واقعیت افزوده و لنز اکسپلورر
4.21/5 (14)

 واقعیت افزوده و لنز اکسپلورر در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

 واقعیت افزوده و لنز اکسپلورر در اسنپ چت

از زمان افتتاحیه استودیوی لنز در سال گذشته که کاربران را قادر میسازد تا لنزهای واقعیت افزوده خود را در داخل برنامه ایجاد کنند، اسنپ چت میگوید که بیش از 100 هزار لنز منحصر به فرد ساخته شده است. واقعیت افزوده و لنز اکسپلورر در اسنپ چت یک مجموعه بزرگ و در حال رشد از ماسک های مجازی و ابزارهای بصری را فراهم ساخته است.

مشکل اینجا بود که همه نمیتوانستند به این تجارب خلاقانه دیگران دسترسی داشته باشند و اسنپ در حال پیدا کردن راهی برای این مساله بود تا اینکه آپشن Lens Explorer معرفی کرد، یک راه ساده تر برای کشف و باز کردن هزاران لنز ساخته شده توسط کاربران اسنپ چت از سراسر دنیا.

واقعیت افزوده و لنز اکسپلورر

این گزینه با هدف استفاده از لنزها که در حال حاضر محبوبیت زیادی در برنامه پیدا کرده، ایجاد شده است. برای استفاده از آپشن جدید باید آیکون صورت در سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید تا لیست کامل از لنزها را ببینید و آنها را امتحان کنید. این لنزها را میتوانید از همان صفحه استوری هم در دسترس داشته باشید.

همانطور که اشاره شد لنزها نقش کلیدی در موفقیت اسنپ چت داشته اند با توجه به اطلاعات اسنپ چت بیش از 70 میلیون نفر روزانه به لنزهای واقعیت افزوده اسنپ چت دسترسی دارند و از آن استفاده میکنند.

زمان کاربری این ابزار برای هربار استفاده از آن به طور میانگین 3 دقیقه است. تحقیقات در این زمینه نشان میدهد که استفاده از ابزارهای واقعیت افزوده در سه سال آینده تا 50 درصد افزایش خواهد داشت زیرا اسنپ چت تمرکز زیادی روی این قابلیت پلتفرم خود گذاشته است و در حال افزایش دسترسی کاربران به ابزارهای لنز خود میباشد.

این تغییر رویکرد اسنپ چت در استراتژیهای خود جالب است چون مدتها بود که استراتژیهای تولید محصولات آن بسیار محرمانه بود و از دانش داخلی خود برای ایجاد نوآوری در خدماتش استفاده میکرد. فیسبوک بر خلاف اسنپ چت متوجه شد که شاید به اندازه کافی ظرفیت دانش داخلی برای رقابت با اسنپ چت نداشته باشد به همین دلیل استودیوی واقعیت افزوده را برای همه باز کرد و در واقع این فرآیند خلاقانه را به دموکراسی گذاشت و نوآوری در زمینه واقعیت افزوده را به شدت گسترش داد.

با توجه به این حرکت فیسبوک، اسنپ چت نیز مجبور شده در این رقابت ابزار جدید را برای کاربران باز بگذارد که این به منزله تایید رویکرد فیسبوک بود. اکنون سوال این است که این تغییر رویکرد باعث میشود تا اسنپ چت به موفقیتهای بعدی در زمینه واقعیت افزوده برسد؟

حتما نظرات خودتان را درباره این مطلب برای ما ارسال کنید.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟