نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک
4/5 (6)

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

آیا می خواهید با استفاده از Facebook Messenger به حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید؟

آیا از تبلیغات مسنجر استفاده کرده اید؟

تبلیغات Messenger در داخل برنامه مسنجر در برگه home نمایش داده می شود و احتمال برقراری ارتباط کاربران با کسب و کار شما را افزایش میدهد.

در این مقاله شما نحوه ایجاد و انجام تنظیمات تبلیغ مسنجر را خواهید آموخت.

تبلیغات صفحه اصلی مسنجر (Messenger Home Ads) چیست؟

بر خلاف sponsored messages در مسنجر که نیاز به برقراری ارتباط قبلی با کاربران مورد نظر شما دارد ، تبلیغات صفحه اصلی مسنجر به شما این امکان را می دهد تا مخاطبانی که قبلا با آنها ارتباط نداشته اید را در صفحه home اپلیکیشن مسنجر هدف قرار دهید.

فیسبوک در حال راه اندازی امکان تبلیغ در صفحه اصلی مسنجر در سراسر جهان می باشد. در اینجا نحوه ایجاد و انجام تنظیمات برای تبلیغ در مسنجر فیسبوک را شرح می دهیم.

1. هدف کمپین (Campaign Objective) را انتخاب کنید

برای شروع تبلیغ در مسنجر فیسبوک ، Facebook Ads Manager را باز کنید و هدف کمپین خود را انتخاب کنید. برای تبلیغات صفحه اصلی مسنجر، باید هدف ترافیک (Traffic) یا تبدیل (Conversions) را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

برای ایجاد تبلیغ صفحه اصلی مسنجر فیس بوک ، هدف را ترافیک یا تبدیل را انتخاب کنید.

اگر تبدیل (Conversions) را انتخاب کنید، باید نوع  تبدیل یا conversion event را انتخاب کنید بسته به هدفتان ، standard event یا custom conversion را انتخاب کنید، به عنوان مثال، اگر مخاطبان سرد را هدف قرار می دهید، باید نوع تبدیل را مشاهده محتوا (View Content) انتخاب کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است. محاسبه تبدیل برای مشاهده محتوا به شما در ارزش گذاری تبلیغات برای ایجاد آگاهی از برند کمک می کند در مقایسه با محاسبه ROI برای تبلیغاتی که جذب مشتری می کنند یا محصول و خدماتی را به فروش می رسانند.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

2. مخاطب هدف (Target Audience) را انتخاب کنید

قبلا، تبلیغات مسنجر به شما امکان هدف گذاری مخاطبان ذخیره شده را نمی داد،  با استفاده از تبلیغ در مسنجر فیسبوک یا همان تبلیغات صفحه اصلی مسنجر، می توانید یک مخاطب جدید ایجاد کنید یا یک مخاطب که قبلا ذخیره شده را انتخاب کنید یا مخاطبان مشابه را هدف گذاری کنید.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

3. محل تبلیغات (Ad Placements) را انتخاب کنید

محل قرار گرفتن تبلیغ در مسنجر فیسبوک (ad placement)، جایی که تبلیغ باید به مخاطبان هدف شما ارائه شود را تعیین می کند. گزینه Edit Placements را انتخاب کرده و مکان های خود را انتخاب کنید. برای تبلیغات صفحه اصلی مسنجر (Messenger home screen ads) ، تبلیغ خود را هم میتوانید در فیدهای فیس بوک و اینستاگرام و هم در صفحه اصلی مسنجر ارائه کنید. برای این تبلیغ، دیگر گزینه ها بدون تیک می باشند.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

اگر دیگر گزینه ها را انتخاب کنید به شما پیغام خطا خواهد داد.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

پس از مشخص کردن مکان تبلیغ ، باید بودجه (budget) و زمانبندی (schedule) را مشخص کنید.

4. تبلیغ خود را ایجاد کنید

اکنون آماده اید تا تبلیغ در مسنجر فیسبوک را ایجاد کنید. اول، صفحه فیس بوکی که میخواهید تبلیغ خود را از آنجا ارائه دهید را انتخاب کنید. سپس یک فرمت تبلیغ (کاروسل، تصویر ، ویدئو یا نمایش اسلاید) را انتخاب کنید که چگونگی نمایش تبلیغ در فیس بوک و اینستاگرام را تعیین می کند.

در بخش لینک ها (Links)، یکی از دو گزینه Destination را انتخاب کنید:

  • اگر هدف تبلیغ شما هدایت ترافیک به یک صفحه مقصد باشد، Website URL را انتخاب کنید و لینک مقصد خود را تایپ کنید. هنگامی که کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، این صفحه وب در مسنجر ظاهر می شود.
  • اگر هدف شما شروع یک مکالمه در مسنجر (مانند تبلیغ sponsored message)، گزینه Messenger را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

بعد، قسمت های Headline ، Text و News Feed Link Description (در زیر نشان داده نشده است) را پر کنید. پیش نمایش تبلیغ شما در سمت راست در قسمت Desktop News Feed نمایش داده می شود و می توانید ببینید ظاهر تبلیغتان بر روی دسکتاپ چگونه خواهد بود.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

اگر Website URL را به عنوان مقصد انتخاب کنید، تنظیمات تبلیغ خود را انجام دهید و سپس سفارش خود را ثبت کنید. اگر Messenger را به عنوان مقصد انتخاب کنید، روی Set Up Messenger Content کلیک کنید تا پیامی ایجاد شود که درون مکالمه مسنجر نشان داده خواهد شد.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

5. تنظیم محتوای مسنجر (Messenger Content)

جهت ایجاد محتوای تبلیغ در مسنجر فیسبوک ، پس از کلیک روی Set Up Messenger Content ، بخش بعدی تبلیغ خود را یا در زبانه Quick Creation یا JSON (JavaScript Object Notation) Creation ایجاد کنید.

زبانه JSON به شما این امکان را می دهد که کد را تغییر دهید یا کد را از یک برنامه  chatbot دیگر مثل Chatfuel یا ManyChat کپی و پیست کنید. به منظور یکپارچگی، برای کاربرانی که از طریق فید کلیک می کنند از همان متن درون مسنجر استفاده کنید یا متنی انتخاب کنید که با متن فید هماهنگ باشد. به یاد داشته باشید که برخی افراد پیام شما را برای اولین بار در داخل مسنجر مشاهده می کنند، بنابراین فرض بر این نیست که همه افراد ابتدا نسخه فید را می بینند.

ممکن است بخواهید یک پیام سلام و احوالپرسی نیز در اینجا داشته باشید و متن را بیشتر محاوره ای کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید یک تصویر جدید انتخاب کنید.

مثال زیر ، از تصویر مشابه نسخه فید استفاده می کند اما متن را کمی محاوره ای تر کرده است.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

هنگامی که کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، مشخص کنید چه چیزهایی را در پنجره چت مسنجر مشاهده کنند. از لیست  کشویی Actions Buttons یا Quick Replies  (پاسخ های سریع) را به عنوان فراخوان انتخاب کنید. در مثال زیر یک دکمه فراخوان ایجاد شده که کاربران را به یک ویدیو در یک وبسایت هدایت می کند.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

برای دکمه مورد نظر خود یک لیبل و فراخوان اضافه کنید.

اگر Quick Replies را به جای Buttons به عنوان فراخوان انتخاب کنید، برای ارسال پیام بر اساس پاسخی که کاربر از chatbot خودکار انتخاب می کند، کد نویسی لازم است. شما می توانید این کد را در زبانه JSON تعریف کنید یا آن را از یک chatbot دیگر کپی کنید. توجه داشته باشید که اگر Quick Replies را انتخاب کرده و جاهای خالی را پر کنید، بخش Buttons وقتی که به آن برگردید، ناپدید می شوند.

در پایین زبانه Quick Creation روی Preview in Messenger App کلیک کنید تا پیشنمایش پیام را در برنامه مسنجر روی دستگاه همراهتان یا در Messenger.com از طریق دسکتاپ خود مشاهده کنید.

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

نحوه ایجاد تبلیغ در مسنجر فیسبوک

در اینجا یک پیش نمایش از ظاهر پیام ، زمانی که کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند را مشاهده می کنید. هنگامی که از محتوای مسنجر خود راضی هستید، روی دکمه Done در گوشه پایین سمت راست برگه Quick Creation کلیک کنید. سپس جزئیات تبلیغ خود را بررسی و تبلیغ خود را ثبت کنید.

نتیجه گیری از تبلیغ در مسنجر فیسبوک

فیس بوک همچنان به بهبود ابزارهای تبلیغاتی خود می پردازد و شما می توانید روز به روز با مشتریان بالقوه و مشتریان فعلی خود راحت تر ارتباط برقرار کنید. تبلیغات در صفحه اصلی مسنجر راه دیگری برای دسترسی به مخاطبان مورد نظر خود می باشد.

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

تبلیغ در مسنجر فیسبوک و نحوه ایجاد آن

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟