کانال تلگرام نظام مهندسی ساختمان
3.8/5 (10)

کانال تلگرام نظام مهندسی ساختمان در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی کانال تلگرام نظام مهندسی ساختمان

در مطلب قبلی کانال کافه مهندس را معرفی کردیم و در این مطلب با یکی دیگر از کانالهای فنی و مهندسی در زمینه آشنایی با قوانین سازمان نظام مهندسی ساختمان آشنا میشویم.

این کانال در بستر شبکه اجتماعی تلگرام (Telegram) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت فنی و مهندسی (Engineering) و به زبان فارسی تولید محتوا میکند.

هدف کانال تلگرام نظام مهندسی ساختمان ، به اشتراک گذاری اخبار، آیین نامه ها، بخشنامه های نظام مهندسی ساختمان میباشد. همچنین در این کانال اطلاعات مربوط به امتحانات و رتبه بندی های نظام مهندسی اطلاع رسانی میشود.

این کانال با نام انحصاری mihansazan در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت میکند.

جزئیات بیشتر کانال نظام مهندسی ساختمان

  • شبکه اجتماعی : تلگرام / Telegram
  • موضوع فعالیت : فنی و مهندسی / Engineering
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 1K – 49K

مطلب آموزشی پیشنهادی: معرفی 20 ربات جذاب تلگرام

پستهای کانال تلگرام نظام مهندسی ساختمان

نکاتی که درباره مشارکت اجرا در ساخت ملک بايستي مورد توجه قرار گيرد:

1. اساس مشارکت در ساخت بايد بر تجربه، خوش نامی، توانایی مالی و فنی، وفاداری و پيمان داری، دانش و تخصص باشد.

2. تعيين قدرالسهم شرکاء با توجه به نوع سند، محله، سازنده و … بسيار متفاوت و متغير است. اين قدرالسهم در هنگام شراکت با سازندگان تجربی کفه قدرالسهم به نفع مالک توافق می شود ولی در مشارکت با مهندسين و آرشيتکت، کفه قدرالسهم به نفع سازندگان است، اگر چه در واقع هر دو طرف در اين نوع مشارکت بسيار راضی خواهند بود

3. براي قراردادهای مشارکت درساخت ضمانت اجرایی قابل قبولی بايد تعريف و توافق کرد

4. پس از اتمام سقف و ستون و ديوارچينی حتما في ما بين شريک سازنده و مالک، تقسيم نامه ای شفاف و صريح با توجه به ميزان قدرالسهم، کيفيت و زمان فروش واحدهای متعلق به خود تنظيم شود

ماده 23 : موارد فاقد اعتبار و یا ابطال پروانه اشتغال

الف ـ فوت دارنده پروانه اشتغال

ب ـ حجر دارنده پروانه اشتغال تا زمانیكه رفع حجر نشده باشد.

پ ـ عدم تمدید یا تجدید یا عدم پرداخت وجوه و عوارض مقرر ظرف مدت یک ماه از تاریخ انقضای مهلت.

ت ـ محكومیت قطعی، دارنده پروانه اشتغال به مجازاتی كه كیفر تبعی آن محرومیت از حقوق اجتماعی باشد، تا انقضای مدت محرومیت از حقوق اجتماعی.

ث ـ در صورتیكه دارنده پروانه اشتغال به موجب رای قطعی شورای انتظامی استان یا شورای انتظامی نظام مهندسی محكوم به محرومیت از كار شود، در مدت محرومیت از كار.

کتاب ساختمانهای آلاینده صفر – ساختمانهای سبز

این کتاب بر اساس آموزه ها و تجربیات بدست آمده از فعالیتهای تحقیق و توسعه انجام گرفته از سال 2009 تا 2017 در مرکز تحقیقات ساختمانهای آلاینده صفر (ZEB) بر روی ساختمانهای سبز نگارش یافته است.

نتایج ارائه شده در این کتاب بر اساس تحقیقات و همچنین تجربه حاصل از توسعه و پایش 9 پروژه ساختمانی (مسکونی، تجاری، اداری و شهرک) واقعی میباشد.

این کتاب ضمن ارائه استراتژی ها و مفاهیم مدیریت پروژه های ساختمان آلاینده صفر، سازگاری با ماهیت حفاظت از محیط زیست، نوآوری ها و دانش روز لازم برای طراحی، ساخت و بهره برداری ساختمان های آلاینده صفر را شرح میدهد که مطالعه آن به اساتید معماری، دانشجویان معماری، مهندسین و متخصصین فعال در زمینه ساخت و ساز و علاقه مند به بکارگیری روشها و تکنولوژی های اثربخش برای تامین توسعه پایدار در عرصه صنعت ساختمان و با هدف دستیابی به ساختمان سبز توصیه میگردد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟