طراحی تصاویر و نمودارهای گرافیکی با Canva
4.61/5 (18)

طراحی تصاویر و نمودارهای گرافیکی با Canva در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

طراحی تصاویر و نمودارهای گرافیکی با Canva

Canva یک وبسایت طراحی گرافیک است که در سال 2012 تأسیس شده است. کار کردن با این ابزار بسیار آسان بوده و دسترسی به بیش از یک میلیون عکس، گرافیک و فونت را فراهم میکند. استفاده از این ابزار حتی برای افرادی که دانش کافی در زمینه طراحی رایانه ای ندارند نیز آسان است.

طراحی تصاویر و نمودارهای گرافیکی با Canva

قابلیتهای طراحی تصاویر و نمودارهای گرافیکی با Canva

همیشه در تهیه گزارش، مقاله و یا نوشته یکی از راههای موثر برای ارایه داده ها به صورت بصری و در قالب نمودار میباشد.

با Canva ، کاربر میتواند نمودارهای حرفه ای خود را بدون نیاز به دانش تخصصی در زمینه گرافیک طراحی کند به عبارت دیگر Canva تمام کارها را برای کاربر انجام میدهد. کاربر فقط باید عناوین و مقادیر خود را تایپ کند و یا آنها را از یک سند کپی کرده و در صفحه گزارش در Canva درج کند.

در واقع Canva برای کاربر یک نمودار سفارشی ایجاد میکند. در این ابزار برای نمودارهای ساختاری بیشتر مانند نمودارهای ون، نمودارهای سازمان و نقشه های ذهنی، قالبهای آماده ای وجو دارد که کافی است کاربر مقادیر و داده های خود را در آن وارد کند.

پس از طراحی نمودار کاربر به راحتی میتواند نمودار ساخته شده را به هر سند دیگری در Canva اضافه کند. مجموعه ای از ویژگیهای جذاب Canva باعث میشود که ایده ها به طرحهای خیره کننده تبدیل شود. کاربر قادر است به سادگی بهترین گرافیک ها، عکسها و فونت ها را جستجو کند، سپس از ابزار کشیدن و رها کردن Canva برای ایجاد یک طرح را استفاده کند.

یکی از ویژگیهای جالب Canva  قابلیت برش تصاویر است. با استفاده از این قابلیت هر عکس در طراحی کاربر میتواند برش داده شود، مقیاس بندی شده و فقط با چند کلیک بر روی صفحه قرار میگیرد. در واقع با این ویژگی کاربران میتوانند عکسهای خود را برای اصلاح ترکیبات برش دهند یا میتوانند با استفاده از برش تصاویر، از یک عکس برای چند سند استفاده کنند.

طراحی تصاویر و نمودارهای گرافیکی با Canva

دیگر قابلیتهای طراحی تصاویر و نمودارهای گرافیکی با Canva

  • افزودن عکس به متن
  • امکان محو کردن تصاویر
  • امکان شفاف سازی عکس
  • دارای قابلیت تار کردن تصاویر
  • دارای مجوعه ای متنوع از آیکون های رایگان

لازم به ذکر است نسخه رایگان این ابزار با امکانات محدود علاوه بر وبسایت از طریق اپلیکیشن iOS نیز در دسترس است اما کاربر برای استفاده از امکانات بیشتر میتواند به مدت سی روز از نسخه حرفه ای آن بطور رایگان استفاده کند اما پس از این مدت باید نسخه حرفه ای آن را خریداری کنند.

برای استفاده از این ابزار به سایت www.canva.com مراجعه کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟