چت بات مسنجر فیسبوک
4.43/5 (7)

چت بات مسنجر فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

چت بات مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز استفاده از آنها برای کسب و کارها

در مطلب آموزشی پیش در مورد ترفندهای استفاده از فیسبوک صحبت کردیم. در این مطلب قصد داریم شما را با چت باتهای مسنجر فیسبوک و کاربردهای آنها آشنا کنیم.

در سالهای اخیر گرایش به چت بات ها به دلیل توانایی آنها در انجام فعالیتهای زمانبر بازاریابی افزایش یافته است. اکنون بیش از هر زمان دیگری به اضافه کردن یک ربات به صفحه فیسبوک نیاز دارید تا بتوانید سریعتر به مشتریان پاسخ دهید و به آنها با خدمات با کیفیت بالا ارائه دهید.

داده های فیسبوک نشان میدهد که:

  • در سه ماه مارس تا ژوئن 2018، 61 درصد از مردم در انگلیس به کسب و کارها پیام ارسال کرده اند.
  • 53 درصد از افراد با احتمال بیشتری با یک کسب و کار ارتباط برقرار میکنند که بتوانند به طور مستقیم به آنها پیام ارسال کنند.
  • از نظر بیش از 50 درصد از مردم ارسال پیام به کسب و کارها روش مدرن برقراری ارتباط میدانند.

و نباید آنها را سرزنش کرد زیرا ارسال پیام به یک کسب و کار بسیار ساده تر از تماس تلفنی یا ایمیل است زیرا میتوانید در حین حرکت هم به سادگی اینکار را انجام دهید.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

مزایای زیادی برای کسب و کارهایی که در حال راه اندازی چت باتهای مسنجر به صفحه فیسبوک خود هستند، وجود دارد. یکی از مهمترین قابلیتهای چت بات افزایش نرخ تبدیل است، البته برای پیامهایی که به طور صحیح و موثر پیش طراحی، نوشته و برنامه ریزی شده باشند.

در اینجا پنج روشی که میتوانید با استفاده از رباتهای مسنجر فیسبوک ، تبدیل خود را افزایش دهید به همراه نکات مهم برای نوشتن پیامهای با کیفیت بالا ارائه خواهیم کرد.

1. بهبود خدمات مشتری

اولین راه استفاده از چت باتهای مسنجر برای افزایش تبدیل واضح است، با استفاده از پیام خودکار تضمین میکنید که مشتریان بالقوه پاسخ هر سوالی را فورا و بدون وقفه دریافت خواهند کرد.

ارائه خدمات عالی مشتری برای افزایش نرخ تبدیل شما و برجسته کردن شما میان رقبا بسیار مهم است. هنگام ایجاد چت بات اطمینان حاصل کنید که سوالات متداول ارسال شده به کسب و کارتان را مطرح کرده و وسیله ای فراهم کنید که از طریق آن افراد بتوانند به سرعت پاسخها را پیدا کنند. ساده ترین راه این کار، اینست که پاسخهای گوناگونی ارائه دهید که به تدریج به یک سوال خاص محدود شود.

اگر پاسخهای با کیفیت بالا ارائه میدهید، مشتریان بالقوه میتوانند به سرعت و به آسانی تصمیم بگیرند که آیا میخواهند محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند یا خیر. با اینکار هم اطلاعات دقیق تری به دست می آورید و هم احتمال اینکه افراد به سمت کسب و کاری دیگر رفته و جایگزین شما کنند را کاهش میدهید.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

2. ایجاد آگاهی از برند

برای اینکه به افراد بگویید، شرکت شما چه کاری انجام میدهد، میتوانید از ربات استفاده کنید، به ویژه هنگام برقراری ارتباط با افرادی که تازه وارد برند شما شده اند. این یک راه عالی برای علاقه مند کردن مخاطب است. با شناساندن برند خود به طریقی که برای مخاطبان مورد نظر شما جذاب است، در واقع مخاطبان گرم و سرد را از هم جدا میکنید و مخاطبان گرم و بالقوه را از قیف فروش خود به سمت پایین هدایت میکنید. چند راه برای انجام این کار وجود دارد و البته هیچ دلیلی وجود ندارد که بتوانید همه آنها را انجام دهید. مواردی که برای برند شما مناسب است را انجام دهید.

ابتدا برای افرادی که قصد دارند به شما پیام دهند، پیام خوشامدگویی ارسال کنید. این کار به آنها این امکان را میدهد تا قبل از اینکه مکالمه کنند، کمی بیشتر درباره کسب و کار شما اطلاعات کسب کنند.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

گزینه دوم این است که یک منو در پایین پنجره مسنجر خود قرار دهید. این کار، افراد را قادر میسازد تا سؤالات بیشتری در مورد اینکه شما چه کسی هستید، چه کاری انجام میدهید و سایر اطلاعات مفید بپرسند.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

همچنین میتوانید با دادن اطلاعات به افراد در مورد رویداد اخیری که کسب و کار شما در آن حضور داشته و یا پروژه جذابی که کسب و کار شما روی آن کار کرده، آگاهی از برند ایجاد کنید. به احتمال زیاد با انجام اینکار بتوانید توجه آنها را جلب کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: چگونه ربات مسنجر فیسبوک ایجاد کنیم؟


3. مخاطب را تشویق کنید به صفحه محصول شما مراجعه کند

هنگامیکه از یک یا هر دو ویژگی فوق استفاده کردید تا مخاطبان خود را به اصطلاح سرگرم کنید و ارتباط اولیه را برقرار کنید، سپس میتوانید آنها را به صفحات محصول خود هدایت کنید. این نکته بسیار مهم است که ارتباط اولیه حالت طبیعی و مکالمه ای داشته باشد نه صرفا حالت فروش محصول. اگر نمیخواهید مخاطب را به صفحات محصول خود هدایت کنید، میتوانید یک دکمه خرید را به منو اضافه کنید.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

4. پخش برنامه برای مشترکین برای افزایش ارزش طول عمر مشتری

همانند مکالمه ربات شما، میتوانید برنامه های تبلیغاتی ویژه را برای مشترکین خود ارسال کنید. راههای بسیار مفیدی برای استفاده از این موارد برای جلب توجه به برند شما، افزایش ارزش طول عمر مشتری (customer lifetime value) و احتمال تبدیل در آینده وجود دارد. یکبار دیگر، اطمینان حاصل کنید که این موارد بیش از حد، حالت فروش نداشته باشند و زیاده از حد ارسال نکنید. توصیه میشود بیش از یکبار در هفته نباشد.

میتوانید از پخش برنامه ها برای اگاهی مشتریان از اخباری در مورد کسب و کار که فکر میکنید برای آنها مهم است، استفاده کنید و به آنها ارائه دهید مانند یک وبلاگی که آنها را به وبسایت شما برساند یا از آنها بپرسید آیا میخواهند از محصولات و خدمات جدید، اطلاع داشته باشند یا خیر.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

مهم است که مردم را با اطلاعات بمباران نکنیم بلکه باید بتوانیم آنها را در مکالمه درگیر کنیم. سعی کنید سؤال کنید و ببینید آیا علاقه دارند و مایل به ادامه هستند یا خیر. اگر آنها علاقه مند نیستند باید فرصتهای متعددی برای پایان دادن به مکالمه ارائه دهید.

5. استفاده از واقعیت افزوده

ویکتوریا بکهام یکی از معدود افرادی است که از واقعیت افزوده به عنوان بخشی از چت بات خود استفاده میکند و نتایج به دست آمده بسیار قابل توجه هستند. او از واقعیت افزوده استفاده میکند تا کاربران بتوانند از دوربین خودشان مجموعه عینک آفتابی را تست کنند و ببینند آیا مناسب آنها هست یا خیر.

این یک راه عالی برای تشویق به تبدیل مخاطب به مشتری است و ما امیدواریم که در آینده بیشتر از واقعیت افزوده ببینیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد ربات او میتوانید این مطالعه موردی را بررسی کنید.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

نکات مهم در نوشتن پیام در چت بات مسنجر فیسبوک

اکنون میدانید چگونه از رباتها برای افزایش تبدیل مخاطب به مشتری استفاده کنید. اما چگونه پیامهای موثر ایجاد کنید؟ در اینجا به چند نکته اشاره کرده ایم که هنگام ساختن ربات مسنجر خود باید به آن توجه کنید.

1. متن اضافی استفاده نکنید

ربات شما هرگز نباید بیش از سه پیام در یک سطر بدون پرسیدن سوال و یا ارائه گزینه ها داشته باشد. رباتهای مسنجر باید مکالمه ای باشند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای هر پیام تنها چند جمله ارائه میکنید. به یاد داشته باشید که این یک مکالمه است نه یک ایمیل.

2. از ایموجی استفاده کنید

میزان رسمی بودن چت بات مسنجر فیسبوک باید کمتر از سایر روشهای ارتباطی باشد. اضافه کردن ایموجی باعث میشود ارتباط سرگرم کننده تر و دوستانه تر به نظر برسد، علاوه بر این با استفاده از ایموجی به کلمات کمتری نیاز پیدا خواهید کرد.


مطلب آموزشی مرتبط: نحوه استفاده از ابموجی در شبکه های اجتماعی


رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

3. از فاصله بین پیامها استفاده کنید

از بکارگیری بلوکهای بزرگ متن یا استفاده از چندین پیغام بلافاصله پشت سر هم، اجتناب کنید. ما توصیه میکنیم اگر دو تا سه ثانیه بین پیامها فاصله باشد، بسیار شبیه مکالمه طبیعی خواهد بود.

4. از تصاویر یا GIF استفاده کنید

با استفاده از تصاویر و GIF، مکالمه را معتبرتر کنید. خوب است که طنز را به ربات خود اضافه کنید، اما اینکار را با احتیاط انجام دهید زیرا افراد مختلف چیزهای متفاوتی را خنده دار می بینند.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای کامل ساخت و استفاده از GIF


5. گزینه ای برای لغو اشتراک قرار دهید

اطمینان حاصل کنید که مخاطب بتواند در صورت تمایل، برای لغو اشتراک خود اقدام کند. اگرچه شما میخواهید فالوور جذب کنید اما کسی که به برند شما علاقه مند نیست، نمیتواند برای شما سودمند باشد. نباید افراد را مجبور به دریافت پیامهایی کنید که نمیخواهند دریافت کنند و نمیدانند چطور از شر آن خلاص شوند. ساده ترین راه برای اینکار این است که آنرا به گزینه Bot settings در منو اضافه کنید.

رباتهای مسنجر فیسبوک و مزایای شگفت انگیز آنها برای کسب و کارها

6. جمع آوری داده از مشترکین برای هدف گذاری در آینده

با تگ گذاری اطلاعات و ایجاد زیر گروه ها از پاسخها و اطلاعاتی که افراد به ربات شما میدهند، استفاده کنید. این کار به شما این امکان را میدهد که برنامه های مشخصی را برای افرادی که opt in کرده اند، ارسال کنید و افرادی که علاقه خود را به موضوع خاصی نشان داده اند، هدف گذاری مجدد کنید.

این روش دیگری برای نگه داشتن و حفظ مشتری از طریق ارائه محتوایی است که میخواهند ببینید و در نتیجه شانس تبدیل مخاطب به مشتری را افزایش میدهد.

فیسبوک مسنجر را در استراتژی بازاریابی خود قرار دهید

قبل از اینکه برای افزایش تبدیل مخاطبان خود به مشتری، چت بات مسنجر فیسبوک ایجاد کنید، میخواهیم به شما بگوییم که رباتها باید همراه با سایر فرمتهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرند و Chatbot ها باید برای تکمیل آنها و نه به عنوان یک جایگزین استفاده شود.

منبع: Wordstream Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟