نحوه کار الگوریتم اینستاگرام و جذب بیشتر کاربران و برندها
4.42/5 (19)

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام و جذب بیشتر کاربران و برندها

اینستاگرام اطلاعاتی در مورد چگونگی کارکرد الگوریتم فید خود ارائه داده است، این پلتفرم به دنبال جذب بیشتر کاربران و برندهاست و به این دلیل شفافیت بیشتری را در فرایند خود ارائه میکند.

اینستاگرام در سال گذشته برای اولین بار برخی از جزئیات الگوریتم خود را ارائه کرد، اما در این هفته، این شرکت متعلق به فیسبوک جزئیات دقیق تر، مانند چگونگی مرتب سازی محتوا و چگونگی بهره مندی کاربران از آن را ارائه کرد.

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در گزارش جدید اینستاگرام

ابتدا در نحوه کار الگوریتم اینستاگرام ، این پلتفرم سه عامل اصلی که وزن بیشتری دارند را ارائه میکند.

این سه عنصر عبارتند از:

علاقه : الگوریتم بر اساس اینکه در گذشته چقدر در محتوای مشابه مشارکت داشته اید تعیین خواهد کرد که چقدر به این پست علاقمند هستید، برای اینکار اینستاگرام به چگونگی ارتباط هر کاربر با پستهای تصویری و ویدئویی نگاه میکند. جالب اینجاست، سیستم محتوای بصری واقعی پستها را ارزیابی میکند که توسط ابزارهای تشخیص تصویر اینستاگرام انجام میشود.

Timeliness : اینستاگرم همچنین زمان ارسال پست را نیز در نظر میگیرد. بعضی از کاربران مدعی شده اند که محتوای بسیار قدیمی در فیدهایشان دیده شده است، که اینستاگرام به تازگی یک بروز رسانی در این زمینه ارائه کرده است.

روابط : و آخرین عامل مهم رابطه شما با خالق پست، بر اساس اینکه در گذشته چقدر شما با آنها تعامل داشته اید. عواملی که در این محاسبه مد نظر قرار میگیرند شامل تعاملات رایج مانند لایک و لایک کامنت در هر پست، پیامهای مستقیم و تگ های پست میباشد (به عنوان مثال اگر شما معمولا در عکسهای آن شخص تگ میشوید و بالعکس)

این عناصر نسبتا شناخته شده هستند و بسیار شبیه به عواملی است که فیسبوک در الگوریتم جدیدش در نظر میگیرد اما عنصر تشخیص تصویر قابلیت جالبی در این الگوریتم است.

ابزارهای شناسایی تصویر در الگوریتم اینستاگرام

فیسبوک در حال کار بر روی ابزارهای شناسایی تصویر است و در تعیین عناصر خاص در تصاویر ساکن بسیار پیشرفت کرده اند تا آنجایی که میتوانید در فیسبوک بر اساس محتوای تصویر جستجو کنید.

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در گزارش جدید اینستاگرام

این قابلیت هنوز پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارد، به نظر میرسد اینستاگرام جای مناسبی برای چنین ابزارهایی است، با توجه به ماهیت بصری این پلتفرم، بهتر است قابلیت جستجو بر اساس محتوای تصویر را ارتقا دهد. واقعیت اینست که الگوریتمی که در حال حاضر مورد توجه اینستاگرام است، محتوای صفحه Explore را به صورت کانالهای موضوعی سازماندهی میکند.

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در گزارش جدید اینستاگرام

این قابلیت به اینصورت است که به جای رجوع به هشتگ، اینستاگرام از محتوای تصویر برای مشخص کردن علاقه مندی شما استفاده میکند.

به عنوان مثال، اگر همیشه عکسهای ساحلی را چک میکنید، احتمالا به آن علاقه مند هستید و تمایل دارید از آن عکسها بیشتر ببینید و در حالی که سیستم ممکن است قادر به تشخیص آن تنها از المانهای متنی نباشد، تشخیص محتوای تصویر میتواند کمک زیادی در این زمینه بکند.

برای بازاریابان، این امر میتواند منجر به تغییر قابل توجهی در نحوه ارسال پست به منظور دسترسی به مخاطبان مورد نظر شود. علاوه بر این، اینستاگرام چند مورد دیگر را نیز شفاف سازی کرده است:

  • بازگشت به تایم لاین ترتیب زمانی به زودی اتفاق نمی افتد
  • الگوریتم به پستهای تصویری و ویدئویی امتیاز بیشتری قائل نمیشود، همانطور که در بالا ذکر شد به رفتار هر کاربر بستگی دارد
  • الگوریتم هیچ امتیازی برای حسابهای شخصی یا کسب و کار در نظر نرفته است و همه آنها به طور مساوی رتبه بندی میشوند

بازخورد از نحوه کار الگوریتم اینستاگرام

با اینکه در زمان معرفی الگوریتم جدید اینستاگرام، بسیاری از کاربران، راضی نبودند، اما آمارها نشان میدهد قبل از معرفی این الگوریتم، کاربران حدود 21 دقیقه در این اپلیکیشن وقت صرف میکردند، اما از زمان اجرای آن، به طور متوسط ​​به 24 دقیقه در روز ​​به ازای هر کاربر افزایش یافته است.

شاید در حالت عادی 3 دقیقه زمان زیادی به نظر نرسد، اما وقتی در نظر بگیرید اینستاگرام دارای 800 میلیون کاربر فعال است، سه دقیقه به ازای هر کاربر زمان زیادی است و فرصت بیشتری برای اینستاگرام برای کسب درآمد از این کاربران با تبلیغات است.

علاوه بر این، کاربران اینستاگرام زیر 25 سال، در حال حاضر بیش از 32 دقیقه در روز در این اپلیکیشن وقت صرف میکنند. این زمان به واسطه معرفی استوری افزایش یافته است، استفاده از داده ها نشان میدهد که رویکرد الگوریتم جواب داده است.

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در گزارش جدید اینستاگرام

براساس آمارهای داخلی، در سیستم مرتب سازی بر اساس زمان، کاربران حدود 70 درصد از پستهای پروفایلهایی که دنبال میکردند و 50 درصد از پستهای دوستان خود را را از دست میدادند. اینستاگرام میگوید اکنون کاربران 90% پستهای دوستان خود را می بینند.

با اینکه که در نحوه کار الگوریتم اینستاگرام با سیستمهای مرتب سازی کامپیوتری ممکن است در شناسایی ارتباط واقعی و یا درک بهترین محتوا به خوبی انسان نباشند، اما در گرفتن سیگنال ها (کسانی که با آنها ارتباط برقرار میکنید) بسیار خوب هستند و از آنها برای نشان دادن محتوای بیشتر از آن افراد خاص و پروفایل ها استفاده میکند. با این حال برخی از کاربران ممکن است روشی که سیستم برای انتخاب محتوا استفاده میکند را دوست نداشته باشند، اما این روش جواب میدهد و کاملا منطقی است که تمام سیستم عاملهای اصلی به دنبال اجرای مشابه آن هستند.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟