کانال تلگرام تاریخ سیاه و سفید جهان
4.33/5 (3)

کانال تلگرام تاریخ سیاه و سفید جهان در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی کانال تلگرام تاریخ سیاه و سفید جهان

این کانال در بستر شبکه اجتماعی تلگرام ( Telegram ) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت کتاب و ادبیات ( Books & Literature ) در زمینه انتشار جملات کوتاه و ادبی و به زبان فارسی تولید محتوا می کند.

هدف کانال تلگرام تاریخ سیاه و سفید جهان ، به اشتراک گذاری متن ها و عکس هایی در مورد وقایع تاریخی ایران و جهان می باشد. همچنین سخنان پندآموز از افراد معروف تاریخ دنیا ، طنز نوشته های قدیمی و عکس های کمتر دیده شده از قدیم از ویزگی های این کانال است.

این کانال با نام انحصاری tssjahan در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت می کند .

  • شبکه اجتماعی : تلگرام / Telegram
  • موضوع فعالیت : کتاب و ادبیات / Book & Literature
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 100K – 499K

پست های کانال تلگرام تاریخ سیاه و سفید جهان

چرا فریدون، ضحاک را نکشت

به گزارش شاهنامه فردوسی پس از نبرد فریدون و ضحاک و شکست و اسیر شدن ضحاک، فریدون ضحاک را نمیکشد و وی را به سیاهچاله ای در کوه دماوند منتقل کرده و در آنجا ضحاک را تا ابد به بند میکشد:

بیاورد ضحاک را چون نَوَند / به کوه دماوند کردش به بَند * به کوه اندرون تنگ جایش گزید / نگه کرد غاری بنش ناپدید

اما چرا فریدون ضحاک را نمیکشد؟ در پاسخ باید گفت: با توجه به آنکه علت عدم کشتن ضحاک توسط فریدون در شاهنامه فردوسی نیامده است اما با نگاهی به کتاب نهم دینکرد و شایست و ناشایست که بر اساس آنها چون فریدون سه ضربه شمشیر بر تن ضحاک می زند از پیکر او بس گونه خرفستر (عقرب و مار و مور گزنده و….) پدید می آید ازین رو اهورامزدا به فریدون می گوید: او را مشکاف که ضحاک است ، زیرا اگر وی را بشکافی ، ضحاک این جهان را پر می کند از مور گزنده، کژدم و چلپاسه و مار و وزغ و غیره….

تاریخ جهان

حج ﻋﻠﯽ ﺑﻦ ﻣﻮﻓﻖ

ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﻣﺒﺎﺭﮎ ﺑﻪ ﺣﺞ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ، ﻭﻗﺘﯽ ﺩﺭ ﺧﻮﺍﺏ ﺩﯾﺪ ﮐﻪ ﻓﺮﺷﺘﻪ ﺍﯼ ﺑﻪ ﺍﻭ ﮔﻔﺖ: ﺍﺯ ﺷﺸﺼﺪ ﻫﺰﺍﺭ ﺣﺎﺟﯽ ﮐﺴﯽ ﺣﺎﺟﯽ ﻧﯿﺴﺖ، ﻣﮕﺮ ﻋﻠﯽ ﺑﻦ ﻣﻮﻓﻖ، ﮐﻔﺸﮕﺮﯼ ﺩﺭ ﺩﻣﺸﻖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺣﺞ ﻧﯿﺎﻣﺪ. ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻪ ﺩﻣﺸﻖ ﺭﻓﺖ ﻭ ﻋﻠﯽ ﺑﻦ ﻣﻮﻓﻖ ﺭﺍ ﺩﯾﺪ ﮐﻪ ﭘﺎﺭﻩ ﺩﻭﺯﯼ میکند. ﭘﺮﺳﯿﺪ ﭼﻪ ﮐﺮﺩﯼ ﺑﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﺑﻪ ﺣﺞ ﻧﺮﻓﺘﯽ ﺍﺯ ﻣﯿﺎﻥ ﻫﻤﻪ ﺣﺠﺎﺝ ﻓﻘﻂ ﺣﺞ ﺗﻮ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪ. ﮔﻔﺖ ﺳﯽ ﺳﺎﻝ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﻣﺮﺍ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﺣﺞ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺯ ﭘﺎﺭﻩ ﺩﻭﺯﯼ ﺳﯿﺼﺪ ﺩﺭﻫﻢ ﺟﻤﻊ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﻋﺰﻡ ﺣﺞ ﮐﺮﺩﻡ، ‏عیالم ﺣﺎﻣﻠﻪ ﺑﻮﺩ، ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﻤﺴﺎﯾﻪ ﺑﻮﯼ ﻃﻌﺎﻡ ﻣﯽ ﺁﻣﺪ، ﻣﺮﺍ ﮔﻔﺖ: ﺑﺮﻭ ﻭ ﭘﺎﺭﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻃﻌﺎﻡ ﺑﺴﺘﺎﻥ، ﻣﻦ ﺭﻓﺘﻢ، ﻫﻤﺴﺎﯾﻪ ﮔﻔﺖ ﺑﺪﺍﻥ ﮐﻪ ﻫﻔﺖ ﺷﺒﺎﻧﻪ ﺭﻭﺯ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﻃﻔﺎﻝ ﻣﻦ ﻫﯿﭻ ﻧﺨﻮﺭﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ، ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺧﺮﯼ ﻣﺮﺩﻩ ﺩﯾﺪﻡ. ﭘﺎﺭﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺟﺪﺍ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﻃﻌﺎﻡ ﺳﺎﺧﺘﻢ. ﺑﺮ ﺷﻤﺎ ﺣﻼﻝ ﻧﺒﺎﺷﺪ.

ﭼﻮﻥ ﺍﯾﻦ ﺑﺸﻨﯿﺪﻡ ﺁﺗﺸﯽ ﺩﺭ ﺟﺎﻥ ﻣﻦ ﺍﻓﺘﺎﺩ. ﺁﻥ ﺳﯿﺼﺪ ﺩﺭهم ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻢ ﻭ ﺑﺪﻭ ﺩﺍﺩﻡ ﻭ ﮔﻔﺘﻢ ﻧﻔﻘﻪ ﺍﻃﻔﺎﻝ ﮐﻦ ﮐﻪ ﺣﺞ ﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ.

ﺗﺬﮐﺮﻩ ﺍﻻﻭﻟﯿﺎ عطار نيشابوری

بنيان گذار سنگاپور جديد

در قرن گذشته،سنگاپور دچار فلاکت و بدبختى بود.

فقر، بيمارى، فساد و جرم و جنايت بيداد ميکرد، مناصب دولتى به کسانى که بالاترين قيمت ها را پيشنهاد ميکردند فروخته ميشد، پليس، دخترکان را براى روسپى گرى مى ربود و درآمد سارقان و خودفروشان را با آنان تقسيم ميکرد. فرماندهان ارتش، زمين ها و برنج زارها را احتکار کرده بودند. قضات، احکام خود را ميفروختند ….

همه ميگفتند اصلاحات ناممکن است.

اما من به معلمان روى آوردم، آنان در فلاکت بودند! به آن ها بالاترين حقوق ها را پرداختم و به ايشان گفتم: من موسسات دولتى را مى سازم و شما براى من انسان بسازيد و اينگونه بود که سنگاپور به کشورى متمدن و قدرتمند تبديل شد

لى کى وان يو (بنيان گذار سنگاپور جديد)

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟