مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام
5/5 (1)

” آشنایی با مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام ” از مجموعه مطالب آموزشی مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی “سونت اینفو”

مقدمه

“همیشه حق با مشتری است” یکی از قدیمی ترین شعارهایی است که در زمان مطرح شدن مقوله ارتباط با مشتری به ذهن افراد خطور میکند. ارتباط با مشتری یکی از مهمترین نکاتی است که بنگاه های اقتصادی به واسطه توجه به آن پیشرفت می کنند و یا با بی توجهی به آن راه سقوط را در پیش می گیرند. نحوه مدیریت ارتباط با مشتری یکی از مهمترین چالش ها از نگاه مدیران موفق است و با توجه به نقش کانال تلگرام به عنوان رسانه ای فراگیر و یک بنگاه اقتصادی اثرگذار ، مدیریت ارتباط مشتری جایگاه بسیار ویژه ای دارد و آن را می توان مترادف با مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام دانست. از اینرو مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام را می توان مبحثی قدیمی و در یک حوزه جدید دانست و اهمیتی بالا برای آن قائل شد.

متاسفانه تعدادی از مدیران کانال های تلگرام بدون توجه به اهمیت مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام ، نه تنها ساده از کنار آن عبور می کنند ، بلکه هیچگاه آن را به عنوان یکی از دلایل اصلی شکست در رسیدن به اهداف کانال خود در نظر نمی گیرند. با توجه به اهمیت این مبحث ، تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت با بررسی کامل و جامع به همراه پشتوانه تجربه بالا در حوزه شبکه های اجتماعی ، اقدام به تهیه و تدوین مقاله مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام نموده و امید است با مطالعه این مقاله شاهد رشد ارتباط موثر بین مدیران کانال ها و اعضای کانال ها باشیم و در نتیجه آن روز به روز بر کیفیت و اعتبار کانال های تلگرام افزوده شود.

جهت مطالعه مهمترین نکات مربوط به مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام ، ما در در ادامه مقاله همراهی کنید.

1- کسب رضایت اعضای کانال به عنوان مهمترین اولویت

استمرار و تداوم فعالیت تمامی کانال های تلگرام منوط به کسب رضایت اعضای آن هاست. بدون شک کانال تلگرام همانند هر فعالیت تجاری دیگری نیازمند کسب اعتبار و اعتماد از سوی کاربرانش می باشد و یکی از فاکتورهای مهم جهت ارزیابی موفقیت یک کانال تلگرام ، تعداد اعضا و میزان رشد آن است. با افزایش اعضای کانال علاوه بر کسب درآمد بیشتر ، میزان اعتبار و توجه به کانال ارتقا می یابد و این امر نیز مجددا باعث رشد اعضا می شود و در نتیجه آن چرخه ای در کانال شکل می گیرد که باعث شتاب بیشتر در مسیر کسب موفقیت می شود. از اینرو تاثیر مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام بیش از پیش نمایان شده و بدون تردید بی توجهی به آن ، جز شکست و حذف کانال ، نتیجه دیگری نخواهد داشت.

(روش های افزایش تعداد اعضای کانال تلگرام را در سونت اینفو مطالعه کنید. )

2- انتخاب روش مناسب جهت ارتباط با اعضای کانال تلگرام

قدم بعدی برای مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام ، بررسی و انتخاب روش مناسب جهت برقراری ارتباط با اعضای آن است. در تعدادی از کانال ها استفاده از یک نام کاربری مجزای تلگرام برای ارتباط با اعضای کانال به صورت عرف در آمده و آدرس آن در قسمت شناسنامه یا اطلاعات کانال قرار داده می شود. علیرغم مناسب بودن این روش ، پیشنهاد ما استفاده از آن برای تمامی کانال ها نمی باشد و بهتر است روش ارتباطی با توجه به موضوع کانال ، الگوبرداری از روش های ارتباطی کانال های موفق و استفاده از مشاوره متخصصین این حوزه انتخاب شود. به طور مثال برای کانال فروش محصول بهتر است از شماره تماس برای برقراری ارتباط استفاده شود و یا برای کانال مشاوره پزشکی استفاده از زمان هایی برای مشاوره حضوری و یا تلفنی می تواند مطلوب باشد.

3- پاسخ به پیام های ارسالی از سوی اعضای کانال

موفقیت در مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام مستلزم وجود ارتباطی دو طرفه بین کانال و اعضای آن است و صرفا ایجاد یک راه ارتباطی با اعضای کانال و دریافت پیام از سوی آن ها نمی تواند موثر باشد. چه بسا در صورت عدم پاسخ به کاربران ، آثار مخربی به مراتب بدتر از عدم وجود راه ارتباطی ، می تواند کانال را تهدید کند.

از منظر اخلاق حرفه ای به تمامی پیام های کاربران بایستی پاسخ مناسب داده شود ( تنها استثنا مربوط به مواردی است که محتوای پیام ، مناسب نمی باشد) و بسته به نوع پیام ، پاسخ ها متفاوت می باشند. نکاتی که جهت پاسخ به پیام ها بایستی رعایت گردند به این شرح می باشند :

– بعد از دریافت پیام ، از فرستنده بابت ارسال پیام ، تشکر و قدردانی شود.

– در صورتیکه پیام حاوی محتویاتی است که نیاز به بررسی و ارسال پاسخ دارد حتما حداکثر زمان در نظر گرفته جهت ارائه پاسخ به فرستنده پیام اعلام گردد.

– در صورتیکه پیام حاوی محتویاتی است که انتظار اقدام خاصی از سوی کانال وجود دارد ، نتیجه اقدامات انجام گرفته حتما اعلام شود. به طور مثال چنانچه پیام حاوی پیشهادی برای پست های کانال است ، در صورت قبول پیشنهاد اقدامات انجام گرفته گزارش شود و در صورت عدم قبول پیشنهاد ، دلیل آن عنوان گردد.

در آخر ذکر این نکته ضروری است که پاسخ به پیام اعضای کانال نیز بایستی از روش مناسب انجام گردد و می تواند از طریق ارسال پیام در تلگرام ، تماس تلفنی ، حضوری و سایر روش های دیگر باشد.

 

4- ایجاد و حفظ ارتباطی تعاملی و دو طرفه با اعضای کانال

مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام فرآیندی مستمر و تعاملی است و فقط به برقراری ارتباط با کاربران و پاسخ به پیام های آن ها محدود نمی شود. مهمتر از ایجاد ارتباط با کاربران ، حفظ رابطه با آن هاست و بر این اساس می توان به اثر بخشی مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام امیدوار بود.

برای ایجاد یک ارتباط تعاملی و بصورت مستمر ، روش های مختلفی می توان استفاده نمود و بسته به موضوع و ماموریت کانال ، این روش ها متغیر می باشند. آنچه مسلم است روش ها بایستی به گونه ای انتخاب شوند که بتوان بهترین تعامل ممکن بین کانال و اعضای آن را ایجاد و حفظ نمود. تعدادی از این روش ها که مدیران کانال ها برای تعامل مستمر با اعضا استفاده می کنند عبارتند از :

– ایجاد قابلیت نظرسنجی برای محتوای کانال در بازه های زمانی مختلف

– ایجاد قابلیت نظر سنجی برای تعدادی از پست های کانال ( به طور مثال میزان رضایت از پست های مربوط به دانستنی های پزشکی )

– اطلاع رسانی به کاربران از تغییرات صورت گرفته در سیاست های کانال

– ارسال پیام های مناسبتی ویژه ( همانند کارت های تخفیف ) به اعضای وفادار کانال و …

سخن آخر

ارتباط موثر مهمترین رکن موفقیت بنگاه های تجاری است و با توجه به نقش تاثیر گذار اعضا در پیشبرد اهداف و دستیابی به موفقیت  کانال های تلگرام ، مبحث ارتباط در آن ها بسیار پررنگ و قابل توجه است. مقوله ارتباط دارای دامنه وسیعی است و با توجه به نقش مهم آن ، مدارج علمی و تخصصی زیادی نیز در این زمینه وجود دارد.

با توجه به نگاه تخصصی و علمی سونت به حوزه شبکه های اجتماعی و همچنین اساس شکل گیری تمامی شبکه های اجتماعی بر پایه ارتباط ، تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت با بررسی کامل به همراه پشتوانه تجربه بالا در این زمینه ، اقدام به تهیه و تدوین مقاله مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام نمود. آنچه مسلم است چکیده ای از مهمترین نکات در زمینه ارتباط با کاربران در این مقاله پرداخته شده و در ادامه مسیر ، افزایش دانش و کسب مهارت های لازم در این خصوص و با هدف دستیابی به موفقیت ، لازم و ضروری است. امید است با مطالعه این مقاله ، اثربخشی ارتباط با اعضای کانالتان را افزایش داده و بهره مندی مناسب از آن را ببرید.

در آخر خواهشمندیم با ارائه هر گونه نظر و پیشنهاد نقش موثری در بهبود این مقاله و سایر مقالات داشته باشید.

معرفی بهترین های شبکه های اجتماعی

مطالب کاربردی شبکه های اجتماعی


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟