سرویس ویدیویی Watch فیسبوک
4.67/5 (6)

سرویس ویدیویی Watch فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

سرویس ویدیویی Watch فیسبوک بدنبال جذب کاربران بزرگسال

در خبر قبلی در مورد تماشای همزمان ویدئو در مسنجر فیسبوک صحبت کرده بودیم، در این مطلب با سرویس ویدیویی Watch که قابلیت جدید پخش ویدیو در در این پلتفرم بشمار میرود، بیشتر آشنا میشویم.

سرویس ویدیویی Watch فیسبوک به تازگی در ماه آگوست راه اندازی شد. این سرویس ویدویی، بستری برای نمایش ویدیو و برنامه های تلویزیونی پخش زنده، ضبط شده و حتی سریالی است، میباشد. اما تا به امروز استقبال چندانی از این قابلیت جدید فیسبوک نشده است.

طبق مطالعات اخیر، 50% از کاربران بزرگسال فیسبوک در ایالات متحده تا به حال اسم سرویس ویدیوی Watch فیسبوک را نشنیده بودند، در حالیکه 24% از مابقی افراد با این سرویس آشنا بودند ولی از آن استفاده نکرده بودند. در عین حال خود کمپانی فیسبوک گزارش داده بود که سرویس پخش ویدیوی واچ حدود 50 میلیون بازدیدکننده در امریکای شمالی دارد که از این میان 14 میلیون از بازدیدکنندگان کاربران فعال هستند. البته که این آمار در مقایسه با یوتیوب که بطور میانگین 1.8 میلیارد کاربر فعال در هر ماه دارد، اختلاف بسیاری دارد.

خوب فیسبوک در راستای پیشرفت سرویس پخش ویدیو Watch باید چه اقدامی انجام دهد؟

فیسبوک با وجود تبلیغات زیادی که برای سرویس ویدیویی Watch کرده است ولی هنوز مطمئن نیست که بتواند نظر مخاطبان جوان را در رقابت با سایر پلتفرمهای پخش ویدیو به خود جلب کند.

سرویس ویدیویی Watch فیسبوک

به گزارش CNBC: “یک کمپانی تولید و پخش رسانه ای اعلام کرده است که فیسبوک از آنها خواسته، در ویدیوها به جای استفاده از ستاره های رسانه های اجتماعی، از سلبریتی های قدیمی استفاده کنند. شرکت دیگری هم گفته است که فیسبوک از آنها خواسته بود، رسانه های خود را برای طیف گسترده از افراد تهیه کنند نه فقط بازه سنی زیر 20 سال. یعنی ویدیوها به شکلی باشند که هم نوجوانان و هم بزرگسالان را جذب کنند. همچنین سایر شرکتهای ساخت ویدیو هم اظهار کرده بودند که فیسبوک از آنها خواسته تا رسانه ها، شکلی مشابه با برنامه های گفتگو محور رایج در امریکای مرکزی باشد.”

ممکن است این ذهنیت وجود داشته باشد که کاربران جوان بیشتر از همه تمایل به محتواهای ویدیویی دارند، همانطور که اینستاگرام و اسنپ چت پلتفرمهای مورد علاقه جوانان به شمار میروند. اما به نظر میرسد فیسبوک نمیخواهد که از سرویس IGTV اینستاگرام تبعیت کند. در واقع فیسبوک بدنبال این است که سرویس ویدیویی Watch، بیشتر مورد استقبال کاربران بزرگسال قرار گیرد.


مطلب آموزشی مرتبط: IGTV اینستاگرام و نکاتی برای استفاده از آن در بازاریابی


بر اساس گزارشات مختلف میتوان مشاهده کرد که فیسبوک بارها و بارها ارتباط خود را با کاربران جوانتر از دست داده است. حتی با وجود ارائه ویژگیها و گزینه های جدید نیز باز هم آنها زمان کمتری را به این پلتفرم اختصاص میدهند. البته این موضوع ربطی به تعداد کاربران فیسبوک ندارد، چرا که افراد زیادی هستند که چک کردن صفحه فیسبوک جز کارهای روزمره آنها به حساب می آید. اما مدت زمانیکه کاربران جوانتر به این پلتفرم اختصاص میدهند، همواره در حال کاهش است، مشکلی که فیسبوک هنوز برای حل آن اقدام خاصی انجام نداده است.

البته بنظر میرسد که فیسبوک برای سرویس ویدیویی Watch، تمرکز خود را بیشتر روی کاربران بزرگسال بگذارد اما باید انتظار این موضوع را هم داشته باشد که تمایل افراد مسن و بزرگسال نسبت به پلتفرمهای دیجیتالی به مراتب کمتر است.

همانطور که از لحاظ آماری شبکه تلویزیونی Netflix بین متولدین سالهای 1960 تا 1980 مورد استقبال قرار نگرفت.

سرویس ویدیویی Watch فیسبوک

فیسبوک مثل همیشه پتانسیل تولید محتوا از جمله محتوای ویدیویی را نیز دارد، حتی با این هدف که محتواهای ویدیویی طیف گسترده ای از جامعه اعم از جوان و یا بزرگسال را در برگیرد اما اینکه سرویس ویدیویی Watch فیسبوک به بهبود این مساله کمک خواهد کرد و در رقابت با یوتیوب پیروز خواهد شد یا خیر، باید منتظر بود و نگاه کرد. ولی با توجه به استقبال تماشای ویدیوهای مربوط به رسانه های اجتماعی از طریق تلویزیونهای خانگی، میتوان امیدوار بود که پیشرفت قابل توجه ای در این زمینه صورت بگیرد.


مطلب آموزشی مرتبط: مشخصات ویدیو در شبکه اجتماعی فیسبوک و انواع تبلیغاتی آنها


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟