مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام
5/5 (2)

آشنایی با مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

آشنایی با مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام

در مطلب قبلی در مورد موفقیت در ایجاد کانال تلگرام صحبت شد و در این مطلب به موضوع ارتباط مدیریت کانال با اعضا پرداخته می شود.
“همیشه حق با مشتری است” یکی از قدیمی ترین شعارهایی است که در زمان مطرح شدن مقوله ارتباط با مشتری به ذهن افراد خطور میکند. ارتباط با مشتری یکی از مهمترین نکاتی است که بنگاه های اقتصادی به واسطه توجه به آن پیشرفت میکنند و یا با بی توجهی به آن راه سقوط را در پیش میگیرند. نحوه مدیریت ارتباط با مشتری یکی از مهمترین چالشها از نگاه مدیران موفق است و با توجه به نقش کانال تلگرام به عنوان رسانه ای فراگیر و یک بنگاه اقتصادی اثرگذار، مدیریت ارتباط مشتری جایگاه بسیار ویژه ای دارد و آنرا میتوان مترادف با مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام دانست. از اینرو مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام را میتوان مبحثی قدیمی در یک حوزه جدید دانست و اهمیتی بالا برای آن قائل شد.

متاسفانه تعدادی از مدیران کانالهای تلگرام بدون توجه به اهمیت مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام، نه تنها ساده از کنار آن عبور میکنند، بلکه هیچگاه آنرا به عنوان یکی از دلایل اصلی شکست در رسیدن به اهداف کانال خود در نظر نمیگیرند. با توجه به اهمیت این مبحث، تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت با بررسی کامل و جامع به همراه پشتوانه تجربه بالا در حوزه شبکه های اجتماعی، اقدام به تهیه و تدوین مقاله مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام نموده و امید است با مطالعه این مقاله شاهد رشد ارتباط موثر بین مدیران کانال ها و اعضای کانالها باشیم و در نتیجه آن روز به روز بر کیفیت و اعتبار کانال های تلگرام افزوده شود.

جهت مطالعه مهمترین نکات مربوط به مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام ، ما در در ادامه مقاله همراهی کنید.

1- کسب رضایت اعضای کانال به عنوان مهمترین اولویت

استمرار و تداوم فعالیت تمامی کانال های تلگرام منوط به کسب رضایت اعضای آنهاست. بدون شک کانال تلگرام همانند هر فعالیت تجاری دیگری نیازمند کسب اعتبار و اعتماد از سوی کاربرانش میباشد و یکی از فاکتورهای مهم جهت ارزیابی موفقیت یک کانال تلگرام ، تعداد اعضا و میزان رشد آن است. با افزایش اعضای کانال علاوه بر کسب درآمد بیشتر، میزان اعتبار و توجه به کانال ارتقا می یابد و این امر نیز مجددا باعث رشد اعضا میشود و در نتیجه آن چرخه ای در کانال شکل میگیرد که باعث شتاب بیشتر در مسیر کسب موفقیت میشود. از اینرو تاثیر مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام بیش از پیش نمایان شده و بدون تردید بی توجهی به آن، جز شکست و حذف کانال، نتیجه دیگری نخواهد داشت.


مطلب مرتبط: با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید


2- انتخاب روش مناسب جهت ارتباط با اعضای کانال تلگرام

قدم بعدی برای مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام ، بررسی و انتخاب روش مناسب جهت برقراری ارتباط با اعضای آن است. در تعدادی از کانالها استفاده از یک نام کاربری مجزای تلگرام برای ارتباط با اعضای کانال به صورت عرف در آمده و آدرس آن در قسمت شناسنامه یا اطلاعات کانال قرار داده میشود. علیرغم مناسب بودن این روش، پیشنهاد ما استفاده از آن برای تمامی کانال ها نمی باشد و بهتر است روش ارتباطی با توجه به موضوع کانال ، الگوبرداری از روشهای ارتباطی کانالهای موفق و استفاده از مشاوره متخصصین این حوزه انتخاب شود. به طور مثال برای کانال فروش محصول بهتر است از شماره تماس برای برقراری ارتباط استفاده شود و یا برای کانال مشاوره پزشکی استفاده از زمانهایی برای مشاوره حضوری و یا تلفنی میتواند مطلوب باشد.

3- پاسخ به پیامهای ارسالی از سوی اعضای کانال

موفقیت در مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام مستلزم وجود ارتباطی دو طرفه بین کانال و اعضای آن است و صرفا ایجاد یک راه ارتباطی با اعضای کانال و دریافت پیام از سوی آنها نمیتواند موثر باشد. چه بسا در صورت عدم پاسخ به کاربران، آثار مخربی به مراتب بدتر از عدم وجود راه ارتباطی، میتواند کانال را تهدید کند.

از منظر اخلاق حرفه ای به تمامی پیامهای کاربران بایستی پاسخ مناسب داده شود (تنها استثنا مربوط به مواردی است که محتوای پیام، مناسب نمیباشد) و بسته به نوع پیام، پاسخها متفاوت میباشند. نکاتی که جهت پاسخ به پیامها بایستی رعایت گردند به این شرح میباشند:

– بعد از دریافت پیام، از فرستنده بابت ارسال پیام، تشکر و قدردانی شود.

– در صورتیکه پیام حاوی محتویاتی است که نیاز به بررسی و ارسال پاسخ دارد حتما حداکثر زمان در نظر گرفته جهت ارائه پاسخ به فرستنده پیام اعلام گردد.

– در صورتیکه پیام حاوی محتویاتی است که انتظار اقدام خاصی از سوی کانال وجود دارد، نتیجه اقدامات انجام گرفته حتما اعلام شود. به طور مثال چنانچه پیام حاوی پیشهادی برای پستهای کانال است، در صورت قبول پیشنهاد اقدامات انجام گرفته گزارش شود و در صورت عدم قبول پیشنهاد، دلیل آن عنوان گردد.

در آخر ذکر این نکته ضروری است که پاسخ به پیام اعضای کانال نیز بایستی از روش مناسب انجام گردد و میتواند از طریق ارسال پیام در تلگرام، تماس تلفنی، حضوری و سایر روشهای دیگر باشد.


مطلب آموزشی مرتبط: اخلاق در شبکه های اجتماعی


4- ایجاد و حفظ ارتباطی تعاملی و دو طرفه با اعضای کانال

مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام فرآیندی مستمر و تعاملی است و فقط به برقراری ارتباط با کاربران و پاسخ به پیامهای آن ها محدود نمیشود. مهمتر از ایجاد ارتباط با کاربران، حفظ رابطه با آنهاست و بر این اساس میتوان به اثر بخشی مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام امیدوار بود.

برای ایجاد یک ارتباط تعاملی و بصورت مستمر، روشهای مختلفی میتوان استفاده نمود و بسته به موضوع و ماموریت کانال، این روشها متغیر میباشند. آنچه مسلم است روشها بایستی به گونه ای انتخاب شوند که بتوان بهترین تعامل ممکن بین کانال و اعضای آن را ایجاد و حفظ نمود. تعدادی از این روشها که مدیران کانالها برای تعامل مستمر با اعضا استفاده میکنند عبارتند از:

– ایجاد قابلیت نظرسنجی برای محتوای کانال در بازه های زمانی مختلف

– ایجاد قابلیت نظر سنجی برای تعدادی از پستهای کانال (به طور مثال میزان رضایت از پستهای مربوط به دانستنی های پزشکی)

– اطلاع رسانی به کاربران از تغییرات صورت گرفته در سیاستهای کانال

– ارسال پیامهای مناسبتی ویژه (همانند کارت های تخفیف) به اعضای وفادار کانال و …

سخن آخر

با توجه به نگاه تخصصی و علمی سونت به حوزه شبکه های اجتماعی و همچنین اساس شکل گیری تمامی شبکه های اجتماعی بر پایه ارتباط، تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت با بررسی کامل به همراه پشتوانه تجربه بالا در این زمینه، اقدام به تهیه و تدوین مقاله مدیریت ارتباط با اعضای کانال تلگرام نمود. آنچه مسلم است چکیده ای از مهمترین نکات در زمینه ارتباط با کاربران در این مقاله پرداخته شده و در ادامه مسیر ، افزایش دانش و کسب مهارتهای لازم در این خصوص و با هدف دستیابی به موفقیت، لازم و ضروری است. امید است با مطالعه این مقاله، اثربخشی ارتباط با اعضای کانالتان را افزایش داده و بهره مندی مناسب از آن را ببرید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟