مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام
4.83/5 (6)

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام

در مطلب پیش در مورد نحوه صرفه جویی در زمان جهت محتوادهی اینستاگرام صحبت کردیم. در این مطلب با تکنیکهایی بمنظور مدیریت دایرکت ها آشنا خواهیم شد.

اگر به دنبال راهی برای مدیریت دایرکت اینستاگرام هستید، بدون اینکه بخواهید کل روز خود را صرف این کار کنید، این مطلب را مطالعه کنید.

همزمان با رشد حساب کاربری شما، به طور طبیعی پیامهای دایرکت شما نیز افزایش می یابد و این عالی است! این نشانه ای است برای اینکه که مخاطبان شما درگیر شده اند و به دنبال ایجاد گفتگو با برند شما هستند. بنابراین برای اینکه به شما کمک کنیم تا بتوانید پیامهای دایرکت را مدیریت کنید، 7 نکته برای مدیریت دایرکت اینستاگرام، به منظور ایجاد روابط قوی تر با مخاطبان به اشتراک میگذاریم!

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام نکته 1:

تعیین لحن و سبک پاسخ دادن

اینکه بدانید چطور چیزی را بیان کنید به اندازه چیزی که میخواهید بگویید اهمیت دارد!

در پاسخ دادن به پیامهای دایرکت اینستاگرام باید اطمینان حاصل کنید که لحن شما بازتابی از هویت و سبک کلی شما باشد. چه لحن شما رسمی باشد و چه غیر رسمی و خودمانی، مهم است که لحن شما در همه پیامها ثابت باشد و تغییر نکند و اگر یک تیم بزرگتر دارید و چندین نفر دایرکتهای اینستاگرام پروفایل شما را مدیریت میکنند، مطمئن شوید که همه از لحن و سبک انتخاب شده آگاهی دارند یا اینکه یک راهنما و دستورالعمل برای چگونگی پاسخ دادن در نظر بگیرید.

پس از انتخاب و تعیین لحن و سبک پاسخ گویی، تصمیم بگیرید که از قابلیتهای دایرکت اینستاگرام مانند GIF ها و البته ایموجی ها استفاده کنید یا خیر.

ما از طرفداران بزرگ استفاده از GIF در استوری اینستاگرام، پستهای فید و گاهی اوقات پاسخگویی در دایرکت اینستاگرام هستیم و متوجه شده ایم که مخاطبان نیز متقابلا به استفاده از آن علاقه دارند.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل ساخت و استفاده از GIF در شبکه های اجتماعی


این کار یک راه عالی برای ایجاد رابطه قوی با مخاطبان است و کمی سرگرمی به پاسخ اولیه اضافه میکند.

تعیین لحن و سبک پاسخ دادن

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام نکته 2:

هر روز زمانی را برای پاسخ دادن به پیامهای دایرکت در نظر بگیرید

توجه کنید، خیلی خیلی مهم است که مخاطبان خود را منتظر پاسخ نگذارید، بنابراین هر روز زمانی را برای چک کردن و پاسخ دادن به پیامهای دایرکت اختصاص دهید.

زمان پاسخ دادن به پیامهای دایرکت

زمانیکه این کار برای شما به یک روال تبدیل شد، به راحتی میتوانید به همه پیامها پاسخ دهید و هیچ پیامی را بازنشده نگذارید.

اگر مخاطبی سوالی پرسید که نمیتوانید بلافاصله پاسخ دهید، نگران نباشید. فقط اجازه بدهید مخاطب بداند که پیگیر آن هستید یا در حال تماس با افراد مرتبط هستید که به شما کمک کنند. آنها بابت پاسخ فوری شما، قدردان خواهند بود و صبر خواهند کرد چون میدانند که پیام آنها خوانده شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام نکته 3:

به دایرکت اینستاگرام و فیسبوک همزمان پاسخ دهید

اکنون میتوانید در صندوق ورودی فیسبوک به پیامهای دایرکت اینستاگرام خود پاسخ دهید!

فیسبوک به تازگی اعلام کرد که در حال راه اندازی قابلیت دریافت و پاسخگویی به پیامهای دایرکت اینستاگرام از صندوق ورودی فیسبوک میباشد! بنابراین اگر هر روز برای پاسخ دادن به  دایرکتها زمانی را اختصاص میدهید، اکنون میتوانید به مخاطبان فیسبوک و اینستاگرام در یک مکان و همزمان پاسخ دهید.

این قابلیت جدید در ماههای آینده منتشر خواهد شد اما اگر در ایالات متحده یا برزیل هستید، ممکن است در صندوق ورودی جدید فیسبوک خود به آن دسترسی داشته باشید. زمانیکه اینباکس صفحه فیسبوک خود را باز میکنید، گزینه هایی برای Messenger و Instagram Direct را مشاهده خواهید کرد.

علاوه بر این، اینباکس یکپارچه جدید نیز از طریق اپلیکیشن Pages Manager در تلفن همراه در دسترس خواهد بود، اگر نمیتوانید از طریق لب تاب کار کنید ،از این طریق میتوانید به راحتی به پیامها پاسخ دهید.


قابلیت مرتبط: قابلیت ارسال پیام صوتی در دایرکت اینستاگرام


مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام نکته 4:

از فیلتر برای سازماندهی اینباکس خود استفاده کنید

اگر هر روز زمانی را برای چک کردن صندوق ورودی اینستاگرم خود اختصاص میدهید، استفاده از قابلیت فیلتر جدید، به شما کمک میکند پیامها و زمان خود را برای پاسخگویی مدیریت کنید.

دکمه فیلتر، در گوشه سمت راست بالای صندوق ورودی دایرکت شما، میتواند به راحتی پیامها را به ترتیب Unread یا Flagged مرتب سازی کند (در نکته 5 توضیح میدهیم که چگونه پیام را پرچم گذاری کنید زیرا واقعا برای مدیریت پیامهای شما موثر است!).

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام

پس از قرار دادن فیلتر، اینستاگرام تنها پیامهای خوانده نشده یا پیامهایی که قبلا پرچم گذاری شده را در اینباکس شما نمایش میدهد و این کار منجر به ساده تر شدن مدیریت پیامهای دایرکت میشود.

ایده خوبی است که روز خود را یا هر زمانی را که تصمیم گرفته اید به پاسخگویی به پیامهای دایرکت اختصاص دهید را با فیلتر کردن پیامهای خوانده نشده شروع کنید. به این ترتیب، فقط پیامهایی را در اینباکس خود مشاهده میکنید که باز نشده اند (از جمله پیامهایی که قبلا بازکرده اید و به آنها پاسخ داده اید و پاسخ مجدد از طرف مخاطب داده شده است.) و با اینکار به سرعت و به راحتی قادر به خواندن و پاسخ دادن خواهید بود.

هنگامیکه همه پیامهای خوانده نشده خود را باز کردید، اینستاگرام به شما اطلاع خواهد داد که پیام خوانده نشده ندارید!

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام نکته 5:

ایجاد پاسخ سریع (پاسخ پرسش های متداول)

اگر کسب و کار شما از اینستاگرام به عنوان یک ابزار خدمات مشتری استفاده میکند، میتوانید متوجه شوید که مخاطبان شما سوالات رایج و مشابهی میپرسند مانند “سلام، چه ساعتی باز میکنید؟” یا “چه زمانی این محصول مجددا موجود خواهد شد؟”

پاسخگویی به دایرکت اینستاگرام بسیار مهم است، بنابراین برای کمک به سرعت بخشیدن به این فرآیند، میتوانید پاسخهای سریع یا سوالات متداول ایجاد کنید!

و دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

در ابتدا، اینستاگرام قابلیت پاسخ سریع (Quick Replies) ایجاد کرده است که به شما این امکان را میدهد پیامهای خود را برای سوالات متداول ایجاد کنید!

برای ایجاد پاسخ سریع، باید پروفایل خود را باز کنید و روی سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. منویی که در آن میتوانید به تنظیمات اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید باز میشود.

ایجاد پاسخ سریع

از اینجا، دکمه تنظیمات را فشار دهید و به Business Settings بروید. در اینجا باید گزینه پاسخ سریع (Quick Replies) را ببینید.

ایجاد پاسخ سریع

سپس روی دکمه “+” در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا پاسخ سریع جدید ایجاد شود.

ایجاد پاسخ سریع

پس از اتمام کار، روی دکمه Save در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. نگران نباشید، پاسخ خود را حتی پس از ذخیره شدن، میتوانید ویرایش و بروز کنید.

ایجاد پاسخ سریع

اکنون زمانیکه میخواهید از پاسخ سریع استفاده کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که باید میانبری که قبلا ایجاد کرده اید را تایپ کنید. اینکار باعث میشود دکمه پاسخ سریع آبی در کادر پیام ظاهر شود.

هنگامیکه روی آن دکمه ضربه بزنید، پیامی که قبلا به عنوان پاسخ سریع نوشته اید به طور خودکار ظاهر میشود!  به همین سادگی!

ایجاد پاسخ سریع

این قابلیت کمک میکند فرایند پاسخگویی به مخاطب و پاسخ به سوالات متداول به سرعت و با زحمت بسیار کم انجام پذیرد!

اگر چند شبکه اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر را مدیریت میکنید و سؤالات مشابهی در آن کانالها نیز مشاهده میکنید، ممکن است بخواهید پاسخهای سریع را از تنظیمات تلفن خود ایجاد کنید.


مطلب مرتبط: مدیریت چند اکانت اینستاگرام


کاربران iOS میتوانند به راحتی با استفاده از تنظیمات صفحه کلید، پاسخهای آماده یا canned responses را تنظیم کنید تا بتوانید به آسانی پاسخ دهید، بدون توجه به اینکه پیام دایرکت شما از کجا و کدام کانال ارسال شده است!

چگونگی انجام این کار:

 • به تنظیمات اینستاگرام خود رفته و General بعد Keyboard و سپس Text Replacement را انتخاب کنید.
 • اینجا لیستی از میانبرهای صفحه کلید را مشاهده خواهید کرد. روی علامت + در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
 • در بخش Phrase، پاسخی که میخواهید ایجاد کنید را تایپ کنید، مثلا: “سلام! ما هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر باز هستیم. هر زمانیکه برای شما مقدور است تشریف بیاورید! “
 • در بخش Shortcut، یک کلمه یا مخففی که مشخصه این عبارت باشد را تایپ کنید ، مثلا IGopening

اکنون هر زمان که میخواهید از این کامنت خاص استفاده کنید، میانبر خود را تایپ کنید، به طور خودکار عبارت کامل توسط دستگاه ایجاد میشود!

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام نکته 6:

پیامهایی که نمیتوانید بلافاصله پاسخ دهید را پرچم گذاری کنید

گاهی اوقات سوالی ممکن است نیاز به بررسی در تیم و یا نیاز به تحقیقات گسترده تر داشته باشد. اجازه ندهید این پیامها در صندوق پستی شما گم شوند و فراموش کنید پاسخ دهید!

در عوض، به مخاطب پیام دهید و اعلام کنید که بررسی کرده و پاسخ میدهید. مثلا میتوانید پیامی با این مضمون ارسال کنید ، “تشکر بابت تماس شما!  این موضوع را بررسی میکنیم و تا پایان روز به شما اطلاع خواهیم داد!” این کار کمک میکند مخاطبان بدانند که شما در حال بررسی آن هستید.

سپس میتوانید از قابلیت Flag یا پرچم گذاری استفاده کنید تا پیامی که نیاز به بررسی دارد را پرچم گذاری کنید. در واقع به عنوان یک یادآور یا ریمایندر عمل میکند.

برای انجام این کار، پیامی که میخواهید هایلایت کنید را باز کنید و روی نماد پرچم در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید. با این کار برچسب نارنجی در اینباکس شما ظاهر میشود، که به راحتی میتوانید آنرا دوباره پیدا کنید!

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام

درست مانند استفاده از فیلتر برای مرتب کردن صندوق پیام بر اساس پیامهای خوانده نشده، ایده خوبی است که روز خود را با فیلتر کردن پیامهای پرچمدار به پایان برسانید. به این ترتیب، تمام پیامهای مهم خود را به راحتی میتوانید بیابید و قادر خواهید بود پیامهایی که هنوز منتظر پاسخ هستند را مشاهده کنید.

هنگامیکه به پیام خود پاسخ دادید، میتوانید با ضربه زدن روی آیکون پرچم در گوشه بالا سمت راست صفحه، پرچم را بردارید . پیام در صندوق شما باقی میماند، اما این بار بدون تگ نارنجی!

مزیت دیگری که پرچم گذاری پیامها دارد این است که اگر چندین نفر از اعضای تیم، دایرکت شما را مدیریت میکنند ،به راحتی میتوانند بفهمند چه پیامهایی را پاسخ نداده اید و چه پیامهایی نیاز به بررسی دارد.

مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام نکته 7:

کامنت ها را فراموش نکنید

فراموش نکنید کامنت های اینستاگرام راه دیگری برای دسترسی مخاطبان به شماست، بنابراین باید به همه سوالاتی که در کامنت ها پرسیده میشود نیز پاسخ دهید!

بعلاوه، هر چه تعداد کامنت ها بیشتر باشد، الگوریتم اینستاگرام آنرا به عنوان محتوای جذاب شناسایی میکند و با احتمال بیشتری آنرا در فید فالوورها قرار میدهد. بنابراین اگر بتوانید به کامنتها پاسخ داده و در کامنتها بحث و تبادل نظر ایجاد کنید، نرخ مشارکت نیز افزایش می یابد!

کامنت ها را فراموش نکنید

اگر پاسخهای سریع را با استفاده از صفحه کلید گوشی خود تنظیم کنید، در صرفه جویی زمان پاسخگویی به سوالات متداول کمک زیادی میکند. اما حتی لایک کردن کامنتها، پاسخ دادن سریع با یک ایموجی یا تشکر کوتاه میتواند منجر به ایجاد روابط قوی با مخاطبان شود!


مطلب مرتبط: چگونگی استفاده از ایموجی ها در شبکه های اجتماعی


مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام

ایجاد روابط قوی با طرفداران ارزش صرف زمان برای مدیریت پیامهای دایرکت اینستاگرام را دارد!

منبع: Later Blog

Tags:
یک دیدگاه 
 1. یحیی محمدی 4 ماه پیش

  سلام
  استفاده کردم
  واقعا خوب بود

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟