قابلیت ویژه لینکدین در یافتن شغل و ایجاد همکاری سودمند
4.33/5 (18)

قابلیت ویژه لینکدین از مجموعه مطالب آموزشی شبکه های اجتماعی در سونت اینفو

قابلیت ویژه لینکدین در یافتن شغل و ایجاد همکاری سودمند

دو قابلیت ویژه لینکدین را که برای دانشجویان و جویندگان کار و شغل اهمیت ویژه ای دارد که در صورت استفاده درست، در یافتن شغل و ایجاد همکاری های سودمند به آنها کمک می کند را در این مطلب به شما عزیزان معرفی میکنیم.

در مرحله اول شما را با قابلیت ویژه لینکدین به نام LinkedIn Alumni آشنا میکنم.

1. LinkedIn Alumni

LinkedIn Alumni دارای شش فیلتر است که می توانید برای جستجوی افراد در دایره تخصص خود استفاده کنید. این شش فیلتر عبارتند از:

 • موقعیت جغرافیایی
 • شرکتی که در آن کار می کنند
 • پوزیشن شغلی
 • مهارتهایی که در LinkedIn ذکر کرده اند
 • بر اساس نحوه ارتباط شما در LinkedIn

اگر شما به یک شهر دیگر نقل مکان کرده باشید این قابلیت بسیار مفید است. شما می توانید به کمک LinkedIn Alumni کسانی که در شهر فعلی شما هستند را ببینید و با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید از این قابلیت برای همکاری با افرادی که دارای مهارت های مشابه هستند استفاده کنید و در یک پروژه با هم کار کنید.

دومین قبلیت ویژه لینکدین صفحات پیشرفته کارفرما نام دارد.

2. صفحات پیشرفته کارفرما (Upgraded Employer Pages)

آیا شما دانشجویی هستید که پیشنهادات شغلی از چندین شرکت دریافت کرده اید و در مورد اینکه چه شرکتی را انتخاب کنید، دچار سردرگمی و تردید هستید؟ صفحات پیشرفته کارفرما (Upgraded Employer Pages) صفحاتی مناسب برای جستجوی اطلاعات در مورد شرکت ها هستند.

این صفحات دارای سه زبانه هستند Overview ، Jobs و Life .

صفحه Overview (بررسی اجمالی) اطلاعات اصلی درباره شرکت را ارائه می دهد و صفحه Jobs (مشاغل) جزئیات مربوط به هر شغل را ارائه می دهد، زبانه Life در مورد فرهنگ کار شرکت صحبت می کند. همچنین در زبانه Jobs آمار و اطلاعات کارفرما (Employer Insights) وجود دارد که اطلاعات مربوط به کارکنان را به صورت میله های رنگی نشان می دهد.

پس از آشنایی با دو قابلیت ویژه لینکدین ، حتما برای بهبود صفحه لینکدین خود از نکات و ترفندهای جدیدی که در پایین توضیح داده می شود، استفاده کنید.

بخش های جدید به پروفایل خود اضافه کنید

موارد خاصی وجود دارد که می توانید در یک یا دو صفحه از رزومه خود اضافه کنید. این بخش های رایج عبارتند از:

تحصیل ، پروژه ها ، شغل ها و کارآموزی و غیره.

در این جا لینکدین به شما این امکان را می دهد تا بخش های مخصوص به خود را به پروفایلتان اضافه کنید.

اگر دیپلم افتخار یا جوایزی دریافت کرده اید، می توانید یک گام پیش بروید و یک قسمت به نام Honors & Awards اضافه کنید. اگر چیزی منتشر کرده اید می توانید بخش Publications را اضافه کنید. اگر داوطلب فعال بوده اید می توانید بخش Volunteer Experience را اضافه کنید.

بخش های دیگری نیز وجود دارد که می توانید آن ها را اضافه کنید، بنابراین در پروفایل لینکدین خود Add new profile section را بررسی کنید. اضافه کردن بخش های جدید یکنواختی در پروفایل LinkedIn شما را کاهش می دهد و همچنین به شما کمک می کند با ذکر همه چیزهایی که در زندگی خود در همه زمینه ها به دست آورده اید، از دیگران متمایز شوید.

درخواست ارتباط خود را شخصی سازی کنید

LinkedIn به شما این امکان را می دهد تا در کنار درخواست ارتباط ، پیام نیز ارسال کنید. اگر می خواهید با کسی که خیلی خوب نمی شناسید ارتباط برقرار کنید، این قابلیت می تواند بسیار موثر باشد.

برای مثال، اگر می خواهید با شخصی که کارهایش مورد تحسین شماست ارتباط برقرار کنید و امیدوار باشید با آنها بیشتر آشنا شوید، می توانید در درخواست ارتباط خود کارهای آنها را ستایش و تحسین کنید. این کار به عنوان یک شروع کننده مکالمه بسیار خوب جواب می دهد و تقریبا در بیشتر موارد درخواست پذیرفته می شود.

از این  کلمات بیش از حد استفاده نکنید

بعضی از کلمات مانند مسئولیت پذیر ، خلاق ، استراتژیک ، صبو ر، نوآور و غیره در واقع کلماتی هستند که هیچ ارزشی به پروفایل شما اضافه نمی کند. اینکه بگویید مسئولیت پذیر هستید، به هیچ وجه نمیتوانید نشان دهد که در چه موقعیت و شرایطی مسئولیت پذیر هستید و دقیقا چه کاری انجام دادید که نشان از مسئولیت پذیری شماست.

از این رو، برای اجتناب از چنین ابهاماتی، کار خود و چگونگی کمک شما به بهتر شدن سیستم / پروژه را به وضوح بیان کنید.

دانشجویان باید از چنین پلتفرم حرفه ای با ارزشی مانند LinkedIn بهترین استفاده را ببرند. فعال باشید و برای به دست آوردن شانس بهتر در کار و یا همکاری با متخصصان برتر پروفایل لینکدین خود را بهینه سازی کنید. با پیروی از این نکات خاص LinkedIn برای دانشجویان ، بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان شغل یا کارآموزی فوق العاده ای به دست آورده اند.

پیشنهاد میکنیم حتما از تکنیک ها و ترفندهای پروفایل لینکدین ویژه دانشجویان استفاده کنید.

Tags:
یک دیدگاه 
 1. لیمو 1 سال پیش

  سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون 1 ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟