مطالعه محتویات اینترنتی با Pocket
4.57/5 (7)

مطالعه محتویات اینترنتی با Pocket در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

مطالعه محتویات اینترنتی با Pocket

Pocket که قبلا تحت نام Read it later نیز شناخته میشد یک نرم افزار و سرویس تحت وب میباشد که برای مطالعه محتویات اینترنتی ایجاد شده است. با توجه به لزوم استفاده از محتویات اینترنتی با اهداف مختلف، این ابزار میتواند کارایی و اثربخشی مطلوبی برای استفاده کنندگان از این نوع از محتویات به همراه داشته باشد.

مطالعه محتویات اینترنتی با استفاده از Pocket

قابلیتهای مطالعه محتویات اینترنتی با Pocket

لزوم استفاده از مقالات و سایر محتویات، بخصوص محتویات اینترنتی در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست و با ایجاد ابزارها و روشهای مختلف سعی بر تامین خواسته ها و نیازهای استفاده کنندگان از محتویات اینترنتی شده است. Pocket از جمله بهترین ابزارهایی است که کاربران با بهره گیری از آن میتوانند نیازهای خود را در جهت استفاده از محتویات اینترنتی پوشش دهند. این ابزار شامل قابلیتها و امکانات متعددی میباشد که از جمله مهمترین این امکانات را میتوان موارد زیر برشمرد:

قابلیت listen

با استفاده از قابلیت listen این ابزار، کاربر قادر است مقالات مورد نظر خود را در Pocket داشته باشد. این قابلیت در واقع از ابزار تبدیل گفتار به متن دستگاه شما که یک تجربه واقع گرایانه و رضایت بخش ایجاد میکند، استفاده خواهد کرد. با استفاده از این قابلیت کاربر از مطالعه مقاله به صورت مرسوم بی نیاز شده زیرا این ابزار متون مقالات انگلیسی را برای کاربر با صدایی بلند و واضح قرائت میکند.

تذکر: این قابلیت فعلا در نسخه وب این ابزار در دسترس نمیباشد.

قابلیت Highlighting

قابلیت Highlighting در حین مطالعه مزایای زیادی برای کاربر دارد. به طور مثال به کاربر کمک میکند عمیق تر با متن درگیر شود، عمق موضوعات را بهتر درک کند و در آینده دسترسی آسانی به مطالب کلیدی متن خوانده شده داشته باشد. همانند قابلیت Listen و Pocket text to speech این قابلیت نیز فعلا فقط بر روی نسخه های اندروید و iOS در دسترس است اما در آینده این قابلیت به نسخه وب Pocket نیز افزوده خواهد شد.

یکی از درخواست های کاربران دانستن مدت زمانی است که خواندن هر متن نیاز دارد. با اجرا کردن Pocket کاربر زیر هر سر مقاله مدت زمانی را که برای خواندن آن مقاله تخمین زده شده است مشاهده خواهد کرد. زمان تخمینی در حال حاضر تنها بر روی دستگاه هایی فعال است که زبان ورودی آنها انگلیسی تنظیم شده است. این ویژگی به زودی برای برخی زبانهای دیگر و همچنین نسخه وب فعال خواهد شد.

مطالعه محتویات اینترنتی با استفاده از Pocket

پیشنهاد میکنیم سایر ابزارهای جمع آوری، انتخاب و ویرایش محتوا در شبکه های اجتماعی را نیز بررسی کنید.

دیگر قابلیتهای مطالعه محتویات اینترنتی با Pocket

  • دارای اپلیکیشن Pocket برای پیام رسان iMessage
  • سازگاری با مرورگر Microsoft Edge
  • امکان انتخاب مقالات به صورت تصادفی (در نسخه iOS)

توجه: به جز در مواردی خاص که در متن ذکر شده است این ابزار از زبان فارسی پشتیبانی میکند.

لازم به ذکر است این نرم افزار برای سیستم عاملهای Mac ،Windows ،Android ،iOS ،Windows Phone و همچنین گوشیهای BlackBerry و مرورگرهای اینترنتی عرضه شده است. همچنین نسخه رایگان این ابزار با امکانات محدود در دسترس است و کاربر برای استفاده از امکانات بیشتر باید نسخه حرفه ای آن را خریداری کند.

برای استفاده از این ابزار به وبسایت www.getpocket.com مراجعه کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟