نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن
4.92/5 (12)

نظرسنجی استوری اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

اگر به این فکر هستید که هر چه بیشتر نظر مخاطبان را به سمت خود جلب کنید، نظرسنجی استوری اینستاگرام یکی از بهترین گزینه ها برای این است که مخاطب بی توجه از استوری شما عبور نکند.

نظرسنجی در استوری اینستاگرام نه تنها باعث جلب توجه مخاطبان میشود، بلکه فرصتی را در اختیارتان میگذارد که مستقیما نظر مشتریان و یا طرفداران خود را بدانید.

در حال حاضر دو شکل مختلف برای انجام نظرسنجی در استوری اینستاگرام وجود دارد، که یکی به همان حالت کلاسیک و دیگری استیکر لغزان است که مخاطب با جابجایی آن استیکر میتواند نظر خود را منتقل کند.

چطور میتوان با این دو قابلیت نظرسنجی، به منظور پیشرفت برای کسب و کار خود استفاده کرد؟

اگر میخواهید واقعا از نظرات فالوورهای خود اطلاع پیدا کنید و یا اینکار را فقط برای سرگرمی انجام میدهید، به شما پیشنهاد میکنیم که از این 6 روش را در نظرسنجی استوری اینستاگرام خود به کار ببرید.

1. از نظرسنجی استوری اینستاگرام برای کشف ایده و آگاهی از بازخورد مخاطبان استفاده کنید

چه چیزی بهتر از این است که بتوانید مستقیما بازخورد مخاطبان خود را نسبت به محصولات و سرویسهایی که ارائه میدهید، دریافت کنید.

استیکر نظرسنجی استوری اینستاگرام بهترین راه برای کسب ایده های مختلف برای کسب و کار است. همچنین باعث آگاهی شما از بازخوردها میشود و به شما کمک میکند که اطلاع پیدا کنید، مخاطبانتان بیشتر به چه نوع محتوایی علاقه نشان میدهند.

آگاهی از نظرات مخاطبان در ارتباط با یک محصول جدید و استفاده از بازخوردها برای بوجود آوردن ایده های متفاوت، بهترین راه برای تعامل هر چه بیشتر با مخاطب است.

اگر از نظرسنجی در بازاریابی کسب و کار خود استفاده میکنید، این مهم نیست که حتما از سوالات کاملا درست استفاده شود، بلکه این موضوع اهمیت دارد که شما واقعا به نظرات مشتریان خود گوش میدهید. وقتی پس از 24 ساعت نظرسنجی استوری اینستاگرام شما به پایان رسید، فراموش نکنید که حتما نتیجه نظرسنجی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

بطور مثال Jen Atkin آرایشگر معروف که به تازگی برای تولید کالکشن چمدانهای شخصی خود با کمپانی Calpak شراکت کرده بود، در طول دوران تولید از نظرات فالوورهای صفحه اینستاگرام خود در نظرسنجی استوری اینستاگرام  استفاده میکرد. بیشتر ویژگیهایی که امروز در محصولاتش مشاهدی میکنید، از کمک و نظر فالوورهایش بوجود آمده است.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

اگر مخاطبانتان متوجه شوند که نظراتشان مورد احترام است و شنیده میشود، بیشتر رغبت پیدا میکنند که استوری های شما را دنبال کنند.


مطلب مرتبط: 6 روش بازاریابی برای کسب و کارهای خدماتی در اینستاگرام


2. با استفاده از نظرسنجی استوری اینستاگرام، بازدید وبسایت خود را افزایش دهید

اینستاگرام برای اولین بار در سال 2017 از قابلیت لینک گذاری در استوری که باعث افزایش بازدید و ترافیک وبسایتها میشود پرده برداشت.

از آن روز به بعد کسب و کارها همچنان به دنبال یک راه خلاقانه تر برای افزایش ترافیک وبسایت خود هستند. یکی از این راهها استفاده از قابلیت نظرسنجی استوری اینستاگرام است. به اینصورت که شما در یک استوری یک نظرسنجی را مطرح میکنید و در استوری بعد از مخاطب میخواهید برای اینکه نتیجه نظرسنجی را مشاهده کند، صفحه را به سمت بالا بکشد تا مستقیما وارد وبسایتی که این اطلاعات را در اختیارش قرار میدهد بشود.

بیشتر از همه، کسب و کارهایی که مربوط به مد و فشن هستند از این قابلیت نظرسنجی استوری اینستاگرام برای افزایش بازدید وبسایت خود استفاده میکنند.

برای مثال در یک نظرسنجی مطرح شد که “بنظرشما قیمت کل لباسهایی که Meghan Markle در کمد لباسهای خود دارد چقدر است؟” سپس در استوری بعدی از مخاطبان دعوت شد که برای مشاهده پاسخ از طریق لینک مستقیما وارد وبسایت شوند.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

The Zoe Report هم از تکنیک مشابه ای برای افزایش ترافیک وبسایت خود استفاده کرده است. مثلا در یک استوری این سوال را مطرح کرده است که، “فکر میکنید تا 30 سالگی چه مقدار پس انداز باید داشته باشید؟” و پس از یک نظرسنجی از مخاطبان میخواهد که برای آگاهی از پاسخ این سوال، مقاله ای که لینک آن در زیر آمده است را مطالعه کنند.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

بنابراین استفاده از نظرسنجی استوری اینستاگرام و بدنبال آن تشویق کردن مخاطب برای بازدید از وبسایت، یکی از بهترین راهها برای افزایش ترافیک وبسایت شما محسوب میشود.

3. از نظرسنجی استوری اینستاگرام برای شناخت بیشتر از مخاطبان خود استفاده کنید

یکی از آسانترین راهها برای شناخت هر چه بیشتر فالوورها (و صحبت کردن با آنها) شروع به پرسیدن سوال از آنهاست!

نظرسنجی استوری اینستاگرام یکی از بهترین راههاست تا شما بفهمید که فالوورهایتان چه چیزهایی را دوست دارند یا دوست ندارند و میخواهند بیشتر چه چیزی در صفحه اینستاگرام شما مشاهده کنند.

آنها محتواهایی را که در قالب پست منتشر میشوند را بیشتر دوست دارند یا آنهایی را که استوری میکنید؟ عکسهای ژورنالی را ترجیح میدهند یا عکسهای پشت صحنه؟ کپشنهای بلند را میخوانند یا کوتاه؟ شما پاسخ این سوالات را نمیفهمید مگر آنکه از خودشان بپرسید.


مطلب مرتبط: 7 نکته کلیدی نوشتن کپشن جذاب برای شبکه های اجتماعی


نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

پرسیدن چنین سوالاتی به شما در برقراری ارتباط عمیقتری با فالوورهایتان کمک خواهد کرد و همچنین میتوانید از یک استراتژی متناسب با خواسته هایشان در فعالیتهای خود در این پلتفرم استفاده کنید.

4. از نظرسنجی استوری اینستاگرام برای آموزش برند خود به مخاطبان استفاده کنید

استفاده از نظرسنجی استوری اینستاگرام به شما در شناساندن برند خود به فالوورهایتان کمک بسیاری خواهد کرد.

خواه در حال تولید کالکشن جدیدی در خط تولید خود هستید و یا اینکه میخواهید منحصر بفرد بودن برند خود را به نمایش بگذارید، استفاده از نظرسنجی در استوری اینستاگرام راه بسیار مناسبی برای جلب کردن نظر مخاطبان است.


مطلب مرتبط: 10 روش تقویت محتوای استوری اینستاگرام و برند کردن آن


برای مثال کمپانی تولید پوشاک Girlfriend Collective از این روش برای جلب نظر مشتریان و بوجود آوردن حس هیجان در آنها استفاده کرده است.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

کسب و کارها میتوانند با استفاده از نظرسنجی استوری اینستاگرام، فالوورهایشان را از محصولات جدید با خبر کنند، برای برند خود تبلیغ کنند و یا هر کار دیگری که میشود از طریق آن با مخاطبان تعامل داشت. مهم نیست که چه چیزی به اشتراک میگذارد، استفاده از نظرسنجی در استوری باعث میشود که کارتان جالب و هیجان انگیزتر به نظر برسد، دقیقا همان چیزی که مخاطب از شما میخواهد.

5. با استفاده از نظرسنجی استوری اینستاگرام، فالوورهای خود را سرگرم کنید

استیکرهای نظرسنجی در اینستاگرام راه بسیار مناسبی برای تعامل با مخاطب در ارتباط با برندتان است. شما باید کاری کنید که مخاطب با شما احساس نزدیکی کند و احساس کند که پشت این اکانت یک انسان واقعی حضور دارد.

کمپانی تولید پوشاک Fan Club Clothing به تازگی در نظرسنجی، یک سوال جالب از فالوورهای خود پرسیده است، که “شخصیت نوستالژی مورد علاقه شما کیست؟” و فالوورها میتوانستند از بین ستاره های موسیقی راک سالهای گذشته یکی را انتخاب کنند.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

این سبک از سوالات، نیاز به فکر و تمرکز ندارد و بیشتر برای مخاطب جنبه سرگرمی دارد. مهم نیست که شما چه استفاده ای از نظرسنجی استوری اینستاگرام میکنید، فقط اطمینان داشته باشد که با اهداف برند شما در یک راستا باشند. اگر مخاطب برای پاسخ دادن به نظرسنجی استوری های شما زمان بیشتری را صرف کند، یعنی اینکه ارتباط بیشتری با شما و برند شما برقرار کرده است.

6. با استفاده از نظرسنجی اسلایدر ایموجی در استوری اینستاگرام، انتخابهای بیشتری در اختیار مخاطب قرار دهید

تا به حال شده که بخواهید در استوری از فالوورهای خود سوالی بپرسید ولی پاسخ آن در دو گزینه نگنجد؟

این شکل از نظرسنجی در اینستاگرام، از قالب سوالات رایجی که پاسخ آن به بله/خیر محدود میشود، خارج شده و با استفاده از اسلایدر ایموجی، دست فالوور برای انتخاب بازتر شده است. شما میتوانید با اضافه کردن یک متن در کنار استیکر نظرسنجی با اسلایدر ایموجی، گزینه های پاسخ بیشتری را برای مخاطب فراهم کنید و مخاطب با حرکت دادن اسلایدر به سمت راست یا چپ پاسخ خود را بگوید.


مطلب مرتبط: چگونگی استفاده از ایموجی ها در شبکه های اجتماعی


به استوری که اخیرا صفحه Oceana که در جهت معرفی و حفظ اقیانوسهای کره زمین فعالیت دارد، توجه کنید. آنها با مطرح کردن یک سوال و سپس قرار دادن یک اسلایدر ایموجی، قصد داشتند که هم میزان اطلاعات فالوورهای خود را بسنجند و هم آنها را با یکسری از خصوصیات حیوانات دنیای وحش آشنا کنند.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

شما میتوانید اسلایدر ایموجی خود را متناسب با عکس و نوشته ای که منتشر میکنید، بصورت عمودی یا افقی قرار دهید.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

استفاده از اسلایدر ایموجی برای نظرسنجی استوری اینستاگرام یک راه خاص و هیجان انگیز برای برندهایی است که در این پلتفرم فعالیت دارند.

چطور از ابزارهای نظرسنجی اینستاگرام در استوری های خود استفاده کنید؟

استفاده از این نظرسنجی ها کار بسیار ساده ای است! کافی است بعد از انتخاب عکس یا فیلم مورد نظر خود، یکی از این دو شکل نظرسنجی (کلاسیک یا اسلایدر ایموجی) را انتخاب کنید، سپس متنی را که میخواهید بعنوان سوال مطرح کنید را بنویسید.


مطلب مرتبط: نحوه ایجاد، استفاده و تجزیه و تحلیل استوری اینستاگرام


نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

اگر از نظرسنجی کلاسیک با دو گزینه استفاده میکنید، گزینه های مدنظرتان را نیز بنویسید. اگر از اسلایدر ایموجی استفاده میکنید، سوالی که میخواهید مطرح کنید را نوشته و ایموجی موردنظرتان را انتخاب کنید.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

و در آخر نظرسنجی خود را در هر جایی از عکس و ویدیوی خو جایگذاری کنید و استوری خود را به اشتراک بگذارید.

نظرسنجی استوری اینستاگرام و کاربردهای خلاقانه آن

استفاده از این ویژگیها البته به شکل درست، در استوری های اینستاگرام نه تنها این امکان را به شما میدهد که از عناصر شخصی در استوری هایتان استفاده کنید، بلکه باعث میشود ارتباط نزدیکی با فالوورهای خود برقرار کنید.

امیدواریم که این آموزش به شما در استفاده درست از ابزار نظرسنجی استوری اینستاگرام کمک کند و بخوبی از آنها در استوری های خود استفاده کنید.

اگر در نظر دارید که از ایده و نظر فالوورها استفاده کنید و هم بدنبال آن، مخاطبان را برای شروع یک گفتگو و ارتباط نزدیکتر تشویق کنید، استفاده از نظرسنجی استوری اینستاگرام کمک بزرگی به برقراری تعامل بین شما و مخاطبانتان خواهد کرد.


مطلب مرتبط: اکانتهای الهام بخش اینستاگرام که هر کارآفرین باید دنبال کند


منبع: Later Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟