کانال تلگرام سلول های بنیادی و سرطان
4.5/5 (2)

کانال تلگرام سلول های بنیادی و سرطان در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی کانال تلگرام سلول های بنیادی و سرطان

این کانال در بستر شبکه اجتماعی تلگرام ( Telegram ) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت پزشکی و سلامت ( Medicine & Health ) و به زبان فارسی تولید محتوا می کند.

هدف کانال تلگرام سلول های بنیادی و سرطان ، به اشتراک گذاری مطالبی آموزنده در مورد سلول های بنیادی و تازه های بیماری سرطان می باشد. این کانال مربوط به پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی، پژوهشگاه رویان است.

این کانال با نام انحصاری stem_cells در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت می کند .

  • شبکه اجتماعی : تلگرام / Telegram
  • موضوع فعالیت : پزشکی و سلامت / Medicine & Health
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 1K – 49K

پست های کانال تلگرام سلول های بنیادی و سرطان

سلول های بنیادی همه‌توان (totipotent stem cells)

سلول های بنیادی همه‌ توان سلول‌ هایی هستند که علاوه بر قابلیت خودنوزایی (یعنی تولید یک سلول بنیادی دیگر مثل خود)، می توانند نه تنها تمام سلول های تمایزیافته موجود در بدن را بسازند (یعنی نه تنها پرتوان هستند و می توانند یک بدن کامل را به تنهایی ایجاد کنند)، بلکه قادرند سلول های تشکیل دهنده پرده های خارج جنینی از جمله آمنیون (که جنین را در برمی گیرد)، کیسه زرده (که در مقطعی از زندگی جنین، خون سازی انجام می دهد) و جفت (رابط غذایی مادر و جنین) را تولید کنند.

یک نوع کرم پهن به نام پلاناریا وجود دارد که اگر آن را دهها بلکه صدها قطعه بکنید، هر قطعه اش قادر است یک کرم پهن کامل و سالم را ایجاد کند و این بخاطر حضور سلول های بنیادی خاصی در بافت های مختلف بدن این کرم است که همه توان هستند. در انسان، فقط خود سلول تخم و همچنین سلول های جنین سه چهار روزه انسان (حداکثر تا مرحله مورولا)، همه توان هستند.

رابطه قد بلند با سرطان در آقایان!

مطالعات جدید محققان نشان می دهد آن دسته از مردانی که قد بلند یا اضافه وزن دارند، بیشتر احتمال دارد به سرطان پروستات مبتلا شوند. این یافته ها بر اساس پ‍ژوهش بین قد و میزان چاقی بیش از 141 هزار و 896 مرد داوطلب در کشورهای دانمارک، ایتالیا، آلمان، یونان، هلند، اسپانیا، سوئد و آمریکا با میانگین سن 52 سال بوده است.

کارشناسان در این آزمایش دریافته اند در مردان بلند قد به میزان هر 10سانتی متر به نسبت دیگران تا 17 درصد بیشتر فرد مبتلا به سرطان پروستات مشاهده می شود.

همچنین آقایان بلند قامت به دلیل احتمال بالا بودن ریسک ابتلا به این بیماری از سنین میانسالی تحت نظارت متخصص قرار داشته آزمایش های دوره ای را به طور منظم انجام دهند.

مصرف برخی از مواد غذایی و نوشیدنی از جمله قهوه و چای سبز نیز می تواند به کاهش ابتلا به این بیماری در افراد کمک کند.

تزریق چربی برای رفع چین و چروک و بهبود زیبایی

در حال حاضر در بسیاری از درمانگاه های زیبایی در سرتاسر دنیا از جمله در ایران، به جهت رفع یا کاهش چین و چروک صورت و زیباتر کردن افراد، مقداری چربی در محل چین و چروک تزریق می شود تا شکل زیباتری حاصل شود. باید بدانیم که چنین درمانی، دارای مجوز نبوده و مورد تایید نیست! اما نظر به تقاضای بسیار زیاد زیبایی طلبان، مراکز بسیار زیادی، قارچ گونه رشد کرده اند تا از این ولع موجود در جوامع برای خوب بنظر رسیدن، سودجویی کنند.

قبلا گفتیم که چربی و حتی سلول های بنیادی چربی، دارو در نظر گرفته می شوند و مانند هر داروی دیگری عوارض دارند، اما سلول ها حتی می توانند خطرناکتر باشند، چون بدن ما به همان راحتی که داروهای معمولی را دفع و سم زدایی می کند، قادر نیست از شر سلول های پیوندشده خلاص شود، چرا که این سلولها پس از تزریق، به جزئی از بدن ما تبدیل می شوند و باید امیدوار باشیم که این سلولهای تزریق شده، روزی بداخلاق (= سرطانی) نشوند!

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟