کانال تلگرام تربیت مادرانه
4/5 (1)

کانال تلگرام تربیت مادرانه در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی کانال تلگرام تربیت مادرانه

این کانال در بستر شبکه اجتماعی تلگرام ( Telegram ) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت روانشناسی و موفقیت ( Psychology & Success ) در زمینه روانشناسی رفتاری و تربیت فرزند و به زبان فارسی تولید محتوا می کند.

هدف کانال تلگرام تربیت مادرانه ، به اشتراک گذاری بهترین نکات تربیتی برای داشتن یک فرزند سالم از نظر جسمی و روحی می باشد. بیان اصول صحیح فرزندپروری در قالب جملات ساده و همچنین امکان تفسیر نقاشی های ارسال شده کودکان به مدیر کانال و بیان شخصیت و مشکلات احتمالی کودک از دیدگاه روانشناسان کانال از نکات قابل توجه می باشد.

این کانال با نام انحصاری tarbiatemadarane در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت می کند .

  • شبکه اجتماعی : تلگرام / Telegram
  • موضوع فعالیت : روانشناسی و موفقیت / Psychology & Success
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 100K – 499K

پست های کانال تلگرام تربیت مادرانه

كودكانی كه فقط گرانقيمترين اسباب بازي ها را دارند خوشبخت نيستند

كودكانی خوشبختند كه والدينشان با استفاده از وسايل ساده و با صرف وقت به آنها خلاقيت را مياموزند. اسباب بازی وسيله ای در دستان كودک است، قرار نيست كودک در حفظ آن كوشا باشد، براي فرزندتان اسباب بازیی بخريد كه از خراب شدنش ناراحت نشويد و به فرزندتان بياموزيد از خلاقيت خود استفاده كند و با تكه هاي اسباب بازيش بازي جديدی خلق كند. حساسيت شما روي اسباب بازی كودک فقط باعث می شود فرزندتان از ترس خراب نشدن وسايلش از دوران كودکی خود لذت نبرد!

مشکل فرزندتان را به خودش بسپارید

یکی از تکنیک های تربیت کودکان و نوجوانان همچنین یکی دیگر از راهکارهای ایجاد خلاقیت در فرزندان این است که والدین اجازه بدهند کودک به تنهایی با مشکل خود روبرو شود. از کودک بخواهید در مقابل مشکلی که برایش ایجاد شده راه حل هایی ارائه دهد یعنی تنها به یک راه حل اکتفا نکنید. البته رسیدن به راه حل ها می تواند با مشورت و کمک گرفتن از والدین یا افراد دیگر نیز باشد، اما مهم تر از همه ارزیابی و راه حل هایي براي مشکل است.

ما نبايد کودکان‌ مان را برای مدرسه رفتن آماده ‌کنیم بلكه باید آنها را برای زندگی کردن مهيا کنیم

کودک باید مهارت‌ های زندگی را بياموزد. او در ابتدا باید آويزان كردن و تا کردن لباس ، گردگیری ، تا کردن دستمال ، استفاده از پیچ گوشتی ، باز و بسته کردن درب قوطی ، ریختن مایع پارچ به داخل لیوان ، ریختن مایع با استفاده از قیف ، چلاندن لباس ، واکس زدن کفش ، تمیز کردن تخته گچی ، چلاندن اسفنج ، باز و بسته کردن در ، خشک کردن ظروف ، شستن ظروف و … را ياد بگيرد. بعد از این‌ که کودک این مهارت‌ها را کسب کرد نوبت مهارت‌ های دیگر مانند زبان دوم ، موسیقی و … می‌رسد. ولی متاسفانه بسیاری از والدین امروزه به جای والد بودن بیشتر یا در نقش معلم هستند یا قاضی و کمتر از نقش خود به عنوان والد آگاهی دارند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟