کسب درآمد توسط YouTube با ارائه ابزارهای جدید
4.69/5 (13)

کسب درآمد توسط YouTube در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

کسب درآمد توسط YouTube با ارائه ابزارهای جدید

با ارائه قابلیت Facebook Watch توسط فیسبوک و راه اندازی IGTV اینستاگرام ، فشارها بر یوتیوب افزایش یافته و نبرد ویدئویی آنلاین بیش از پیش افزایش یافته است.

در حالیکه فیسبوک مخاطبان بیشتری دارد، یوتیوب به راحتی تسلیم نخواهد شد. در پاسخ به امکانات و قابلیتهای جدید فیسبوک، یوتیوب ابزارهای جدید خود را با تمرکز زیاد روی ایجاد راههای بیشتر برای کسب درآمد از محتوا ارائه کرده است.

قابلیتهای جدید کسب درآمد توسط YouTube :

عضویت پولی در کانال

یوتیوب گزینه جدید عضویت کانال ارائه کرده است که صاحبان کانال را قادر میسازد با پرداخت ماهانه 4.99 یورو دسترسی های زیر را به اعضا بدهند:

“… نشانهای منحصر به فرد، شکلک جدید، پستهای Members-only در زبانه Community و دسترسی به مجوزهای سفارشی منحصر به فرد ارائه شده توسط ایجاد کنندگان کانال، مانند پخش زنده انحصاری ، ویدئوهای اضافی و…”.

کسب درآمد توسط YouTube با ارائه ابزارهای جدید

جالب اینجاست که پلتقرم های اجتماعی در حال حرکت به سوی مدلهای اشتراک و عضویت (subscription) هستند. فقط در این هفته، فیسبوک گزینه اشتراک جدید برای گروه ها را اعلام کرد.

اشتراک (Subscriptions) به طور معمول یک گزینه بالقوه برای پلتفرم ها برای کسب درآمد است و نیاز به تبلیغات را کاهش میدهد. با ارائه گزینه های اشتراک برای سازندگان درون پلتفرم هایشان، میتوانند مسیر جدیدی برای کسب درآمد باز کنند.

این گزینه بدون تردید مورد استقبال سازندگان قرار خواهد گرفت و طبق گفته یوتیوب، نتایج بدست آمده تاکنون به این صورت بوده است:

“سازندگانی که با این قابلیت در YouTube کار کرده اند نتایج دلگرم کننده ای کسب کرده اند. به عنوان مثال درآمد یوتیوب Mike Falzone، کمدی ساز، از زمان عرضه در ماه ژانویه بیش از سه برابر شده است.

قابلیت عضویت کانال به زودی در دسترس همه کانالهای واجد صلاحیت با بیش از 100000 عضو قرار خواهد گرفت.

کالا (Merchandise)

یوتیوب هم اکنون سازندگان را قادر میسازد تا قفسه کالا (merchandise shelf) را زیر ویدیوهای خود اضافه کنند تا به آنها در فروش کالاهای مرتبط کمک کند.

توضیحات ارائه شده توسط YouTube :

“کالای تجاری بخشی از کسب و کار بسیاری از بنگاه های تولیدی بوده است. ما میخواهیم فروش کالاها مستقیما از کانال را برای سازندگان آسان تر کنیم. بنابراین ما محصولی ساختیم که به آنها امکان میدهد، اینکار را انجام دهند. بنابراین سازندگان میتوانند از بین بیش از 20 آیتم کالا انتخاب کنند تا از طریق یک قفسه در کانال خود به فروش برسانند.”

کسب درآمد توسط YouTube با ارائه ابزارهای جدید

قابلیت جدید قفسه کالا (merchandise shelf) برای تمامی کانالهای واجد شرایط در ایالات متحده با بیش از 10000 عضو از امروز ارائه خواهد شد و برنامه ای برای توسعه این ابزار در آینده نزدیک وجود دارد.

Premieres

یوتیوب همچنین از محبوبیت پخش زنده استفاده کرده و تجربه جدیدی با محتوای ضبط شده قبلی ایجاد کرده است.

ایده این است که صاحب کانال و سازندگان ویدئو، ویدئو را به صورت معمولی آپلود میکنند اما به جای انتخاب گزینه انتشار ، Primier را انتخاب میکنند.

با اینکار یوتیوب ویدئو را در زمان مشخص پخش میکند که در آن زمان سازندگان میتوانند ویدئو را با مخاطبین خود تماشا کنند و با هم بحث و تبادل نظر کنند. سوپر چت، شکلک و … نیز برای ویدئوهای استاندارد در دسترس است.

یوتیوب در واقع با ارائه این قابلیت به سازندگان کمک میکند تجربه تعاملی بهتری از پخش داشته باشند. حتی افرادی که پس از پخش به کانال میپیوندند میتوانند آنرا تماشا کنند.

“هنگامی که سازندگان تصمیم به انتشار Premiere میگیرند، ما به طور خودکار یک صفحه مقصد برای آن ایجاد میکنیم. هنگامیکه طرفداران برای دیدن ویدئو می آیند، میتوانند به طور زنده از طریق چت با یکدیگر (و با سازنده) ارتباط برقرار کنند.

اگر کمی آشنا به نظر میرسد، به این دلیل است که فیسبوک همین گزینه را در ماه آوریل اعلام کرد، با همین نام Premieres.

کسب درآمد توسط YouTube با ارائه ابزارهای جدید

توجه داشته باشید در بالای ویدیوی فیسبوک علامت Premiere ظاهر میشود نه Live، همانند یوتیوب (با این تفاوت که این علامت در یوتیوب در پایین صفحه است). به نظر میرسد این روزها پلتفرم ها از همدیگر کپی میکنند، به ویژه از زمانیکه فیسبوک به طور واضح از Snapchat کپی کرد.

یکی دیگر از مزایایی که Premieres یوتیوب در مقایسه با Premieres فیسبوک داشته است اینست که یوتیوب امکان استفاده از گزینه پرداخت آنلاین را در ویدئوهای Premiere خود ارائه میدهد.

کسب درآمد توسط YouTube با ارائه ابزارهای جدید

تا امروز، این گزینه فقط در ویدئوهای زنده در دسترس بوده است.

Premieres این هفته در حال راه اندازی محدود است و به زودی به طور گسترده تر در دسترس خواهد بود. ابزارهای جدیدی وجود دارد که افراد را قادر میسازد از کانالهای خود درآمد بیشتری کسب کنند و کسب درآمد توسط YouTube را توسعه دهند.

“به لطف تبلیغ کنندگان، سازندگان در سراسر جهان قادر به ایجاد کسب و کار ، ایجاد یک اقتصاد جهانی کاملا جدید شده اند و رشد باور نکردنی را دیده اند. تعداد سازندگان با درآمد پنج رقمی در سال، 35 درصد افزایش یافته است و تعداد تولیدکنندگان با درآمد شش رقمی به 45 درصد افزایش یافته است.

باید دید فیسبوک گزینه های مالی مشابهی ارائه میدهد؟

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟