قابلیتهای استوری فیسبوک
4.11/5 (9)

قابلیتهای استوری فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

انتشار اولین گزارش از قابلیتهای استوری فیسبوک

می دانید که افراد زیادی از قابلیتهای استوری فیسبوک استفاده نمی کنند چرا که اغلب بخش استوری فیسبوک در بالای فید خبرها به صورت خاکستری و غیر فعال دیده می شود.بله با وجود اینکه فیسبوک بسیار قدرتمند به نظر می رسد ولی استوری های آن مانند استوری های اینستاگرام آنچنان همه گیر نشده است که البته این وضعیت می تواند تغییر کند.

اخیرا فیسبوک اولین آمار رسمی کاربران استوری خودش را منتشر کرده است. این آمار فراتر از انتظار بود. فیسبوک ادعا کرده که استوری هایش در حال حاضر روزانه 150 میلیون کاربر فعال دارد. آن ها در این آمار کاربر را به عنوان هر کسی که استوری ها را چه در دسکتاپ و چه توسط اپلیکیشن باز می کند در نظر گرفته اند.

تعدادی از مدیران فیسبوک از جمله مارک زاکربرگ می گویند که این استوری ها آینده تعاملات اجتماعی هستند و در آینده نزدیک حتی از مطالب عمومی هم سبقت می گیرند و عمومی ترین و محبوب ترین آپشن اشتراک گذاری می شوند. هر چند هم اکنون نیز این اتفاق در حال افتادن است.

برای فیسبوک که 1.4 میلیارد کاربر فعال دارد این تعداد کاربران استوری در سطح مناسبی نیست. اما اگر زمان صرف شده برای استوری ها را در نظر بگیریم آماری که فعلا از آن اطلاعی نداریم می توانیم دلیل اینکه فیسبوک استوری ها را عامل مهمی برای آینده در نظر گرفته است بدانیم. استوری ها نسبت به پست های عادی همه گیر تر و جذاب تر هستند و فرصت های بیشتری را برای تعامل و به اشتراک گذاری لحظات فراهم می کنند.با توجه به محبوبیت فرمت استوری های اینستاگرام و اسنپ چت،  استوری های فیس بوک در قسمت بالای صفحه ممکن است غیر فعال به نظر برسد و البته فیس بوک این را موقتی می داند و در حال ایجاد تغییرات عمده جهت کاربردی تر کردن آن است.

نحوه فراگیری رسانه اجتماعی

هر رسانه اجتماعی ابتدا در میان کاربران جوان تر محبوب می شود و همان طور که سن کاربران آن بالاتر می رود کاربران جوان جدیدی هم به کاربران قبلی اضافه می شود و این تمایل به استفاده از رسانه فراگیر تر می شود فیس بوک این مساله را به خوبی می داند و این فراگیری و پابرجا بودن را بسته به خلاقیت و نوآوری می داند تا بتواند از رقبا پیشی بگیرد و فرمت بهتر استوری ها می تواند این کار را بکند.

استوری هایی با فرمت خوب و کاربردی در اینستاگرام در دسترس است ، در لینکدین می توانید شبکه های شغلی و حرفه ای ایجاد کنید و تبادل اطلاعات کنید اما فیسبوک اختصاصا به تبادل متن و ویدیو برای شبکه دوستان و خانواده تان تاکید می کند. به نظر می رسد که فیسبوک با اختصاصی کردن کاربری خود ریسک از مد افتادگی و منسوخ شدن را از خود دور می کند اما توجه به وجه های دیگر مانند استوری ها نیز می تواند بر جذابیت این پلتفرم بیفزاید.

قابلیتهای استوری فیسبوک

تکامل استوری ها همچنان فیس بوک را قادر می سازد تا ویترینی از آخرین دستاوردهای تکنولوژی اش را نمایش دهد مانند آپشن های جدیدی از ماسک های مجازی ، فیلتر ها و عکس های 360 درجه

در هر صورت آمار نشان می دهد که کاربران استوری های فیس بوک به آرامی در حال افزایش است. مطمئنا خیلی کمتر از افزایش سرعت تعداد کاربران استوری های اینستاگرام اما به هر حال رو به رشد می باشد.

حرکت بزرگی پیش روی تبلیغات در استوری های فیسبوک وجود دارد در کنفرانس F8 برگزار شده اخیر زاکربرگ گفت که ما باید برای یکپارچه کردن تبلیغات در استوری فیسبوک خیلی آهسته قدم برداریم. همانطور که Tech Crunch گزارش داده فیسبوک در حال ایجاد اولین استوری تبلیغاتی در مدت زمان 5 تا 15 ثانیه است که در حال حاضر برای برخی از کاربران قابل مشاهده است.

همانطور که در شکل می بینید هیچ قابلیت کلیک و یا دکمه فراخوانی هم اکنون در این صفحه وجود ندارد اما به زودی این امکانات افزوده خواهد شد. تبلیغ کنندگان همچنین میتوانند استوری های تبلیغاتی اینستاگرام خود را به استوری های فیسبوک منتقل کنند و حتی مکان نمایش آن را مشخص کنند و فیسبوک نیز به صورت خودکار آنها را در حاشیه رنگی نمایش میدهد.

فیسبوک در حال تمرکز روی استوری هایش است و با اضافه کردن آپشن های جدید به دنبال جذب کاربران بیشتر است.

 

منبع : Facebook Reports Facebook Stories Usage, Begins Testing of Stories Ads

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟