عضویت خودکار در گروههای فیسبوک از دسترس خارج خواهد شد
4.75/5 (4)

عضویت خودکار در گروههای فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

قابلیت عضویت خودکار در گروههای فیسبوک از دسترس خارج خواهد شد

در خبر پیش درباره امکان اشتراک گذاری تبلیغات فیسبوک به زبانهای مختلف صحبت کردیم. در این خبر شما را با اقدام فیسبوک در آپدیت جدید خود یعنی حذف قابلیت عضویت خودکار در گروهها آشنا خواهیم کرد.

تا همین چند وقت پیش کاربران فیسبوک قادر بودند کسانی را که دوست داشتند به گروه خاصی دعوت کنند و آن افراد نیز بصورت خودکار و گاها بدون اینکه اطلاع قبلی داشته باشند عضو گروه میشدند. ممکن است خود شما نیز تجربه چنین اتفاقی را داشته باشید که ناگهان برای شما پیامی می آید که شما عضو یک گروه جدید شده اید و به ناچار با حجم زیادی از پیامها در فید صفحه فیسبوک خود روبرو بودید.

عضویت خودکار در گروهها برای مدیران گروههای فیسبوکی بسیار سودمند بود چرا که میتوانستند تعداد اعضای گروه خود را به راحتی افزایش دهند و همچنین اگر کسی تمایل به حضور در آن گروه را نداشت، به اختیار خودش از آنجا بیرون بیاید.

البته این قابلیت سراسر مزیت نبود. فرض کنید شما مدیر یکی از گروههای فیسبوکی هستید و ناگهان متوجه میشوید افراد غریبه ای عضو گروه شما شده اند و شما آنها را نمیشناسید. مسلما این اتفاق برایتان خیلی خوشایند نخواهد بود.

عضویت خودکار در گروه

با حذف این قابلیت دعوت از دوستان چگونه صورت میگیرد؟

در اقدامی که فیسبوک به تازگی انجام داده است، دیگر عضویت خودکار در گروههای فیسبوک اتفاق نخواهد افتاد. بلکه اعضایی که تمایل به عضویت در گروه را دارند یا یکی از اعضا آنها را دعوت کرده است، در لیستی با عنوان دعوت شدگان قرار میگیرند تا مدیر گروه آنها را بررسی کند. اگر شخصی از طریق یکی از دوستانتان به گروه شما دعوت شده باشد، تایید عضویت او باید بصورت دستی توسط مدیر گروه صورت بگیرد. البته این اقدام ممکن است باعث کاهش تعداد اعضای گروه شود.

همچنین فیسبوک این اختیار را به مدیران گروهها داده است که برای لیست دعوت شدگان پیغام دعوت بفرستند تا در صورت تایید خود آن شخص، عضو گروه شود. اگر آن شخص دعوت شده نسبت به پیغام دعوت عکس العملی نشان نداد، هرگز بصورت خودکار عضو آن گروه نخواهد شد.

از جمله مزیتهای آپدیت جدید این است که دیگر نگران این موضوع نخواهید بود که بصورت ناخواسته عضو گروهی شده و با حجم زیادی از پیغامها از طرف افرادی که نمیشناسید روبرو شوید. اما همانطور که اشاره شد بر روی تعداد اعضای گروه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

قابلیت عضویت خودکار در گروههای فیسبوک طی چند هفته آینده حذف خواهد شد.


مطلب آموزشی مرتبط: تکنیکها و ترفندهای خواستنی فیسبوک


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟