صفحه اینستاگرام کودک آنلاین

صفحه اینستاگرام کودک آنلاین در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی اجمالی صفحه اینستاگرام کودک آنلاین

این پیج در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام Instagram ) راه اندازی شده است و با موضوع فعالیت روانشناسی و موفقیت ( Psychology & Success ) در زمینه روانشناسی رفتاری و تربیتی کودکان و به زبان فارسی تولید محتوا می کند.

هدف صفحه اینستاگرام کودک آنلاین، روانشناسی بارداری ، مراقبت از نوزادان و کودکان و ارتقای سلامت جسمی و روانی خانواده هاست. همچنین انتشار عکس نوشته های نکات تربیتی کودکان ، مشخصات رشد جسمی و روانی کودکان در دوره های سنی مختلف و معرفی بازی های مناسب سن کودکان از ویژگی های این صفحه است.

این صفحه با نام انحصاری koodakonline در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت می کند .

  • شبکه اجتماعی : اینستاگرام / Instagram
  • موضوع فعالیت : روانشناسی و موفقیت / Psychology & Success
  • زبان محتوا : فارسی / Persian
  • تعداد اعضا : 100K – 499K

پست های صفحه اینستاگرام کودک آنلاین

صفحه اینستاگرام کودک آنلاین

تشخیص و تفکیک صداها

برای این تمرین به وسایلی مانند قیچی، بشقاب، چنگال، سکه و … احتیاج است. وقتی سکه را روی موزاییک می اندازیم صدای خاصی تولید می کند، یا اگر قیچی را باز و بسته کنیم، صدای دیگری ایجاد می شود. این وسایل را روبه روی کودک قرار دهید و سپس چشمان او را ببندید و بگویید: هر صدایی را که شنیدی دقت کن و سعی کن تشخیص دهی که صدای چه چیزی است. می توانید قبل از اینکه کودک شروع به بازی کند، خودتان چند بار آن را انجام دهید. این بازی با وسایلی باید انجام شود که صدای قابل تشخیصی داشته باشد تا از خسته شدن کودک جلوگیری شود.

تشخیص صدای جانوران : شکل های چند حیوان را در برابر کودک قرار دهید، سپس صدای یکی از حیوانات را تولید کنید و از کودک بخواهید که اسم حیوان مرتبط با صدا را بگوید.

تشخیص صداهای نزدیک به هم : ابتدا دو لیوان رو به روی کودک بگذارید، یکی را از آب پر کنید و دیگری را خالی بگذارید. با یک قاشق به لیوان ها ضربه بزنید تا کودک ضمن نگاه کردن، تفاوت صداها را تشخیص دهد.

پایان دادن به بازی کودک

متاسفانه ، بعضی از پدران و مادران ، بدون در نظر گرفتن سن و شرایط روحی و روانی کودک ، با رفتارهای غیرمنطقی ، حس مخالفت و مقاومت را در کودک برمی انگیزد. در مورد کودکان بزرگتر ، میتوان به هنگام شروع بازی اعلام کرد که مثلا تا ساعت 12 برای بازی کردن فرصت دارید و به هنگام بازی ، ده دقیقه مانده به پایان بازی ، به کودک اعلام کنید که تا ده دقیقه ی دیگر بازی را به پایان برساند که وقت ناهار است. با این روش ، کودک قانع می شود و نظر پدر و مادر را بهتر خواهد پذیرفت. ولی در مورد کودکان خردسال ، بهترین شیوه داخل شدن در جریان بازی کودک است . به عنوان مثال ، کودک چهار ساله ای با همسالان خود مشغول بازی است. مادر کودک که شخصی آشنا و آگاه به مسائل تربیتی و روحیات کودک است ، با نقشه ای ماهرانه ، سطلی حلبی را در دست می گیرد و با قطعه چوبی شروع به کوبیدن به آن می کند و میگوید : این جا کودکستان است و ساعت ناهار فرا رسیده است . طبق دستور مربی همه به سوی ناهار . کودکان با درک آهنگ بازی در گفتار مادر ، بدون نشان دادن مقاومت ، تسلیم میشوند و با حالتی خوشایند و رضایتبخش به منزل میروند.

رشد جنسی دختران

پدران ، آگاهانه یا ناآگاهانه ، رشد جنسی دختر خود را تقویت می کنند. برای مثال ممکن است پدری بدون تفکر قبلی ، دخترش را به فعالیت هایی تشویق کند که کمتر نیازی به روحیه تهاجمی یا انگیزه های رقابتی داشته باشد. مانند فعالیت های ورزشی ، شرکت در نمایشنامه ، هنر ، موسیقی یا فعالیت های شادی بخش .

گرچه ممکن است شما به عنوان یک پدر ، از میزان تاثیری که بر تربیت زنانه دخترتان می گذارید آگاه نباشید. اما چیز که مهم است این است که دخترتان در مورد تصوری که از او دارید چه فکر میکند.

پدر به عنوان مربی :

یک پدر پرورش دهنده ، تاثیر مهمی بر رشد زنانگی دخترش دارد. تحقیقات نشان داده است دخترانی که در خانه هایی رشد کرده اند که مادر مسلط و پدر منفعل بوده و در تصمیم گیری ها شرکت نداشته و نقش تربیتی به عهده نداشته است ، در آینده با مردان دچار مشکل می شوند

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟