4/5 (1)

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

چرا بازاریابان باید حساب کسب و کار داشته باشند

آیا تا بحال به تغییر حساب شخصی خود به حساب کسب و کار فکر کرده اید؟

آیا مزایای حساب کاربری کسب و کار را می دانید؟

جن هرمن مشاور و کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی به این سوالات پاسخ می دهد.

پروفایل کسب و کار اینستاگرام : الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام سال گذشته اجرا شد . با استفاده از این الگوریتم می توانید دسترسی ، مشارکت و …. بهتری را دریافت کنید.

الگوریتم اینستاگرام از الگوریتم فیسبوک متفاوت است.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

در فیسبوک ، وقتی محتوایی زیاد محبوب باشد ، فیسبوک به احتمال زیاد آن را به افراد بیشتری نمایش می دهد. الگوریتم اینستاگرام بر اساس استفاده شخصی است نه استفاده عمومی. کاربران اینستاگرام لزوما محتوایی که دیگران در آن زیاد مشارکت دارند را مشاهده نمی کنند.

برای استفاده بهینه از الگوریتم اینستاگرام در بهبود فعالیت های بازاریابی ، باید بهترین محتوا را برای مشتریان و فالورهای خود به اشتراک بگذارید. زمانی که به کیفیت بیش از کمیت اهمیت دهید ، کاربران به احتمال بیشتری مشارکت کرده ، کامنت گذاشته و آن را لایک می کنند و….. در نتیجه فالورهای شما ، محتوای شما را در فید خود بالاتر از بقیه محتواها مشاهده خواهند کرد.

مرتب سازی محتواها در الگوریتم فیسبوک و اینستاگرام با هم متفاوت است.

فیسبوک به طور مداوم محتوا را مرتب سازی می کند اما الگوریتم اینستاگرام اینطور عمل نمی کند. در الگوریتم اینستاگرام ، مرتب سازی بر اساس دفعات ارسال پست و دفعات ورود به اینستاگرام انجام می شود. به عنوان مثال ، اگر یک کاربر وارد اینستاگرام شود و دوباره سه ساعت بعد وارد شود ، اینستاگرام فقط محتواهایی که طی این سه ساعت بارگذاری شده است را مرتب سازی می کند.

این رویکرد در مرتب سازی ، برای بازاریابان به این معنی است که فالوورهای شما هنگام مشاهده فیدشان ، محتوای شما را از دست نخواهند داد. به عنوان مثال ، اگر شخصی صفحه شما را دنبال کند و مشارکت کرده و پست شما را لایک کند و سپس 24 ساعت بعد دوباره وارد شود و در این مدت شما سه بار محتوا ارسال کرده باشید ، کاربر سه محتوای شما را در فید خود در قسمت های بالا خواهد دید اما نه لزوما پشت سر هم.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

بازاریابان چه کاری باید انجام دهند تا محتوایشان به صورت اولین محتوا در فید کاربران نمایش داده شده است؟ جن هرمن می گوید نکته کلیدی این است که محتوای قوی ارائه کنید و از ارسال محتوای زیاد خودداری کنید. زمانی که پست های زیادی ارسال می کنید ، احتمال اینکه در قسمت بالاتر در فید کاربران قرار گیرد کمتر است و به احتمال بیشتر کاربران از پست شما صرف نظر می کنند یا آن را نمی توانند مشاهده کنند. با ارائه محتوای قوی ارتباط بهتری را با مخاطب برقرار می کنید و احتمال مشارکت آنها را بالا می برید.

برای افزایش احتمال دیده شدن محتوایتان و افزایش مشارکت کاربران ، جن هرمن توصیه می کند محتوای قوی را سه بار در هفته به اینستاگرام ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می کند فراخوان اضافه کنید. با نوشتن متنی روی پست یا در قسمت کپشن ، افراد را به کامنت گذاشتن یا تگ کردن دوستانشان تشویق کنید. الگوریتم این مشارکت ها را محاسبه خواهد کرد.

جن هرمن در مورد الگوریتم استوری اینستاگرام اضافه کرد که در حال حاضر به نظر نمی رسد Stories از الگوریتم تبعیت کند و پست ها در Stories به ترتیب زمانی قرار می گیرند. هر شخص که آخرین بار پست کرده باشد در ابتدا قرار خواهد گرفت.

جن می گوید افراد یا در فید و یا در Stories تمایل به تعامل دارند و نه در هر دو. پس باید بدانید مخاطبانتان کجا بیشتر فعالند و استراتژی صحیح را در آن قسمت به کار بگیرید.

پروفایل های کسب و کار

شما می توانید با متصل کردن حساب کاربری اینستاگرام خود به صفحه کسب و کارتان در فیسبوک ، پروفایل اینستاگرام خود را به حساب کسب و کار تبدیل کنید.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

در پروفایل کسب و کار اینستاگرام ، دکمه تماس قرار دارد و یکی از بهترین دلایل تبدیل حساب معمولی به حساب کسب و کار است زیرا افراد می توانند مستقیما از اینستاگرام با شما تماس بگیرند و یا ایمیل ارسال کنند. افراد زیادی از طریق این قابلیت ، مشتریان جدیدی کسب کرده اند. همچنین زمانی که حساب کاربری خود را به حساب کسب و کار نبدیل کنید می توانید به آنالیز اینستاگرام نیز دسترسی داشته باشید.

جن در پاسخ به این سوال که آیا پروفایل کسب و کار تاثیری روی الگوریتم دارد توضیح می دهد که در حال حاضر پروفایل کسب و کار هیچ تاثیری روی الگوریتم ندارد.

جن معتقد است پروفایل کسب و کار مزایای زیادی از جمله ظرفیت های تبلیغاتی و دکمه های برقراری ارتباط و … دارد. توجه داشته باشید که اگر پروفایل خود را به پروفایل کسب و کار ارتقا دادید مجبور نیستید به طور دائم در حالت پروفایل کسب وکار باقی بمانید. می توانید پروفایل کسب و کار را امتحان کنید و اگر نتایجی که می خواستید را به دست نیاوردید دوباره آن را به حالت پروفایل شخصی برگردانید.

برای تبدیل حساب کاربری شخصی به حساب کسب و کار ، وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید و Switch to Business Profile را کلیک کنید . سپس باید چند مرحله را طی کنید مثل لینک کردن به حساب فیسبوک و تنظیمات مربوط به اطلاعات تماس.فرآیند آن بسیار ساده است . اگر تصمیم گرفتید به پروفایل شخصی برگردید ، در تنظیمات حساب کاربری خود switch back to a personal profile را انتخاب کنید.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

دکمه تماس

برای تنظیم دکمه تماس ، هم می توانید ایمیل و هم می توانید تماس تلفنی را انتخاب کنید. جن هرمن دکمه تماس را به ایمیلش متصل کرده است اما می گوید برای انواع خاصی از کسب و کارها ، گزینه تماس تلفنی مناسب تر است زیرا یک ارتباط مستقیم است.

زمانی که افراد روی Call ضربه بزنند ، اپلیکیشن باز شده و شماره گیری می کند. جن هرمن می گوید گزینه تماس تلفنی برای رستوران ها ، آژانس های املاک ، برنامه ریزان رویدادها و همایش ها و … مناسب تر است.

به عنوان مثال ، شخصی رستوران محلی را جستجو می کند . زمانی که صفحه شما را یافت فقط لازم است عکس شما و سپس روی دکمه تماس کلیک کرده و تماس برقرار کند. این کار ، برقرای تماس برای رزرو و سفارش را بسیار راحت می سازد.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

همچنین می توانید از Google Voice استفاده کنید و یک آهنگ تماس مخصوص برای مشتریان اینستاگرام تنظیم کنید . زمانی که تماسی از مشتریان از اینستاگرام داشته باشید با این آهنگ متوجه خواهید شد.

اگر شماره یا ایمیل را در قسمت bio قرار دهید کار مشتری سخت خواهد شد زیرا باید شماره یا ایمیل را به خاطر بسپارد یا یادداشت کند و به اپلیکیشن مورد نظر در تلفن همراه رفته و شماره گیری کرده و یا ایمیل ارسال کند.

 

آنالیز اینستاگرام

پروفایل شخصی اینستاگرام به آنالیز دسترسی ندارد اما پروفایل کسب و کار به Insights که قابلیت های آنالیز در اینستاگرام را ارائه می دهد ، دسترسی دارد. برای باز کردن Insights ، روی آیکون کوچک شبیه نمودار در پروفایلتان کلیک کنید . در آنجا چندین پارامتر و معیار مشاهده می کنید. همه پارامترها بر اساس اطلاعات هفتگی است. به عنوان مثال می توانید مشاهده کنید در طول یک هفته چه تعداد بازدید داشته اید و در مقایسه با هفته گذشته افزایش بازدید داشته اید یا کاهش.

برای آنالیز تعداد بازدید پست ها ، باید پارامترهای Impressions  و  Reach را بررسی کنید. Impressions در واقع تعداد کل بازدیدهاست (view) و Reach در واقع تعداد افرادی است که پست شما را مشاهده کرده اند. پس اگر 1500 impressions و 1000 reach دارید ، به این معنی است که بعضی افراد یک پست را چندین بار مشاهده کرده اند.

همچنین می توانید ببینید چند نفر پروفایل اینستاگرام شما را دیده اند. جن میگوید اکثر افرادی که پروفایل شما را مشاهده می کنند یا اولین باری است که صفحه شما را می بینند و می خواهند بیشتر در مورد شما بدانند یا افرادی هستند که روی لینک شما در bio یا روی دکمه تماس کلیک می کنند .

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

جن در مورد کارهایی که باید و نباید در قسمت bio انجام دهیم می گوید یک bio قوی به افراد می گوید که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. Bio باید به گونه ای باشد که توجه مخاطب را جلب کند.

برای استفاده بهتر از 150 کاراکتری که می توانید در bio استفاده کنید ، جن هرمن پیشنهاد می کند از ایموجی و شکلک استفاده کنید . به عنوان مثال به جای اینکه بنویسید “لینک زیر را کلیک کنید” ، بهتر است بنویسید ” کلیک کنید” و در ادامه متن از شکلک پیکان که لینک را نشان می دهد استفاده کنید. در این مثال چندین کاراکتر کمتر استفاده کردید.

اینستاگرام برای iOS و اندروید ، ایموجی ارائه داده است. زمانی که اندروید شکلک iOS را شناسایی نمی کند ، آن شکلک در دستگاه اندروید نمایش داده نمی شود یا به صورتی دیگر نمایش داده می شود.

همچنین جن هرمن توصیه می کند از قرار دادن هشتگ در bio خودداری کنید زیرا قابل کلیک کردن نیست.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

در Instagram Insights ، می توانید ببینید چند نفر روی لینک شما در bio کلیک کرده اند تا وارد وبسایت شما شوند. اگر بعد از چند روز لینک را تغییر دادید ، Insights نمی تواند آمار کلیک روی لینک قبلی و فعلی را به تفکیک به شما بدهد ، فقط آمارکل کلیک ها را ارائه می دهد. برای بررسی کلیک در لینک های مختلف می توانید از Bitly یا دیگر ابزارها استفاده کنید.

Instagram Insights  همچنین  زمان هایی که فالوورهای شما بیشتر در اینستاگرام فعال هستند را نمایش می دهد. با کلیک روی See More خواهید دید فالوورها در چه روزهایی از هفته بیشتر فعال هستند و همچنین ساختار جمعیتی آنها را می توانید مشاهده کنید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا بهترین زمان ارسال پست را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر فالوورهای شما در ساعت 9 صبح بیشتر فعال هستند ، باید در ساعت 7 صبح پست ارسال کنید.

چون آنالیز Instagram Insights به صورت هفتگی انجام می شود ، جن هرمن توصیه می کند بازه زمانی ثبت اطلاعات در صفحه گسترده و آنالیز را به صورت هفتگی تنظیم کنید. بعد از ثبت اطلاعات پس از مدتی می توانید نمودار تهیه کرده و تغییرات را تحلیل کنید.

اگر می خواهید از ابزارهای کمکی برای آنالیز اینستاگرام استفاده کنید ، Iconosquare گزینه مناسبی است ، البته رایگان نیست ، Squarelovin  ابزار دیگری است که رایگان است. Agorapulse  نیز آنالیز ارائه می دهد.

 

آنالیز Story

در Instagram Insights ، می توانید آنالیز استوری اینستاگرام تا زمانی که مدت استوری به پایان می رشد را مشاهده کنید. ( Stories پس از 24 ساعت حذف می شوند). برای آنالیز استوری اینستاگرام ، در قسمت بالای پروفایل خود ، آیکون شبیه نمودار را کلیک کرده و در پایین صفحه گزینه Stories را مشاهده می کنید. See Older را کلیک کنید تا آنالیز 24 ساعت گذشته را ببینید.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

به صورت پیش فرض ، بازدید (Impressions) را مشاهده می کنید . روی Impressions را کلیک کنید تا دیگر معیارها را ببینید. گزینه های دیگر Replies ، Reach ، Exits هستند. ( Exit زمانی که شخصی وسط استوری شما خارج می شود )

باید محتوای شما آنقدر خوب باشد که مخاطب همه را مشاهده کند . جن 13000 فالوور دارد و استوری هایش 200 تا 300 بازدید دارد.

جن هرمن توضیح می دهد که به نوتیفیکیشن ها زیاد اتکا نکنید و پیام را چک کنید زیرا اگر فردی که شما او را دنبال نمی کنید به شما پیام دهد ، نوتیفیکیشن دریافت نمی کنید.

نکات و ترفندهای اینستاگرام

افراد از محتواهای اینستاگرام به سرعت رد می شوند پس باید محتوایی ارائه کنید که توجه مخاطب را به خود جلب کند. تصاویر با کیفیت پایین ، ویدئوهای ضعیف ، تصاویر با کنتراست کم و … شانس کمی برای دیده شدن دارند.

برای جلب توجه افراد ، باید محتوایی ارائه کنید که از نظر گرافیکی قوی باشد و در نگاه اول توجه مخاطب را جلب کنید . فقط به خاطر اینکه مثلا پنج شنبه است و سه روز گذشته پستی ارسال نکرده اید ، محتوا راسال نکنید. همیشه محتوای برنامه ریزی شده  و آماده ارسال داشته باشید.

در قسمت کپشن ، در سه خط اول باید مهم ترین اطلاعات خود را قرار دهید. اطلاعاتی مانند بهترین پست وبلاگ ، لینک و …بعد از سه خط اول ، فالوورها باید روی “… more” کلیک کنند تا ادامه کپشن را مشاهده کنند. اینستاگرام گاهی اوقات کپشن را پس از 40 کاراکتر حذف می کند و گاهی اوقات پس از 100 کاراکتر.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

جن هرمن معتقد است ارسال تعداد پست کمتر ، گزینه بهتری است. به عنوان مثال ارسال پست سه بار در روز بسیار زیاد است. اما تعداد و بازه ارسال پست به کسب و کار شما بستگی دارد.

جن هرمن همچنین در مورد قابلیت جدید آلبوم اینستاگرام توضیح می دهد که می توانید تا ده عکس و ویدئو در یک آلبوم بارگذاری کنید ، ویدئوها هر کدام 60 ثانیه هستند. بهتر است روی آیتم اول متنی قرار دهید که به مخاطب میگوید برای دیدن ادامه آلبوم چه کاری انجام دهد.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

در حال حاضر آنالیزی برای آلبوم ها وجود ندارد و نمی توانید بدانید چه تعداد افراد ، چند تصویر یا ویدئوی یک آلبوم را مشاهده کرده اند.

 

ابزار TouchRetouch

TouchRetouch یک ابزار جالب برای ویرایش عکس هایی است که با موبایل گرفته می شود و با استفاده از آن ، قسمتهایی که نمی خواهید در عکس وجود داشته باشند را می توانید حذف کنید.

پروفایل کسب و کار در اینستاگرام

 

استفاده و کار با این ابزار بسیار راحت است. پس از باز کردن یک عکس در اپلیکیشن ، یک براش یا ابزار انتخاب (selection) را برداشته و اطراف سوژه ای که می خواهید حذف شود را با انگشت مشخص کنید.

ابزار ، یک ماسک روی سوژه ایجاد می کند و سپس اطراف سوژه را آنالیز می کند ، این آنالیز 100% نیست اما در کل نتیجه خوبی دارد.

این ابزار 1.99 دلار است و برای اندروید و iOS در دسترس است.

مطالب مشابه
وبلاگ های تخصصی و کاربردی

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟