کانال تلگرام وکلای دادگر
4/5 (1)

کانال تلگرام وکلای دادگر در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی کانال تلگرام وکلای دادگر

این کانال در بستر شبکه اجتماعی تلگرام ( Telegram ) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت حقوق و قانون ( Law ) و به زبان فارسی تولید محتوا می کند.

هدف کانال تلگرام وکلای دادگر ، اطلاع رسانی و معرفی به روز ترین و کاربردی ترین اطلاعات حقوقی ، قانونی و قضایی بر اساس قوانین کشور ایران می باشد. درج موارد عمومی جهت افزایش دانش قضایی و قانونی عمومی مخاطبان از ویژگی های این کانال است.

این کانال با نام انحصاری dadgar_lawyers در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت می کند .

  • شبکه اجتماعی : تلگرام / Telegram
  • موضوع فعالیت : حقوق و قانون / Law
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 1K – 49K

پست های کانال تلگرام وکلای دادگر

مرد نمی‌تواند بدون حکم دادگاه مانع اشتغال همسرش شود

درست است که طبق ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی «شوهر می‌ تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند.»، اما نمی‌ تواند خودسرانه مانع اشتغال زن شود و باید به دادگاه مراجعه و تقاضای منع اشتغال زوجه به دلیل مخالفت شغل زن با مصالح خانوادگی یا حیثیات خود را مطرح کند و این موضوع را در دادگاه به اثبات برساند.

آیا در قانون ما چیزی تحت عنوان جرم غیرقابل گذشت وجود دارد؟

جرم غیر قابل گذشت نیز جرمی است که برای تعقیب آن نیازی به وجود شکایت و شاکی نخواهد بود. فلذا با تحقق این دسته از جرایم، بدون نیاز به شکایت افراد، موضوع توسط مدعی العموم قابل رسیدگی خواهد بود. بزه‌ هایی همچون خیانت در امانت، کلاهبرداری، قتل عمدی و سرقت و تحصیل مال از طریق نامشروع از جمله بزه‌ های غیرقابل گذشت است.

هر نوع قرارداد کار که مزایا را کمتر از قانون کار اعلام کند اعتبار ندارد

هر نوع تغییر در قرارداد کار که مزایایی کمتر از امتیازات مقرر در قانون کار برای کارگر منظور کند، مستند به ماده ۸ قانون کار نافذ نیست و بلا اعتبار خواهد بود. ضمنا در قراردادهای کار اولیه نیز رعایت حداقل‌ های قانونی پیش‌ بینی شده در قانون کار و مقررات تبعی الزامی است و سازش بر مبنای کمتر از حداقل‌ های مربوط محمل قانونی ندارد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟