کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام
4/5 (2)

کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

6 روش بازاریابی برای کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام

در مطلب قبلی از بازپخش ویدئوهای زنده در اینستاگرام گفتیم و در این مطلب از کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام صحبت میکنیم.

خدمات مانند محصول نیستند که بتوان با یک عکس به راحتی آن را نمایش داد، اما خدمات نیز فرآیند و مراحلی دارند، آنها را نشان دهید.

به نظر میرسد کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام (مبتنی بر خدمات)، در استفاده از برخی از قوی ترین شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام مشکلات بیشتری نسبت به کسب و کارهای مبتنی بر محصول دارند، زیرا آنها ایده های کافی در مورد انواع محتوایی که می توانند تولید کنند ندارند.

در حالی که به نظر میرسد کسب و کارهای مبتنی بر محصول کار راحت تری در تبلیغ محصولشان در پلتفرمهای شبکه های اجتماعی داشته باشند، اما در پایان این مقاله خواهید دید که بدون هیچ مشکلی می توانید تقویم محتوای خود را از ایده های جالب پر کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: 5 تقویم برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی


1. تخصص خود را نشان دهید

افراد دوست دارند برندها و اکانتهایی را که از نظر آنها با ارزش هستند را دنبال کنند. به اشتراک گذاری پیشنهادات و نکات مفید یکی از راه های ارائه ارزش به مخاطب و از روشهای مهم بازاریابی کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام می باشد. برای نشان دادن خود به عنوان یک متخصص در یک زمینه خاص، نکات، راهنمایی ها و راه های میانبر را به اشتراک بگذارید. در حالی که ممکن است فکر کنید آنچه که شما میدانید، دیگران هم میدانند اما این درست نیست. نباید از نکاتی که برای شما بسیار واضح و مشخص است صرف نظر کنید زیرا در عین حال که برای شما واضح و آشکار است، ممکن است برای مشتریان بالقوه و فعلی شما آشکار نباشد. از آنجا که شما به طور مداوم در معرض فعالیت و مهارت معین هستید، دانش بیشتری در آن زمینه دارید.

میتوانید نکات را روی تصاویر زیبا و یا به عنوان اینفوگرافیک به اشتراک بگذارید. همچنین میتوانید ویدیو 15 ثانیه ای که در آن صحبت میکنید یا راهنمایی ها را به نمایش میگذارید را ضبط کنید. اگر نمی توانید زیاد خلاقیت داشته باشید، یک تصویر زیبا به اشتراک بگذارید و نکات و راهنمایی ها را در بخش کپشن قرار دهید.

2. از داستانهای موفقیت الهام بگیرید.

به عنوان صاحب یکی از کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام ، شما باید حداقل چند داستان موفقیت در کسب و کار خود داشته باشید. داستانهای مشتریان خود را به اشتراک بگذارید. این داستانها ممکن است به عنوان یک متن یا ضبط ساده باشد؛ ممکن است یک مطالعه موردی کوچک باشد که راجع به استراتژی های خود برای دستیابی به موفقیت صحبت میکنید.

حتی بهتر است یک تصویر “قبل و بعد” به اشتراک بگذارید. مربیان بهداشت و تناسب اندام، متخصصین پوست، متخصصین مو، تکنسین ناخن، می توانند تصاویری را ارسال کنند که تاثیر بسیار بیشتری نسبت به کلمات بر روی مخاطب می گذارند. واضح است که ابتدا باید از مشتری برای به اشتراک گذاری عکس اجازه بگیرید!


مطلب آموزشی مرتبط: قرار دادن عکس در شبکه های اجتماعی


3. از نقل قول های الهام بخش (کلمات قصار) استفاده کنید.

نقل قولها یکی از جذاب ترین نوع محتوا محسوب میشوند. همه ما در فید خود از این نوع محتوا مشاهده میکنیم. این به این معنا نیست که باید مشتریان خود را با کلمات قصار بمباران کنید، بلکه گاهی اوقات استفاده از آنها میتواند باعث افزایش مشارکت و تعامل مخاطب شود.

4. آنها را بخندانید

همیشه میتوانید روز کسی را با یک تصویر خنده دار یا یک لطیفه تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که در حد متعادل از آن استفاده میکنید. همچنین مطمئن شوید که افراد خارج از صنعت شما آن را متوجه میشوند. سعی کنید مربوط به موضوعی باشد که به همه مرتبط باشد.


مطالب پیشنهادی: ابزارهای کمکی شبکه های اجتماعی 


5. پشت صحنه کارتان را نمایش دهید.

همانطور که یک کسب و کار مبتنی بر محصول میتواند جلسه طراحی و یا خط تولید خود را نشان دهد، شما میتوانید پشت صحنه کسب و کار خود را نشان دهید. چه کاری را برای یک مشتری جدید انجام میدهید؟ چه سوالاتی از آنها میپرسید؟ چه نوع تحقیقاتی لازم است قبل از آن انجام دهید؟

اگر عکسی از قبل و بعد نیز داشته باشید، میتوانید آن را با یک ویدئو که نشان میدهد چگونه مشتری از A به B رسیده ، ترکیب کنید. این نیز یک فرصت عالی برای شماست تا نشان دهید در مقابل رقبای حوزه خود بهتر هستید.

6. برای مشکلات آنها راه حل ارائه دهید.

افراد اغلب برای دیدن محتوای مفید و کاربردی به شبکه های اجتماعی روی می آورند. به برند خود نه فقط به عنوان برندی که یک لیست مشخص خدمات ارائه میدهد بلکه به عنوان برندی که در داشتن سبک زندگی بهتر به مشتریان خود کمک میکند، نگاه کنید. آیا آنها از داشتن آزادی مالی بیشتر لذت میبرند؟ داشتن سلامت بیشتر؟ داشتن وقت بیشتری برای گذراندن با خانواده؟ همه اینها پیامهایی هستند که شما میتوانید آنها را از طریق تصاویر نشان دهید.

در حالی که شما ممکن است یک محصول ملموس نداشته باشید، نتایج ملموس را به دست خواهید آورد. کسب و کار شما حل مشکلات واقعی مشتریان شما است. کمی خلاقیت به کار ببرید و خواهید دید که میلیونها راه برای برجسته کردن کسب و کار خود کشف خواهید کرد.

 

منبع : Ways Service-Based Businesses Can Market on Instagram

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟