قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک
4.67/5 (6)

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

7 قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک برای صرفه جویی در زمان

در مطلب قبلی از موفقیت کمپین فیسبوک گفتیم و در این مطلب به قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک میپردازیم.

آیا در فیسبوک تبلیغ می کنید؟آیا از تمام قابلیت های Power Editor فیسبوک بهره می برید؟

Power Editor فیسبوک چند ویژگی کمتر شناخته شده دارد که به بازاریابان در ایجاد کمپین های تبلیغاتی موثرتر و صرفه جویی در زمان کمک میکنند.

در این مقاله ، هفت ویژگی Power Editor فیسبوک که در مدیریت موثرتر کمپین ها به شما کمک می کند و توسط بازاریابان نادیده گرفته می شوند به شما معرفی خواهد شد.

1. متغیرهای Split Test

ایجاد یک تست A/B صحیح در فیسبوک چالش برانگیز است. به عنوان مثال اگر در Facebook ad set ، پنج عامل را هدف گذاری می کنید ، مشکل است بدانید که کدامیک بهترین و کدامیک بدترین عملکرد را داشته اند.

با کمک قابلیت تست جدید در فیسبوک (Facebook’s new Split Testing) ، می توانید دو یا  سه نوع از یک متغیر را آزمایش کنید (مثلا دو نوع مخاطب که همان تبلیغ را می بینند). این باعث میشود مطمئن شوید که عوامل دیگر، نتایج آزمایش را به انحراف نمیبرد .

در یک کمپین ، فقط می توانید یک متغیر را در زمان تست کنید. اینجا متغیرهایی که می توانید آزمایش کنید آورده شده اند :

  • بهینه سازی تحویل
  • مخاطبان
  • محل قرار گرفتن تبلیغ

برای ایجاد split test به عنوان قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک ، ابتدا یک کمپین جدید ایجاد کنید و یکی از سه هدف کمپین را مشخص کنید : Conversions (افزایش نرخ تبدیل) ، App Installs (نصب اپلیکیشن شما) یا  Lead Generation (جذب مخاطب برای کسب و کارتان)

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

سپس تیک Create Split Test را بزنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

سپس Continue را کلیک کنید. بعد از آن انتخاب کنید که چه متغیرهایی را می خواهید تست کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

در نظر داشته باشید که قابلیت Split Testing به مرور در حال راه اندازی است و ممکن است شما هم اکنون به آن دسترسی نداشته باشید.

2. تنظیم قواعد نامگذاری برای شناسایی کمپین ها

یک از مسائل پیچیده برای مدیران حسابهای کاربری (به ویژه سازمانها) ، قواعد نامگذاری کمپین ها است. بهتر است برای نامگذاری همه کمپین ها ، تبلیغ یا مجموعه تبلیغات ( ad set ) قواعد مشخصی داشته باشید.

اگر مطمئن نیستید چه اطلاعاتی را در نام کمپین بگنجانید ، اطلاعاتی را قرا دهید که زمانی که افراد کمپین شما را می بینند در نگاه اول بدانند که موضوع آن چیست. اگر یک قواعد کلی و شفاف برای نامگذاری کمپین ها داشته باشید زمان کمتری را صرف نامگذاری خواهید کرد. به علاوه داشتن یک روش استاندارد در نامگذاری ، به گزارش گیری راحتتر و سریعتر نیز کمک خواهد کرد.

اگر نمی دانید برای نامگذاری کمپین های فیسبوک از کجا شروع کنید خوشبختانه فیسبوک آن را برای کاربران بسیار ساده کرده است. ابتدا ، کمپین ، تبلیغ یا مجموعه تبلیغی را که می خواهید تغییر نام دهید را انتخاب کنید سپس در قسمت پایین  Quick Edits ، Edit Name را انتخاب کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک


مطلب آموزشی مرتبط: 18 نکته مهم برای موفقیت کمپین تبلیغ در فیسبوک


از اینجا ، برای تنظیم قواعد نامگذاری خود فیلدهای موجود را اضافه کنید. فیلدهای مختلف را امتحان کنید و اگر آنچه را به دنبالش بودید نیافتید سپس فیلد سفارشی اضافه کنید. در مثال زیر ، علاوه بر نام کمپین و سن ، در انتهای نام تبلیغ ، متن سفارشی Interests را اضافه کرده ایم. این کار گزارش گیری را نیز راحتتر و سریعتر میسازد.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

نکته : پس از تصمیم گیری در مورد نامگذاری ، در همه پلتفرم ها از همان استفاده کنید.

3. تقسیم و جداسازی مخاطبان برای هدف قرار دادن محدوده سنی و جنسیت مشخص

آیا مخاطبان هدف خود را روی پیش فرض فیسبوک که 18 تا 65 سال است تنظیم کرده اید؟ اگر چنین است ، اکنون زمان آن است که آن را تغییر دهید . مطمئن باشید بخاطر ماهیت بازاریابی مبتنی بر افراد و الگوریتم جدید فیسبوک ، با تغییر سن و جنسیت ، عملکرد شما بسیار متفاوت خواهد بود.

قابلیت تقسیم مخاطبان فیسبوک به عنوان یک قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک ، به شما این امکان را می دهد که با چند کلیک ساده ، مخاطبان را به چند دسته کوچک تقسیم کنید. در Power Editor یکی از مجموعه تبلیغ ها را انتخاب کنید و پیکان کنار Duplicate را کلیک کنید و Split Audiences را انتخاب کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

از اینجا ، مخاطبان  تبلیغ خود را بر اساس محدوده سنی یا جنسیت جدا کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

برای اضافه کردن یک مجموعه تبلیغ (ad set) ، دکمه Add an Ad Set را در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. با تنها چند کلیک ساده می توانید این کار را انجام دهید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

پس از اتمام ، دکمه Create Ad Sets را کلیک کنید . ویژگی تقسیم مخاطبان به شما کمک می کند تا به سرعت ad sets ها را ایجاد کرده و از اتلاف وقت جلوگیری کنید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: 10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک


4. ایجاد تغییرات با Find and Replace

بالاخره قابلیت Find and Replace به Power Editor اضافه شد! پیش از این مجبور بودید همه چیز را دستی وارد کنید و منجر به اتلاف زمان زیادی در ایجاد تغییرات میشد. الان میتوانید با صرف زمانی بسیار کم تغییرات زیادی انجام دهید.

برای دسترسی به این قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک ، دکمه Quick Edits را کلیک کنید و Find and Replace را انتخاب کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

از اینجا میتوانید به راحتی کمپین ها ، و مجموعه تبلیغات را کپی کرده و تغییر نام دهید.

به عنوان مثال فرض کنید یک کمپین نصب اپلیکیشن iOS با 36 مجموعه تبلیغ که هر کدام شامل 2 تبلیغ هست دارید. با کمک این ویژگی می توانید کمپین را کپی کرده و همه 36 مجموعه تبلیغ و 72 تبلیغ را برای کمپین نصب اپلیکیشن اندروید خود در کمتر از دو دقیقه تغییر نام دهید. تصور کنید قبلا که این قابلیت وجود نداشت چقدر زمان به هدر می رفت.

اما این ، همه آن قابلیت نیست. اگر این ویژگی را در سطح تبلیغ (ad) انتخاب کنید، گزینه های دیگری نیز وجود دارند. میتوانید این تغییرات را برای این موارد انجام دهید : نام تبلیغ ، عنوان (هدلاین) ، متن پیام و …

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

آیا تابحال پیش آمده که کلمه ای را اشتباه تایپ کرده باشید؟ به راحتی و به سرعت همه آنها را یافته و با قابلیت replace ، آنها را با کلمه صحیح جایگزین کنید.

5. مشاهده عملکرد Power Editor

این قابلیت حتی توسط بازاریابان پیشرفته فیسبوک نیز نادیده گرفته شده است. در انتهای سمت راست پنهان است و زمانی که یک کمپین یا تبلیغ یا را کلیک میکنید، نمایش داده میشود.

در ابتدا ، یک کمپین ، تبلیغ یا مجموعه تبلیغ (ad set) را انتخاب کنید و سپس در انتهای سمت راست ، آیکونی شبیه نمودار میله ای را کلیک کنید تا به معیارهای عملکرد دسترسی داشته باشید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

از اینجا معیارهایی که میخواهید نمایش داده شود را انتخاب کنید. در مثال زیر ، نرخ کلیک یک مجموعه تبلیغ موبایل را در مقابل یک مجموعه تبلیغ دسکتاپ تجزیه و تحلیل می کنیم.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

با این قابلیت می تواند مقایسه های دیگری نیز انجام دهید مثلا مقایسه چند کمپین بر اساس یک پارامتر مشخص.


مطلب آموزشی مرتبط: تجزیه و تحلیل عملکرد در 4 شبکه اجتماعی


در مثال زیر 5 کمپین مختلف را بر اساس (cost per action (CPA مقایسه شده اند. کمپین های با عملکرد پایین و کمپین های با عملکرد بالاتر از میانگین مشخص هستند. از اینجا می توانید ببینید که کدام کمپین را تحلیل کنید و کدام به بودجه بیشتری نیاز دارند.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

با این قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک ، دیگر لازم نیست داده های عملکرد را دانلود کرده و آنها را در اکسل وارد کرده و نمودار ایجاد کنید. بسته به اینکه سرعت شما در اکسل چقدر است، این قابلیت از 10 تا 15 دقیقه در زمان شما صرفه جویی میکند.

6. اختصاص تگ (برچسب گذاری) برای دسته بندی تبلیغات

Campaign tags (برچسب یا تگ برای کمپین ها) به عنوان قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک ، یکی دیگر از ویژگی های مفید برای بازاریابان است. Campaign tags دقیقا همانند labels در AdWords است. برای سازماندهی و طبقه بندی کمپین های تبلیغاتی فیسبوک در گروه ها و راحتتر یافتن آنها میتوانید از تگ استفاده کنید.

برای شروع ، کمپینی که می خواهید برای آن تگ اختصاص دهید را انتخاب کنید و دکمه Campaign Tag در سمت راست دکمه Create Report را کلیک کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

هم اکنون میتوانید تگ ها را ایجاد کنید. پس از اتمام این کار ، میتوانید کمپین ها را بر اساس تگ هایی که ایجاد کرده اید جستجو کنید. این ویژگی برای حساب کاربری های بزرگ و با تعداد کمپین های زیاد بسیار کاربردی خواهد بود.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

7. پارامترها و معیارهایی که مشاهده می کنید را سفارشی کنید

در صفحه اصلی Power Editor ممکن است معیارهایی را ببینید که برای شما ضروری نیستند و کاربردی ندارند و باعث میشود تا به سمت راست رفته تا معیاری را که به دنبال آن هستید را بیابید. به طور پیش فرض، فیسبوک برای هر معیاری که موجود است گزارش میدهد و باید زمان زیادی صرف کنید تا پارامترهای مرتبط را بیابید و این باعث هدر رفتن زمان زیادی میشود.

اگر میخواهید فقط معیارهایی که برای حساب کاربری شما مهم است را بررسی کنید دکمه List Settings را کلیک کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

سپس صفحه زیر را می بینید که همه پارامترها تیک خورده اند. فقط معیارهایی که برای کمپین ، مجموعه تبلیغ یا تبلیغ شما مهم هستند را تیک بزنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

پس از انتخاب پارامترها دکمه Save را کلیک کرده و آن را ذخیره کنید. اکنون فقط پارامترهای مرتبط و مناسب نمایش داده خواهد شد که از اتلاف وقت جلوگیری میکند.

نکته : استفاده از قانون های خودکار برای ارزیابی عملکرد

علاوه بر اینکه می توانید به صورت دستی عملکرد کمپین ها ، مجموعه تبلیغ هایتان را بررسی کنید ، اخیرا قابلیتی به نام  automated rules یا قانون خودکار اضافه شده است که با  خودکارسازی تغییرات و ارسال نوتیفیکیشن (اخطار) در مورد عملکرد به شما در صرفه جویی زمان کمک زیادی می کند.


مطلب آموزشی مرتبط: 3 ابزار صرفه جویی در زمان بازاریابی شبکه های اجتماعی


به عنوان مثال ، email alerts (ارسال اخطار از طریق ایمیل) را تنظیم کنید تا در صورت کاهش یا افزایش عملکرد بر اساس معیارهایی که بیشتر برای شما مهم هستند آنها را به شما اطلاع دهد. برای شروع click Create Rule را در Power Editor کلیک کنید.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

هم اکنون می توانید یک قانون اتوماتیک بر اساس اطلاعاتی که می خواهید ببینید را تنظیم کنید. در مثال زیر می بینید که اگر تعداد و تناوب بیش از 3 شود ، automated rule برای آن مجموعه تبلیغ متوقف خواهد شد و یک نوتیفیکیشن ارسال میشود و آن را اطلاع میدهد.

قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

Automated rules روش خوبی برای ارزیابی عملکرد تبلیغ بدون اینکه مجبور شوید دفعات زیادی به فیسبوک وارد و از آن خارج شوید. همچنین با این روش مطمئن خواهید بود که عملکرد از محدوده مورد نظر شما خارج نمیشود.


مطلب آموزشی پیشنهادی: 5 روش ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی


نتیجه گیری از قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک

این هفت قابلیت به شما کمک خواهد کرد تا به قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک به طور کامل مسلط شوید و از امکانات آن بهتر استفاده کرده و به کارتان سرعت ببخشید. یادگیری و استفاده از این قابلیت ها به شما کمک می کند تا وقت آزاد بیشتری برای پیشبرد استراتژیک کسب و کارتان داشته باشید.

 

منبع: socialmediaexaminer

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟