فرصتهای درآمدزایی در پینترست با رونمایی از ابزارهای جدید
4.42/5 (12)

فرصتهای درآمدزایی در پینترست در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

فرصتهای درآمدزایی در پینترست با رونمایی از ابزارهای جدید

ممکن است پینترست با رشدی که پیش بینی شده بود پیشرفت نکرده باشد اما این اپلیکیشن همچنان در حال توسعه است. اطلاعات جدید نشان میدهد که این برنامه ماهانه 250 میلیون کاربر فعال دارد و جالب است بدانید که افزایش 200 میلیون کاربر در سپتامبر گدشته گزارش داده شده است که این افزایش ناگهانی سرعت رشد به این معناست که این برنامه قدرت بسیار بیشتری پیدا کرده است.

برای مقایسه باید گفت که توییتر در سال گذشته 9 میلیون کاربر فعال ماهیانه و اسنپ چت 25 میلیون کاربر اضافه کرده است.

فرصتهای درآمدزایی در پینترست با رونمایی از ابزارهای جدید

البته که 250 میلیون کاربر پینترست بعد از آمار فیسبوک و اینستاگرام قرار دارد اما آنچه میخواهیم روی آن تمرکز کنیم نرخ رشد است که میتواند مسیر یک شبکه اجتماعی را در تجارت الکترونیک تغییر دهد.

هدف گیری فرصتهای درآمدزایی در پینترست باعث شده تا این برنامه به یک بستر مناسب برای هدایت کردن فرصتهای جدید خرید و فروش برای کاربران تبدیل شود.

مطابق اطلاعات پینترست 90 درصد پین های هفتگی استفاده شده در این برنامه، برای تصمیمات خرید بوده است همچنین 78 درصد کاربران اذعان دارند که محتوای بوردهای برندها که از پینترست برای کسب و کار خود استفاده میکنند، مفید هستند.

آخرین گزارش ها را میتوان در نمودار زیر دید.

فرصتهای درآمدزایی در پینترست با رونمایی از ابزارهای جدید

به نظر میرسد که اینستاگرام از طریق تسهیل فروش از طریق تگ ها و پرداخت درون برنامه ای، به رقیب جدی در زمینه تسهیل بازاریابی فروش محصولات تبدیل خواهد شد اما هنوز هم بصورت مشخص در پینترست فرصتهای زیادی وجود دارد که بسیاری از برندها احتمالا از آنها غفلت کرده اند.

اگرچه آمار میگوید که اپلیکیشن پینترست طبق برنامه رشد نکرده است. در سال 2015 موسسه Tech Crunch اسنادی بدست آورد که نشان میداد پینترست پیش بینی 329 میلیون کاربر فعال ماهیانه و درآمد 2.8 میلیارد دلاری را تا پایان سال 2018 کرده است. درست است که این اپلیکیشن اکنون به طور کامل منطبق بر پیش بینی یاد شده نیست اما این رسانه اجتماعی در سال 2017 حدود 473 میلیون دلار درآمد داشته که این عدد 58 درصد رشد نسبت به درآمد سال گذشته را نشان میدهد.

با اینکه نظر میرسد که اهداف پینترست در چند سال گذشته بیشتر جاه طلبانه و آرمان گرایانه بوده تا تهاجمی و عملگرایانه اما هنوز این پلتفرم فرصتها و پتانسیل های زیادی برای رشد دارد و به طور پیوسته روشهای بیشتری برای تبلیغ کنندگان فراهم میکند.

از جمله این روشها و ابزارهای توسعه ای ابزار جستجو و دیدن ویدیوهای تبلیغاتی و به ویژه ابزارها و فابلیت های زیر است.

ابزارهای تبلیغ سریع

فرصتهای درآمدزایی در پینترست با رونمایی از ابزارهای جدید

ابزار خرید Shop the Look

فرصتهای درآمدزایی در پینترست با رونمایی از ابزارهای جدید

ابزار لنز

پینترست همچنین به توسعه ابزار خلاقانه لنز خود ادامه میدهد و بیش از 600 میلیون جستجوی بصری در ماه انجام میگیرد.

فرصتهای درآمدزایی در پینترست با رونمایی از ابزارهای جدید

ابزارهای واقعیت افزوده

پیشرفت مرحله بعد در خصوص این لنزها میتواند ابزارهای AR (واقعیت افزوده) باشد که در آن کاربران میتوانند به وسیله آیتمهای دیجیتالی در خانه خود خرید را تجربه کرده و پتانسیل ای خرید را بالا ببرند.

پینترست به اندازه فیسبوک بزرگ نیست اما شما را برای فروش هدفمند محصولاتتان در مقابل مخاطبان بسیاری قرار میدهد. اگر تاکنون آن را نادیده گرفته اید بهتر است روی استراتژی های بازاریابی دیجیتالی خود بازنگری کنید.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟