موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در ۶ گام

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در 6 گام influencer marketing

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در ۶ گام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در ۶ گام

آیا به کار کردن با افراد تاثیرگذار شبکه های اجتماعی برای ارتقا کسب و کارتان علاقمند هستید؟

نمی دانید چطور افراد تاثیرگذار را انتخاب کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید؟

تاثیرگذاران رسانه های اجتماعی در به اشتراک گذاری برندتان به شما کمک می کنند.

در این مقاله ، ۶ گام اجرای یک برنامه بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار را خواهید آموخت.

۱. موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران

شناسایی هدف برای بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار

برای ایجاد برنامه بازاریابی مبتنی بر افراد تاثیرگذار ( influencer marketing program ) ، در ابتدا باید هدف از ایجاد این برنامه مشخص شده و با اهداف کلی شما تناسب داشته باشد. هر شبکه بازاریابی نقشی در کسب و کار ها ایفا می کند و بازاریابی افراد تاثیرگذار نیز از این قاعده مستثنی نیست.

معمولا کسب و کار ها در زمان راه اندازی محصول یا برپایی رویدادی از تاثیرگذاران برای تبلیغ و … استفاده می کنند اما این تنها دلیل استفاده بازاریابان از تاثیرگذاران نیست.

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در 6 گام

تبلیغ Air Canada توسط تاثیرگذاران اینستاگرام برای مسیرهای جدید آمستردام ، مکزیکوسیتی و دبی

 

بر اساس مطالعات ( Augure’s State of Influencer Engagement 2015 ) ، شرکت کنندگان در این مطالعه دلایل زیر را برای همکاری با تاثیرگذاران عنوان کرده اند :

 • ارتقا محتوا
 • راه اندازی محصول
 • ایجاد محتوا
 • مدیریت رویدادها
 • ارتباطات سازمانی
 • SEO
 • مدیریت بحران

پس از تعیین هدف ، برای هر یک از اهداف ۲-۳ شاخص کلیدی عملکرد مشخص کنید. به عنوان مثال ، اگر هدفتان ارتقای محتواست شاخص هایی مانند مشارکت در پست های ارسالی و افزایش تعداد فالوور را برای هدفتان در نظر بگیرید.

 

۲. موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران

یک پروفایل تاثیرگذار ایده آل را برای خود تعریف کنید

تاثیرگذاران شبکه های اجتماعی کاربرانی هستند که اعتبار زیاد و مخاطبان ثابت و متعدد دارند. این کاربران افرادی هستند که دیگر کاربران آنها را به اصالت و صداقت می شناسند و به آنها اعتماد کامل دارند و با این مشخصات بر افراد تاثیر می گذارند.

اولین چالشی که بازاریابان با آن مواجه هستند ، شناسایی صحیح اکانت های تاثیرگذار است . تعداد و انواع کاربرانی که فالورهای زیاد دارند بسیار زیاد و انتخاب بسیار مشکل است

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در 6 گام

Gap و همکاری با تاثیرگذاران مختلف .

 

برای انتخاب کاربران پرنفوذ و تاثیرگذار این پنج معیار را در نظر بگیرید :

 • تعداد مخاطبان و مشارکت آنها بالا باشد
 • به مشتریان شما مرتبط باشد
 • معتبر باشد
 • در شبکه های اجتماعی فعال باشد و به طور منظم پست ارسال کند
 • سبک آن با برند شما همخوانی داشته باشد.

توجه کنید تعداد فالورهای یک کاربر را با میزان نفوذ و تاثیرگذاری او اشتباه نگیرید. نکته کلیدی برای انتخاب کاربر تاثیرگذار ، میزان توجه و احترام او به فالورهایش است نه تعداد آنها. Digiday طی یک بررسی نشان داده است که تعداد فالورهای اکانت های تاثیرگذار واقعی بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ فالور است نه تعداد فالورهای میلیونی.

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در 6 گام influencer marketing

Gap با Cat Juan Ledesma برای بازاریابی در اینستاگرام همکاری می کند.

۳.موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران

شناسایی افراد تاثیرگذار

حال که می دانید چه نوعی از کاربران تاثیرگذار برای برند شما مناسب هستند ، باید افراد تاثیرگذاری که تمایل به همکاری با آنها را دارید را شناسایی کنید. اگر از نرم افزاری برای بازاریابی مبتنی بر افراد تاثیرگذار استفاده نمی کنید ، راه های مختلفی برای یافتن این افراد ، بدون کمک نرم افزار وجود دارد.

از طریق هشتگ جستجو کنید

ساده ترین راه برای پیدا کردن تاثیرگذاران این است که جستجو کنید و ببینید چه کسانی اخیرا در مورد برند شما پست ارسال کرده اند. همچنین می توانید کلمات کلیدی مرتبط را برای یافتن افرادی که در مورد حوزه کاری و رقبای شما پست ارسال کرده اند را جستجو کنید.

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در 6 گام influencer marketing

 

اگر در زمینه لباس عروس فعالیت می کنید می توانید از هشتگ #weddinggown  برای جستجو در اینستاگرام استفاده کنید.

 

استفاده از یک ابزار برای بازاریابی تاثیرگذاران

ابزارهای بسیار زیادی برای شناسایی کاربران تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی وجود دارد. برای انتخاب این ابزارها باید اهداف و انتظارات خود از این برنامه ها را مشخص کنید . پنج قابلیت کلیدی که برای این ابزارها باید در نظر بگیرید توانایی یافتن اکانت های تاثیرگذار ، ارتباط ، تعامل ، استخدام/پرداخت و اندازه گیری میزان موفقیت از طریق این پلت فرم است.

 

درخواست ارائه پیشنهاد

تاثیرگذاران در شبکه های اجتماعی تمایل دارند همدیگر را شناسایی کنند . پس از یافتن کاربرانی که تمایل به همکاری با آنها دارید از آنها بخواهید تا کاربران مشابه را به شما معرفی کنند. در بعضی از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، زمانی که یک کاربر تاثیرگذار را دنبال می کنید خود اینستاگرام پیشنهادهای دیگری برای دنبال کردن به شما می دهد.

 

۴.موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران

دسترسی و برقراری ارتباط با تاثیرگذاران

پس از شناسایی و لیست کردن کاربران تاثیرگذاری که تمایل به همکاری با آنها دارید ، باید این همکاری  را عملی کنید برای شروع برقراری ارتباط ، باید به طور مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنید و آنها را بشناسید.

 

برقراری ارتباط مستقیم

کسب و کار ها اغلب برای ارتباط با کاربران تاثیرگذار شبکه های اجتماعی از آژانس ها استفاده می کنند و این کار را برون سپاری می کنند. با این حال ۷۹ درصد تاثیرگذاران ترجیح می دهند تا برند ها و کسب و کار ها به طور مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنند. برون سپاری این کار وسوسه برانگیز است اما تاثیرگذاران پاسخگو تر و مسئولیت پذیرتر خواهند بود زمانی که برند ها به صورت مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنند.

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در 6 گام influencer marketing

 

ارتباط مستقیم با تاثیرگذاران برای بحث در مورد همکاری ، بسیار موثرتر از برون سپاری آن است.

 

آنها را بشناسید

رابطه برند ها و تاثیرگذاران باید برای هر دو طرف سودمند باشد. قبل از برقراری ارتباط ، هر چقدر می توانید را در مورد آنها اطلاعات کسب کنید. دانستن اطلاعات از قبل می تواند در برقراری ارتباط دوجانبه و ایجاد نتیجه برد-برد به شما کمک کند. بخش اساسی در برقراری ارتباط با تاثیرگذاران اثبات مفید و مرتبط بودن این همکاری برای مخاطبینش است.

نظارت بر پیشرفت

اگر ابزار و پلت فرمی برای بازاریابی توسط افراد تاثیرگذار ندارید ، برای ثبت پست ها و اطلاعات تاثیرگذاران و نظارت بر پیشرفت کار از اکسل استفاده کنید. با استفاده از یک روش ثابت برای مدیریت ارتباط با تاثیرگذاران ، می توانید پیشرفت ها را پیگیری کرده و سلامت این رابطه را اندازه گیری کنید.

۵. موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران

پاداش دادن

یکی از اشتباهات در مورد بازاریابی این است که تصور کنید همه تاثیرگذاران با پول تشویق می شوند و انگیزه پیدا می کنند. شرکت کنندگان در یک بررسی مهمترین عوامل ایجاد انگیزه برای تاثیرگذاران را به شرح زیر عنوان کرده اند :

 • ۵۵٪ افزایش مخاطبان
 • ۴۵٪ ایجاد محتوای باکیفیت برای مخاطبان
 • ۲۵٪ استفاده از تخفیف ها و …
 • ۲۴٪ به دست آوردن پول و کسب درآمد
 • ۲۲٪ کسب تجربه های جدیدی مانند سفر ، شرکت در رویدادها و …

موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران در 6 گام influencer marketing

 

مشوق های مناسب برای تاثیرگذارانتان ارائه دهید.

در حالیکه مشوق های سنتی ، از نوع مالی و یا محصولات برند بود ، کسب و کار ها می توانند از روش های خلاقانه و منحصر به فرد برای تشویق تاثیرگذاران استفاده کنند.

به عنوان مثال ، Tissot ( برند تیسوت ) از تاثیرگذاران خواست تا درمسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس حضور یابند و تجربیاتشان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند . Roxy Quicksilver ( برند پوشاک کوئیک سیلور ) برای تاثیرگذارانش پوشاک و برای فالورهایش کد تخفیف در نظر گرفته است.

 

۶. موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران

برآورد نتایج

در حین انجام بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار ، با رجوع به شاخص هایی که در ابتدا تعریف کرده اید ارزیابی کنید و ببینید این کار در رسیدن به اهداف مشخص شده به شما کمک کرده است یا خیر ؟ آیا شاخص های شما پیشرفتی داشته اند یا خیر ؟

 

نتیجه گیری از موفقیت در بازاریابی تاثیرگذاران

بازاریابان دیجیتال به دنبال ارتباط با مخاطبان به منظور توسعه برند ، شناسایی نیازهای آنها و … هستند و دریافته اند که شبکه های اجتماعی در این زمینه کمک بسیار بزرگی می کنند و می توان از آنها برای رسیدن به این اهداف استفاده کرد.

امروزه ، پلت فرم های شبکه های اجتماعی نقش اساسی در کسب و کار ها ایفا می کنند و در واقع شبکه های اجتماعی به خودی خود بر فروش تاثیرگذار نخواهند بود این دست به دست شدن محتوا و تبلیغات و دیده شدن است که این امر را محقق می کند.

در واقع این تاثیرگذاران شبکه های اجتماعی و مشتریان شما هستند که با روش های موثر به شما در رسیدن به اهدافتان یاری می رسانند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا انتظارات ، انتقادات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟