فید افقی اینستاگرام و نارضایتی کاربران از تغییر در نمایش پستها
4.88/5 (8)

فید افقی اینستاگرام در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

فید افقی اینستاگرام و تغییر در نحوه نمایش پستها

در خبر پیش راجع به قابلیتهای جدید استیکر پرسش و پاسخ در اینستاگرام مطالبی را بیان کردیم. در این خبر در مورد آخرین آپدیت اینستاگرام و حواشی مربوط به آن صحبت خواهیم کرد.

در چند روز گذشته شاهد رونمایی از جدیدترین آپدیت اینستاگرام بودیم. آپدیت جدید به شدت کاربران اینستاگرام را شگفت زده کرده و البته نارضایتی آنها را نیز به دنبال داشته است.

فید افقی اینستاگرام

اینستاگرام بدون اعلام رسمی، بطور موقت اقدام به نمایش فیدها بصورت افقی کرد. این تغییر در نحوه نمایش پستها که بسیار به نمایش استوری شباهت دارد، اقدامی غیر منتظره از جانب اینستاگرام بود.

تغییرات آزمایشی در نمایش فید اینستاگرام

فید افقی اینستاگرام در واقع پستهای فالوورهای شما را بصورت افقی و پشت سرهم نشان میدهد. کافیست به جای اینکه اسکرول را بالا و پایین کنید، آنرا به سمت راست یا چپ حرکت دهید. عملکرد فید افقی اینستاگرام شبیه به عملکرد استوری در این پلتفرم است.

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده میکنید، اگر در هنگام مشاهده پستی، اسکرول را به سمت چپ یا راست حرکت دهید، پستهای قبلی و بعدی را خواهید دید. اگر روی هر پست، اسکرول را به سمت پایین حرکت دهید، کپشن و توضیحات مربوط به پست را مشاهده خواهید کرد.

Adam Mosseri مدیرعامل اینستاگرام در واکنش با نارضایتی کاربران نسبت به آپدیت جدید، اعلام کرد: “فید افقی اینستاگرام قرار بود برای گروه کوچکی از کاربران مورد آزمایش قرار بگیرد اما به دلایلی این قابلیت بصورت گسترده در اختیار تمامی کاربران قرار گرفت.”


مطلب آموزشی پیشنهادی: نحوه کار الگوریتم اینستاگرام برای جذب فالوورها


البته چند دقیقه بعد، نحوه نمایش پستها در اینستاگرام به شکل اولیه خود یعنی حالت عمودی بازگشت. لازم به ذکر است که اینستاگرام در ماه اکتبر از قابلیتی مشابه با نمایش افقی فیدها رونمایی کرده بود که البته مربوط به قسمت Explore آن بود.

با توجه به این دو آزمایش که اینستاگرام در فواصل زمانی متفاوت آنها را در دسترس قرار داد، بنظر میرسد در آینده باید شاهد تغییر در نحوه نمایش پستها باشیم. البته کاربران اینستاگرام همواره در مقابل تغییرات اساسی این پلتفرم از خود مقاومت نشان داده اند. باید منتظر بود و دید که آیا اینستاگرام بطور رسمی از نمایش افقی پستها رونمایی خواهد کرد یا اینکه مطابق با سلیقه کاربران خود عمل میکند.


مطلب آموزشی پیشنهادی: 21 راه ساده برای جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام


منبع: Digital Trends

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟