کانال تلگرام ترجمان علوم انسانی
4.3/5 (10)

کانال تلگرام ترجمان علوم انسانی در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی کانال تلگرام ترجمان علوم انسانی

این کانال در بستر شبکه اجتماعی تلگرام ( Telegram ) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت کتاب و ادبیات ( Books & Literature ) در زمینه انتشار جملات کوتاه و ادبی و به زبان فارسی تولید محتوا می کند.

هدف کانال تلگرام ترجمان علوم انسانی ، ایجاد ارتباط بین اندیشمندان جریان های فکری و نظری مهم دنیا با فارسی زبانان از طریق ترجمه و تحلیل نوشته ها و کتب آن هاست. این کانال متعلق به سایت رسمی ترجمان می باشد و جمله هایی از اندیشمندان بزرگ ، بخشی از متن های کتاب ها و معرفی آثار برجسته جهان از ویژگی های این کانال است.

این کانال با نام انحصاری  tarjomaanweb در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت می کند .

  • شبکه اجتماعی : تلگرام / Telegram
  • موضوع فعالیت : کتاب و ادبیات / Book & Literature
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 1K – 49K

پست های کانال تلگرام ترجمان علوم انسانی

چگونه مرور کتاب بنویسیم؟

ناشران و کتابداران از مرورها برای فروش کتاب ها استفاده میکنند. نخستین سوالی که همیشه در این مورد از من می پرسند این است که «چگونه کسی مرورنویس می شود؟» مدرکی برای مرورنویسی وجود ندارد.

برای اشتغال به مرورنویسی لزوما به مدرک زبان و ادبیات، روزنامه‌نگاری یا نویسندگی خلاق نیاز نیست. همه چیز در تجربه خلاصه می شود. به قول یکی از شخصیت های نمایشنامه گلن گری، گلن راس فروش ملک یعنی موقعیت ملک، موقعیت ملک، موقعیت ملک. مرورنویسی هم یعنی تجربه، تجربه، تجربه.

هدف این کتاب این است که به خوانندگان بیاموزد چگونه به یک کتاب و به مرورهای دیگران از کتاب ها بنگرند تا بیاموزند مولفه های اصلی یک مرور خوب کدامند و چگونه باید مرور بنویسند.

فصلی نیز درباره مرور کتاب گویا به قلم جویس ساریکس، نویسنده و کتابدار خبره، آمده است.

مدیریت، فراسوی اعداد

تا به حال پیش آمده که در محل کارتان مشکلی را به چشم ببینید، راه حلش را هم بدانید، اما به خودتان اجازۀ مطرح کردنش را ندهید؟ تا به حال پیش آمده که حس کنید افراد بالا دست (چه در محیط کار، چه در دانشگاه یا حتی خانه) قضاوت اشتباهی نسبت به شما دارند اما از ترس اینکه شرایط بدتر نشود سکوت کنید؟ یا اگر مدیر هستید تا به حال پیش آمده حس کنید هر چه تلاش می کنید آن فضای مورد نظرتان در شرکت حکمفرما نمی شود؟ اگر چنین است شما نیازمند یادگیری مهارت‌هایی هستید که کمک کند حرفتان را راحت تر بزنید، احترام دیگران را بدون ایجاد مشکل جلب کنید و در عین حال از بیشترین ظرفیت ممکن برای کار استفاده کنید. مارگارت هفرنان، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین مربیان کسب و کار که ویدئوهایش در سایت TED چند میلیون بار مشاهده شده، در این کتاب از نکات دم دستی کتابهای زرد مدیریتی فراتر میرود و با استفاده مثالهایی ملموس از تجربیات چند ده ساله اش در بزرگترین شرکتهای دنیا، مهارتهایی را به ما می آموزد که میتواند زندگی کاری و شخصی مان را دگرگون کند.

راهنمای خواندن قرارداد اجتماعی روسو

کتاب قرارداد اجتماعی یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین آثاری است که تا کنون در فلسفه سیاسی نگاشته شده است. این کتاب از زمان انتشارش، سال 1762، مخاطبانش را به یک اندازه سر شوق آورده، خشمگین کرده، رنجانده، الهام بخشیده و نا امید ساخته است. قرارداد اجتماعی، هرچند نسبتا موجز و خوشخوان نگاشته شده، کتابی نیست که به آسانی درک شود. علیرغم مهارتهای بلاغی روسو و استعداد او در خلق عبارتهای به یادماندنی، ایده هایی که او به بحث گذاشته ایده هایی عمیق و غامض اند. مسئله اصلی روسو جایگاه مناسب فرد در اجتماع و به طور خاص، این موضوع است که چگونه میتوان نهادهای سیاسی را به بهترین نحو برای شکوفایی شهروندان و کامیابی آنها سامان داد. کتاب حاضر نقشۀ راهنمایی است برای خواندن این اثر مهم و دشوار که پس از طرح زمینه های تاریخی و مفهومی بحث، مروری بر درون مایه های اصلی کتاب می کند و سپس محتوای کتاب را بند به بند توضیح میدهد. در پایان، فصلی نیز درباره تفسیرها و تاثیرهای این کتاب آمده است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟