کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

” کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی ( شکلک ها ) ” در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی ( شکلک ها )

اگر می خواهید به کسب و کار تان هویت ببخشید ، استفاده از شکلک ها یک روش خلاقانه و جالب و سرگرم کننده برای ارتباط بهتر با مخاطبان و نشان دادن شخصیت و هویت برند شماست.

در این مقاله، چگونگی استفاده از شکلک ها در شبکه های اجتماعی را شرح خواهیم داد.

۱. کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی : استفاده از شکلک در فیسبوک

فیسبوک یکی از بزرگترین و گسترده ترین بستر های مناسب برای استفاده از شکلک هاست . به روش های مختلفی در فیس بوک می توانید احساسات خود را بیان کنید. از طریق emojis ، feelings و reactions .

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

کسب و کار ها در فیسبوک با استفاده از شکلک ها به کامنت مشتریان پاسخ می دهند و در واقع به زبان آنها سخن می گویند. شکلک ها کمک می کند تا مشتری احساس کند شما به آنها اهمیت می دهید.

پیش از این از شکلک ها برای بازاریابی خلاقانه استفاده شده است به عنوان مثال ، شرکت Tampico بازی Emojiball را ایجاد کرد که باید در آن ۵ شکلک همراه با هشتگ #TampicoEmojiball ارسال کرده و شکلک ها را حدس زده و به برنده جایزه داده می شد.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

این بازی از طریق توئیتر و فیسبوک انجام می شد و استقبال زیادی از آن شد.

برای به اشتراک گذاری احساسات در پست ها ، آیکون صورتک در گوشه پایین سمت چپ را کلیک کنید.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

سپس از لیست باز شده دسته بندی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

در نهایت ، شکلکی که احساس شما نسبت به آن پست نشان می دهد را کلیک کنید.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

نوع دیگری از شکلک های فیسبوک meeps نامیده می شود که به همان روش شکلک ها می توانید از آن استفاده کنید.

برای ارسال meeps آیکون صورتک کنار کامنت را کلیک کرده و meeps مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

به خاطر داشته باشید یک شکلک تاثیرگذار باید باعث شفافیت بیشتر تبلیغ یا پست شما گردد. استفاده از شکلک نامرتبط در بهترین حالت باعث سردرگمی مشتری و در بدترین حالت باعث از دست دادن آنها می شود.

۲. کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی : استفاده از شکلک در توئیت ها

قدرت و تاثیرگذاری شکلک ها در ارتباط با مخاطبین تان در توئیتر را دست کم نگیرید. برند ها ، ناشران و افراد از سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۱۰ میلیارد بار از شکلک استفاده کرده اند .

چرا شکلک ها در توئیتر تا این حد محبوب هستند؟ در حالیکه تنها اجازه استفاده از ۱۴۰ کاراکتر را دارید. شکلک ها مصداق واقعی این ضرب المثل هستند که ” یک عکس ارزش هزاران واژه را دارد “. زمانی که می توانید با تنها یک شکلک ، احساس خود را بیان کنید و مفهوم را منتقل کنید ، از کاراکترهای اضافه استفاده نکنید.

زمانیکه گروه بیتلز لیست پخش خود را روی Spotify قرار داد ، Spotify روش جالب و سرگرم کننده ای برای کاربرانش ایجاد کرد تا با استفاده از شکلک ها احساسات خود را با بیتلز به اشتراک بگذارند.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

شکلک ها معنی تازه ای پیدا کردند زمانیکه Spotify از کاربران خواست تا برای باز شدن لیست پخش از شکلک ها استفاده کنند. همچنین یک شکلک مختص بیتلز در کنار آن هشتگ #BeatlesOnSpotify ایجاد کردند. با این کار در ۱۰۰ روز ۵.۶ میلیون نفر خواننده افزایش پیدا کرد.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

به لطف شکلک آیکونی مخصوص بیتلز ، هشتگ #BeatlesOnSpotify چهار برابر محبوب تر از #Beatles شد.

برای ارسال شکلک به توئیت هایتان از طریق موبایل ، آیکون صورتک در کنار ۱۲۳ در پایین سمت چپ کیبوردتان لمس کنید.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

برای دسترسی به شکلک ها ، آیکون صورتک روی کیبوردتان را لمس کنید. سپس شکلکی که میخواهید را انتخاب و اضافه کنید.توجه کنید که نحوه شمارش شکلک ها در توئیتر ، مثل کاراکترهاست.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

اگر میانبرها را بلد باشید از طریق دسکتاپ نیز می توانید در توئیتر ، شکلک ارسال کنید . یا اینکه از سایت هایی مثل Get Emoji شکلک ها را کپی و پیست کنید. این روش بسیار راحت تر از به خاطر سپردن میانبر بیش از ۱۱۰۰ شکلک است.

۳. کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی : استفاده از شکلک در اینستاگرام

ممکن است محور اصلی اینستاگرام عکس و فیلم باشد اما اگر نگاهی به کامنت ها بیندازید متوجه می شوید که شکلک ها در اینستاگرام چقدر محبوب و پرکاربرد هستند.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

با این که شکلک ها یک راه جالب برای ابراز احساسات هستند اما می توان به روش های خلاقانه در بازاریابی از آنها استفاده کرد.

Deadpool ( شخصیت ابرقهرمان فیلم ) هم برای تبلیغات جاده ای و هم شبکه های اجتماعی از شکلک استفاده کرده است. @deadpoolmovie در اینستاگرام یک سری شکلک های Deadpool ایجاد و منتشر کرده است که طرفدارانش احساسات مختلف شان را با شکلک مورد علاقه اشان به اشتراک بگذارند.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

حتی اگر ساختن شکلک مخصوص خودتان استراتژی خوبی برای کسب و کارتان نباشد این به این معنی نیست که نمی توانید از انها استفاده کنید . می توانید در پاسخ ها از انها استفاده کنید.

اضافه کردن شکلک به کامنت های اینستاگرام کار راحتی است . در حقیقت ، در بسیاری از دستگاه های موبایل به صورت اتوماتیک فعال است. آیکون صورتک روی کیبورد تان را کلیک کنید و ایموجی ( شکلک ) دلخواهتان را لمس کنید.

کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی emoji

 

نکات فعال سازی شکلک ها در موبایل :

اگر آیکونی برای اضافه کردن شکلک مشاهده نمی کنید و از آیفون ۵ یا ۷ استفاده می کنید این مراحل را طی کنید :

  1. به قسمت تنظیمات رفته و در قسمت General ، Keyboard > Keyboards > Add New Keyboard > Emoji را کلیک کنید. اکنون وقتی می خواهید کامنتی بنویسید و شکلک اضافه کنید ، آیکون صورتک کنار ۱۲۳ را کلیک کرده و شکلک دلخواهتان را انتخاب و کلیک کنید.
  2. اگر از اندروید ۴.۱ یا بالاتر استفاده می کنید برای فعالسازی شکلک ها به قسمت تنظیمات رفته و Language and Input را کلیک کنید ، به قسمت Android Keyboard یا Google Keyboard رفته و روی تنظیمات کلیک کرده و Add-On Dictionaries را لمس کنید. در آخر select Emoji for English Words را کلیک کنید. اکنون شکلک ها نصب شده اند و در هر زمانیکه بخواهید می توانید از انها استفاده کنید. زمانی که میخواهید کامنتی بنویسید یا شکلک اضافه کنید آیکون صورتک کنار ۱۲۳ را کلیک کنید و شکلک دلخواه را انتخاب کنید.

 

نتیجه گیری از کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی

استفاده از شکلک ها نه تنها یک راه هویت بخشی به کامنت ها است بلکه پتانسیل این را دارند که کارهای خیلی مهمتری با آن انجام شود. ایجاد یک تبلیغ جالب و خلاقانه و به یادماندنی با استفاده از شکلک ها می تواند روش بسیار خوبی باشد.

توجه کنید ، اگر تصمیم دارید تا خلاقیت ایجاد کرده و شکلک سفارشی خود را برای دنبال کنندگان خودتان ایجاد کنید ، اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما خواستار آن هستند و همچنین شکلک ها غیرمرتبط نباید باشد.

اگر شما از شکلک ها استفاده نمی کنید ، بدانید که مخاطبان و رقبای شما این کار را انجام می دهند. مطالعات اخیر ( Appboy’s latest study ) نشان داده است که بازاریابی با استفاده از شکلک ها ۷۷۷% افزایش یافته و هر ماه ۲۰ % افزایش می یابد.

امروزه ، برندها در سراسر دنیا برای ارتباط بهتر با مخاطبان از شکلک ها استفاده می کنند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا انتظارات ، انتقادات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟