کانال تلگرام جامعه شناسی
4.1/5 (10)

کانال تلگرام جامعه شناسی در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی کانال تلگرام جامعه شناسی

این کانال در بستر شبکه اجتماعی تلگرام (Telegram) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت کتاب و ادبیات (Books & Literature) در زمینه روانشناسی رفتاری کاربردی و به زبان فارسی تولید محتوا می کند.

هدف کانال تلگرام جامعه شناسی ، به اشتراک گذاری مسایل و مشکلات جامعه امروزی و به چالش کشیدن آن ها با استفاده از نظریه ها و کتاب های جامعه شناسی است. همچنین انتشار مطالبی در مورد روانشناسی و فلسفه نیز از ویژگی های این کانال است.

این کانال با نام انحصاری iransociology در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت میکند.

  • شبکه اجتماعی : تلگرام / Telegram
  • موضوع فعالیت : روانشناسی و موفقیت / Psychology & Success
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 50K – 99K

پست های کانال تلگرام جامعه شناسی

پرسه زنی در مراکز خرید تهران از دیدگاه جامعه شناسی

پرسه زن ، دوره گرد و عابری است كه از اینكه بدون عجله در شهر قدم میزند، لذت میبرد. تفرج بدون هدف، والاترین آرزوی پرسه زن است. قدم زدن در شهر، بهترین پاداشی است كه میتوان به پرسه زن داد. به نظر بنیامین، در انسانی كه بدون هدف و طولانی در خیابانها قدم میزند میتوان نوعی مستی را دید.

در مراكز خرید، گروه های مختلف را نمیتوان از هم تمییز و تشخیص داد. نوع پوشش و طرز پاساژگردی، دیگر معرف قشر و تیپ خاصی نیست. هویت طبقاتی از طریق شبیه شدن گروه ها به یكدیگر رنگ باخته است.

مصرف مراكز خرید در تهران تا اندازه زیادی تابع قیمت كالاها و خرید آنها نیست زیرا فقرا نه تنها برای خرید نمی آیند بلكه اساسا توان خرید چنین كالایی را ندارند. از اینرو، حضور گروه های فرودست شهری موجب میشود تا نظام معنایی كه توسط الگوهای سرمایه داری تولید میشود متزلزل شود. سلسله مراتب و تمایزی كه ممكن است در شهری غربی پدید آید، در تهران پدید نمی آید. این امر به معنای مدرن نبودن جامعه ایرانی نیست، بلكه نمایانگر نوع جدید از شهر مدرن شرقی است كه در آن مدرن شدن، همزمان تمایزیابی و تمایززدایی را دربرمیگیرد.

هم خریدار و هم پرسه زن، مصرف كننده اند. در حالی كه خریداران مصرف كننده كالای عرضه شده در مراكز خریدند و از طریق مصرف كالا به تعبیر راب شیلدز به خرید سبک زندگی خود میپردازند. فرودستان شهری كه در مطالعه ما مشاهده شده اند نه از طریق مصرف كالا، بلكه از طریق مصرف فضا، سبک زندگی خود را نمایش میدهند.

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

کانال تلگرام جامعه شناسی

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟