پاسخ به 5 شایعه در مورد اینستاگرام
4.8/5 (5)

شایعه در مورد اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

پاسخ به 5 شایعه در مورد اینستاگرام

در مطلب پیش در مورد ایجاد بیوی تاثیرگذار در اینستاگرام صحبت کردیم. در این مطلب به بررسی برخی شایعات در ارتباط با عملکرد اینستاگرام خواهیم پرداخت.

در مورد الگوریتم اینستاگرام به نظر میرسد هر کسی نظریه ای درباره نحوه کارکرد آن داشته باشد.

اخیرا، افزایش قابل توجهی در شایعات پیرامون الگوریتم اینستاگرام وجود دارد که در سراسر پلتفرم دست به دست میشود و به کاربران هشدار میدهند و درخواست مشارکت و تعامل میکنند.

از کجا بدانیم که کدامیک شایعه است و کدامیک واقعیت دارد؟ ما 5 مورد از شایع ترین شایعات اینستاگرام را با شواهد و داده های واقعی بررسی میکنیم:

شایعه در مورد اینستاگرام 1:

آیا الگوریتم اینستاگرام پستهای شما را مخفی میکند؟

شایعات زیادی در مورد الگوریتم جدید اینستاگرام و چگونگی کارکرد آن وجود دارد. احتمالا اخیرا پستهایی از برندها، کسب و کارها و تأثیرگذاران مانند این پست را در فید خود مشاهده کرده باشید:

معمولا به صورت متن و گاهی اوقات با دو یا سه تصویر در یک پست کاروسل ارائه میشود که میگوید الگوریتم اینستاگرام پستهای آنها را فقط به 7% از فالوورها نشان میدهد. سپس توضیح میدهند که اگر میخواهید پستهای آنها را در فید خود مشاهده کنید، باید پست را لایک کنید یا کامنت “بله” یا “yes” بگذارید.

آیا الگوریتم اینستاگرام واقعا پستهای شما را فقط برای 7% از فالوورها نمایش میدهد؟ آیا 93 درصد فالوورهای شما نمیتوانند آن پست را مشاهده بکنند؟

این مورد یک شایعه است و واقعیت ندارد! در واقع، این پستها آنقدر همه گیر شد که اینستاگرام را مجبور کرد بیانیه ای در این مورد منتشر کند.

در چندین توئیت، اینستاگرام توضیح داد که “آنچه در ابتدای فید شما نمایش داده میشود بر اساس چند فاکتور مشخص میشود، اینکه بیشتر با چه پستها و حسابهایی تعامل و ارتباط دارید، به روز بودن پست، زمان استفاده شما از اینستاگرام، تعداد افرادی که دنبال میکنید و غیره ”

و به کاربران را اطمینان دادند که “ما (اینستاگرام) تغییرات جدیدی در رتبه بندی پستها انجام نداده ایم و هرگز پستهای افرادی که آنها را دنبال میکنید را پنهان نمیکنیم – اگر در فید خود کامل تا آخر پیمایش کنید، همه آنها را خواهید دید. مجددا تاکید میکنیم، فید هر کاربر برای همان کاربر شخصی سازی شده است و در طول زمان بر اساس نحوه استفاده هر کاربر از اینستاگرام فید او تغییر میکند.”

بنابراین، ، اینستاگرام دسترسی پستهای شما را تنها به 7% فالوورها محدود نمیکند. اگر برندها یا کسب و کارها، شاهد کاهش شدید در تعامل خود هستند، نگرانی آنها قابل درک است اما دلیل این که بسیاری از شرکتها در حال تلاش برای افزایش دسترسی ارگانیک هستند، احتمالا به رقابت بیشتر در برنامه وابسته است.


مطلب مرتبط: چرا باید پروفایل کسب و کار داشته باشید؟


فقط چند سال پیش، کسب و کارهای خیلی کمتری در اینستاگرام حضور داشتند، به این معنی است که افراد به طور کلی برندها و اکانت های کمتری را دنبال میکردند.

اما هر چه تعداد کاربران اینستاگرام بیستر شد و اکنون که به بیش از 1 میلیارد کاربر رسیده، دیده شدن محتوای برندها و کسب و کارها توسط مخاطبان مشکل تر شده است. زیرا فضا بیش از پیش رقابتی و وسیع شده است.

اکنون، برندها وقت و پول زیادی در بازاریابی اینستاگرام خود سرمایه گذاری میکنند که نه تنها منجر به افزایش کیفیت محتوا میشود بلکه گزینه های بیشتری برای مصرف کنندگان برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی را دنبال کنند، وجود دارد.

هر چه کاربران اینستاگرام حساب های بیشتری را دنبال کنند، زمان کمتری برای دیدن پستهای همه حسابهایی که دنبال میکنند، دارند که باعث میشود افراد کمتری پستهای شما را ببینند و لایک کنند. به همین دلیل سطح دسترسی ارگانیک کاهش می یابد.


مطلب مرتبط: تکنیکهایی برای افزایش بازدید پستهای اینستاگرام


اما نگران نباشید! هنوز کسب و کارهای جدید زیادی وجود دارند که موفق میشوند فالوورهای وفادار و فعال جذب کنند.

به جای ارسال پیامهای اشتباه در مورد الگوریتم اینستاگرام، روی پیام برند، محصولات و خدمات خود کار کنید و به یاد داشته باشید: فقط به این دلیل که بسیاری از مردم اینکار را انجام میدهند الزاما آن کار درست یا موثر نیست!

شایعه در مورد اینستاگرام 2:

آیا کامنت های اینستاگرام باید بیش از 3 کلمه باشد؟

یکی دیگر از شایعات اینستاگرام که در حال دست به دست شدن است، مربوط به طول کامنت است و اینکه چگونه طول کامنت روی موقعیت شما در فید فالوورها تاثیر میگذارد.

بر اساس این شایعه اینستاگرام، الگوریتم فقط به صورت کلمه و متن هستند، می شناسد (و نه شکلک ها) و کامنت ها باید طولانی تر از 3 یا 4 کلمه باشد تا به منظور بهبود تعامل شما به حساب بیاید.

این شایعه است و واقعیت ندارد!

به عبارت ساده، هیچ شواهدی وجود ندارد که کلمات در الگوریتم اینستاگرام وزن بیشتری نسبت به ایموجی ها یا شکلک ها دارند. به همین ترتیب، اینستاگرام هرگز در هیچ کجا ذکر نکرده که برای کامنت ها حداقل کلمه مشخص شده باشد.

به نظر میرسد این شایعه اینستاگرام از اینستاگرام پاد شروع شد.

گاهی ادمین های اینستاگرام که مخاطبین مشابه و محتوای مشابه یا مرتبط دارند یک گروه تشکیل میدهند که به آن Instagram pod میگویند. زمانیکه یکی از ادمین ها، پستی را در صفحه اش منتشر میکند، آن پست را در همان گروه ارسال میکند و سایر ادمین ها آن پست را لایک میکنند و کامنت میگذارند.

اعضای پاد در گروه ها میگفتند اگر یک شکلک قرار دهید، اینستاگرام آنرا اسپم تشخیص میدهد و از همدیگر میخواستند تا کامنت طولانی تر بگذارند تا واقعی تر و معتبرتر به نظر برسد.

این یک شایعه است و حقیقت ندارد!

کامنت های واقعی در پستهای شما ارزشمند هستند و باید سعی کنید راههایی برای ارتباط بهتر با مخاطبین خود پیدا کنید. در اینجا دو نکته برای کمک به شما در جذب کامنت (شکلک یا غیره!) ارائه میکنیم:

نکته1: از فالوورهای خود سوال بپرسید

اینکار ممکن است به نظر آشکار برسد، اما یک راه ساده برای جذب کامنت این است که از مخاطبین سوال بپرسید! سوال میتواند خیلی ساده باشد، مثلا بپرسید اهل کجا هستند.

یا میتوانید یک سوال پیچیده تر بپرسید، مثلا اینکه در کالکشن جدید شما به کدامیک بیشتر علاقمند هستند، یا اینکه نظر آنها در مورد پست وبلاگ اخیر شما چیست.

https://www.instagram.com/p/Bst4nnfhVSN/

نکته 2: کپشن های طولانی تر بنویسید

این مورد یکی از نکات برتر ما برای جذب تعامل بیشتر اینستاگرام در سال 2019 بود. همچنین اینکار برای الهام دادن به فالوورها برای کامنت گذاشتن موثر است. هنگامیکه برای نوشتن کپشن به منظور جذب تعامل و مشارکت فالوورها زمان صرف میکنید، آنها بیشتر مشارکت میکنند و موجب برانگیختن احساس آنها برای پاسخ دادن خواهید شد.

به عنوان مثال، من سعی کردم در اینستاگرام خودم کپشن های طولانی بنویسم زیرا واقعا میخواهم با مخاطبانم ارتباط برقرار کنم. بنابراین به جاي آنکه مثلا از یک شعر در کپشن استفاده کنيد، سعی کنيد چند دقیقه وقت صرف کنید و چیزی که میخواهید بگویید را به زبان ساده و واقعی بگویید.

View this post on Instagram

real life scenes from a sunday morning: meal planning 🥑 (#whole30 tomorrow!) and playoffs 🏈 (#gochargers!). ⠀ ⠀ was chatting with @thedavecoast about how we are *over* making every Instagram post picture perfect.⠀ ⠀ I recently had this moment of clarity where I actually started laughing at myself for how seriously I took my feed. ⠀ ⠀ awhile ago I probably wouldn’t have posted this photo – coffee table is cluttered, cat toys on the floor, and we still haven’t put our tree away lol 🙈 ⠀ ⠀ but this is real life and I’m pretty happy in this moment right now so wanted to share it 🤗 here’s to more spontaneity and real life posts in 2019! anyone else feel me? 🙋🏻‍♀️

A post shared by taylor loren✨ (@taylor.loren) on


مطلب مرتبط: ایده هایی برای نوشتن کپشن در اینستاگرام


به جای ترس از نوشتن کپشن، از آن به عنوان یک فرصت برای هدفی که دارید استفاده کنید. به عنوان یک کسب و کار در اینستاگرم، باید برای هر نظر و کامنتی که از جامعه خود دریافت میکنید، صرف نظر از شکلک یا یک متن بلند، ارزش قائل باشید.

شایعه در مورد اینستاگرام 3:

آیا لایک کردن و کامنت گذاشتن در پست کسی باعث میشود پستهای بیشتری از او برای شما نمایش داده شود؟

به یاد می آورید زمانیکه الگوریتم جدید اینستاگرام معرفی شد، تأثیرگذاران از شما میخواستند برای اینکه پستهای آنها همیشه برایتان نمایش داده شود post notifications را فعال کنید؟

و اکنون تاثیرگذاران از شما میخواهند برای دیدن بیشتر پست هایشان، پستهای آنها را لایک کنید. بنابراین آیا لایک کردن پستهای یک شخص باعث میشود پستهای او بیشتر برای شما نمایش داده شود؟

بله – این یکی واقعیت دارد!

اینکه چه پستهایی برای شما در فید بالاتر نمایش داده میشود ارتباط مستقیم با میزان تعامل (لایک و کامنت) شما با آن پست دارد.

الگوریتم اینستاگرام از ارتباطات شما و نحوه تعامل با حسابها استفاده میکند تا تعیین کند چه محتوایی برای شما بالاتر نمایش داده شود. بنابراین اگر پستهای زیادی از یک حساب را لایک کنید یا به طور مرتب برای لایک کردن پستهای یک پیج به آن مراجعه کنید، اینستاگرام متوجه خواهد شد که شما به این حساب علاقه مند هستید و زمانیکه محتوای بعدی را پست کرد، آن را در بالای فید شما قرار میدهد.

به گفته اینستاگرام، “اینستاگرام با توجه به رفتارهای قبلی شما از مکانیزم یادگیری ماشین استفاده میکند تا یک فید اختصاصی و منحصر به فرد برای شما ایجاد کند. حتی اگر دو نفر دقیقا حسابهای مشترکی را دنبال کرده باشند، بر اساس نحوه تعامل هر فرد با حسابها، فید آنها متفاوت خواهد بود.

به این ترتیب، اگر میخواهید محتوای بیشتری از یک حساب خاص در فید خود مشاهده کنید، باید به طور مرتب با آنها ارتباط برقرار کنید!

به عنوان مثال، من پستها ی زیادی از Airbnb’s را لایک کرده و کامنت گذاشتم و استوری زیادی را مشاهده کردم که با اینکار این سیگنال را به اینستاگرام میدهم که واقعا میخواهم پستهای Airbnb را در فید خودم داشته باشم و مشاهده کنم. به این ترتیب اینستاگرام محتواهای Airbnb را در بالای فید من قرار میدهد، تا مجبور نباشم برای دیدن پستهای اخیر آنها در فید خودم به دنبال آن بگردم.

پس اگر پستهای یک حساب را لایک کنید، احتمالا به طور موقت محتوای بیشتری از او را در بالای فید خود مشاهده میکنید.

شایعه در مورد اینستاگرام 4:

آیا رد شدن از یک استوری و یا به طور کامل مشاهده نکردن آن تاثیر منفی در الگوریتم دارد؟

یکی دیگر از پستهای اینستاگرام که اخیرا دست به دست میشود، این است که به شما هشدار میدهد باید کل استوری را تماشا کنید و گرنه استوری بعدی که آن اکانت منتشر کند را در فید خود نمی بینید.

View this post on Instagram

Comment what platform I should do next!! A lot of the time when we feel like nobody is interacting with us, we forget we’re fighting a piece of very complex code that has to accommodate millions of users every second. It’s easy to get bogged down thinking the numbers reflect how people feel. Liking something just doesn’t have the same weight anymore, and as consumers of almost entirely free online content, we need to make more of an effort to support the creators who’s work we love to interact with. On the data side of things (even though it might seem like it won’t make a difference) there ARE things we can do that take little effort on our part that will help our favourite artists. On instagram, engagement is a really high priority, so instead of scrolling and liking, here are some things you can do to boost your favourite creators analytics. 1 – Write actual comments. Instead of just emojis, use words (and a couple of them!) this helps to boost a singular post on the scrolling feed – We’re competing against a non-chronological layout now so interaction is key! 2 – When you’re watching someones IG story, choose to tap through instead of swiping Next, otherwise they get pushed back further in your timeline in the future. By tapping through each post, you’re letting the algorithm know you’re interested in that content. 3 – Go on a like spree! If you haven’t seen your fave artists posts recently, the algorithm might be holding them back or pushing them further down your feed. If you want to put out a quick “give me more of this” signal, go and like a bunch of their posts. Not only will it help bring their posts further up your feed, you’ll also remind that artist that you – the audience – is there to support them. This illustration has been made shareable as well so feel free to screenshot it on my IG story. #illustration #onlinecreators #supportartists Image Description: Yellow background with an illustrated inforgraphic about how to better support artists online by utilising the ways the algorithms of each platform work. This version is the instagram edition.

A post shared by RUBY PH — DESIGNER (@irlrubyph) on

این پستهای اینستاگرامی هشدار میدهند: “هنگامیکه استوری اکانتی را مشاهده میکنید، بجای اینکه ضربه بزنید تا استوری بعدی را ببینید، باید آن استوری را به طور کامل تماشا کنید، در غیر این صورت استوری های بعدی آن اکانت در پایین فید شما قرار خواهد گرفت. با مشاهده کامل هر پست، شما به الگوریتم میگویید که به آن محتوا علاقه مند هستید.”

در این مورد نکته ای وجود دارد: هیچ کس واقعا نمیداند که الگوریتم استوری اینستاگرام چگونه کار میکند. ما میدانیم که اینستاگرام چگونه کسانیکه استوری شما را مشاهده میکنند را رتبه بندی میکند اما اینستاگرام هرگز به طور عمومی در مورد الگوریتم استوری صحبت نکرده است.


مطلب مرتبط: راهنمای ایجاد و آنالیز استوری اینستاگرام برای کسب و کارها


بر اساس گفته Evening Standard که در رویداد خصوصی اینستاگرام در لندن حضور داشت، اینستاگرام کمی شفاف تر در مورد الگوریتم صحبت کرده است (این گفته ها توسط اینستاگرام تأیید نشده است).

“استوری ها الگوریتم متفاوتی نسبت به دیگر بخشهای فید اینستگرام شما دارد اما به روش مشابهی عمل میکند. از سیگنالهای مشابه مانند علاقه مندی، تعامل، ارتباطات و نسبت ها و بروز بودن استفاده میکند. همچنین به رفتارهای خاصی توجه میکند مثلا اگر به جای تماشای فیدی از استوری های مختلف، به طور منظم استوری های خاصی را مشاهده کنید. همچنین اینکه چند بخش از یک استوری را مشاهده میکنید را در نظر میگیرد.”

پس به نظر میرسد این شایعه اینستاگرام میتواند واقعیت داشته باشد. اما اگر زمان کافی برای تماشای کل استوری یک اکانت نداشته باشید جای نگرانی وجود ندارد! صادقانه بگویم، من هرگز نشانه هایی ندیده ام از اینکه اگر برای دیدن استوری بعد سوایپ کنید باعث میشود استوری های بعد آن اکانت در تایم لاین عقب تر نمایش داده شود.

در حقیقت، اغلب متوجه شده ام که اگر روی استوری اینستاگرام اکانتی که معمولا آن را تا انتها مشاهده میکنم سوایپ کنم تا استوری بعدی را ببینم، آن استوری دوباره برای من در قسمت جلوی فید نمایش داده میشود.

شایعه در مورد اینستاگرام 5:

آیا تغییر وضعیت پروفایل و تبدیل آن به پروفایل کسب و کار روی حساب شما در الگوریتم تاثیر منفی میگذارد؟

این مورد را بدون مقدمه پاسخ میدهیم – خیر این موضوع صحت ندارد!

این سوال به طور مستقیم از اینستاگرام پرسیده شد و گفته شد: “اینستاگرم به اکانتهای شخصی یا اکانتهای کسب و کار حضور بیشتری در فید ارائه نمیدهد، بنابراین این تغییر به دسترسی شما کمکی نخواهد کرد.”

مزایای بسیاری برای پروفایل های کسب و کار وجود دارد! حتی اگر تغییر وضعیت پروفایل به یک پروفایل کسب و کار در الگوریتم تاثیر منفی میگذاشت (که نمیگذارد)، باز هم مزایای پروفایل کسب و کار وزن بیشتری نسبت به پروفایل شخصی دارد.

علاوه بر این، به این فکر کنید: برای اجرای تبلیغات در اینستاگرام باید یک پروفایل کسب و کار در اینستاگرام داشته باشید. اینستاگرام یک پلتفرم تبلیغاتی است. چرا اینستاگرام باید برای اینگونه پروفایلها امتیاز کمتری در فید در نظر بگیرد؟


مطلب مرتبط: راهنمای کامل تبلیغات در اینستاگرام


2 مزیت عمده برای پروفایلهای کسب و کار در اینستاگرام وجود دارد:

1. دسترسی به آنالیز اینستاگرام

آنالیز داخلی خود اینستاگرام، فقط برای پروفایلهای کسب و کار در دسترس است. به عنوان یک برند، اگر ندانید مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه محتوایی مناسب آنهاست، رشد و ارتقائ کسب و کار شما در اینستاگرام بسیار مشکل خواهد بود!


مطلب مرتبط: 5 ابزار رایگان آنالیز اینستاگرام


پاسخ به 5 شایعه در مورد اینستاگرام

2. برنامه زمان بندی ارسال پستها در اینستاگرام

میتوانید عکسها و فیلمها را زمانبندی کنید و به صورت خودکار در اینستاگرام منتشر کنید اما فقط اگر پروفایل کسب و کار داشته باشید! اگر پروفایل کسب و کار نداشته باشید، باز هم میتوانید پست های اینستاگرام را زمانبندی کنید، اما به جای آنکه پستهای شما به صورت خودکار منتشر شود، باید یادآوری تنظیم کنید.


مطلب مرتبط: 4 ابزار برای زمانبندی ارسال پستها در اینستاگرام


بنابراین اگر میخواهید در زمان صرفه جویی کنید و پست خود را به صورت خودکار منتشر کنید.

نحوه استفاده بهینه از الگوریتم اینستاگرام

اینکه چرا همه میخواهند با الگوریتم اینستاگرام مقابله کنند قابل درک است، اما به چه قیمتی؟

به جای تمرکز بر عملکرد الگوریتم و یا تلاش برای یافتن راهی برای دور زدن آن، زمان خود را روی فعالیتهایی صرف کنید که منجر به رشد حساب اینستاگرام شما میشود مانند ایجاد محتوای با کیفیت بالا، ارسال منظم استوری اینستاگرام، و ساخت یک جامعه فعال و واقعی.

بله، این یک الگوریتم است اما این الگوریتم فوق العاده هوشمند است. بنابراین به جای تلاش برای هک کردن آن، سعی کنید هماهنگ با آن کار کنید تا عملکرد حسابتان را بهبود ببخشید.

اگر شما با تلاش و ایجاد محتوای مورد علاقه مخاطب، الگوریتم متوجه خواهد شد و برای شما امتیاز در نظر خواهد گرفت. این پاداش و امتیاز در واقع دیده شدن و در معرض دید قرار دادن پست شماست!

برای برندها و کسب و کارها، کارکرد دقیق الگوریتم اینستاگرام هنوز یک رمز و راز است و ما هرگز نمیتوانیم بدانیم که دقیقا چگونه کار میکند. مواردی هست که میتوانید برای دیده شدن بیشتر پست انجام دهید مانند یافتن بهترین زمان برای ارسال، اما تا زمانیکه همیشه محتوای با کیفیت ارائه دهید که متناسسب با برند و مخاطبان شما باشد و توسط مخاطبان شما گسترش پیدا کند، در واقع شما هماهنگ با الگوریتم کار میکنید.

به طور کلی توصیه میکنیم بجای تلاش برای هک کردن الگوریتم روی ساخت برند، تولید محتوا و ایجاد ارتباط واقعی در اینستاگرام تمرکز کنید.


مطلب مرتبط: 25 نکته کاربردی ساختن برند در اینستاگرام


منبع: Later Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟