ویدئوی لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند
4.9/5 (10)

ویدئوی لینکدین در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو


ویدئوی لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

به دنبال برقراری ارتباط با مخاطبانی هستید که قدرت خرید بالایی دارند؟ میخواهید بدانید چطور از طریق ویدئو به مخاطبان مد نظرتان دسترسی پیدا کنید؟ برای کسب اطلاعات در مورد ویدئوی لینکدین مصاحبه با Goldie Chan را بخوانید.

در این مطلب، با Goldie Chan، متخصص در ویدیوی LinkedIn مصاحبه کرده ایم. او یک برنامه ویدئویی روزانه درباره بازاریابی در لینکدین تولید میکند. دوره های او در lynda.com شامل بازاریابی ویدئویی لینکدین برای صفحات شخصی وتجاری است.

گلدی در مورد مخاطبان و پارامترهای ویدئوی لینکدین در مقایسه با یوتیوب وفیسبوک توضیح میدهد. همچنین نکاتی برای ایجاد و بهینه سازی ویدیوهای لینکدین  ارائه میکند.

ویدئوی لینکدین و داستان Goldie

Goldie بیش از 10 سال است که در بازاریابی دیجیتال با تمرکز بر استراتژی شبکه های اجتماعی و ایجاد محتوا کار میکند. در این مدت زمان، او با پلتفرمهای مختلفی کار کرده و انواع مختلف محتوا ایجاد کرده است مانند ویدئوی زنده فیسبوک، ویدئوی Twitch، محتوای اینستاگرام، پینترست و در حال حاضر ویدئوی لینکدین .


مطلب مرتبط:  ویدئو در فیسبوک و استراتژی موفقیت در آینده


Goldie همچنین در صنایع و حوزه های مختلف کار کرده است. او از یک استارتاپ تکنولوژی به مد و فشن رفت. سپس به عنوان مدیر شبکه های اجتماعی در Legendary Entertainment کار کرده است. این شرکت در زمینه تهیه فیلم کار میکند. گلدی بر روی هر دو بخش پولی و ارگانیک شبکه های اجتماعی و ایجاد جامعه طرفداران کار میکرد.

ویدئو در لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

در ماه اوت سال 2017، گلدی از کار خود جدا شد و وارد ویدئوی بتای لینکدین شد. زمان خوبی برای ایجاد محتوا و انجام کاری بود که از آن لذت میبرد. او در 50 فیلم اول خود برندسازی، پارامترها و فرهنگ را بررسی کرد. کانال روزانه او (dailygoldie) ازسراسر جهان عضو دارد.


مطلب مرتبط: استراتژی شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک


امروزه کانال او همچنان به بررسی تاثیر بازاریابی وکسب و کار بر فرهنگ  میپردازد. برای مثال، او ممکن است بررسی کند که اکثریت بودجه بازاریابی هری پاتر برای کجا بوده است. بررسی فروش کتابها، فیلمها و … برای او جذاب است.

گرچه برنامه روزانه او در درجه اول در مورد بازاریابی است اما گلدی درباره برندسازی که با تجربیات او مرتبط است نیز کار میکند زیرا او به سراسر جهان سفر میکند و نکاتی را به اشتراک میگذارد که به مخاطبانش کمک میکند. او هشتگ LinkedInCreators را ایجاد کرد و اکثر افرادی که در لینکدین محتوا ایجاد میکنند، از آن استفاده میکنند. از آنجا که گلدی پستهای ویدئویی به صورت روزانه ارسال میکند، میتواند پیگیری کند که ویدیوهای لینکدین در طول سال گذشته چگونه توسعه یافته است. هرگاه یک اشکال یا باگی وجود داشته باشد، او از اولین کسانی است که متوجه میشود.

ویدئو در لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

او علاوه بر اجرای برنامه DailyGoldie on LinkedIn ، صاحب یک آژانس استراتژی شبکه های اجتماعی به نام Warm Robots است.

ویدئو در لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

برای مشتریانی مانند The Art Institutes، او به آنها کمک میکند تا داستانهای خود را به روشهایی عنوان کنند که مردم را تشویق به پیوستن و ارتباط با برند کند. او همچنین به مدیران سطح C کمک میکند برندهای شخصی خود را در لینکدین و جاهای دیگر ایجاد کنند.


ابزار مرتبط: ارزیابی محبوبیت شرکتها و برندها با Brand24


مقایسه ویدئوی لینکدین با  ویدئوی یوتیوب و فیسبوک

گلدی معتقد است بازاریابانی که قبلا روی ویدیو یوتیوب یا فیسبوک کار کرده اند، باید ویدئوی لینکدین را نیز در برنامه خود قراردهند زیرا لینکدین به دلیل مخاطبان منحصر به فرد، فرصتهای عالی در اختیار بازاریابان قرار میدهد. در لینکدین افراد حرفه ای و متخصص بیشتری حضور دارند. در لینکدین تعداد مردان کمی بیش از زنان است و سن اعضای لینکدین کمی بیشتر است.

با وجود این، مخاطبان لینکدین برای سازندگان محتوا که میخواهند به افرادی که قدرت خرید دارند دسترسی پیدا کنند، بسیار عالی است. گلدی میگوید حدود 45 درصد ازهمه خریداران B2B، تصمیم گیری های خرید خود را بر اساس محتوای لینکدین میگیرند بنابراین اگر در لینکدین هستید و یک بازاریاب B2B هستید، شانس خوبی دارید تا به افرادی که میتوانند فروش شما را افزایش دهند، دسترسی پیدا کنید . در داخل لینکدین، گروهی از افراد را پیدا خواهید کرد که از پلتفرم به شکلهای متفاوت استفاده میکنند. گلدی فکر میکند حدود یک سوم از کاربران لینکدین وارد این پلتفرم میشوند تا هر 3 تا 4 هفته یک بار پیامها را چک کنند و سپس خارج میشوند. با داشتن عکس پروفایل، احتمال اینکه در لینکدین پیام دریافت کنید 36 برابر میشود و کامل کردن پروفایل باعث میشود تا افراد بیشتری با شما ارتباط برقرار کنند.

ویدئوی لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

گروه دیگری از کاربران لینکدین بطور فعال در پلتفرم حضور دارند و محتوا را می بینند. محتواهای محبوب شامل محتوای مستقل و اخبار و داستانهای داغ روز که ادیتورهای لینکدین آنها را جمع آوری و انتخاب میکنند.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل ایجاد تبلیغات ویدئویی در لینکدین


همچنین میتوانید کاربرانی را پیدا کنید که از فیسبوک به لینکدین آمده اند. این افراد شامل سازندگان محتوا و بازاریابان هستند، هرچند بازاریابان هنوز از پلتفرم آگهی فیسبوک استفاده میکنند. LinkedIn همچنین مکانی عالی برای دسترسی ارگانیک به محتوای شماست. در فیسبوک، اگر برای تبلیغات پول پرداخت نکنید محتوای شما دیده نمیشود.

شروع کار با ویدئوی لینکدین

بسیاری از افراد ویدیوهای ایجاد شده برای یوتیوب را در لینکدین ارسال میکنند. گلدی میگوید نباید این کار را انجام دهید زیرا این دو پلتفرم در مراحل مختلف توسعه قرار دارند. ویدیو در لینکدین تنها یک سال است که آغاز شده، بنابراین با یوتیوب متفاوت است. ویدئوهایی در یوتیوب به خوبی جواب میدهند که خوب و عالی ادیت شده باشند و مفصل باشند و به قول معروف به آن پر و بال داده شود و یک ویدیو ممکن است چندین موضوع را پوشش دهد. در لینکدین اینگونه ویدئوها به خوبی یوتیوب عمل نمیکنند زیرا مخاطبان لینکدین متفاوت هستند. برای اینکه محتوای یوتیوب، مناسب لینکدین باشد، باید آن را ساده کنید. مخاطبان شما در لینکدین میخواهند مستقیم به اصل مطلب بپردازید.

ویدئوی لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

اگر میخواهید ویدئوی لینکدین را شروع کنید، هر ویدئو را به یک دقیقه محدود کنید و روی یک موضوع ساده که برای مخاطب ارزش افزوده دارد، تمرکز کنید. با این رویکرد، درک ویدئوهای شما برای مخاطب، ساده خواهد بود. محدودیت زمانی، شما را مجبور خواهد کرد که اطلاعات ارزشمند و مختصر را ارائه کنید. قبل از شروع، موارد اصلی و مهمی که باید ارائه شود تا یک ویدیوی ساده و واضح داشته باشید را یادداشت کنید.

اگر چه ویدئوهای شما در لینکدین میتواند تا 10 دقیقه زمان داشته باشد اما بازدید کنندگان دوست ندارند یک ویدئوی 10 دقیقه ای بدون موضوع و هدف مشخص را تماشا کنند. به عنوان مثال، گلدی تمایلی ندارد که یک ویدئوی 7 دقیقه ای را در لینکدین تماشا کند اما ممکن است آن را دریوتیوب یا فیسبوک تماشا کند. همچنین الگوریتم یوتیوب به گونه ای است که ویدیوهای طولانی را ترجیح میدهد.

باید به ویدئوهای خود کپشن اضافه کنید زیرا ممکن است برخی آن را بدون صدا تماشا کنند. افراد ویدیوی شما را در فید لینکدین مشاهده میکنند و ویدئو به طور خودکار پخش میشود. اکثر افراد دوست ندارند زمانیکه فید را پیمایش میکنند، صدای ویدئوها پخش شود. بنابراین نوشتن کپشن و شرح تصاویر به بیشتر دیده شدن محتوای شما کمک میکند.

برای اضافه کردن کپشن به ویدیو، گلدی معمولا از دو ابزار استفاده میکند. اولین اپلیکیشن یک اپلیکیشن iOS به نام Clipomatic است که میتواند حین ضبط تا یک دقیقه کپشن اضافه کند. این اپ همچنین به شما این امکان را میدهد که زیرنویس ها را به دقت ویرایش کنید. گلدی Clipomatic را به Clips by Apple ترجیح میدهد زیرا دقیق تر است. با اینحال، برخی از سازندگان محتوا Clips را ترجیح میدهند، زیرا ویژگیهای سرگرم کننده بیشتری دارد.

ویدئوی لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

گلدی همچنین برای اضافه کردن کپشن و زیرنویس از Rev استفاده میکند که یک ابزار مبتنی بر مرورگر است. با Rev، ویدیویی که میخواهید به آن زیرنویس اضافه کنید را آپلود میکنید و از اپ میخواهید فایل SRT را به شما تحویل دهد که یک نوع فایل زیرنویس سازی است. سپس در نسخه دسکتاپ لینکدین میتوانید این فایل SRT را آپلود کنید تا زیرنویسها هنگام پخش ویدیوی شما نمایش داده شوند. فایلهایSRT به شما کمک میکنند ویدئوهای با کیفیت بالا تولید کنید.


مطلب مرتبط: نحوه ایجاد یک فایل SRT برای زیرنویس ویدیو


Clipomatic برای افرادی که در لینکدین ویدئو ایجاد میکنند، مناسب است. در Clipomatic باید از دوربین تعبیه شده در اپلیکیشن استفاده کنید و ویدیو را در یک شات ضبط کنید. زیرنویس ها به ویدیو اضافه میشوند. گلدی ویدئوهای معمولی تررا اغلب درClipomatic ثبت میکند، افکت اضافه میکند و ویدئو را در لینکدین و گاهی اوقات نیز اینستاگرام آپلود میکند. همچنین میتوانید ویدیو Clipomatic را در تلفن خود ذخیره کنید و سپس اگر میخواهید ویدیو را برای ویرایش در اپلیکیشن دیگری باز کنید. گلدی با استفاده از اپلیکیشنهای دیگر، سایز ویدئو های Clipomatic خود را تغییر میدهد. او ویدئوی مربع را ترجیح میدهد، اما گاهی اوقات نیز از ویدئوی افقی استفاده میکند. ویدیوی عمودی در فید لینکدین به خوبی نمایش داده نمیشود، بیننده ممکن است به جای صورت، سینه سوژه را ببیند.

پارامترهای ویدئویی LinkedIn

به عنوان یک سازنده ویدیوی لینکدین ، میتوانید پارامترهای تعاملی از جمله بازدیدها، لایک و کامنت رامشاهده کنید. کنترل به اشتراک گذاری ها، میتواند کمی پیچیده باشد زیرا اگر کسی در پست خود ویدئوی شما را قرار دهد، شما این به اشتراک گذاری را نمی بینید. برای حل این مسئله، به پستهای ویدئویی خود هشتگ اضافه کنید تا بتوانید به طور دستی میزان اشتراک گذاری را پیگیری کنید.

ویدئوی لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

لینکدین همچنین پارامترهای ارزشمندی ارائه میدهد که یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام و توییتر ارائه نمیکنند. به عنوان مثال میتوانید شغل، شرکت و مکان افرادی که ویدئوی شما را مشاهده میکنند را ببینید.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل بازاریابی در لینکدین برای کسب و کارها


بهینه سازی ویدئوی لینکدین

برای ارتباط با مخاطبین خود در ویدیوی لینکدین ، ویدئوی خود را به صورتی که در این پلتفرم بهترین نتایج را داشته باشد، بهینه سازیکنید. Goldie نکاتی را برای تصاویر کوچک ویدئو (thumbnail)، طول ویدئو، الگوریتم و متنی که در بالای ویدئوی شما در فید نمایش داده میشود، ارائه میکند.

1. تصاویر بند انگشتی (Thumbnail) ویدئوی لینکدین

درحال حاضر، لینکدین این امکان را به شما نمیدهد که thumbnail یا تصویر کوچک ویدئو را انتخاب کنید. گلدی توصیه میکند که اولین ثانیه ویدئوی خود را به گونه ای ویرایش کنید تا تصویری باشد که دوست دارید به عنوان تصویر کوچک نشان داده شود.

اگر بازاریابی هستید که با یک برند کار میکنید، باید مردم بدانند که موضوع ویدئو چیست. یک ویدئوی با کیفیت بالا باید یک صفحه شروع خوب داشته باشد. برای یک پست ویدئویی غیررسمی، اطمینان حاصل کنید که در ثانیه اول ویدیوی شما تصویر نامناسبی نباشد.

ویدئو در لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

یک اشتباه رایج، شروع ویدیو در لینکدین با صفحه سیاه است. این ویدیو در فید ظاهر خوبی ندارد و افراد با احتمال خیلی کمتر روی ویدئویی که 1 تا 3 ثانیه اول آن یک صفحه سیاه است، کلیک میکنند. برندهایی که در ویدئوی لینکدین تازه کار هستند ،ویدئو را با یک صفحه سیاه شروع میکنند، با این تصور که میتوانند 
همانند یوتیوب تصویر بندانگشتی ویدئو را بعدا انتخاب کنند. ویدئوی لینکدین با این روش جواب نمیدهد.

2. طول ویدئوی لینکدین

به طور کلی بهتر است ویدیوهایی به اشتراک بگذارید که افراد آنرا تا انتها تماشا کنند. گلدی توصیه میکند از ویدئوهای یک دقیقه ای شروع کنید و زمانی که مخاطبان مدنظر خود را به دست آوردید، میتوانید به مرور طول آنرا افزایش دهید. بعد از اینکه به طور مداوم برای 2 تا 3 ماه ویدیو ارسال کردید، با احتمال بیشتری مخاطبان شما ویدیوهای 2 یا 3 دقیقه ای شما را تماشا خواهند کرد. در حال حاضر مخاطبان Goldie ویدیوهای3 تا 5 دقیقه ای او را تماشا میکنند.

3. الگوریتم ویدئوی لینکدین

در حال حاضر، کاربران لینکدین بیشتر احتمال دارد محتوا را از کانکشن های خود ببینند تا از صفحات لینکدین. گلدی میگوید که الگوریتم لینکدین به منبع (کانکشن ها) بیشتر از فرمت (بروز رسانی وضعیت، مقاله یا ویدیو) اهمیت میدهد. طی چند ماه، الگوریتم ممکن است تغییر کند تا صفحات و ویدیو گروهی در فید را اولویت بندی کند. من متوجه شدم که الگوریتم لینکدین مشابه الگوریتم فیسبوک تغییر میکند.

4. متن در ویدئوی لینکدین

متن همراه با ویدیوی شما به روشهای مختلف ظاهر میشود و ممکن است همچنان تغییر کند. در حال حاضر، در فید، شما معمولا دو خط متن را در بالای ویدیو مشاهده میکنید و سپس سه نقطه ای که میتوانید برای دیدن بیشتر روی آن کلیک کنید. بنابراین 2 تا 3 خط اول متن را به گونه ای بنویسید که انگار افراد فقط آنرا می بیند، اما بقیه متن نیز باید باکیفیت باشد.

ویدئو در لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

میتوانید افراد را در متن تگ کنید، اما گلدی توصیه میکند تنها افرادی که در ویدیو حضور دارند را تگ کنید. اگر مدیرعامل و مدیر فروش در ویدیو حضور دارند، تگ کردن آنها یک کار خوب به حساب می آید. با اینحال، بیش تر از 5 نفر را تگ نکنید و به امید اینکه ویدئوی شما بیشتر دیده شود، افراد زیادی را تگ نکنید. تاکتیک تگ کردن زیاد افراد باعث میشود، پستهای شما به صورت اسپم شناخته شود و افراد شما را آنفالو کنند.

طول پستهای لینکدین میتواند تا 1300 کاراکتر باشد که حدود 3 تا 5 پاراگراف کوتاه است. گرچه میتوانید لینکها را به متنی که بالای ویدیو ظاهر میشود، اضافه کنید ، گلدی میگوید که قرار دادن لینک در آنجا میتواند نمایش پست در فید را محدود کند. در عوض، زمانیکه میخواهید لینکی خارج از لینکدین را قرار دهید، آنرا به عنوان اولین نظر زیر ویدیو قرار دهید.

مثالهایی از ویدئوی لینکدین

گلدی میگوید از اینکه برخی از ویدیوی لینکدین به شکلهای غیرمعمول و جذاب استفاده میکنند، خوشحالاست. به عنوان مثال، کارگران کارهایی نظیر گودیرداری، لوله گذاری و… را در معرض نمایش میگذارند. نوعی محتوای بصری که نه مصاحبه است و نه آموزشی. کارگران به سادگی کار خود و چگونگی انجام آنرا نشان میدهند.

ویدئو در لینکدین : بازاریابان چگونه میتوانند در لینکدین ویدئو ایجاد کنند

گروه دیگری از سازندگان محتوا، جابجایی خود از یک حرفه به یک دیگر را نشان میدهند. ممکن است کسی از ارتش به مشاغل غیرنظامی منتقل شده باشد. این گروه تمایل دارد یکبار در هفته بروز رسانی های مربوط به فرآیندشان را ارسال کنند.

این بروز رسانی های ویدئویی، به افراد این امکان را میدهد تا به سرعت و با کمترین تاخیر داستانها را به اشتراک بگذارند. وقتی افراد مقاله هایی در مورد تغییر شغل را به اشتراک میگذارند، 2 تا 3 ماه طول میکشد تا داستانها تکمیل شود. با اینحال، با بروز رسانی منظم ویدئویی، حرفه و اهداف افراد را در هر پست ویدئویی مشاهده میکنید.

ویدئوهای “بخشی از زندگی” (Slice-of-life) نوعی دیگر از ویدئو در لینکدین میباشد که سرگرم کننده است. این نوع ویدیو را در اینستاگرام و سایر پلتفرمها نیز مشاهده میکنید. برای انطباق این فرمت با لینکدین، افراد صحبت کردن در کنفرانس، مسافرت یا همکاری با دیگر شرکای تجاری را به اشتراک میگذارند. شما این داستان ها را به نحوی بیان میکنید که نشان دهد، برند شما و اهداف شما چیست.

برای دیدن مثالهایی از روشهای استفاده از ویدئوی لینکدین توسط کاربران، هشتگهایی مثل LinkedInCreators و LinkedInVideo را جستجو کنید.


مطلب مرتبط: آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین


کشف روز

اپلیکیشن Nception برای iOS افکتهای آینه ای را به عکسها و ویدیوهای شما اضافه میکند.

برای استفاده از این اپلیکیشن، میتوانید در اپلیکیشن با یک فیلتر یا حالت بازتابنده عکس یا فیلم را بگیرید و سپس از بین افکتهای دیگرانتخاب کنید. یا با وارد کردن آن از تلفن خود به اپلیکیشن، افکتها را به تصویر یا ویدیوی موجود اعمال کنید.

برای تصاویر مربوط به معماری، میتوانید طرح های هندسی منحصر به فرد ایجاد کنید. افکت آینه ای میتواند حرکتی جذاب در ویدئوهای شما ایجاد کند.

هزینه اپلیکیشن 1.99 دلار است و در App Store دردسترس است.

منبع: Social Media Examiner

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟