مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox
5/5 (1)

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

آیا تا به حال گفته اید کاش میشد کامنت های فیسبوک و اینستاگرام و پیام ها را یکجا مدیریت کرد؟

چیزی در مورد Facebook Inbox شنیده اید؟

Facebook Inbox این امکان را به شما می دهد تا کامنت ها و پیام های اینستاگرام ، فیسبوک و مسنجر را یکجا مدیریت کنید.

در این مطلب ، خواهید آموخت چگونه برای مدیریت حساب اینستاگرام از Facebook Inbox استفاده کنید.

دسترسی به Facebook Inbox

قابلیت جدید Inbox برای صفحات فیسبوک در حال حاضر در دسترس همه قرار دارد. برای برخی کاربران ابتدا بر روی دستگاه های موبایل و برای برخی دیگر ابتدا روی دسکتاپ در دسترس خواهد بود.

اگر در فیسبوک نسخه دسکتاپ زبانه Inbox را مشاهده می کنید ، شما به این قابلیت بر روی دسکتاپ دسترسی دارید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

در نسخه موبایل ، چیدمان جدید به گونه ایست که آیکون های analytics ، inbox و notifications به پایین صفحه منتقل شده اند. Inbox آیکون سوم از سمت چپ می باشد.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

پس از دسترسی به  Facebook Inbox ، در اینجا نحوه استفاده از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام را خواهید آموخت.

 

1. اتصال اکانت اینستاگرام و فیسبوک

اگر قبلا حساب عادی خود را به حساب کسب و کار اینستاگرام تبدیل کرده و آن را به صفحه فیسبوک خود متصل کرده باشید ، زمانی که Facebook Inbox جدید را باز می کنید ، یک اطلاعیه دریافت می کنید که اکنون می توانید کامنت های پست های اینستاگرام خود را خوانده و پاسخ دهید.

این به صورت خودکار در صفحه کسب و کار شما در اپلیکیشن فیسبوک آپدیت می شود.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

در چیدمان و طراحی جدید Inbox در نسخه موبایل ، پیام ها بسته به منبع در چهار زبانه نمایش داده می شوند.

اگر هنوز حساب اینستاگرام و فیسبوک خود را به هم متصل نکرده اید ، زمانی که inbox را باز کرده و روی زبانه Instagram ضربه می زنید ، از شما می خواهد تا به حساب اینستاگرام خود وارد شده و فرآیند را تکمیل کنید.

 

2. پاسخ به کامنت های اینستاگرام در Facebook Inbox

زمانی که حساب اینستاگرام و فیسبوک شما به هم متصل شدند ، در قسمت Inbox همه کامنت های اینستاگرام خود را خواهید دید.

در نسخه موبایل ، روی زبانه All کلیک کنید تا همه نوتیفیکیشن های مربوط به مسنجر ، صفحه فیسبوک و حساب اینستاگرام خود را مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

اگر فقط می خواهید نوتیفیکیشن های اینستاگرام را مشاهده کنید روی زبانه Instagram ضربه بزنید.

تصاویر پست ها به صورت کوچک و همچنین سطر اول کپشن را می توانید مشاهده کنید. همچنین می توانید نام کاربری افرادی که کامنت گذاشته اند و زمان آخرین کامنت را مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

برای باز شدن کامنت هر پست در جعبه پیام (inbox) ، روی نوتیفیکیشن پست ضربه بزنید. در صفحه بعد ، همه کامنت های آن پست از جمله کامنت هایی که شما در پاسخ به دیگران قرار داده اید را می توانید مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

به همین ترتیب ، در نسخه دسکتاپ در صفحه فیسبوکتان به قسمت inbox رفته و روی زبانه Instagram در سمت چپ کلیک کنید. برای مشاهده کامنت های پست روی یکی از پست های لیست کلیک کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

باید توجه داشته باشید که برخی از قابلیت ها و امکاناتی که برای مشارکت در اینستاگرام وجود دارد در Facebook Inbox قابل دسترسی نیست.

زمانی که از inbox استفاده می کنید امکان Reply کردن به کامنت ها وجود ندارد. به جای آن، برای پاسخ به شخص مورد نظر باید به صورت دستی نام کاربری او را تایپ کنید یا اگر یک کامنت را به سمت چپ بکشید ، دکمه Reply را در سمت راست مشاهده می کنید. روی دکمه Reply ضربه بزنید تا نام کاربری شخص را در فیلد کامنت قرار دهید.

اگر می خواهید یک کامنت را حذف کنید برای دسترسی به گزینه حذف کامنت می توانید به همین روش عمل کنید.

همچنین باید توجه داشته باشید که نام کاربری اینستاگرام افراد هایپرلینک و قابل کلیک نیست و نمی توانید از inbox پروفایل آنها را مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

سازماندهی نوتیفیکیشن های اینستاگرام

برای مدیریت حساب اینستاگرام به ویژه سازماندهی کردن inbox هم روی موبایل و هم روی دسکتاپ ، چند روش وجود دارد. همه نوتیفیکیشن های پست ها در inbox نمایش داده می شوند. هر چیزی که خوانده نشده و جدید باشد به صورت پررنگ نمایش داده می شود. زمانی که یک نوتیفیکیشن را باز می کنید دیگر به صورت پررنگ نخواهد بود اما همچنان در لیست inbox می ماند.

هم می توانید نوتیفیکیشن ها را به فولدر (Done یا Follow-Up) منتقل کنید و هم می توانید آن را به عنوان نوتیفیکیشن خوانده نشده علامت گذاری کنید.

برای انتقال نوتیفیکیشن به فولدر Done ، هم در موبایل و هم در دسکتاپ روی چک مارک (تیک) کلیک کنید. برای انتقال نوتیفیکیشن به فولدر Follow-Up ، آیکون شبیه ساعت را در inbox نسخه دسکتاپ کلیک کنید. برای انتقال نوتیفیکیشن به Follow Up در نسخه موبایل ، باید آیکون شبیه سه نقطه (…) را کلیک کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

سازماندهی کردن نوتیفیکیشن ها به شما و تیمتان کمک می کند تا زمان های مشارکت و پاسخگویی برای محتوای اینستاگرامتان را بهتر مدیریت کنید.

 

مزایای استفاده از Facebook Inbox برای کامنت های اینستاگرام

مزیت اصلی استفاده از Facebook Inbox برای حساب کاربری اینستاگرام ، کارایی آن است. اگر به طور منظم از طریق دسکتاپ از فیسبوک استفاده می کنید، می توانید به سرعت نوتیفیکیشن ها را مشاهده کرده و پاسخ دهید. بدون اینکه لازم باشد از موبایل استفاده کرده و اپ اینستاگرام را باز کنید.

اگر برای مدیریت حساب اینستاگرام و فیسبوک خود یک تیم دارید ، قابلیت جدید inbox دسترسی را به حساب کاربری را ساده کرده است. هر کسی در تیم شما که در صفحه فیسبوک شما ادمین ، ادیتور، یا moderator باشد به نوتیفیکیشن های حساب اینستاگرام دسترسی خواهد داشت. آنها قادر خواهند بود بدون دسترسی مستقیم به حساب اینستاگرام شما به مخاطبان پاسخ دهند.

توجه داشته باشید اگر نوتیفیکیشن های صفحه فیسبوک را enable کرده باشید در صفحه فیسبوک اطلاعیه کامنت های حساب اینستاگرام خود را دریافت می کنید. این قابلیت برای تیم ها بسیار ارزشمند است زیرا به شما اطمینان می دهد که چیزی از قلم نمی افتد. اگر هر دو نوتیفیکیشن صفحه فیسبوک و اینستاگرام را enable کرده باشید ، نوتیفیکیشن ها را برای هر دو دریافت خواهید کرد.

 

3. ویرایش جزییات حساب اینستاگرام از طریق صفحه فیسبوک

علاوه بر مدیریت کامنت پست های اینستاگرام ، می توانید بعضی از جزییات حساب اینستاگرام را از صفحه فیسبوک خود ویرایش کنید. در گوشه بالا و سمت راست صفحه ، فلش رو به پایین کنار Help را کلیک کنید. سپس Settings را انتخاب کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

از لیست منو سمت چپ ، Instagram را انتخاب کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

در صفحه اینستاگرام ، می توانید نام حساب کاربری ، نام کاربری ، آدرس وبسایت ، شرح قسمت bio و اطلاعات تماس را ویرایش کنید. به راحتی بر روی دکمه Edit کلیک کرده و تغییرات را اعمال کنید. پس از اتمام کار Save را کلیک کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

زمانی که حساب کاربری اینستاگرام را از طریق فیسبوک ویرایش می کنید بعضی از قابلیت هایی که در اینستاگرام وجود دارند در فیسبوک قابل ویرایش کردن نیستند.

اگر لینک وبسایت خود را هر از گاهی تغییر می دهید یا شرح قسمت bio را مرتب به روز می کنید ، امکان مدیریت آنها از طریق صفحه فیسبوک در کارایی بیشتر به شما کمک می کند.

 

نتیجه گیری از مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

اگر یک حساب اینستاگرام فعال دارید که کامنت و نوتیفیکیشن زیاد دریافت می کنید ، این قابلیت جدید فیسبوک (Facebook Inbox) ابزار مفیدی برای تسهیل فرآیند مدیریت شما خواهد بود.

البته اینستاگرام متعلق به فیسبوک است و قصد دارد تا شما را در پلتفرم خود نگه دارد ، به همین دلیل یکپارچه کردن بین اینستاگرام و فیسبوک اجتناب ناپذیر بود. به هر حال ، اگر برای مدیریت نوتیفیکیشن های اینستاگرام از ابزارهای داشبورد دیگری استفاده می کنید آنها هم می توانند به همین اندازه یا حتی بیشتر مفید باشند.

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟