5/5 (2)

قوانین پنهان اینستاگرام که باید بدانید

قوانین پنهان اینستاگرام که باید بدانید در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

قوانین پنهان اینستاگرام که معمولا بازاریابان آن را نادیده می گیرند

آیا از اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می کنید؟

آیا می خواهید برای جلوگیری از بسته شدن حساب کاربری خود با شرایط و قوانین اینستاگرام منطبق باشید؟

در این مقاله، سه مورد درباره تطبیق با شرایط و قوانین پنهان اینستاگرام که بازاریابان باید بدانند را خواهید آموخت.

1. شما به اینستاگرام مجوز استفاده از محتوای خود را می دهید

اگر در اینستاگرام تصاویری را ارسال کنید، کنترل برخی از محتوای خود را از دست می دهید. همانطور که در آخرین ضوابط سال 2013 مشخص شده است، مجوزی که شما به اینستاگرام ارائه می کنید، یک مجوز غیر انحصاری، بدون نیاز به پرداخت پول، قابل انتقال و … برای استفاده از محتوایی که شما در آن ارسال می کنید می باشد.

این به این معنی است که شما به اینستاگرام اجازه استفاده از عکسهای خود را میدهید ، این حق غیر انحصاری است یعنی میتوانید حق استفاده از تصاویر خود را به کسی دیگر نیز بدهید، نه فقط اینستاگرام و همچنین اینستاگرام لازم نیست چیزی به شما پرداخت کند و همینطور مهم نیست که چگونه از تصاویر شما استفاده می کند حتی اگر از آنها پولی کسب کند.

همچنین در قوانین پنهان اینستاگرام این حق قابل انتقال است یعنی اینستاگرام حق انتقال این مجوز را به هر کسی در هر جای دنیا و حتی فروش مجوز بدون نیاز به پرداخت به شما دارد.

قوانین پنهان اینستاگرام که باید بدانید

این مسئله در دنیای واقعی چگونه است؟ خب فرض می کنیم شما یک وبلاگ نویس درباره سفر هستید که یک عکس عالی از برج ایفل می گیرید و آن را در اینستاگرام پست می کنید. در واقع، شما به محض ارسال آن به اینستاگرام ، به این اپلیکیشن حق فروش مجوز عکس خود را به National Geographic جهت استفاده در وبسایتش داده اید.

در حال حاضر، اینستاگرام چنین کارهایی را انجام نمی دهد، زیرا می داند که مخاطبان دید خوبی نسبت به این کار ندارند، اما در واقع می تواند این کار را انجام دهد. فقط باید آگاه باشید که وقتی یک تصویر را در این پلت فرم شبکه اجتماعی منتشر می کنید، روی آنچه پیش می آید کنترل 100٪ نخواهید داشت. ممکن است با این مسئله مشکلی نداشته باشید … یا اینکه با آن موافق نباشید.

2. برای هر مسابقه باید قوانین و ضوابط کامل ارائه کنید

مسابقات اینستاگرام امروزه محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده اند. برگزاری مسابقات یک راه عالی برای جذب فالوور و بیشتر دیده شدن کسب و کار شماست . با این حال، چند مورد وجود دارد که برای اطمینان از اینکه مسابقه شما با قوانین تبلیغی اینستاگرام مغایرت نداشته باشد ، باید انجام دهید.

در پست مسابقه خود تاکید کنید که از طرف اینستاگرام به هیچ شکل و فرمی حمایت ، تایید و مشارکت در تبلیغ شما صورت نمی گیرد و اینستاگرام در این زمینه کمکی به شما نمی کند.

همچنین در قوانین مسابقه شما شرایط، هر گونه الزامات واجد شرایط بودن و جوایز را در نظر بگیرید. شما می توانید این قوانین را هم به طور مستقیم در پست هم به صورت لینک به یک وب سایت جداگانه که این اطلاعات را در بر دارد، لیست کنید. همچنین، برای شرکت کنندگان روشن کنید که نمیتوانند محتوا را به اشتباه تگ کنند.

قوانین پنهان اینستاگرام که باید بدانید

مطابق با دستورالعمل های بالا می توانید یک مسابقه موفق تنظیم کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موفقیت آمیز مسابقات در شبکه های اجتماعی، این مقاله را ببینید.

3. احترام به کپی رایت مسئولیت شماست

استفاده قانونی از تصاویر در شبکه های اجتماعی می تواند کمی نگران کننده باشد. باید بدانید اگر عکس فرد دیگری را منتشر کنید، ممکن است مرتکب نقض حق کپی رایت شوید. البته درک این مسئله زمانی که بخش اعظم این پلت فرم مربوط به اشتراک گذاری تصاویر دیگران است ، کمی مشکل به نظر می رسد.

در اینجا موردی وجود دارد که باید بدانید. زمانی که کاربران پستی که مربوط به خودشان (به این معنی که آن را خودشان گرفته باشند یا حق مالکیت آن را داشته باشند) است را در اینستاگرام منتشر می کنند حمایت از حق کپی رایت به صورت خودکار برای کاربران اعمال می شود. کپی رایت یک نشانه است که به آثار خلاقانه ای که در قالب “شکل ثابت” (به عنوان مثال یک پست اینستاگرام) قرار می دهید به شما داده می شود که می گوید شما مالک آن هستید و می توانید هر کاری که می خواهید با آن انجام دهید.

این بدان معنی است که هیچکس دیگر نمیتواند از این تصویر بدون مجوز شما استفاده کند (که شامل بازنشر می شود)، مگر اینکه با شرایط دیگری موافقت کرده باشید و به آنها اجازه دهید آن را انجام دهند. در این مورد، شما مجوز استفاده از عکس های خود را به اینستاگرام داده اید، نه به میلیون ها کاربر در پلت فرم.

ممکن است فکر کنید “اما بازنشر عکس ها یک موضوع عادی است و همه از آن استفاده می کنند.” درست است. اما اجازه نگرفتن و بازنشر تصاویر دارای ریسک است. اینستاگرام تاکید می کند که بازنشر تصاویر کپی رایت درست نیست.

قوانین پنهان اینستاگرام که باید بدانید

بخش راهنمای اینستاگرام برخی از دستورالعمل های کپی رایت را مشخص می کند.

مطمئنا، 99 درصد افراد با به اشتراک گذاری تصاویرشان در اینستاگرام توسط شما مشکلی ندارند. با این حال، 1٪ از کاربران هستند که با آن موافق نیستند و اگر بدانند بدون مجوز آنها تصاویرشان را بازنشر کرده اید، ممکن است از شما برای نقض حق کپی رایت شکایت کنند.

اینستاگرام برای ارائه شکایت نقض حق کپی رایت یک فرآیند دارد، اما از کاربران میخواهد ابتدا سعی کنند خودشان آن را حل و فصل کنند. مسلما هیچ کس دوست ندارد درگیر بحث های قانونی و حقوقی شود.

اگر کسی از تصاویر شما استفاده می کند (با تگ کردن یا بدون تگ کردن شما)، اینستاگرام پیشنهاد می دهد در اولین اقدام با نقض کننده تماس بگیرید. شما همچنین می توانید فرم گزارش حق کپی رایت آنلاین را پر کنید. اینستاگرام سپس ادعای شما را بررسی می کند و علیه نقض کننده اقدام می کند.

قوانین پنهان اینستاگرام که باید بدانید

توجه داشته باشید که علاوه بر اقدامی که اینستاگرام انجام می دهد، صاحب عکس می تواند به طور بالقوه برای نقض حق کپی رایت شکایت کند و مبلغ زیادی از ناقض بگیرد.

قوانین پنهان اینستاگرام که باید بدانید

اگر شما به طور مرتب مطالب دیگر کاربران اینستاگرام را بدون مجوز استفاده مجدد کنید، بر اساس همین قوانین پنهان اینستاگرام ، ممکن است حساب کاربری شما غیرفعال شود.

برای کمک به این مسئله استارتاپ هایی به وجود آمده اند. یکی از این شرکت ها Pixey است که توسط Sarah Stenhouse تاسیس شده است. .Stenhouse توضیح می دهد که هدف اصلی Pixey این است که به کاربران اینستاگرام این امکان را بدهد تا به راحتی عکس های خود را فروخته و مجوز بدهند. این تصاویر به طور مداوم به روزرسانی می شود.

ارائه این اطلاعات به معنای ترساندن شما از اشتراک گذاری در اینستاگرام نیست. فقط به منظور آگاهی از پیامدهای احتمالی اقدامات شماست و گاهی اوقات بهترین سیاست تماس با شخص و درخواست مجوز است.

 

نتیجه گیری از مطالعه قوانین پنهان اینستاگرام

شرکت ها هر چند وقت یک بار قوانین و شرایط خود را به روز می کنند و شما با ادامه استفاده از سرویس و خدمات، در واقع با شرایط جدید موافقت می کنید. اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در بخش شرایط عمومی قوانین اینستاگرام، این پلت فرم به سادگی و با پست کردن قوانین جدید در وبسایت ، آن را به روز می کند. این بدان معنی است که شما باید به صورت دوره ای بررسی کنید آیا قوانین به روزرسانی شده است یا خیر ، تا مطمئن شوید تغییراتی رخ نداده باشد که بر شما یا کسب و کارتان تأثیر بگذارد. خوشبختانه، هنگامی که تغییرات عمده در شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد، معمولا فردی در مورد آن هشدار می دهد.

اینستاگرام، مانند اکثر پلت فرم های شبکه های اجتماعی، به طور مداوم در حال تغییر و به روز رسانی است. اطلاعات این مقاله باید به شما کمک کند که حساب کاربری خود را حفظ کرده و با اطلاع از قوانین پنهان اینستاگرام ، آن را مجاز و قانونی نگه دارید و کسب و کار شما در این پلتفرم رشد کند و مثل همیشه، اگر شما در مورد چگونگی استفاده از یک ویژگی در پلتفرم سوالی دارید، تماس برقرار کرده و آن را بپرسید. معمولا اینستاگرم مشتاق کمک کردن به کاربران است.

 

منبع : Three Instagram Policies Marketers Often Overlook

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟