پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب با استفاده از گزینه Autoplay on Home
4.67/5 (6)

پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

 قابلیت جدید پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب

در خبر قبلی در مورد نمایش استوری در یوتیوب صحبت کردیم، در این مطلب به بررسی بیشتر قابلیت جدید یوتیوب یعنی پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب میپردازیم.

بدون شک یوتیوب یکی از قدرتمندترین پلتفرمها برای محتواهای ویدیویی است. قابلیت جدید اضافه شده یعنی پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب به کاربران این امکان را میدهد که پیش از انتخاب ویدیو برای مشاهده، پیش نمایشی کوتاه از ویدیوهای ارائه شده در صفحه نخست را تماشا کنند و از این طریق تصمیم بگیرند که آیا علاقمند به مشاهده کامل آن ویدیو هستند یا خیر.

پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب

طبق اظهارات یوتیوب:

“همواره بسیاری از کاربران از ما درخواست میکردند که قابلیتی را در اختیارشان قرار دهیم تا در شرایطی که وقت آزاد ندارند هم بتوانند ویدیوهای یوتیوب را تماشا کنند. ما تا چند هفته آینده ویژگی پخش خودکار ویدیو در صفحه نخست یا به اصطلاح Autoplay on Home را در اختیار کاربران قرار خواهیم داد. این قابلیت خلاصه ای از یک ویدیوی کامل را برای کاربر به نمایش میگذارد تا از این طریق کاربر تصمیم بگیرد که آیا زمان خود را برای مشاهده این ویدیو صرف خواهد کرد یا خیر. لازم به ذکر است که پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب بصورت بیصدا به نمایش گذاشته میشود ولی برای آگاهی بهتر کاربر از محتوای ویدیو، کپشنی برای توضیحات در زیر ویدیو وجود خواهد داشت.

البته این ویژگی جدید تقریبا چند ماهی در اختیار کاربران اپلیکیشن یوتیوب در نسخه اندروید قرار گرفته بود و با بازخوردهای خوبی از جانب آنها روبرو شدیم. هدف اصلی ما از پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب این بود که به کاربران کمک کنیم تا از زمان خود بصورت بهینه استفاده کنند.”

نحوه فعالسازی قابلیت جدید

فعال یا غیرفعال بودن این قابلیت کاملا در اختیار کاربر است. کافیست وارد تنظیمات شوید و گزینه پخش خودکار یا autoplay را انتخاب کنید و از آنجا تعیین کنید که میخواهید فقط در صورت اتصال به wifi یا در هر صورتی ویدیویها در صفحه نخست بصورت خودکار برای شما پخش شوند و یا اینکه بطور کل این گزینه را غیرفعال کنید.

مزایای قابلیت Autoplay on Home

علاوه بر مصرف کمتر حجم اینترنت نسبت به مشاهده کامل ویدیوها، میتوان به بالا رفتن میزان بازدید و بدنبال آن کسب درآمد از طریق ویدیوهای یوتیوب نیز بعنوان مزیتهای این قابلیت اشاره نمود. همانطور که در فیسبوک نیز با پخش خودکار ویدیوها، تعداد بازدیدها به شدت افزایش پیدا کرد. اما آیا بالا رفتن تعداد بازدید به معنای افزایش تعداد بینندگان فعال است؟ سوالی که کارشناسان یوتیوب ماه ها بدنبال پاسخ به آن هستند.

اگر کاربری پس از مشاهده پیش نمایش ویدیو در صفحه نخست یوتیوب تصمیم به مشاهد کامل آن گرفت، ویدیو برای او از ابتدا پخش خواهد شد. درواقع این پیش نمایشها، خلاصه ای کوتاه از ویدیوی اصلی البته بدون صدا و با کپشن هستند.

این قابلیت در آخرین آپدیت اپلیکیشن یوتیوب در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.


مطلب آموزشی مرتبط: مشخصات ویدیو در یوتیوب و انواع ویدئوهای تبلیغاتی


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟