کمپین-تبلیغاتی-در-اینستاگرام
4/5 (5)

کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام و 7 نکته اساسی

در مطلب قبلی از  بازاریابی کسب و کارهای خدماتی گفتیم و در این مطلب از کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام میگوییم.

هنگامی که تبلیغات در اینستاگرم به تبلیغات فیسبوک اضافه شد، بسیاری از مردم تصور میکردند که این دو در موارد زیادی مانند هزینه ها ، نرخ مشارکت و … تقریبا یکسان خواهند بود اما اینچنین نیست.


مطلب آموزشی مرتبط: پتانسیل های تبلیغاتی در اینستاگرام


اگر چه تبلیغات فیس بوک و اینستاگرم در یک سیستم تبلیغاتی به خوبی تلفیق شده است اما باید آنها را به عنوان دو پلتفرم مجزا و بسیار منحصر به فرد مورد توجه قرار دهیم.

این دو شبیه هستند اما یکسان نیستند، برندهایی که قبلا از تبلیغات فیسبوک استفاده کرده اند ، قبل از اجرای یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام باید موارد زیر را بدانند.


مطلب آموزشی مرتبط: 18 نکته مهم برای موفقیت کمپین تبلیغ در فیسبوک


1. دو نوع تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد

دو نوع تبلیغ در راه اندازی کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام وجود دارد : تبلیغاتی که در فید نمایش داده می شود و تبلیغات استوری


مطلب آموزشی مرتبط: 3 روش استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرامکمپین تبلیغاتی در اینستاگرام و 7 نکته اساسی

تبلیغات فید که در فیدهای اینستاگرام کاربران نمایش داده می شود، بسیار شبیه به تبلیغات فید اخبار فیس بوک است. مانند پستهای فید اخبار فیسبوک ، این تبلیغات میتواند انواع مختلف فرمتهای تبلیغاتی مثل عکس ، ویدیو یا تبلیغات کاروسل (که هم عکس و هم ویدیو میتوان در آن استفاده کرد) را شامل شود و میتوان آنها را مانند پستهای معمول ذخیره کرد. بر خلاف پستهای ارگانیک ، این تبلیغات به شما امکان می دهد فراخوان های (CTA) قابل کلیک که کاربر را به مقصد مورد نظر میبرد ، اضافه کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: الگوریتم فید اخبار فیسبوک و رتبه بندی محتوای شما


کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام و 7 نکته اساسی

استوریها بخشی از ویژگی مشترک اسنپ چت و اینستاگرام هستند و در میان محتوای ارگانیک کاربران پخش می شوند. کل صفحه نمایش کاربران را در بر می گیرند (محتوا با نسبت تصویر 9:16) ، اما کوتاهتر از ویدیوهای معمولی هستند و هنگامی که به پایان رسیدند، کاربران نمیتوانند به عقب برگردند و دوباره مشاهده کنند.

تبلیغات در استوری اینستاگرام برای ایجاد آگاهی از برند و ارسال ترافیک به سایت مناسب هستند.

کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام و 7 نکته اساسی


مطلب آموزشی پیشنهادی: تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر


2. هر دو نوع تبلیغات فقط برای موبایل هستند

در حالی که شما میتوانید از دسکتاپ خود به اینستاگرام دسترسی داشته باشید، اما پستهای کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام فقط برای کاربران تلفن همراه نمایش داده می شود. وقتی اینستاگرام به عنوان یک اپلیکیشن تلفن همراه طراحی شده باشد این مورد منطقی به نظر می رسد .

تبلیغ کنندگان باید کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنند. یک تبلیغ “هم اکنون خرید کنید” که کاربران را به سمت یک فرآیند پرداخت پیچیده میبرد، ممکن است به خوبی یک تبلیغ با یک مسیر تبدیل ساده (مانند دانلود برنامه یا بازدید وبسایت) عمل نکند.

3. فرمت های مختلف تبلیغ

تبلیغات فید اینستاگرام به یک تک عکس محدود نمی شود (هر چند این مورد می تواند بسیار موثر باشد). تبلیغ شما می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • یک عکس
 • یک ویدیو
 • تبلیغ کاروسل با حداقل دو عکس یا فیلم که کاربران می توانند با اسکرول کردن آنها را مشاهده کنند
 • تبلیغ به صورت اسلاید که یک تبلیغ ویدیویی شامل ده عکس است

4. حداکثر طول ویدیو در تبلیغات اینستاگرام کوتاه تر از ویدئوهای فیسبوک است

طول ویدیو در تبلیغات اینستاگرام از آنچه بازاریابان در فیسبوک مورد استفاده قرار میدادند متفاوت است. در اینستاگرام تبلیغات فید باید کمتر از 60 ثانیه و تبلیغات استوری باید کمتر از 15 ثانیه باشد.

اگر شما در حال اجرای یک کمپین همزمان هم در اینستاگرم و هم در فیسبوک هستید، این را در نظر داشته باشید : فیسبوک امکان پخش ویدئو بیش از 60 ثانیه را میدهد، بنابراین یا باید تبلیغ جداگانه ای ایجاد کنید یا ویدئو را متناسب با محدودیت زمانی اینستاگرام برش دهید.

5. لازم نیست از هشتگ استفاده کنید

از آنجایی که شما برای تحویل تبلیغ به مخاطبان مورد نظرتان پول پرداخت میکنید، اینستاگرام تضمین میکند که تبلیغ را به مخاطبان مورد نظر شما تحویل دهد و این بدان معنی است که نیازی به استفاده از هشتگها برای افزایش دیده شدن محتوای شما نیست.بنابراین برای تبلیغات از هشتگ ها استفاده نکنید.


مطلب آموزشی : محاسبه عملکرد هشتگ ها در اینستاگرام با 5 ابزار کاربردی


6. تبلیغات اینستاگرام ممکن است بیش از تبلیغات فیسبوک هزینه دربرداشته باشد

بر اساس بررسی اخیر و تجزیه و تحلیل دقیق توسط AdEspresso، هزینه تبلیغات اینستاگرام اغلب بیش از تبلیغات فیسبوک و شبکه مخاطبان (audience network) می باشد.

در آزمایش  AdEspresso، متوسط هزینه به ازای هر کلیک (CPC) یک تبلیغ اینستاگرم حدود 0.70 دلار است.

همچنین لازم به ذکر است که CPC (هزینه به ازای هر کلیک) به چند علت متفاوت است : مخاطبان زن دارای CPC بالاتری نسبت به مخاطبان مرد هستند، تعطیلات آخر هفته CPC بالاتری از دیگر روزهای هفته دارد و دستگاه های اپل دارای CPC بالاتری نسبت به دستگاه های اندرویدی می باشند.

7. تعامل و مشارکت بالا ارزش هزینه کردن برای تبلیغات در اینستاگرام را دارد

اگر چه تبلیغات اینستاگرام ممکن است بیشتر از سایر پلتفرمها و گزینه های تبلیغات در سیستم تبلیغاتی فیسبوک هزینه داشته باشد، اما میزان مشارکت بالا در تبلیغات اینستاگرام بدون تردید ارزش هزینه کردن را دارد.

محتوای ارگانیک اینستاگرام به طور مداوم دارای یکی از بالاترین میزان مشارکت در میان تمام پلتفرمهای شبکه های اجتماعی است، بنابراین جای تعجب ندارد که تبلیغات در اینستاگرام نرخ مشارکت بسیار بالایی داشته باشد.

مطالعات زیادی تاکنون به همین نتیجه رسیده است. تحقیقات مستقل Forrester از تبلیغات اینستاگرام به این نتیجه رسیدند که کاربران در اینستاگرام 58 برابر بیشتر نسبت به فیس بوک و 120 برابر بیشتر نسبت به توئیتر در محتوا مشارکت میکنند. همچنین لازم به ذکر است که بازدیدکنندگان زمانی که از یک تبلیغ اینستاگرام به وبسایت وارد میشوند 192 ثانیه بیشتر در وبسایت میمانند. حتی اگر تبلیغات در اینستاگرام هزینه بیشتری داشته باشد، به نظر میرسد اکثر کسب و کارها با این موافق هستند که پرداخت بیشتر برای کیفیت بهتر ارزش آن را دارد.

از Hootsuite استفاده کنید. این ابزار قدرتمند، ایجاد، مدیریت و بهینه سازی کمپینهای تبلیغاتی اینستاگرام را آسان میسازد.

 

منبع : Seven Things to Know Before Running an Ad Campaign on Instagram

Tags:
2s یادداشت ها
 1. پویا 2 سال پیش

  آیا امکان ایجاد این نوع تبلیغ برای پیج های ایرانی وجود داره؟

  • نویسنده
   تیم آنالیز سونت اینفو 2 سال پیش

   سلام ، بله امکانش وجود داره ولی همانطور که در مقاله گفته شده باید از اکانت فیسبوک خودتون که به اینستاگرام شما متصل شده، تبلیغ رو ایجاد کنید.
   در صورت تمایل به ایجاد و راه اندازی این نوع تبلیغات، گروه سونت اینفو هم میتونه این خدمات رو بهتون ارائه کنه. از قسمت تماس با ما درخواستتون رو ارسال کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟