پروفایل کسب و کار در اینستاگرام
4.5/5 (12)

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

چرا بازاریابان باید حساب کسب و کار داشته باشند

در مطلب قبلی در مورد آنالیز اینستاگرام برای بازاریابان صحبت کردیم و در این مطلب قصد داریم تا به پروفایل کسب و کار در اینستاگرام بپردازیم.

آیا تا بحال به تغییر حساب شخصی خود به حساب کسب و کار فکر کرده اید؟آیا مزایای حساب کاربری کسب و کار را میدانید؟

جن هرمن مشاور و کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی به این سوالات پاسخ میدهد و لزوم ایجاد پروفایل کسب و کار در اینستاگرام را تشریح میکند.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام : آشنایی با الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام سال گذشته اجرا شد. با استفاده از این الگوریتم میتوانید دسترسی ، مشارکت و …. بهتری را دریافت کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: الگوریتم اینستاگرام ، نحوه عملکرد و استفاده بهینه از آن


 

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام از الگوریتم فیسبوک متفاوت است.در فیسبوک ، وقتی محتوایی زیاد محبوب باشد، فیسبوک به احتمال زیاد آنرا به افراد بیشتری نمایش میدهد. الگوریتم اینستاگرام بر اساس استفاده شخصی است نه استفاده عمومی. کاربران اینستاگرام لزوما محتوایی که دیگران در آن زیاد مشارکت دارند را مشاهده نمیکنند.


مطلب آموزشی مرتبط: الگوریتم فید اخبار فیسبوک و رتبه بندی محتوای شما


برای استفاده بهینه از الگوریتم اینستاگرام در بهبود فعالیت های بازاریابی ، باید بهترین محتوا را برای مشتریان و فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. زمانیکه به کیفیت بیش از کمیت اهمیت دهید، کاربران به احتمال بیشتری مشارکت کرده، کامنت گذاشته و آن را لایک میکنند و….. در نتیجه فالورهای شما، محتوای شما را در فید خود بالاتر از بقیه محتواها مشاهده خواهند کرد این موضوع در پروفایل کسب و کار در اینستاگرام اهمیت بیشتری پیدا میکند.

مرتب سازی محتواها در الگوریتم فیسبوک و اینستاگرام با هم متفاوت است.

فیسبوک به طور مداوم محتوا را مرتب سازی میکند اما الگوریتم اینستاگرام اینطور عمل نمیکند. در الگوریتم اینستاگرام ، مرتب سازی بر اساس دفعات ارسال پست و دفعات ورود به اینستاگرام انجام میشود. به عنوان مثال، اگر یک کاربر وارد اینستاگرام شود و دوباره سه ساعت بعد وارد شود، اینستاگرام فقط محتواهایی که طی این سه ساعت بارگذاری شده است را مرتب سازی میکند.

این رویکرد در مرتب سازی، برای بازاریابان به این معنی است که فالوورهای شما هنگام مشاهده فیدشان، محتوای شما را از دست نخواهند داد. به عنوان مثال، اگر شخصی صفحه شما را دنبال کند و مشارکت کرده و پست شما را لایک کند و سپس 24 ساعت بعد دوباره وارد شود و در این مدت شما سه بار محتوا ارسال کرده باشید ، کاربر سه محتوای شما را در فید خود در قسمت های بالا خواهد دید اما نه لزوما پشت سر هم.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

بازاریابان چه کاری باید انجام دهند تا محتوایشان به صورت اولین محتوا در فید کاربران نمایش داده شده است؟ جن هرمن میگوید نکته کلیدی این است که محتوای قوی ارائه کنید و از ارسال محتوای زیاد خودداری کنید. زمانیکه پستهای زیادی ارسال میکنید، احتمال اینکه در قسمت بالاتر در فید کاربران قرار گیرد کمتر است و به احتمال بیشتر کاربران از پست شما صرف نظر میکنند یا آن را نمیتوانند مشاهده کنند. با ارائه محتوای قوی ارتباط بهتری را با مخاطب برقرار میکنید و احتمال مشارکت آنها را بالا میبرید.

برای افزایش احتمال دیده شدن محتوایتان و افزایش مشارکت کاربران، جن هرمن توصیه میکند محتوای قوی را سه بار در هفته به اینستاگرام ارسال کنید. همچنین پیشنهاد میکند فراخوان اضافه کنید. با نوشتن متنی روی پست یا در قسمت کپشن ، افراد را به کامنت گذاشتن یا تگ کردن دوستانشان تشویق کنید. الگوریتم این مشارکت ها را محاسبه خواهد کرد.

جن هرمن در مورد الگوریتم استوری اینستاگرام اضافه کرد که در حال حاضر به نظر نمیرسد Stories از الگوریتم تبعیت کند و پستها در Stories به ترتیب زمانی قرار میگیرند. هر شخص که آخرین بار پست کرده باشد در ابتدا قرار خواهد گرفت.

جن میگوید افراد یا در فید و یا در Stories تمایل به تعامل دارند و نه در هر دو. پس باید بدانید مخاطبانتان کجا بیشتر فعالند و استراتژی صحیح را در آن قسمت به کار بگیرید.


مطلب آموزشی مرتبط: ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام


پروفایل کسب و کار در اینستاگرام : آشنایی با حسابهای کسب و کار

شما میتوانید با متصل کردن حساب کاربری اینستاگرام خود به صفحه کسب و کارتان در فیسبوک، اکانت شخصی اینستاگرام خود را به پروفایل کسب و کار در اینستاگرام تبدیل کنید.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

در پروفایل کسب و کار در اینستاگرام ، دکمه تماس قرار دارد و یکی از بهترین دلایل تبدیل حساب معمولی به حساب کسب و کار است زیرا افراد میتوانند مستقیما از اینستاگرام با شما تماس بگیرند و یا ایمیل ارسال کنند. افراد زیادی از طریق این قابلیت، مشتریان جدیدی کسب کرده اند. همچنین زمانیکه حساب کاربری خود را به حساب کسب و کار نبدیل کنید میتوانید به آنالیز اینستاگرام نیز دسترسی داشته باشید.

جن در پاسخ به این سوال که آیا پروفایل کسب و کار در اینستاگرام تاثیری روی الگوریتم دارد توضیح میدهد که در حال حاضر پروفایل کسب و کار هیچ تاثیری روی الگوریتم ندارد.

جن معتقد است پروفایل کسب و کار مزایای زیادی از جمله ظرفیتهای تبلیغاتی و دکمه های برقراری ارتباط و … دارد. توجه داشته باشید که اگر پروفایل خود را به پروفایل کسب و کار ارتقا دادید مجبور نیستید به طور دائم در حالت پروفایل کسب وکار باقی بمانید. میتوانید پروفایل کسب و کار در اینستاگرام را امتحان کنید و اگر نتایجی که میخواستید را به دست نیاوردید دوباره آن را به حالت پروفایل شخصی برگردانید.

برای تبدیل حساب کاربری شخصی به حساب کسب و کار، وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید و Switch to Business Profile را کلیک کنید. سپس باید چند مرحله را طی کنید مثل لینک کردن به حساب فیسبوک و تنظیمات مربوط به اطلاعات تماس.فرآیند آن بسیار ساده است . اگر تصمیم گرفتید به پروفایل شخصی برگردید، در تنظیمات حساب کاربری خود switch back to a personal profile را انتخاب کنید.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

دکمه تماس

برای تنظیم دکمه تماس، هم میتوانید ایمیل و هم میتوانید تماس تلفنی را انتخاب کنید. جن هرمن دکمه تماس را به ایمیلش متصل کرده است اما میگوید برای انواع خاصی از کسب و کارها، گزینه تماس تلفنی مناسب تر است زیرا یک ارتباط مستقیم است.

زمانی که افراد روی Call ضربه بزنند، اپلیکیشن باز شده و شماره گیری میکند. جن هرمن میگوید گزینه تماس تلفنی برای رستوران ها، آژانس های املاک، برنامه ریزان رویدادها و همایش ها و … مناسب تر است.

به عنوان مثال، شخصی رستوران محلی را جستجو میکند. زمانیکه صفحه شما را یافت فقط لازم است عکس شما و سپس روی دکمه تماس کلیک کرده و تماس برقرار کند. اینکار، برقرای تماس برای رزرو و سفارش را بسیار راحت میسازد.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

همچنین میتوانید از Google Voice استفاده کنید و یک آهنگ تماس مخصوص برای مشتریان اینستاگرام تنظیم کنید. زمانیکه تماسی از مشتریان از اینستاگرام داشته باشید با این آهنگ متوجه خواهید شد.

اگر شماره یا ایمیل را در قسمت bio قرار دهید کار مشتری سخت خواهد شد زیرا باید شماره یا ایمیل را به خاطر بسپارد یا یادداشت کند و به اپلیکیشن مورد نظر در تلفن همراه رفته و شماره گیری کرده و یا ایمیل ارسال کند.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام : آشنایی با آنالیز اینستاگرام

پروفایل شخصی اینستاگرام به آنالیز دسترسی ندارد اما پروفایل کسب و کار در اینستاگرام به Insights که قابلیت های آنالیز در اینستاگرام را ارائه میدهد، دسترسی دارد. برای باز کردن Insights ، روی آیکون کوچک شبیه نمودار در پروفایلتان کلیک کنید. در آنجا چندین پارامتر و معیار مشاهده میکنید. همه پارامترها بر اساس اطلاعات هفتگی است. به عنوان مثال میتوانید مشاهده کنید در طول یک هفته چه تعداد بازدید داشته اید و در مقایسه با هفته گذشته افزایش بازدید داشته اید یا کاهش.


مطلب آموزشی مرتبط: 5 ابزار رایگان آنالیز اینستاگرام برای بازاریابان


برای آنالیز تعداد بازدید پست ها ، باید پارامترهای Impressions و Reach را بررسی کنید. Impressions در واقع تعداد کل بازدیدهاست (view) و Reach در واقع تعداد افرادی است که پست شما را مشاهده کرده اند. پس اگر 1500 impressions و 1000 reach دارید، به این معنی است که بعضی افراد یک پست را چندین بار مشاهده کرده اند.

همچنین میتوانید ببینید چند نفر پروفایل اینستاگرام شما را دیده اند. جن میگوید اکثر افرادی که پروفایل شما را مشاهده میکنند یا اولین باری است که صفحه شما را میبینند و میخواهند بیشتر در مورد شما بدانند یا افرادی هستند که روی لینک شما در bio یا روی دکمه تماس کلیک میکنند.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

جن در مورد کارهایی که باید و نباید در قسمت bio انجام دهیم میگوید یک bio قوی به افراد میگوید که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. Bio باید به گونه ای باشد که توجه مخاطب را جلب کند.

برای استفاده بهتر از 150 کاراکتری که میتوانید در bio استفاده کنید، جن هرمن پیشنهاد میکند از ایموجی و شکلک استفاده کنید. به عنوان مثال به جای اینکه بنویسید “لینک زیر را کلیک کنید” ، بهتر است بنویسید ” کلیک کنید” و در ادامه متن از شکلک پیکان که لینک را نشان میدهد استفاده کنید. در این مثال چندین کاراکتر کمتر استفاده کردید.


مطلب آموزشی مرتبط: کاربرد ایموجی در شبکه های اجتماعی


اینستاگرام برای iOS و اندروید، ایموجی ارائه داده است. زمانیکه اندروید شکلک iOS را شناسایی نمیکند، آن شکلک در دستگاه اندروید نمایش داده نمیشود یا به صورتی دیگر نمایش داده میشود.

همچنین جن هرمن توصیه میکند از قرار دادن هشتگ در bio خودداری کنید زیرا قابل کلیک کردن نیست.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

در Instagram Insights ، میتوانید ببینید چند نفر روی لینک شما در bio کلیک کرده اند تا وارد وبسایت شما شوند. اگر بعد از چند روز لینک را تغییر دادید، Insights نمیتواند آمار کلیک روی لینک قبلی و فعلی را به تفکیک به شما بدهد، فقط آمارکل کلیک ها را ارائه میدهد. برای بررسی کلیک در لینکهای مختلف می توانید از Bitly یا دیگر ابزارها استفاده کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: ارزیابی و تحلیل اینستاگرام با Instagram Insights


Instagram Insights همچنین زمانهایی که فالوورهای شما بیشتر در اینستاگرام فعال هستند را نمایش میدهد. با کلیک روی See More خواهید دید فالوورها در چه روزهایی از هفته بیشتر فعال هستند و همچنین ساختار جمعیتی آنها را میتوانید مشاهده کنید. این اطلاعات به شما کمک میکند تا بهترین زمان ارسال پست را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر فالوورهای شما در ساعت 9 صبح بیشتر فعال هستند، باید در ساعت 7 صبح پست ارسال کنید.

چون آنالیز Instagram Insights به صورت هفتگی انجام میشود، جن هرمن توصیه میکند بازه زمانی ثبت اطلاعات در صفحه گسترده و آنالیز را به صورت هفتگی تنظیم کنید. بعد از ثبت اطلاعات پس از مدتی میتوانید نمودار تهیه کرده و تغییرات را تحلیل کنید.

اگر میخواهید از ابزارهای کمکی برای آنالیز اینستاگرام استفاده کنید، Iconosquare گزینه مناسبی است، البته رایگان نیست، Squarelovin ابزار دیگری است که رایگان است. Agorapulse نیز آنالیز ارائه میدهد.

آنالیز Story

در Instagram Insights ، میتوانید آنالیز استوری اینستاگرام تا زمانیکه مدت استوری به پایان می رشد را مشاهده کنید. (Stories پس از 24 ساعت حذف میشوند). برای آنالیز استوری اینستاگرام ، در قسمت بالای پروفایل خود، آیکون شبیه نمودار را کلیک کرده و در پایین صفحه گزینه Stories را مشاهده میکنید. See Older را کلیک کنید تا آنالیز 24 ساعت گذشته را ببینید.


مطلب آموزشی مرتبط: ایجاد و آنالیز استوری اینستاگرام برای کسب و کارها


به صورت پیش فرض، بازدید (Impressions) را مشاهده میکنید. روی Impressions را کلیک کنید تا دیگر معیارها را ببینید. گزینه های دیگر Replies ،Reach ،Exits هستند. (Exit زمانیکه شخصی وسط استوری شما خارج میشود)

باید محتوای شما آنقدر خوب باشد که مخاطب همه را مشاهده کند. جن 13000 فالوور دارد و استوری هایش 200 تا 300 بازدید دارد.

جن هرمن توضیح میدهد که به نوتیفیکیشن ها زیاد اتکا نکنید و پیام را چک کنید زیرا اگر فردی که شما او را دنبال نمیکنید به شما پیام دهد، نوتیفیکیشن دریافت نمیکنید.

نکات و ترفندهای اینستاگرام

افراد از محتواهای اینستاگرام به سرعت رد میشوند پس باید محتوایی ارائه کنید که توجه مخاطب را به خود جلب کند و این کار در پروفایل-کسب-و-کار-در-اینستاگرام بسیار مهم تر است. تصاویر باکیفیت پایین، ویدئوهای ضعیف، تصاویر با کنتراست کم و … شانس کمی برای دیده شدن دارند.


ترفند مرتبط: آموزش ترفندهای عکس و ویدئو در اینستاگرام


برای جلب توجه افراد، باید محتوایی ارائه کنید که از نظر گرافیکی قوی باشد و در نگاه اول توجه مخاطب را جلب کنید. فقط به خاطر اینکه مثلا پنج شنبه است و سه روز گذشته پستی ارسال نکرده اید، محتوا راسال نکنید. همیشه محتوای برنامه ریزی شده  و آماده ارسال داشته باشید.

در قسمت کپشن ، در سه خط اول باید مهم ترین اطلاعات خود را قرار دهید. اطلاعاتی مانند بهترین پست وبلاگ، لینک و …بعد از سه خط اول ، فالوورها باید روی … more کلیک کنند تا ادامه کپشن را مشاهده کنند. اینستاگرام گاهی اوقات کپشن را پس از 40 کاراکتر حذف میکند و گاهی اوقات پس از 100 کاراکتر.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

جن هرمن معتقد است ارسال تعداد پست کمتر، گزینه بهتری است. به عنوان مثال ارسال پست سه بار در روز بسیار زیاد است. اما تعداد و بازه ارسال پست به کسب و کار شما بستگی دارد.

جن هرمن همچنین در مورد قابلیت جدید آلبوم اینستاگرام توضیح میدهد که میتوانید تا ده عکس و ویدئو در یک آلبوم بارگذاری کنید، ویدئوها هر کدام 60 ثانیه هستند. بهتر است روی آیتم اول متنی قرار دهید که به مخاطب میگوید برای دیدن ادامه آلبوم چه کاری انجام دهد.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

در حال حاضر آنالیزی برای آلبوم ها وجود ندارد و نمیتوانید بدانید چه تعداد افراد، چند تصویر یا ویدئوی یک آلبوم را مشاهده کرده اند.

ابزار TouchRetouch

TouchRetouch یک ابزار جالب برای ویرایش عکس هایی است که با موبایل گرفته می شود و با استفاده از آن، قسمتهایی که نمیخواهید در عکس وجود داشته باشند را میتوانید حذف کنید.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

استفاده و کار با این ابزار بسیار راحت است. پس از باز کردن یک عکس در اپلیکیشن، یک براش یا ابزار انتخاب (selection) را برداشته و اطراف سوژه ای که میخواهید حذف شود را با انگشت مشخص کنید.

این ابزار، یک ماسک روی سوژه ایجاد میکند و سپس اطراف سوژه را آنالیز میکند، این آنالیز 100% نیست اما در کل نتیجه خوبی دارد.

این ابزار 1.99 دلار است و برای اندروید و iOS در دسترس است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟