صفحه کسب و کار فیسبوک | ایجاد و بهبود آن در 8 گام
4.38/5 (8)

صفحه کسب و کار فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

8 گام ایجاد و بهینه سازی یک صفحه کسب و کار فیسبوک

اکنون میدانید که به یک صفحه کسب و کار فیسبوک نیاز دارید. آمارها را دیده اید و میدانید که با حضور بیش از دو میلیارد کاربر فعال ماهانه در فیسبوک ، برای کسب و کارها غیرممکن است که آن را نادیده بگیرند.

واقعیت این است که حضور در فیسبوک باعث میشود، پیدا کردن و تعامل با برند شما آسان تر شود. بنابراین، برای داشتن یک صفحه کسب و کار (Business) در فیسبوک این مراحل را دنبال کنید.

چگونگی راه اندازی یک صفحه کسب و کار فیسبوک

مرحله 1. ثبت نام کنید

به facebook.com/business بروید و روی Create a Page در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. انواع مختلف کسب و کار وجود دارد. نوع کسب و کاری که میخواهید برای آن صفحه فیسبوک راه اندازی کنید را انتخاب کنید. اگر نوع کسب و کار شما به بیش از یکی از گزینه های دسته بندی مربوط میشود، ببینید چیزی که مشتری بیشتر احتمال دارد شما را در آن دسته قرار دهد انتخاب کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

وقتی بر روی یک نوع کسب و کار کلیک میکنید، یک جعبه باز میشود که جزییات بیشتری را میپرسد، مانند نام کسب و کار شما، آدرس شما و دسته بندی صفحه شما.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

دسته بندی ها اساسا زیرمجموعه ای از دسته کسب و کار بزرگتر هستند که قبلا انتخاب کرده اید. وقتی شروع به تایپ کردن در فیلد دسته یا category کنید، لیستی از گزینه ها را می بینید که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید.

مرحله 2: اضافه کردن تصاویر

سپس عکس پروفایل و کاور صفحه فیسبوک خود را بارگذاری کنید. اینکه در نگاه اول یک احساس خوب بصری ایجاد کنید بسیار مهم است، بنابراین این تصاویر را درست و عاقلانه انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که عکسهایی که انتخاب میکنید با برند شما همخوانی دارد و کسب و کارتان به راحتی از روی آنها قابل شناسایی هستند.

ابتدا تصویر پروفایل خود را آپلود کنید، این تصویر با نام کسب و کار شما در نتایج جستجو و زمانیکه شما با کاربران ارتباط برقرار میکنید و همچنین در سمت چپ صفحه فیسبوک شما نشان داده میشود.

اگر یک برند بزرگ هستید، استفاده از لوگو احتمالا راه بهتری است. اگر یک شخصیت معروف هستید، یک عکس از چهره شما مناسب تر خواهد بود.

تصویر پروفایل شما به صورت مربع در صفحه کسب و کار فیسبوک ظاهر میشود، اما در تبلیغات و پستها به صورت دایره برش میخورد، پس هیچ اطلاعات مهمی در گوشه ها قرار ندهید. هنگامیکه عکس را انتخاب کردید، روی Upload Profile Picture کلیک کنید.

اکنون زمان آن است که عکس کاور خود را انتخاب کنید، مهمترین تصویر در صفحه کسب و کار فیس بوک شما. این تصویر باید شخصیت برند شما را انتقال دهد. این تصویر با رزولوشن 820 در 312 پیکسل در دسکتاپ یا 640 در 360 پیکسل در تلفن همراه نمایش داده خواهد شد. تصویر باید حداقل 400 پیکسل عرض و 150 ارتفاع داشته باشد.

هنگامیکه یک تصویر مناسب انتخاب کردید، روی Upload a Cover Photo کلیک کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

مرحله 3: صفحه جدید خود را بررسی کنید

صفحه شما اکنون وجود دارد، هرچند بسیار پراکنده است. در این مرحله، صفحه خود را بررسی اجمالی کنید تا ببینید چه چیزی در کجا قرار میگیرد، مگر اینکه از قبل با نحوه کار صفحه کسب و کار فیسبوک آشنایی داشته باشید. این کار فقط چند ثانیه طول میکشد.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

البته، با اینکه اسکلت و ساختار کلی صفحه کسب و کار فیسبوک شما آماده است، اما هنوز کارهایی هست که قبل از اشتراک گذاری با مخاطب باید انجام دهید.

مرحله 4: یک توضیح کوتاه اضافه کنید

این قابلیت فرصتی برای ارائه اطلاعات به مخاطب در مورد کسب و کارتان است. باید فقط چند جمله (حداکثر 155 کاراکتر) باشد، بنابراین نیازی نیست که خیلی آنرا پیچیده کنید. روی Add a Short Description کلیک کنید، سپس فقط آنچه که مشتریان شما بدانند را به وضوح و به صورت مختصر به اشتراک بگذارید. بعدا میتوانید یک توضیح طولانی تر اضافه کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

پس از اتمام، Save را کلیک کنید.

مرحله 5: نام کاربری خود را ایجاد کنید

با نام کاربری خود در واقع به افراد میگویید چگونه شما را در فیسبوک پیدا کنند. نام کاربری شما میتواند تا 50 کاراکتر باشد اما فقط به خاطر اینکه این امکان وجود دارد، از کاراکترهای اضافی استفاده نکنید. باید بگونه ای باشد که راحت تایپ شود و راحت به خاطر سپرده شود.

روی ایجاد Create a Username for Your Page کلیک کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

پس از اتمام کار، روی Create Username کلیک کنید. یک باکس از لینکهایی که افراد میتوانند برای ارتباط با کسب و کار شما در فیسبوک و مسنجر فیسبوک استفاده کنند را به شما نشان میدهد.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

برای ثبت جزییات صفحه کسب و کار فیسبوک روی OK کلیک کنید.

مرحله 6: قسمت About را کامل کنید

ممکن است وسوسه شوید و ثبت جزئیات را برای بعد بگذارید، باید تمام فیلدهای بخش About فیسبوک خود را از ابتدا پر کنید. از آنجاییکه فیسبوک معمولا اولین جایی است که مشتری برای دریافت اطلاعات در مورد شما به آن مراجعه میکند، ثبت همه جزییات و اطلاعات بسیار مهم است. اگر کسی به دنبال کسب و کاری است که تا 9 باز است و نمیتواند این اطلاعات را در صفحه شما پیدا کند، مطمئنا به جستجوی خود ادامه خواهد داد تا مکان دیگری را پیدا کند.

همچنین یک ایده خوب این است که لیستی از اطلاعات مربوط به پروتکل مسنجر فیسبوک خود را مانند اطلاعات مربوط به سرویس های پاسخ به مشتری به صورت آنلاین و زمان حدودی پاسخ را ارائه کنید.

برای شروع، روی About در منوی سمت چپ صفحه کسب و کار فیسبوک خود کلیک کنید. در این صفحه میتوانید جزئیات کسب و کار خاص خود را اضافه یا ویرایش کنید، مانند تاریخ شروع، اطلاعات تماس و سایر حسابهای اجتماعی. بسته به نوع کسب و کارتان، میتوانید جزئیات خاصی نظیر یک منو یا اطلاعات مربوط به محدوده قیمت خود را اضافه کنید.

در این صفحه همچنین میتوانید توضیحات طولانی تری در مورد کسب و کار خود اضافه کنید. روی Edit Story در سمت راست صفحه کلیک کنید تا توضیحات مفصلی درباره آنچه کسب و کارتان به مشتریان ارائه میدهد و چرا آنها باید صفحه شما را دنبال و لایک کنند، ارائه دهید. در اینجا میتوانید دلیل قانع کننده ای برای مشارکت مخاطب با خود ارائه دهید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

برای تعیین محل کسب و کار و ساعت خود، روی Edit Page Info در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

پس از اتمام، روی Save Changes کلیک کنید.

مرحله 7: اولین پست خود را ایجاد کنید

قبل از اینکه از افراد دعوت کنید تا صفحه کسب و کار فیسبوک شما را لایک کنند، مطمئن شوید که محتوایی که به اشتراک میگذارید ارزشمند است. میتوانید پستهای خود را ایجاد کنید و یا محتوای مرتبط از رهبران فکری حوزه کاری خود را به اشتراک بگذارید.

همچنین میتوانید پست خاص ایجاد کنید، مانند یک رویداد یا آفر محصول، بالای کادر status کلیک کنید تا تمام گزینه ها را ببینید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که ارسال میکنید برای بازدیدکنندگان صفحه فیسبوک شما ارزش آفرین است به گونه ای که بتواند آنها را نگه داشته و تمایل داشته باشند شما را دنبال کنند.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

مرحله 8: شروع تعامل و مشارکت

اکنون میتوانید از دوستان و خانواده دعوت کنید تا صفحه فیسبوک شما را لایک کنند. از دیگر کانالهای خود مانند وبسایت و توییتر خود برای تبلیغ صفحه فیسبوک استفاده کنید. follow us را به تبلیغات و یا امضای ایمیل خود اضافه کنید. حتی میتوانید از مشتریان خود نیز بخواهید فیسبوک شما را بررسی کنند.

چگونه صفحه کسب و کار فیسبوک خود را بهینه سازی کنید

اکنون که اصول راه اندازی یک صفحه کسب و کار فیسبوک را آموخته اید، وقت آنست که در مورد راههای بهینه سازی صفحه برای به حداکثر رساندن تعامل و رسیدن به اهداف بازاریابی فیسبوک خود فکر کنید.

در این ویدیو میتوانید مراحل بهینه سازی صفحه کسب و کار فیسبوک خود را ببینید. به جزئیات بیشتری در زیر اشاره خواهیم کرد.

 

یک فراخوان اضافه کنید

صدها دلیل برای بازدید کاربران از صفحه شما وجود دارد و شما ممکن است قادر به ارائه همه اطلاعات در صفحه خود نباشید. اما میتوانید با یک دکمه فراخوان (CTA) این کار را انجام دهید.

دکمه فراخوان موجود در فیسبوک باعث میشود چیزی که مصرف کننده به دنبال آنست و همچنین راهی برای ارتباط با کسب و کار شما در زندگی واقعی را در اختیار او قرار دهید.

به طور پیش فرض، فیسبوک یک دکمه Send Message دارد و بازدیدکنندگان را تشویق میکند تا از طریق فیسبوک مسنجر با شما تماس بگیرند اما میتوانید آن را تغییر دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند در مورد کسب و کار شما، خرید، دانلود اپلیکیشن یا رزرو وقت ملاقات بیشتر بدانند.

برای سفارشی کردن فراخوان، ماوس خود را بر روی دکمه Send Message در صفحه فیسبوک خود بکشید، سپس Edit Button را انتخاب کنید. نوع دکمه ای که میخواهید را انتخاب کنید، سپس پیام خاصی که در دکمه ظاهر میشود را انتخاب کنید. سپس، روی Next کلیک کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

بسته به دکمه ای که انتخاب کردید، ممکن است از شما خواسته شود گزینه های دیگری را انتخاب کنید. پس از آن روی Finish کلیک کنید و به این ترتیب فراخوان شما اجرا میشود.

یک پست پین شده اضافه کنید

آیا اطلاعات مهمی وجود دارد که بخواهید تمام بازدیدکنندگان صفحه شما آن را ببینید؟ تبلیغی که میخواهید همه ببینند؟ قطعه ای از محتوای عالی که میخواهید به همه نشان دهید؟ آنرا در پست پین قرار دهید.

یک پست پین شده، در بالای صفحه فیسبوک درست زیر تصویر کاور قرار میگیرد، بنابراین یک مکان عالی برای قرار دادن مواردی است که توجه بازدید کنندگان شما را جلب میکند و آنها را در صفحه شما نگه میدارد.

برای پیدا کردن یک پست موجود که میخواهید آن را بالای صفحه خود پین کنید با نوشتن یک پست معمولی یا پیمایش فید خود، شروع کنید. روی سه نقطه در سمت راست بالای پست کلیک کنید، سپس روی Pin to the top کلیک کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

زمانیکه یک پست را پین کردید ، آیکون آبی رنگ مربوط به آن را سمت راست و بالا مشاهده میکنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

استفاده بهتر از تب ها

تب ها یا زبانه ها در سمت چپ صفحه فیسبوک ظاهر میشوند و شامل گزینه های استاندارد مانند بخش About و عکسها میباشد. شما میتوانید با افزودن سایر زبانه ها و اپلیکیشن هایی که تجربه کاربر را افزایش میدهند صفحه خود را به سطح بالاتر برسانید.

اپلیکیشن های زبانه فیسبوک، مانند TabSite، به شما این امکان را میدهد تا زبانه های سفارشی ایجاد کنید تا بتوانید کمپین و مسابقه برگزار کنید، پیشنهادات ویژه به اشتراک بگذارید و مشتری جذب کنید.

اگر شما یک توسعه دهنده هستید یا با یک توسعه دهنده کار میکنید و صفحه شما دارای بیش از 2000 طرفدار است، میتوانید زبانه های سفارشی را از ابتدا ایجاد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این، به راهنمای استفاده از فیسبوک برای توسعه دهندگان در استفاده از تب ها مراجعه کنید.

سایر صفحات را لایک کنید

از آنجاییکه فیسبوک، یک شبکه اجتماعی است، ایده خوبی است که از صفحه خود برای ایجاد یک انجمن برای کسب و کار خود استفاده کنید نه اینکه صرفا در آن حضور داشته باشید. یک راه برای ساختن جامعه این است که دیگر صفحاتی را که مربوط به کسب و کار شما هستند را نمایش دهید، اما نه رقبا.

به عنوان مثال، اگر یک مغازه را در یک منطقه یا مرکز خرید محبوب اداره میکنید، میتوانید سایر مغازه ها در همان منطقه، را به نمایش بگذارید. اگر کسب و کار مجازی داشته باشید، میتوانید کسب و کارهای دیگری در حوزه کاریتان که میتوانند ارزش افزوده بیشتری برای مخاطبانتان داشته باشد و در رقابت مستقیم با محصولات شما نباشد را به نمایش بگذارید.

در اینجا مثالی از کاری که Hootsuite در صفحه فیسبوک خود انجام داده است را می بینید:

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

برای نشان دادن صفحه کسب و کارها در بخش Likes Pages ، روی سه نقطه زیر عکس کاور کلیک کنید و سپس Like as Your Page را کلیک کنید. اگر بیش از یک صفحه کسب و کار فیسبوک دارید هرکدام که میخواهید از آن صفحه دیگر کسب و کارها را لایک کنید را انتخاب کنید. سپس Submit را کلیک کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

تنظیمات صفحه کسب و کار فیسبوک خود را مرور کنید

تنظیمات صفحه کسب و کار فیسبوک به شما این امکان را میدهد تا اطلاعات دقیق در مورد اینکه چه کسی میتواند صفحه را مدیریت کند، جاییکه صفحه قابل مشاهده است، کلمات ممنوع شده از صفحه و غیره، کسب کنید. همچنین میتوانید ببینید که طرفداران چگونه با صفحه شما ارتباط برقرار میکنند.

برگه تنظیمات برای تنظیم کردن هر پارامتر قابل تنظیم برای شما در دسترس است. چند دقیقه وقت بگذارید و تنظیمات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از نظر مدیریت صفحه و ارتباط با مخاطب، بهینه شده است.

برای دسترسی به تنظیمات خود، Settings را از بالا سمت راست صفحه فیسبوک خود کلیک کنید.

صفحه کسب و کار فیسبوک و ایجاد آن در 8 گام

به طور منظم تنظیمات خود را بررسی کنید زیرا ترجیحات و الزامات مورد نظر شما، کسب و کار شما و فالوورهای شما ممکن است تغییر کند.

استفاده از آمارهای صفحه (Insights)

هر چه اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان خود داشته باشید، برای برآورده کردن نیازهای آنها محتوای بیشتری میتوانید، ایجاد کنید. آمارهای صفحه فیسبوک، جمع آوری اطلاعات در مورد چگونگی ارتباط طرفداران با صفحه شما و محتوایی که به اشتراک میگذارید را آسان میسازد.

آمارها در مورد عملکرد کلی صفحه شما، از جمله داده های جمعیتی و تعامل مخاطب، به شما اطلاعات میدهد. میتوانید پارامترها را در پستهای خود مشاهده کنید، بنابراین میتوانید بفهمید چند نفر به شما دسترسی پیدا کرده اند. همچنین تعداد نظرات و واکنشهای هر پست را میتوانید ببینید. داده هایی که به شما در برنامه ریزی محتوای آینده کمک میکند.

یکی از ویژگیهای کلیدی Insights این است که ببینید چند نفر روی دکمه فراخوان، وبسایت، شماره تلفن و آدرس کلیک کرده اند. این داده ها براساس جمعیت شناختی مانند سن، جنسیت، کشور، شهر و دستگاه تقسیم شده اند و به شما امکان میدهد که محتوای مطابق با مخاطب خود تهیه کنید.

برای اطلاعات بیشتر، پست ما را در مورد استفاده از Facebook Insights را بررسی کنید.

از دیگر صفحات وبسایت به صفحه فیسبوک خود لینک دهید

لینکهای پشتیبان یا بک لینکها میتوانند اعتبار صفحه کسب و کار فیسبوک شما را افزایش دهند و ممکن است به بهبود رتبه بندی موتور جستجوی شما کمک کنند. به سادگی به صفحه فیسبوک برند خود در هر کجا که میتوانید لینک دهید. یک لینک در پایین پستهای وبلاگ و در صورت لزوم در وبسایت خود قرار دهید. شرکتهای دیگر و وبلاگ نویسان را تشویق کنید تا هر زمان که ممکن است این کار را انجام دهند، به عنوان مثال زمان به اشتراک گذاری محتوا یا منشن کردن کسب و کار شما.

نشان تایید دریافت کنید

نشان تأیید به بازدیدکننده نشان میدهد که صفحه فیسبوک شما قانونیست، بنابراین میتوانند اطمینان کنند که به طور مستقیم با برند شما ارتباط برقرار میکنند و نه با یک صفحه جعلی یا فن پیج. در این پست دستورالعمل های گام به گام چگونگی تایید در فیسبوک را میتوانید ببینید.

هنگامی که صفحه فیسبوک شما تنظیم و بهینه سازی شد، نکات کلیدی و قابلیت های پنهان بازاریابی در فیسبوک را در این پست بررسی کنید تا استراتژی فیسبوک خود را به سطح بالاتری برسانید.

اکنون که صفحه فیسبوک خود را راه اندازی و بهینه سازی کردید، از ابزارهای مدیریت و ارسال پست برای تنظیم پستها، اشتراک گذاری ویدیو، ارتباط با مخاطبان و محاسبه اثرگذاری فعالیتهای بازاریابی خود استفاده کنید.

 

منبع: Hootsuite Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟