شفاف سازی تبلیغات فیسبوک و امکان نمایش جزئیات تبلیغ
4.86/5 (7)

شفاف سازی تبلیغات فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

شفاف سازی تبلیغات فیسبوک و نمایش جزئیات تبلیغ

در خبر پیش دریاره از دسترس خارج شدن امکان عضویت خودکار در گروه های فیسبوکی صحبت کردیم. در این خبر شما را با شیوه جدید تبلیغ در فیسبوک و پرده برداری از جزئیات هر تبلیغ صحبت خواهیم کرد.

فیسبوک به منظور شفافیت هرچه بیشتر با کاربران خود، تصمیم گرفته که جزئیات مربوط به هر تبلیغ را در اختیارشان قرار دهد. در آپدیت جدید کاربران در قسمت “چرا من این تبلیغ را میبینم؟” میتوانند از جزئیات آن تبلیغ و علت به نمایش گذاشته شدنش برای آنها آگاهی پیدا کنند.

شفاف سازی تبلیغات فیسبوک

از 28 فوریه سال جاری کاربران با انتخاب گزینه Why am I seeing this در انتهای هر پست یا تبلیغ، میتوانند از جزئیات مربوط به برندی که برای آن تبلیغ هزینه کرده، اهداف آن کسب و کار و علت به نمایش گذاشتن آن تبلیغ و یا پست اطلاع پیدا کنند.

هدف از شفاف سازی تبلیغات فیسبوک چیست؟

شفاف سازی تبلیغات فیسبوک به آگاهی کاربران نسبت به اینکه اطلاعاتشان چطور بکار برده میشود کمک میکند. در واقع تبلیغات بر اساس نوع فعالیت، روابط و علایق هر کاربر ارسال خواهد شد.

سال گذشته بدنبال رسوایی شرکت داده کاوی و تحلیل داده های Cambridge Analytica که از اطلاعات کاربران در امور سیاسی و انتخاباتی سو استفاده کرده بود، کمپانی فیسبوک از تبلیغ کنندگان خواست که از اطلاعات کاربران فقط از جنبه قانونی استفاده کنند.

همین امر باعث اعتماد متقابل بین تبلیغ کنندگان فیسبوک و کاربران شده است. با اینحال اگر متوجه شدید که اطلاعاتتان بطور مشکوکی مورد سو استفاده قرار گرفته، حتما از طریق قانونی و گزارش به فیسبوک این مساله را پیگیری کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: ابزارهای تبلیغاتی فیسبوک که محتوای شما را شاخصتر میکنند


شفاف سازی تبلیغات فیسبوک باعث میشود که بازاریابان بتوانند تعامل بیشتری با مخاطبین خود برقرار کنند. علاوه بر این به کاربران کمک میکند که بطور واضح متوجه شوند که هر تبلیغ به چه دلیل و با چه هدفی برایشان ارسال شده است. این الگوریتم باعث میشود که کاربران فیسبوک دیگر با تبلیغات بی ربط مواجه نشوند.

همانطور که اشاره شد گزینه “چرا من این تبلیغ را میبینم؟” تا پایان ماه فوریه در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.


مطلب آموزشی مرتبط: تقسیم بهینه بودجه تبلیغات بین فیسبوک و اینستاگرام


منبع: Tech Crunch

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟