هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر
4/5 (7)

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

9 روش برای هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

آیا می خواهید به مخاطبان مورد نظر خود در تبلیغات توئیتر دسترسی پیدا کنید؟

به دنبال راه هایی برای بهبود هدف گذاری تبلیغات خود هستید؟

توئیتر همه ابزارهای لازم را ارائه می دهد تا تبلیغ شما را برای کسانی که به احتمال بیشتر آن را کلیک می کنند ، نمایش دهد.

در این مقاله ، 9 روش هدف گذاری موثر مخاطبان در تبلیغات و راه اندازی کمپین در توئیتر را خواهید آموخت.

شروع یک کمپین تبلیغ توئیتر

قبل از پرداختن به هدف گذاری تبلیغ ، ابتدا باید یک کمپین در توئیتر جهت تبلیغ ایجاد کنید. وقتی وارد اکانت خود در توئیتر شدید ، به آدرس https://ads.twitter.com/ رفته و در سمت چپ یک هدف برای تبلیغ کمپین جدیدتان انتخاب کنید و سپس Create Campaign را کلیک کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

پس از نامگذاری کمپین ، یک تاریخ شروع وارد کنید و بودجه را نیز تعیین کنید. اکنون آماده شروع هستید … البته تقریبا …!

قبل از اینکه کمپین جدید خود را در توئیتر ایجاد کنید ، برای موفقیت کمپین خود باید کارهایی را انجام دهید. باید با استفاده از ابزار مانیتورینگ شبکه های اجتماعی ، اطلاعات لازم را در مورد مخاطبانتان کسب کنید . باید بدانید مخاطبانتان چه کسانی هستند ، کجا زندگی می کنند و چه کاری می توانید انجام دهید تا بهتر به آنها دسترسی داشته باشید.

بعد از اینکه همه اطلاعاتی که لازم دارید را به دست آوردید آماده برای هدف گذاری مخاطبان اصلی هستید.

 

1. مخاطبانتان را بر اساس کشور و مکان ، هدف گذاری کنید

هدف گذاری مخاطبان بر اساس مناطق جغرافیایی یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای یافتن مشتریان و ورود به بازار جدید است. برای هدف گذاری مخاطب بر اساس مکان ، هم می توانید مکان های خاص را جستجو کنید و هم می توانید چندین مکان را وارد کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

 

برای استفاده از نوار جستجو ، مکان مورد نظر را وارد کنید و دکمه Enter را بزنید . برای وارد کردن مکان ، Import Multiple Locations  را کلیک کنید و ایالت ها ، ناحیه ها و یا کشورها را وارد کنید سپس Verify Locations را کلیک کنید.

در تبلیغ توئیتر می توانید بیش از 200 کشور را هدف گذاری کنید و در بعضی از کشورها می توانید در سطوح پایین تر به مناطق کوچکتر نیز دسترسی داشته باشید و آنها را هدف گذاری کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

2. هدف گذاری بر اساس جنسیت

اگر تحقیقات شما در مورد مخاطبانتان نشان می دهد که بیشتر مخاطبان شما را مردان و یا زنان تشکیل می دهند ، هدف گذاری بر اساس جنسیت گزینه مناسبی برای شماست.

در کمپین تبلیغ توئیتر ، هدف گذاری بر اساس جنسیت بسیار ساده است ، به سادگی در قسمت gender ، جنسیت را انتخاب کنید .

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

 

توئیتر جنسیت کاربران را از آنها نمی پرسد اما در عوض ، از سیگنال های دیگر برای هدف گذاری بر اساس جنسیت استفاده می کند.

3. هدف گذاری بر اساس زبان

در کمپین تبلیغ خود در توئیتر می توانید مخاطبانی که به زبان خاصی صحبت می کنند را هدف قرار دهید. حتی می توانید از ترکیب زبان و منطقه جغرافیایی برای پالایش بیشتر مخاطبانتان استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید برای کمپین ، زبان را انگلیسی و همچنین انگلیسی زبانان مقیم اسپانیا انتخاب کنید. یا ممکن است افرادی را هدف قرار دهید که در آمریکا زندگی می کنند اما اسپانیایی صحبت می کنند.

برای ایجاد این نوع کمپین در توئیتر ، در ابتدا کشور هدف را انتخاب کنید ، سپس زبان را فیلتر کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

در توئیتر می توانید زبان های زیادی را هدف قرار دهید . زبان هایی مانند باهاسا، دانمارکی ، هلندی ، انگلیسی ، فنلاندی ، فرانسوی ، آلمانی، عبری ، ایتالیایی ، ژاپنی ، نروژی و سوئدی.

4. هدف گذاری مخاطبان و کاربران دستگاه و سیستم عامل خاص

در هدف گذاری بر اساس دستگاه ، هم می توانید کاربران دستگاه خاص ، هم سیستم عامل خاص و حتی کاربران WiFi مشخصی را هدف قرار دهید. به عنوان مثال ، کاربران دسکتاپ به احتمال کمتری به دنبال اپ های جدید هستند در عوض کاربران موبایل به اپ های جدید علاقه مند هستند. حتی میتوانید تفاوت های رفتاری بین کاربران اندروید و iOS را پیدا کنید.

همچنین می توانید کاربران دستگاه های جدید را هدف قرار دهید. احتمال اینکه کاربران موبایل دارای دستگاه های جدید به اپ های جدید علاقمند باشند بیشتر است.

برای هدف گذاری مخاطب بر اساس دستگاه ، Select Devices and Platforms را کلیک کنید و گزینه ها را بررسی کرده و تیک بزنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

 

همچنین می توانید از ترکیب منطقه جغرافیایی و اپراتور خاص استفاده کنید. Browse Carriers را کلیک کنید ، کشور مورد نظر را یافته و اپراتور را انتخاب کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

اگر یک کمپین در توئیتر دارید و نمی دانید چه دستگاه هایی را هدف قرار دهید ، بر روی Device در داشبورد کمپین تبلیغ خود در توئیتر کلیک کنید تا معیارهای مشارکت کاربران بر اساس دستگاههایی که آنها استفاده می کنند را ببینید.

5. ارتباط با کاربران توئیتر بر اساس علاقه مندی های آنها

اگر برند و کسب و کار شما در یک یا دو دسته علاقه مندی خاص فعال است با هدف گذاری بر اساس علاقه مندی می توانید به مخاطبان هدف خود بهتر دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال Red Bull ، مخاطبان علاقمند به ورزش را هدف قرار می دهد.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

برای هدف گذاری مخاطبان کمپین در توئیتر بر اساس علاقه مندی ، Add Interests را کلیک کنید . دسته علاقه مندی که به کسب و کار شما مرتبط است و برای مخاطبان هدف شما جذاب است را انتخاب کنید.

توئیتر 25 دسته علاقه مندی و بیش از 350 زیرشاخه دارد و این ممکن است موجب سردرگمی و اشتباه شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل ، برای هر کمپین حداکثر دو دسته علاقه مندی انتخاب کنید.این محدودیت ، در دسترسی بهتر به مخاطب هدف و عملکرد بهتر در کمپین های بعد به شما کمک می کند.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

6. هدف گذاری مخاطبان رقبا و افراد مهم حوزه کاری شما

هدف قرار دادن مخاطبان بر این اساس که چه کسی را دنبال می کنند یک ترفند کارآمد است خصوصا اگر با کسب و کار دیگری که تعداد مخاطبان خیلی بیشتری دارد ، رقابت می کنید.

برای استفاده از هدف گذاری فالورها ، روی Add Followers کلیک کرده و سپس نام کاربری مورد نظر را وارد کنید . توئیتر توصیه می کند کاربری های زیر که به حوزه کاری و کسب و کار شما مرتبط است را برای این کار در نظر بگیرید :

  • رقبا
  • برندهای مکمل
  • رسانه های حوزه کاری
  • تاثیرگذاران و افراد معتبر حوزه کاری خود
  • مخاطبان مشابه

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

 

از جستجوی توئیتر برای یافتن و هدف گذاری افراد مهم و مرتبط با حوزه کاری خود استفاده کنید.

زمانی که هدف گذاری را بر اساس فالورها انتخاب می کنید ، audience summary در سمت راست به شما تعداد تقریبی دسترسی به افراد را نمایش می دهد . هدف گذاری را برای حداقل 50000 فالور انجام دهید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

7. هدف گذاری بر اساس رفتار خرید

اگر در مورد سبک زندگی ، رفتار خرید و یا دیگر ویژگی های کلیدی مخاطبان مورد نظرتان اطلاعاتی دارید پس هدف گذاری بر اساس رفتار ( behavior targeting ) برای راه اندازی کمپین در توئیتر شما بهترین گزینه است.

برای هدف گذاری بر اساس رفتار خریدار ، Add Behaviors را کلیک کرده و سپس عادات خریدی که بیشتر متناسب با محصول شماست را انتخاب کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

برای پالایش بهتر مخاطبان هدف ، رفتارهای خاصی که نمی خواهید آن ها را هدف گذاری کنید را می توانید انتخاب کنید . در پایین لیست گزینه های هدف گذاری ، Targeting by Excluding Market Behaviors را انتخاب کنید. سپس در همان لیست ، این بار، رفتارهایی که نمی خواهید آنها را هدف گذاری کنید را انتخاب کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

8. هدف گذاری بر اساس Tailored Audience

در توئیتر می توانید یک tailored audience را بر اساس لیستی از بازدیدکننده های وبسایت ایجاد کنید. این لیست به شما این امکان را می دهد تا داده های CRM  (مدیریت ارتباط با مشتری) که جمع آوری کرده اید را بارگذاری کرده و لیستی سفارشی از کاربران توئیتر ایجاد کنید.

یک tailored audience برای بازدیدکنندگان وبسایت ، مبتنی بر تگ هایی است که در وبسایت شما گنجانده شده و به شما این امکان را می دهد تا بازدیدکنندگان اخیر که بدون خرید کردن ، وبسایت شما را ترک کرده اند را هدف قرار دهد. اگر می خواهید آن ها را شناسایی کرده و مشکل را برطرف کنید ، استفاده از tailored audience بسیار ارزشمند است.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

می توانید از tailored audience به روش های خلاقانه دیگری نیز استفاده کنید. به عنوان مثال ، سازندگان اپلیکیشن می توانند دانلود کنندگانی که اخیرا با اپ هایشان کار نکرده و در آن مشارکتی نداشته اند را هدف قرار دهند.

همچنین ، می توانید مخاطبانی که نمی خواهید توئیت های تبلیغاتی شما را دریافت کنند را جدا کنید. به عنوان مثال ، لیستی از مخاطبان را بارگذاری می کنید و سپس آنهایی را که نمی خواهید از هدف گذاری کمپین تبلیغ خود حذف می کنید.

9. هدف گذاری بر اساس عبارات و کلمات خاص

هدف گذاری بر اساس کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا به افراد بر اساس عبارت جستجو و توئیت های اخیر دسترسی پیدا کنید.

برای این کار، Add Keywords را کلیک کنید و هر عبارتی که می خواهید هدف گذاری کنید را وارد کنید.

هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

پس از وارد کردن عبارت مورد نظر ، تعیین کنید که از این عبارت چگونه می خواهید در کمپین استفاده کنید :

  • Broad match : توئیت های درباره آن کلمه یا مرتبط با آن ، مانند مترادف ، اشتباه املایی و تایپی و… و بدون در نظر گرفتن ترتیب کلمات
  • Phrase match : توئیت هایی که شامل عبارت مورد نظر است به همان ترتیبی که تایپ شده
  • Negative match : توئیت هایی که با عبارت کلیدی شما مطابقت ندارند بدون توجه به ترتیب کلمات
  • Negative phrase match : توئیت هایی که با عبارت کلیدی شما (دقیقا عین عبارتی که وارد کرده اید) مطابقت نداشته باشند .

اگر نمی دانید بر اساس چه عبارت ها و کلماتی باید هدف گذاری کنید و قبلا در توئیتر کمپین ایجاد کرده اید ، می توانید به دشبورد آنالیز توئیتر ( Twitter Analytics ) رفته و Campaigns را کلیک کنید . آنجا خواهید دید که چه عبارت ها و کلماتی بیشترین مشارکت را از سوی مخاطبان به دنبال داشته است.

نتیجه گیری از هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر

برای کسب نتایج بهتر در کمپین تبلیغ خود در توئیتر ، ابتدا باید انتخاب کنید که با چه مخاطبانی می خواهید ارتباط برقرار کنید . مکان ، جنسیت ، زبان ، دستگاه و …

سپس بر روی یک دسته اصلی بر اساس علاقه ، فالور ، رفتار یا کلمه کلیدی تمرکز کنید. هدف گذاری خود را زیاد وسیع و یا زیاد محدود نکنید . هدف اصلی شما این است که هر چه بیشتر به افراد مدنظر خود دسترسی پیدا کنید.

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

کمپین در توئیتر و هدف گذاری صحیح مخاطبان

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟