صفحه فیسبوک خود را احیا کنید
4.63/5 (8)

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

صفحه فیسبوک شما و 10 ایده سریع و آسان

آیا به دنبال راه های آسان برای احیای دسترسی ، توجه و تعامل صفحه فیسبوکتان هستید؟

در این پست 10 راه فوق العاده ساده برای احیای صفحه فیسبوک را به اشتراک می گذاریم. با استراتژی های بسیار ساده که می توانید آنها را در کوتاهترین زمان انجام دهید!

این روزها رقابت در فیسبوک بسیار زیاد است. برای اکثر صاحبان کسب و کار کوچک ناامید کننده است، تلاش ها و فعالیت های زیاد بازاریابی و کسب نکردن نتیجه لازم. اما راه هایی برای احیا و کسب نتیجه در فیسبوک وجود دارد. بعضی از آنها فقط چند دقیقه طول می کشد تا فرصت بیشتری برای جلب توجه ، دسترسی و مشارکت بیشتر داشته باشید.

بعضی از آنها بیشتر طول می کشد اما اگر شما می دانستید که چند دقیقه کار کردن در صفحه اتان (و یا حتی چند ساعت) نتایج قابل ملاحظه ای می تواند داشته باشد آیا آن را انجام نمی دادید؟

اگر فقط می توانید یک یا دو فعالیت را در حال حاضر مدیریت کنید، با آن ها شروع کنید! ما این موارد را از ساده به پیشرفته لیست کرده ایم تا راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید کدام را انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم با 10 قابلیت پنهان بازاریابی در فیسبوک آشنا شوید.

1. آخرین پست خود را به تایم لاین خود پین کنید

فیس بوک به شما این امکان را می دهد تا یک تصویر را به بالای تایم لاین خود پین کنید. اگر کسی در صفحه شما باشد، این اولین تصویری است که می بینید. البته، اکثر افراد محتوای شما را در فید اخبار می بینند، اما اگر کسی به صفحه شما بیاید، با این کار مهم ترین مطلب را به آنها نشان می دهید.

برای انجام این کار، در بالا و سمت راست تصویر خود ضربه بزنید و روی Pin to Top of Page کلیک کنید. به همین سادگی!

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

این کار چند ثانیه طول می کشد. این کار به تنهایی منجر به تغییرات زیاد نخواهد شد، اما در کنار ترفندهای دیگر در این پست، می تواند به بهبود صفحه فیسبوک شما کمک کند. همچنین می توانید به طور منظم آن را تغییر دهید و هر زمانی که یک پست جدید وبلاگ یا محصول یا رویداد جدیدی دارید آن را پین کنید.

2. تغییر عکس یا ویدئوی Timeline صفحه فیسبوک

این فوق العاده ساده است، اما بسیاری از شرکت ها اغلب این کار را انجام نمی دهند.

این را به تقویم خود اضافه کنید: هر چند وقت یکبار، عکس کاور تایم لاین خود را تغییر دهید. همچنین می توانید ویدئوی کاور خود را تغییر دهید. آن را برای رویدادها یا راه اندازی محصول و یا پیشنهادات ویژه و یا شاید معرفی تیم و یا به نمایش گذاشتن طرفدار هفته تغییر دهید.

هنگامی که عکس کاور خود را تغییر دهید، فیس بوک این “تغییر” را با قرار دادن عکس کاور بر روی فید طرفداران شما به اشتراک می گذارد. این یک راه ساده برای دسترسی بیشتر و جلب توجه است.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

حتما به عکس کاور تایم لاین خود یک توضیح به همراه با یک لینک فراخوان اضافه کنید. به این ترتیب، هنگامی که تصویر برای طرفداران شما به اشتراک گذاشته می شود، یک لینک در فید نیز مشاهده خواهد شد. مانند مثال زیر:

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

حتما مطلب آموزشی آشنایی با الگوریتم فید مطالب در فیسبوک و چگونگی رتبه بندی محتواها را مطالعه کنید.

3. از دکمه فیس بوک استفاده کنید

یک دکمه زیر عکس کاور تایم لاین وجود دارد و  باید از آن استفاده کنید. به سادگی می توانید دکمه را ویرایش کرده و لینکی را اضافه می کنید که می خواهید افراد روی آن کلیک کنند.

شما می توانید از بین گزینه های بیشتر بخوانید (Learn More)، ثبت نام (Sign Up) ، خدمات کتاب Book Services ، تماس (Get In Touch) ، خرید/کمک مالی (Make a Purchase/Donation) یا دانلود اپلیکیشن/بازی (Download an App/Game) انتخاب کنید.

در مثال بالا ، دکمه Learn More مستقیما به یک صفحه مقصد برای رویداد kim می رود. در مثال پایین، دکمه کاربر را به یک صفحه مقصد برای مجموعه 3 قسمتی آموزشی هدایت می کند.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

سه روش استفاده از عکس کاور تایم لاین:

 1. عکس یا تصویر کاور تایم لاین خود را تغییر دهید.
 2. به تصویر خود توضیح به همراه یک لینک قابل کلیک اضافه کنید.
 3. یک فراخوان بر روی تصویر اضافه کنید تا دکمه زیر را کلیک کنند.

ساده است، اضافه کردن یکی از اینها یا همه زمان زیادی نمی برد، پس این کار را انجام دهید. صفحه فیسبوک خود را با Facebook Slideshow Video احیا کنید.

4. نمایش محبوب ترین و جدیدترین تصاویر

قابلیتی در فیسبوک وجود دارد که شما ممکن است در صفحه فیسبوک خود آن را از قلم انداخته باشید. این قابلیت toggle است که به شما امکان می دهد تا از محبوب نرین و جدیدترین تصاویر استفاده کنید.

این قابلیت ممکن است زیاد به چشم نیاید، اما موثر است. برای تغییر بین این گزینه ها، در پایین صفحه اصلی فیس بوک عکس ها را پیدا کنید. روی منوی کشویی در سمت راست کلیک کنید و Most Recent یا Most Popular را انتخاب کنید.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

گزینه ای که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید. این گزینه را به طور منظم بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید تنظیمات آن به گونه ای است که مدنظر شماست.

5. نمایش محبوب ترین و جدیدترین ویدئوها

به طور مشابه، می توانید این کار را با ویدئوهای خود را در فیس بوک انجام دهید.

به قسمت پایین رفته، ویدئوهای تایم لاین خود را پیدا کنید و از منوی کشویی Most Recent یا Featured را انتخاب کنید.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

هر چند وقت یکبار بررسی کنید تا ببینید چه چیزی به عنوان تصاویر ویژه نمایش داده می شود.

حتما مقاله استراتژی های موفقیت در فیسبوک و نقش ویدئوها را مطالعه کنید.

6. از افرادی که با صفحه شما ارتباط برقرار می کنند دعوت کنید تا صفحه شما را لایک کنند

این ترفندی است که من به طور مرتب استفاده می کنم و می تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش افرادی شود که صفحه شما را لایک می کنند. چیزی که باید بدانید این است که هنگامی که شما مطالبی را در فیس بوک ارسال می کنید، امیدوار هستید تا مشارکت و تعامل مخاطب را جذب کنید.

ممکن است تعجب کنید اگر بدانید برخی افراد ممکن است پست شما را ببینند، در حالیکه طرفدار صفحه فیسبوک شما نیستند. آنها ممکن است مشارکت کنند و روی like کلیک کرده یا به پست شما واکنش نشان دهند.

این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد اگر دوست آنها یکی از طرفداران شما باشد و پست شما را به اشتراک بگذارد. گاهی اوقات پست های شما به کسانی می رسد که طرفدار شما نیستند.

قبل از اینکه شروع به کار کنید، زمانی را برای واکنش ها به هر پست اختصاص دهید (معمولا یک روز یا بیشتر) و سپس کارهای زیر را انجام دهید:

1. روی لیست افرادی که به پست شما دسترسی پیدا کرده اند یا لایک کرده اند ، کلیک کنید.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

در هر پست هنگامی که روی لینک کلیک میکنید، لیست همه افرادی که به پست واکنش نشان داده یا لایک کرده اند، نمایش داده می شود.

فیس بوک گزینه های زیر را در کنار هر یک از نام ها نشان می دهد:

 • LIKED ، اگر از قبل صفحه فیس بوک شما را دنبال می کنند.
 • INVITE ، اگر هنوز صفحه فیس بوک شما را لایک نکرده اند (این یک گزینه برای دعوت از آنها است)
 • LIKE ، اگر آنها به عنوان یک صفحه کسب و کار به صفحه شما واکنش نشان دهند یا لایک کنند، گزینه like در اختیار شما قرار می گیرد.

سپس می توانید افرادی را که در صفحه شما مشارکت داشته اند، اما هنوز صفحه شما را لایک نکرده اند، INVITE کنید:

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

توصیه های استفاده از این قابلیت :

به نظر می رسد این کار یک راه خوب برای افزایش طرفداران شما باشد، اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1. مراقب باشید این کار را برای همه پست ها انجام ندهید

این کار را برای پست هایی انجام دهید که به محتوای شما مربوط باشد. به این ترتیب، فردی که محتوای شما را لایک می کند به احتمال بیشتری صفحه شما را نیز لایک می کند.

2. از انجام این کار برای محتوای گزینشی و پست های دیگران اجتناب کنید

بهتر است این کار را برای محتوایی که خودتان ننوشته اید انجام ندهید و افراد را از طریق محتوای اصل که مربوط به خودتان است دعوت به لایک کردن صفحه خود کنید.

3. دقت کنید که قبلا آنها را دعوت کرده اید یا خیر

کنترل و ردیابی این مورد می تواند کمی مشکل باشد. اما از غریزه خود استفاده کنید. مطمئن نیستم لیستی که فیسبوک از افرادی که لایک کرده یا نکرده اند ارائه می کند 100% صحیح باشد. گاهی اوقات ممکن است افرادی که قبلا صفحه فیسبوک شما را لایک کرده اند نیز در این لیست باشند. نباید برای طرفداران فعلی خود مزاحمت ایجاد کنید، بنابراین اگر نامی به نظرتان آشنا بود، مجددا آنها را دعوت نکنید. یک بار کافیست.

این قابلیت اگر به خوبی مورد استفاده قرار گیرد، واقعا میتواند برای افزایش تعداد طرفداران فعال شما سودمند باشد. به یاد داشته باشید، این افراد قبلا در محتوای شما تعامل و مشارکت داشته اند و اکنون شما می خواهید آنها را به طرفدار تبدیل کنید، مشاهده بیشتر محتوا یک راه عالی برای احیای صفحه فیسبوک شما است.

شما میتوانید راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک را نیز مطالعه کنید.

7. اسلایدشو ایجاد کنید

این یکی از قابلیت های کمتر شناخته شده در فیس بوک است، اما می تواند یکی از بهترین راه ها برای سرعت بخشیدن به احیای صفحه فیسبوک شما باشد.

اگر محتوای تصویری موجود دارید که می توانید از آن مجددا استفاده کنید، پس مطمئنا به این قابلیت علاقه مند خواهید شد. اساسا این یک راه آسان برای گرفتن تصاویر ثابت و تبدیل آنها به یک ویدیو کوتاه است و همه اینها از صفحه فیسبوک شما انجام می شود.

فقط باید بر روی Share a Photo or Video در صفحه خود کلیک کنید:

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

سپس Create a Slideshow را انتخاب کرده و دستورالعمل را دنبال کنید.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

با اسلایدشوی فیس بوک می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • کشیدن و رها کردن تصویر (بین 3 تا 10 تصویر) به SlideShow Creator
 • اگر می خواهید موسیقی اضافه کنید، آنها را از ترک های انتخابی اضافه کنید
 • برای ویدیوی نهایی سایز انتخاب کنید (مربع، عمودی ، افقی)
 • مدت زمان ترانزیشن های اسلاید را انتخاب کنید
 • نوع ترانزیشن های اسلاید را انتخاب کنید.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

چرا باید اسلایدشوی فیس بوک ایجاد کنید؟

از آنجا که در نهایت یک ویدیوی کوتاه ایجاد شده و ویدیو کوتاه در فیس بوک می تواند صفحه فیسبوک شما را احیا کند ، استفاده از اسلایدشو مهم است.

بسیاری از کسب و کارها و برندها با استفاده از انواع ویدئو ، دسترسی ، کامنت و به اشتراک گذاری بیشتری را به دست می آورند.

8. ارسال بیشتر محتوای ویدئوی کوتاه

زیبایی ابزار Facebook Slideshow در بالا این است که شما می توانید به راحتی و به سرعت ویدئوی کوتاه ایجاد کنید.

در اینجا چند ابزار ساده برای ویدئوی کوتاه معرفی می کنیم:

1. Vigo Video ترکیب عکس ها و قطعات ویدئویی به یک ویدئوی کوتاه

2. Ripl App گرفتن تصاویر ، اضافه کردن متن و ایجاد یک اسلایدشوی کوتاه یا تصویر متحرک.

3. Adobe Spark Post ایجاد تصاویر متحرک با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه

4. Legend App ترکیب عکس ها و تصاویر به یک ویدیو کوتاه با متن

5. Artisto App ویدئوی تکرار شونده با افکت

6. Adobe Spark Video ایده آل همچنین برای ویدئو های طولانی (ایجاد ویدئوی حرفه ای با قالب های آن). برای ویدئوهای کوتاه هم می توانید از آن استفاده کنید.

7. Animoto ابزار دسکتاپش به شما امکان ایجاد ویدئوهای عالی را می دهد، اما اپلیکیشن موبایل آن را نیز تست و بررسی کنید. یک ابزار عالی برای ایجاد ویدیوهای حرفه ای است.

و البته Facebook Slideshow یک ابزار عالی است!

Amanda Smyth (وبلاگ نویس Cooker and a Looker) برای تبلیغ آخرین پست وبلاگش یک اسلایدشوی سریع ایجاد کرد. حدس بزنید چه اتفاقی افتاد پس از اینکه آماندا این تیزر ویدئویی کوتاه را در صفحه فیسبوک خود گذاشت؟

با فقط 3500 طرفدار در صفحه او، نتیجه به صورت زیر بود:

 • دسترسی : K 38
 • بازدیدکنندگان منحصر به فرد : K 15
 • کلیک به وبلاگ : K 3.3
 • تعامل با پست : 682
 • به اشتراک گذاری : 120

نتایج شگفت انگیز است.

9. انتشار محتوای بصری بیشتر

همانطور که گفتم، فیس بوک ویدیو را دوست دارد. هر ویدئو به احیای صفحه فیسبوک شما کمک خواهد کرد. اگر ایده ایجاد ویدئو شما را نگران می کند و در مقابل دوربین راحت نیستید نکاتی وجود دارند که در این پست به آن اشاره شده است.

در اینجا چند آمار وجود دارد:

 • تا سال 2018 ، 84 ٪ کلیه ارتباطات ،بصری خواهد بود (Reuters/Cisco ، 2014)
 • تا سال 2019 ، ویدئوها 80 درصد از کل اینترنت را تشکیل می دهند (Reuters/Cisco ، 2014)

همانطور که می بینید، محتوای بصری مثل تصاویر و ویدیو از بین نمی رود. فیس بوک این را می داند! به همین دلیل است که دسترسی به ویدئو و تصاویر را افزایش می دهد.
همچنین به یاد داشته باشید که مردم برای دیدن آخرین محتوای شما به فیس بوک نمی آیند. آنها می آیند با خانواده و دوستانشان ارتباط برقرار کنند، الهام بگیرند و سرگرم شوند.

طرفداران شما در فیس بوک چه چیزی پست می کنند؟ اگر آنها تعداد زیادی عکس و فیلم ارسال می کنند. بنابراین شما نیز تصویر ارسال کنید.

یک ابزار عالی برای پیدا کردن محتوای بصری بسیار جذاب برای به اشتراک گذاشتن یا ایده دادن ، Post Planner است.

شما می توانید جهت آشنایی با مشخصات و کاربردهای انواع ویدئوها در فیسبوک از این مطلب آموزشی استفاده نمایید.

Planner به شما امکان می دهد تا :

 • بهترین محتوا را برای مخاطبان خود بر اساس حوزه کاری، علاقه مندی، کلمات کلیدی، هشتگ یا هر پروفایل اجتماعی که دوست دارید پیدا کنید.
 • محتوایی که نتیجه بهتری به شما می دهد را حدس بزنید.
 • به اشتراک گذاری محتوا را سازماندهی کنید.
 • محتوای خود را با توجه به بهترین زمانی که Post Planner پیشنهاد می دهد ارسال کنید.

در اینجا یک مثال از فید Influencer من در Post Planner است. من به راحتی می توانم تصاویر و نقل قول ها (کلمات قصار) را از افرادی که :

 • (الف) می خواهم حمایت کنم
 • (ب) محتوایی ایجاد می کنند که برای مخاطبان من جالب باشد.

Post Planner پست ها را به ترتیب مشارکت نشان می دهد.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

چیزی که بیش از قبل اهمیت دارد، ارسال محتویاتی است که با پلتفرمی که در آن هستید متناسب باشد. فقط محتوای مربوط به حوزه کاری خود را تبلیغ نکنید. کمی به زمینه های دیگر نیز بپردازید و محتوای سرگرم کننده داشته باشید.

تصاویر شما باید یکی یا بیشتر از موارد ذیل را داشته باشد تا توجه و مشارکت جذب کند:

1. اصل بودن – ما عاشق چیزهای جدیدی هستیم که قبلا ندیده ایم. اگر محتوای متعلق به خود را ایجاد کنید، جلوتر از دیگران هستید.

2.  به موقع – به رویدادهای فعلی یا برنامه های پیش رو به سرعت واکنش نشان دهید و در مورد جشن ها یا رویدادها پست ارسال کنید.

3. مرتبط – چیزی که طرفداران شما به آن علاقه مند هستند و در مورد آنها پست ارسال می کنند. این نوع محتوا را پست کنید (فقط در مورد کسب و کار ، محصولات یا خدمات خود پست ارسال نکنید).

4. Snackable – طرفداران شما به احتمال زیاد در حالی که در تلویزیون هستند یا در فیسبوک هستند به سرعت اسکرول می کنند. تصاویر شاد، سرگرم کننده، طنز و یا الهام بخش در این موارد به خوبی جواب می دهد. به آنها محتوای قابل هضم بدهید.

5. Actionable – در صورتی که مربوط به طرفداران شما باشد، یک فراخوان به آنها بدهید، برای لایک کردن، کامنت دادن، پاسخ دادن و تعامل. این کار به دسترسی و مشارکت صفحه شما کمک می کند.

10. استفاده از پخش زنده فیسبوک

اکنون پخش زنده فیسبوک روی دسکتاپ نیز قابل دسترسی و استفاده است که کار با آن حتی از موبایل راحت تر است.

صفحه فیسبوک خود را احیا کنید

فیس بوک ویدیو را به ویژه ویدیوی زنده را دوست دارد، بنابراین اگر شما بتوانید پخش زنده فیسبوک را به فعالیت های خود اضافه کنید، به شما در احیای صفحه فیسبوک کمک می کند.

اگر می خواهید سریع ویدئوی زنده را شروع کنید، مراقب باشید. چند نکته برای شروع کار وجود دارد که باید بدانید:

1. عنوان جالب برای ویدیوی زنده خود انتخاب کنید

قبل از اینکه به صورت زنده به آن دسترسی پیدا کنید گزینه ای برای این کار در اختیار شما قرار می گیرد

2. برای شروع از ویدئوی کوتاه استفاده کنید

لازم نیست 30 دقیقه پخش زنده داشته باشید. فقط به پخش زنده بروید و چیزی را اعلام کنید یا یک نکته فوری ارائه دهید. ببینید که کارها چگونه انجام می شود. بعدا می توانید پخش زنده های بیشتری داشته باشید.

3. آماده سازی

2 یا 3 مورد اصلی که می خواهید به آن ها بپردازید را بنویسید. داشتن یک لیست مرجع به شما کمک می کند که مطابق بحث پیش بروید و از آن خارج نشوید. همچنین هر فراخوانی که می خواهید در انتهای آن قرار دهید را بنویسید تا فراموش نکنید!

4. آمادگی برای تاخیر

تا زمانی که افراد به مرور به شما می پیوندند خود و موضوع را معرفی کنید.

5. خوشامد گویی

زمانی را برای خوشامدگویی به افراد در نظر بگیرید اما نباید زیاد طول بکشد. حواستان باشد که روی محتوایی که می خواهید ارائه کنید تمرکز کنید. از ایجاد وقفه برای جواب دادن به کامنت ها اجتناب کنید. ابتدا چیزی که می خواهید بگویید را ارائه کنید سپس مکث کرده و به کامنت ها پاسخ دهید.

6. پخش خود را به اشتراک بگذارید

از طرفداران خود بخواهید که پخش را به اشتراک بگذارند.

7.  طرفداران خود را درگیر کنید

سؤالاتی را مطرح کنید و آنها را درگیر کنید. اگر مطمئن نیستید چگونه این کار را انجام دهید، یک راه عالی برای انجام پخش زنده فیسبوک این است که جلسه پرسش و پاسخ بگذارید. چند سوال آماده داشته باشید. این کار راه خوبی برای تمرین است، حتی اگر تنها چند نفر پخش زنده شما را تماشا کنند.

بهترین بخش در مورد Facebook Live این است که فیس بوک آن را به صورت رایگان برای طرفداران شما در فید ارسال می کند. برای اجرای طولانی تر پخش زنده فیسبوک آماده شوید زیرا از طریق پخش زنده دسترسی بیشتری جذب خواهید کرد.

نکات

ده ها مورد دیگر وجود دارند که می توانید صفحه فیسبوک خود را احیا کنید، اما با این 10 مورد می توانید شروع کنید. از طریق ترفندهای سریع شروع به کار کنید و سپس به سمت ایجاد محتوا برای تصاویر و ویدئو و ویدیوهای زنده بروید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

1. گزینش محتوای بیشتر

محتوایی که قبلا در سایر صفحات به اشتراک گذاشته شده و برای مخاطبان جالب است را  به اشتراک بگذارید.

2. آمارهای خود را بررسی کنید

زمان هایی از روز که طرفداران شما آنلاین هستند را بررسی کنید. تصاویر و ویدئوهای کوتاه خود را به گونه ای زمانبندی کنید که در آن زمان ها پست شوند و با ارسال محتوای جذاب در زمان بهینه و اوج مشارکت ، صفحه خود را احیا کنید.

3. تبلیغات در فیسبوک را نادیده نگیرید

محتواهایی که قبلا مشارکت خوبی جذب کرده اند را در تبلیغات استفاده کنید . از این طریق به احتمال زیاد دسترسی بیشتری پیدا خواهید کرد.

حتما از مقاله استزاتژی های موفق استفاده از تبلیغات در فیسبوک استفاده کنید.

در پایان

آیا صفحه فیسبوک شما نیاز به احیا دارد؟ از چه نکاتی برای این کار شروع می کنید؟ اگر نتایج عالی دریافت کردید، نکاتی که بیشتر نتیجه بخش بوده را به اشتراک بگذارید!

Tags:
یک دیدگاه 
 1. احسان 1 سال پیش

  پخش زنده جالبه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟