سبک جدید تصاویر فیسبوک
4.5/5 (6)

سبک جدید تصاویر فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

سبک جدید تصاویر فیسبوک و نمایش متفاوت آنها در شبکه های اجتماعی

در مطلب قبلی در مورد گسترش تبلیغات ویدئویی فیسبوک گفتیم و این بار از نمایش متفاوت تصاویر در این برنامه صحبت میکنیم.

جدیدا فیسبوک از یک اندازه تصویر جدید برای پیش نمایش ها استفاده م کند که می تواند نمایش مطالب را در فید خبری تغییر دهد. سبک جدید تصاویر فیسبوک میتواند تنوعی جالب در پیش نمایش تصاویر باشد که شاید مدیران سایر شبکه های اجتماعی را به دردسر بیاندازد.

نمایش متفاوت تصاویر فیسبوک

این تصاویر که هم اکنون برای تعداد محدودی از کاربران قابل دیدن است به صورت مربعی می باشد و با جزییات بیشتری نسبت به عکسهای معمول افقی قابل دیدن است.

اگر این آزمایش موفقیت آمیز باشد و به عنوان قابلیتی جدید از نمایش تصاویر در فیسبوک رونمایی شود، به عنوان چالش جدیدی برای کسب و کارها مطرح میشود تا از این قابلیت به عنوان فرصتی برای نمایش بهتر خود استفاده کنند و به ایده های جدیدی که با این موضوع جذاب میشوند، فکر کنند.

البته جای سوال است که فیسبوک چرا به فکر این فرمت برای نمایش عکسها افتاده است؟ برخی معنقدند که بهتر بود تا فرمت نمایش عکسها در فیسبوک مطابق عکسهای اینستاگرام میشد تا امکان اشتراک گذاری عکسهای تبلیغاتی که در فیسبوک ایجاد میشوند در اینستاگرام هم وجود داشت بدون اینکه ترکیب بندی و فرم عکسها در آنجا به هم بریزد.

به هر حال هماهنگ کردن این دو پلتفرم در یک فرمت نمایشی امکان ایجاد محتواهای یکسان را در آنها بیشتر میکرد.

قضیه اینجاست که با ظهور اینستاگرام بسیاری از برندهای تجاری کار خود را در آن شرع کردند و با رشد سریع این پلتفرم برخی از برندهای تجاری با ارسال محتوای بیش از حد به این برنامه آن را دچار هجوم محتوا کردند، در صورتیکه اینستاگرام در اصل محلی برای نمایش عکسهای عالی و انتقال محتوا از طریق فرمت خاص این عکسها بود و محدودیتهای این برنامه برای ارسال محتوا در واقع قالبی بود برای فکر در مورد اینکه چه محتوایی باید بارگذاری شوند؟

به نظر با هماهنگ کردن فرمت عکسهای سایر پلتفرمها با فرمت عکسهای اینستاگرام، کیفیت محتوای این برنامه کاهش می یابد، شاید بهتر باشد هر پلتفرم با محدودیتهای خودش کار کند و اختصاصی تر بماند و همانطور که گفته شد شاید فرمت جدید نمایش تصاویر در فیسبوک دردسر جدیدی جهت هماهنگی برای مدیران شبکه های اجتماعی و برندهای تجاری ایجاد کند.

ممکن است فیسبوک از رونمایی جهانی این تغییر صرف نظر کند ولی این قابلیت فعلا در حال تست است اما به هر حال خوب است در مورد زمینه بهبودی که فیسبوک در مورد تخصصی ماندن پلتفرمهایش متمرکز شده است فکر کنیم.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟