کنید.

برای اینکه تعیین کنید مشتریان شما چه کسانی هستند باید سؤالاتی از خودتان بپرسید. چند ساله هستند؟ کجا زندگی می کنند؟ چه نوع شغل هایی دارند؟ خارج از ساعات کار چه کاری انجام میدهند؟

هنگامی که بدانید با چه کسی صحبت میکنید، میتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید :

  • آیا مخاطبان من این موضوع را درک می کنند؟
  • آیا استفاده از شکلک برای این مورد مناسب است؟
  • آیا نیاز به اضافه کردن زمینه بیشتر به این عکس دارم؟

2. صدای برند خود را شناسایی کنید

اگر صدای برند (صدای برند در واقع بیان هدفمند و واضح برند با استفاده از کلمات و سبک های خاص میباشد) خود را به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی شناسایی نکرده اید، از خودتان بپرسید : ویژگی ها و ارزشهایی که میخواهم برند من را به تصویر بکشند چیست؟ یک لیست ایجاد کنید و از آن برای شکل دادن صدای خود استفاده کنید. همچنین ممکن است سعی کنید از چندین صفت که برند شما را توصیف میکنند، استفاده کنید و از آن ها برای اصلاح صدای برند خود استفاده کنید. مثلا “برجسته”، “کنجکاو” و “معتبر” ممکن است برای برند مسافرتی مناسب باشد.

به طور کلی، کاربران اینستاگرام صدای برند رسمی و جدی را انتظار ندارند. البته این بستگی به صنعت و مخاطبان دارد، اما شما باید تلاش کنید از طنز استفاده کنید و شخصیت و هویت خود را نشان دهید.

تیم بازاریابی شبکه های اجتماعی در Oreo کار فوق العاده ای در این زمینه انجام میدهد و برند خود را با ترکیبی از طنز و تخیل بیان میکند.


ابزار کمکی پیشنهادی: ارزیابی محبوبیت شرکتها و برندها با Brand24


کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

3. به طول متن توجه کنید

به یاد داشته باشید که اکثر مردم در فید خود به سرعت حرکت میکنند. اگر در مورد طول متن خود شک دارید، تا حد امکان آن را کوتاه کنید.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

اگر داستان جالبی پشت عکس وجود دارد، آن را به اشتراک بگذارید. حساب اینستاگرام National Geographic یکی از بهترینها در کپشن طولانی است. متنی که همراه عکس به اشتراک گذاشته میشود ، به ارزش آن اضافه میکند.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن


مطلب آموزشی مرتبط: برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام


4. مهم ترین کلمات را در ابتدای کپشن خود قرار دهید

پس از چند خط متن، کپشنها در فیدهای کاربران نشان داده نمی شوند، بنابراین لازم است مفهوم اصلی را در چند خط برسانید یا اینکه دکمه فراخوان قرار دهید. منشنها و هشتگها را در انتها قرار دهید.

همچنین سعی کنید کلمات ابتدایی بهترین و تاثیرگذارترین کلمات باشند. به گونه ای که مخاطب را تحریک کرده تا کلیک کند.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

5. ویرایش و بازنویسی کنید

زمان بگذارید و از این نترسید که چندین پیش نویس برای نوشتن کپشن صرف کرده اید خصوصا اگر کپشن اینستاگرام شما بیش از چند خط است. بهترین کپشنها و متنها چه طنز آمیز چه الهام بخش ، همیشه از ویرایش و بازنویسی ها به وجود می آید.

اطمینان حاصل کنید که هر کلمه با محتوا و پیامی که شما در حال تلاش برای انتقال آن هستید ، تناسب دارد. کلمات غیرضروری را حذف کنید و تا حد امکان مختصر بنویسید.

همچنین باید یک نفر دیگر متن شما را ویرایش کند زیرا ممکن است پس از دیدن و خواندن زیاد متن خود ، اشتباهاتی را از قلم انداخته یا متوجه آن نشده باشید. با استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی مانند Hootsuite ، می توانید تیم و فرآیند کاری خود را برای بررسی و تایید پست قبل از انتشار هر گونه محتوا تعیین و تنظیم کنید.

6. از هشتگ استفاده کنید، اما منطقی

بر اساس مطالعات Simply Measured ، پستهای اینستاگرام با حداقل یک هشتگ به طور متوسط 12.6 درصد بیشتر از آنهایی که دارای هشتگ نیستند، مشارکت جذب میکنند. بنابراین از هشتگهایی که مرتبط و مناسب پست و مخاطب هدف شماست استفاده کنید  اما در استفاده از آن افراط نکنید زیرا متن شما شلوغ شده و خواندن آن مشکل می شود.

همانطور که در این مطلب، راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام توضیح داده شد، اگر نمیخواهید هشتگهای شما مشخص باشند دو راه برای مخفی کردن آنها وجود دارد :

  1. می توانید هشتگها با قرار دادن زیر نقطه ها و خطوط جدا کنید. در قسمت کپشن یا کامنت روی کلید 123 ضربه بزنید. کلید بازگشت را انتخاب کنید و سپس یک دوره را وارد کنید. این مراحل را حداقل پنج بار تکرار کنید. اینستاگرام پس از سه خط دیگر متن را نمایش نمیدهد، بنابراین هشتگها برای کاربران قابل مشاهده نخواهد بود، مگر اینکه روی more ضربه بزنند.
  2. هشتگها را اصلا در قسمت کپشن قرار ندهید. هشتگها را در بخش کامنت زیر پست خود قرار دهید. هنگامی که چند کامنت دیگر گذاشته شود هشتگها دیگر نمایان نخواهند بود، هشتگها نمایش داده نمیشوند، مگر اینکه گزینه See all انتخاب شود.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار


7. یک سوال مطرح کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای دریافت کامنت های بیشتر برای پستتان ، این است که در کپشن اینستاگرام سوالی مطرح کنید تا مخاطب آن را در کامنتها پاسخ دهد.

می تواند سوالی باشد که جواب آن بله یا خیر است، یا سوالی باشد که پاسخهای متعدد دارد. شما همچنین میتوانید در کپشن از مخاطبین درخواست ارائه توصیه یا نکات خاص داشته باشید.

8. منشن بگذارید

آیا پست شما به یک کاربر دیگر اینستاگرام مرتبط می باشد؟ آن را در کپشن اضافه کنید تا فالوورهای شما بتوانند پروفایل او را نیز بررسی کنند. با منشن کردن کاربران دیگری در کپشن، احتمالا آن کاربر و برخی از فالوورهای آنها را مجبور به همکاری با محتوای خود می کنید.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

9. با فراخوان مخاطب را به مشارکت تشویق کنید

میخواهید مشارکت و تعامل مخاطبان را جذب کنید؟ از افراد بخواهید تا کامنت بگذارند و دوستان خود را تگ کنند.

مطمئنا برای اینکه بخواهند این کار را انجام دهند محتوای پست باید برای آنها قانع کننده باشد، پس در این مورد باید اطمینان حاصل کنید زیرا اصلا برای برند شما جالب نیست که از مخاطبان تقاضای مشارکت کنید و در نهایت مشارکت خاصی صورت نگیرد.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

10. از ایموجی (شکلک) استفاده کنید

آیا اینکه از ایموجی درون کپشن اینستاگرام استفاده کنیم گزینه مناسبی است؟ صد در صد

آیکون های متحرک م توانند توجه خواننده را جلب م کند و راهی عالی برای اضافه کردن شخصیت و هویت به کپشن اینستاگرام شما میباشند.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

ایموجی ها همچنین کمک می کنند تا یک جمله بلند را کوتاه تر و سرگرم کننده تر بیان کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی


11. از نقل قول ها استفاده کنید

این نقل قولها می تواند به پست مرتبط باشد. مثلا میتواند از فردی باشد که عکس را گرفته است، GoPro اغلب برای محتوای تولید شده توسط کاربر همین کار را انجام می دهد.

یا اینکه می تواند از یک شخص مهم و شناخته شده باشد.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

12. پست اینستاگرام خود را برای افزایش تعامل زمانبندی کنید

هنگامی که تصویر و کپشن پست شما آماده شد باید زمان انتشار آن را مشخص کنید.

بسته به مخاطبان و منطقه شما ممکن است زمان مطلوب برای ارسال پست در اینستاگرام متفاوت باشد. همانطور که در مطلب بهترین زمان ارسال پست برای فیسبوک ، توئیتر و اینستاگرام ذکر شد ، مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید و ببینید چه زمانهایی از روز آنها به احتمال زیاد فید خود را چک می کنند.

چه زمانی بیدار می شوند ؟ چه زمانی برای ناهار وقت می گذارند؟ و چه زمانهایی را در خانه هایشان می گذارند؟

با Buffer میتوانید عکس یا ویدیو  آپلود کنید، کپشن اضافه کنید و برای انتشار آن برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی ارسال پست از قبل، به شما فرصت بیشتری برای تغییرات می دهد. بین نوشتن پیش نویسها به ذهن خود استراحت دهید زیرا ممکن است کپشن بهتر یا راهی برای بهبود اصطلاحات به ذهنتان خطور کند.


مطلب آموزشی مرتبط: بهترین روز و ساعت ارسال پست در شبکه های اجتماعیایده های کپشن اینستاگرام از برندهایی با بهترین کپشن ها

حال که میدانید چطور یک کپشن خوب بنویسید، اجازه دهید برخی از موثر ترین کپشنها و نحوه استفاده برندها از کپشن اینستاگرام برای جذب مخاطب بررسی کنیم.

کپشن درخواست دنبال کردن لینک

Airbnb از اینستاگرام برای پیش نمایش محتوا استفاده می کند و طرفدارانش را تشویق می کند تا بر روی لینک موجود در Bio اینستاگرام (که همیشه در حال تغییر است) کلیک کنند تا به جایی برای کسب اطلاعات بیشتر هدایت شوند.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

برای دیدن نکات بیشتر در مورد چگونگی بهینه سازی و استفاده بیشتر از bio اینستاگرام برای مشارکت و تعامل، پست افزایش تعداد لینک ها در Bio اینستاگرام برای کسب و کار را مطالعه کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: 3 ابزار برای افزایش تعداد لینک در Bio اینستاگرام


کپشن پشت صحنه

اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای نمایش پشت صحنه برندتان به مخاطب می باشد. لوازم آرایشی Lush این کار را به خوبی انجام میدهد، از کپشن برای توضیح اینکه چگونه محصولات آنها ساخته میشود استفاده میکند.

کپشن آموزشی

کپشنهای اینستاگرام جنرال الکتریک پر از واقعیتهای قانع کننده در مورد علم، طبیعت، و ابتکارات این شرکت است.

کپشن دستورالعملی

پیج غذای BuzzFeed ، ویدئوهای قدم به قدم مراحل پخت و دستور العمل ها را قرار میدهد. ساده + مفید = یک کپشن عالی

کپشن مسابقه

اگر در اینستاگرام یک مسابقه برگزار میکنید، در کپشن به مخاطب در مورد چگونگی ورود به مسابقه و برنده شدن و جوایز توضیح دهید.

کپشن تبلیغ و ارتقا دیگر پروفایل های شبکه های اجتماعیتان

اگر چیز بیشتری از آنچه در اینستاگرام پست میکنید وجود دارد ، میتوانید مخاطبان را تشویق کنید تا یکی دیگر از پروفایلهای شبکه های اجتماعی را به این منظور مشاهده و بررسی کنند. مرسدس بنز این تاکتیک را برای ترویج استراتژی پشت صحنه Snapchat خود استفاده کرد.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

کپشن کوتاه

قبلا آن را در این پست اعلام کردیم، اما تکرار میکنیم: اگر محتوای شما چشمگیر و قابل توجه مخاطب است ، بهترین ایده این است که یا بدون کپشن باشد یا یک کپشن کوتاه داشته باشد.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

 

ابزارهای کپشن اینستاگرام

چند اپلیکیشن برای کمک به بهتر نوشتن کپشن معرفی می شود.

Captiona

ابزاری است که برای کپشن اینستاگرام ایده میدهد. در حالی که همیشه باید برای نوشتن متن اصل تلاش کنید ولی اگر واقعا در نوشتن کپشن گیر کردید میتوانید از Captiona به عنوان یک ابزار خلاق استفاده کنید.

این برنامه اساسا یک موتور جستجو برای کپشنهای شبکه های اجتماعی است. کاری که شما باید انجام دهید این است که کلمه کلیدی را وارد کنید که مربوط به محتوای پست شما است و این اپلیکیشن لیستی از زیرنویس های پیشنهادی را ارائه می دهد.

باز هم پیشنهاد میکنیم برای ایجاد خلاقیت از آن استفاده کنید. اما پیشنهادات را بطور صریح کپی نکنید. برای اینکه برجسته و در معرض دید باشید باید اصل باشید و ابتکار به خرج دهید.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

Hemingway

نام این ابزار از نام ارنست همینگوی گرفته شده است. هدف این ابزار این است که متن شما “برجسته و واضح” باشد. این ابزار متن را تجزیه و تحلیل میکند و با مشخصه های رنگی نشان میدهد که متن شما اشکالی دارد یا خیر. به راحتی جملات طولانی را مختصر و کوتاه میکند و برای کلمات غیر ضروری پیچیده ، کلمات ساده تر پیشنهاد میکند.

کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن

Grammarly

Grammarly اشتباهاتی را پیدا خواهد کرد که اکثر ابزارهای تصحیح متون آنها را از قلم می اندازند، همه چیز از استفاده اشتباه زمان و صرف فعل تا کاما و … را اصلاح میکند. این ابزار حتی برای کمک به تنوع متن شما کلمات مترادف پیشنهاد میدهد.

 

منبع : How to Write The Best Instagram Captions

Tags:
یک دیدگاه 
  1. مینا 12 ماه پیش

    سلام ممنون از راهنماییتون
    میشه لطف کنید لینک دانلود این برنامه ها رو بزارید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟