مدیریت حساب اینستاگرام
4/5 (4)

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

در مطلب قبلی در مورد افزودن لینک به استوری اینستاگرام صحبت کردیم و در این مطلب میخواهیم از مدیریت حساب اینستاگرام از طریق فیسبوک بگوییم.
آیا تا به حال گفته اید کاش میشد کامنتهای فیسبوک و اینستاگرام و پیام ها را یکجا مدیریت کرد؟

چیزی در مورد Facebook Inbox شنیده اید؟

Facebook Inbox این امکان را به شما می دهد تا کامنتها و پیامهای اینستاگرام ، فیسبوک و مسنجر را یکجا مدیریت کنید.

در این مطلب ، خواهید آموخت چگونه برای مدیریت حساب اینستاگرام از Facebook Inbox استفاده کنید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: مدیریت اکانت در اینستاگرام با Fotogramme


دسترسی به Facebook Inbox

قابلیت جدید Inbox برای صفحات فیسبوک در حال حاضر در دسترس همه قرار دارد. برای برخی کاربران ابتدا بر روی دستگاه های موبایل و برای برخی دیگر ابتدا روی دسکتاپ در دسترس خواهد بود.

اگر در فیسبوک نسخه دسکتاپ زبانه Inbox را مشاهده میکنید، شما به این قابلیت بر روی دسکتاپ دسترسی دارید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

در نسخه موبایل، چیدمان جدید به گونه ایست که آیکونهای analytics ، inbox و notifications به پایین صفحه منتقل شده اند. Inbox آیکون سوم از سمت چپ میباشد.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

پس از دسترسی به  Facebook Inbox ، در اینجا نحوه استفاده از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام را خواهید آموخت.

1. اتصال اکانت اینستاگرام و فیسبوک

اگر قبلا حساب عادی خود را به حساب کسب و کار اینستاگرام تبدیل کرده و آن را به صفحه فیسبوک خود متصل کرده باشید، زمانیکه Facebook Inbox جدید را باز میکنید، یک اطلاعیه دریافت میکنید که اکنون میتوانید کامنتهای پستهای اینستاگرام خود را خوانده و پاسخ دهید.


مطلب آموزشی مرتبط: پروفایل کسب و کار در اینستاگرام


این به صورت خودکار در صفحه کسب و کار شما در اپلیکیشن فیسبوک آپدیت میشود.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox


مطالب مرتبط: وبلاگ ابزارهای کمکی سونت اینفو


در چیدمان و طراحی جدید Inbox در نسخه موبایل، پیامها بسته به منبع در چهار زبانه نمایش داده میشوند.

اگر هنوز حساب اینستاگرام و فیسبوک خود را به هم متصل نکرده اید، زمانی که inbox را باز کرده و روی زبانه Instagram ضربه میزنید، از شما میخواهد تا به حساب اینستاگرام خود وارد شده و فرآیند را تکمیل کنید.

2. پاسخ به کامنتهای اینستاگرام در Facebook Inbox

زمانیکه حساب اینستاگرام و فیسبوک شما به هم متصل شدند، در قسمت Inbox همه کامنتهای اینستاگرام خود را خواهید دید.

در نسخه موبایل، روی زبانه All کلیک کنید تا همه نوتیفیکیشن های مربوط به مسنجر ، صفحه فیسبوک و حساب اینستاگرام خود را مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

اگر فقط میخواهید نوتیفیکیشن های اینستاگرام را مشاهده کنید روی زبانه Instagram ضربه بزنید.

تصاویر پستها به صورت کوچک و همچنین سطر اول کپشن را می توانید مشاهده کنید. همچنین میتوانید نام کاربری افرادی که کامنت گذاشته اند و زمان آخرین کامنت را مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

برای باز شدن کامنت هر پست در جعبه پیام (inbox)، روی نوتیفیکیشن پست ضربه بزنید. در صفحه بعد، همه کامنتهای آن پست از جمله کامنتهایی که شما در پاسخ به دیگران قرار داده اید را میتوانید مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

به همین ترتیب، در نسخه دسکتاپ در صفحه فیسبوکتان به قسمت inbox رفته و روی زبانه Instagram در سمت چپ کلیک کنید. برای مشاهده کامنتهای پست روی یکی از پستهای لیست کلیک کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

باید توجه داشته باشید که برخی از قابلیتها و امکاناتی که برای مشارکت در اینستاگرام وجود دارد در Facebook Inbox قابل دسترسی نیست.

زمانیکه از inbox استفاده میکنید امکان Reply کردن به کامنتها وجود ندارد. به جای آن، برای پاسخ به شخص مورد نظر باید به صورت دستی نام کاربری او را تایپ کنید یا اگر یک کامنت را به سمت چپ بکشید، دکمه Reply را در سمت راست مشاهده میکنید. روی دکمه Reply ضربه بزنید تا نام کاربری شخص را در فیلد کامنت قرار دهید.

اگر میخواهید یک کامنت را حذف کنید برای دسترسی به گزینه حذف کامنت میتوانید به همین روش عمل کنید.

همچنین باید توجه داشته باشید که نام کاربری اینستاگرام افراد هایپرلینک و قابل کلیک نیست و نمیتوانید از inbox پروفایل آنها را مشاهده کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

سازماندهی نوتیفیکیشن های اینستاگرام

برای مدیریت حساب اینستاگرام به ویژه سازماندهی کردن inbox هم روی موبایل و هم روی دسکتاپ، چند روش وجود دارد. همه نوتیفیکیشن های پستها در inbox نمایش داده میشوند. هر چیزی که خوانده نشده و جدید باشد به صورت پررنگ نمایش داده میشود. زمانیکه یک نوتیفیکیشن را باز میکنید دیگر به صورت پررنگ نخواهد بود اما همچنان در لیست inbox میماند.

هم میتوانید نوتیفیکیشن ها را به فولدر (Done یا Follow-Up) منتقل کنید و هم میتوانید آن را به عنوان نوتیفیکیشن خوانده نشده علامت گذاری کنید.

برای انتقال نوتیفیکیشن به فولدر Done ، هم در موبایل و هم در دسکتاپ روی چک مارک (تیک) کلیک کنید. برای انتقال نوتیفیکیشن به فولدر Follow-Up ، آیکون شبیه ساعت را در inbox نسخه دسکتاپ کلیک کنید. برای انتقال نوتیفیکیشن به Follow Up در نسخه موبایل، باید آیکون شبیه سه نقطه (…) را کلیک کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

سازماندهی کردن نوتیفیکیشن ها به شما و تیمتان کمک میکند تا زمانهای مشارکت و پاسخگویی برای محتوای اینستاگرامتان را بهتر مدیریت کنید.

مزایای استفاده از Facebook Inbox برای کامنتهای اینستاگرام

مزیت اصلی استفاده از Facebook Inbox برای حساب کاربری اینستاگرام ، کارایی آن است. اگر به طور منظم از طریق دسکتاپ از فیسبوک استفاده میکنید، میتوانید به سرعت نوتیفیکیشن ها را مشاهده کرده و پاسخ دهید. بدون اینکه لازم باشد از موبایل استفاده کرده و اپ اینستاگرام را باز کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: مدیریت چند اکانت اینستاگرام و نحوه ایجاد آنها


اگر برای مدیریت حساب اینستاگرام و فیسبوک خود یک تیم دارید، قابلیت جدید inbox دسترسی را به حساب کاربری را ساده کرده است. هر کسی در تیم شما که در صفحه فیسبوک شما ادمین ، ادیتور، یا moderator باشد به نوتیفیکیشن های حساب اینستاگرام دسترسی خواهد داشت. آنها قادر خواهند بود بدون دسترسی مستقیم به حساب اینستاگرام شما به مخاطبان پاسخ دهند.


مطلب آموزشی مرتبط: اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام


توجه داشته باشید اگر نوتیفیکیشن های صفحه فیسبوک را enable کرده باشید در صفحه فیسبوک اطلاعیه کامنتهای حساب اینستاگرام خود را دریافت میکنید. این قابلیت برای تیمها بسیار ارزشمند است زیرا به شما اطمینان میدهد که چیزی از قلم نمی افتد. اگر هر دو نوتیفیکیشن صفحه فیسبوک و اینستاگرام را enable کرده باشید، نوتیفیکیشن ها را برای هر دو دریافت خواهید کرد.

3. ویرایش جزییات حساب اینستاگرام از طریق صفحه فیسبوک

علاوه بر مدیریت کامنت پستهای اینستاگرام ، می توانید بعضی از جزییات حساب اینستاگرام را از صفحه فیسبوک خود ویرایش کنید. در گوشه بالا و سمت راست صفحه ، فلش رو به پایین کنار Help را کلیک کنید. سپس Settings را انتخاب کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

از لیست منو سمت چپ، Instagram را انتخاب کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

در صفحه اینستاگرام ، میتوانید نام حساب کاربری ، نام کاربری ، آدرس وبسایت ، شرح قسمت bio و اطلاعات تماس را ویرایش کنید. به راحتی بر روی دکمه Edit کلیک کرده و تغییرات را اعمال کنید. پس از اتمام کار Save را کلیک کنید.

مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

زمانیکه حساب کاربری اینستاگرام را از طریق فیسبوک ویرایش میکنید بعضی از قابلیتهایی که در اینستاگرام وجود دارند در فیسبوک قابل ویرایش کردن نیستند.

اگر لینک وبسایت خود را هر از گاهی تغییر میدهید یا شرح قسمت bio را مرتب بروز میکنید، امکان مدیریت آنها از طریق صفحه فیسبوک در کارایی بیشتر به شما کمک میکند.

نتیجه گیری از مدیریت حساب اینستاگرام از طریق Facebook Inbox

اگر یک حساب اینستاگرام فعال دارید که کامنت و نوتیفیکیشن زیاد دریافت میکنید، این قابلیت جدید فیسبوک (Facebook Inbox) ابزار مفیدی برای تسهیل فرآیند مدیریت شما خواهد بود.

البته اینستاگرام متعلق به فیسبوک است و قصد دارد تا شما را در پلتفرم خود نگه دارد، به همین دلیل یکپارچه کردن بین اینستاگرام و فیسبوک اجتناب ناپذیر بود. به هر حال، اگر برای مدیریت نوتیفیکیشن های اینستاگرام از ابزارهای داشبورد دیگری استفاده میکنید آنها هم میتوانند به همین اندازه یا حتی بیشتر مفید باشند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟