ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram
5/5 (4)

25 نکته کاربردی ساختن برند در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ساختن برند در اینستاگرام با 25 نکته کاربردی

اینستاگرام یکی از جذاب ترین شبکه های اجتماعی است که با استفاده از آن می توانید برای کسب و کارتان برند بسازید.

در سال 2017 تقریبا 51.8% از کاربران شبکه های اجتماعی از اینستاگرام استفاده می کنند و انتظار می رود تا سال 2019 ، دو سوم کاربران از آن استفاده کنند.

بر اساس این گزارش ، این پلت فرم 300 میلیون کاربر روزانه در 2016 داشته است. نرخ مشارکت فالورها برای برندهای خاص در اینستاگرام ، 58 برابر فیس بوک و 120 برابر توئیتر است. ( منبع گزارش )

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

در ادامه این مطلب نکات مهم و تاثیرگذار به منظور برندسازی در اینستاگرام شرح داده می شود:

پیشنهاد میکنم آموزش کامل اینستاگرام در ۱۵ گام را در سونت اینفو مطالعه کنید.

1. ایجاد پروفایل

شما باید یک حساب جداگانه در اینستاگرام برای کسب و کارتان ایجاد کنید و محتواهای مربوط به کارتان را در آن قرار دهید.

اضافه کردن شماره تماس و لینک وبسایت و… در قسمت بیوگرافی به بازدید شما کمک می کند. همچنین در قسمت بیوگرافی خلاصه اصلی کسب و کارتان را درج کنید. همچنین می توانید کلمات کلیدی و هشتگ را در صورت تمایل در قسمت بیوگرافی قرار دهید. به عنوان مثال :

 

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagramساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

 2. برقراری لینک با سایر اکانت های شبکه های اجتماعی

می توانید پست های اینستاگرام خود را در دیگر اکانت های شبکه های اجتماعی خود مانند فیس بوک ، توییتر ، تامبلر ، فلیکر و… به اشتراک بگذارید. می توانید این اکانت ها را به اکانت اینستاگرام خودتان لینک کنید تا افراد بیشتری پست های شما را مشاهده کرده و فالورهای شما افزایش یابد.

 3. ارسال منظم پست

مانند هر رسانه اجتماعی دیگر ، برای اینکه فالورهای خود را از دست ندهید و آنها را فعال نگه دارید باید بصورت روزانه پست ارسال کنید. همچنین می توانید حساب اینستاگرام خود را در شبکه های دیگر مانند فیس بوک و توییتر به اشتراک گذاشته و فالور خود را افزایش دهید.

به نظر معرفی ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام میتواند به شما کمک بیشتری کند.

 4. تبادل و تعامل با اکانت های تاثیرگذار

این روش یکی از بهترین استراتژی ها برای پیشرفت کسب و کارتان در اینستاگرم است. شما باید اکانت های مهم و تاثیرگذار که فالورهای زیادی دارند را جستجو کنید. اطمینان حاصل کنید که این افراد متعلق به حوزه کسب و کار شما هستند. باید با آنها ارتباط برقرار کرده و ببینید آیا تمایل به تبادل با شما دارند یا خیر. ممکن است این کار را بدون دریافت هزینه انجام دهند.

 

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

حتما از مطلب آموزشی آشنایی با ۹ ابزار برای بهبود بازاریابی در اینستاگرام استفاده کنید.

5. استفاده از هشتگ

هشتگ ها بهترین راه جستجو در اینستاگرام است. برای بیشتر و بهتر دیده شدن پستهایتان ، حداکثر 5-3 هشتگ در کپشن پست ها قرار دهید. می توانید برخی از هشتگ های محبوب را در Websta پیدا کنید ، اما تنها در صورتی که مربوط به کسب و کار شما می باشد از آنها استفاده کنید. عبارات کلیدی مرتبط را در این ابزار وارد کنید و بهترین و محبوبترین هشتگ های آن حوزه را ببینید و انتخاب کنید. به عنوان مثال :

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

6. تصاویر حرفه ای

اینستاگرام یک رسانه تصویری است و تصاویر با کیفیت نقش حیاتی در توسعه و اعتبار کسب و کار شما ایجاد می کند. اگر تصاویر محصولات خود را در اینستاگرام به اشتراک می گذارید ، باید یک عکاس حرفه ای استخدام کنید. می توانید تصاویر باکیفیت و مرتبط با کارتان را از وبسایت هایی مثل Unsplash دریافت کنید. می توانید برای زیباتر و به روزتر نشان دادن عکس هایتان از امکانات فیلتر عکس در اینستاگرام استفاده کنید. می توانید با بررسی پست های دیگران ببینید که چه فیلترهایی بیشتر مورد توجه هستند. اندازه استاندارد تصویر برای ارسال در اینستاگرام 1080 در 1080 پیکسل است.

حتما از راهنمای آماده سازی محتوای متفاوت تصویری استفاده کنید.

 7. جذب فالوور بیشتر

می توانید با تعامل بیشتر با افراد ، فالورهای بیشتری جذب کنید. اکانت های حوزه خودتان را بیابید . به عنوان مثال افرادی که رقبای شما را دنبال می کنند را فالو کنید ، پست های آنها را لایک کرده و یا کامنت بگذارید و یا آن ها را تگ کنید.

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

مطالب آموزشی آشنایی با نکات کاربردی جذب فالوور در اینستاگرام را از دست ندهید.

8. برگزاری مسابقه

ترتیب دادن یک مسابقه روش خوبی برای افزایش فعالیت فالوورهایتان است. یک هشتگ برای مسابقه ایجاد کرده و از افراد بخواهید تا تصاویر خود را با استفاده از آن هشتگ در اینستاگرام قرار دهند. چند برنده انتخاب کنید و جوایزی اهدا کنید. این جوایز می تواند ماگ (ب ا درج برندتان روی آن ) ، گجت یا هر چیزی که برای آنها مفید باشد. به عنوان مثال :

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

9. استفاده از برچسب جغرافیایی

اینستاگرام این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا مکان را به پست خود اضافه کنید. اگر کسب و کار شما در رویدادی مشارکت می کند می توانید با استفاده از این امکان ، مکان آن را به پستتان تگ کنید.

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

10. ایجاد یک تیزر

می توانید در مورد یک رویداد ، رقابت یا راه اندازی محصول جدید پستی قرار دهید و اشاره تلویحی داشته باشید و از فالورها و افراد بخواهید تا حدس بزنند که چه اتفاقی قرار است بیفتد . این روش باعث مشارکت و تعامل بیشتر دنبال کننده ها می شود.

 11. زمانبندی پست ها

شما به راحتی می توانید با برنامه Later پست های خود را زمانبندی کنید. این ابزار به شما کمک می کند تا پست های خود را از دسکتاپ به اشتراک بگذارید. می توانید از این ابزار به رایگان استفاده کنید. بررسی کنید و ببینید در چه زمان هایی پست ارسال کنید تا بیشتر دنبال کننده ها در دسترس باشند و بیشترین تعامل و مشارکت صورت بگیرد.

پیشنهاد میکنم حتما با ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام آشنا شوید.

 12. ارسال ویدئو

اینستاگرام محدودیت طول فیلم را از 15 ثانیه به 60 ثانیه افزایش داده است. می توانید با این قابلیت از خدمات خود فیلم ساخته و آن را در اینستاگرام قرار دهید . این ویدئوها می تواند معرفی خدمات یا آموزش و … باشد . اطمینان حاصل کنید که کیفیت ویدئو مناسب و برای مخاطبانتان جذاب است.

مطالعه مقاله آموزشی استفاده تخصصی از پخش زنده اینستاگرام در بهبود کسب و کار را پیشنهاد میکنم.

 13. جاسازی (embed) تصاویر

شما می توانید با استفاده از امکان embed عکس ها را از اینستاگرام به وب سایت یا وبلاگ خود اضافه ( embed ) کنید. این تصاویر می تواند از اکانت شما و یا دنبال کنندگانتان اضافه شود. می توانید پست هایی که توسط شرکت کنندگان در رقابت قرار داده می شود را در صفحه ای جداگانه اضافه (embed) کنید. ویدئوهای اینستاگرام خود را در در وبسایت embed کنید و دفعات مشاهده آن را افزایش دهید.

14. کمپین تبلیغاتی

برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی به راحتی می توانید بین اکانت اینستاگرام خود با صفحه فیس بوک خود و اکانت کسب و کارتان ارتباط برقرار کنید . می توانید با استفاده از ویرایشگر فیس بوک و راه اندازی کمپین برای مخاطبان خاص ، تبلیغات خود را بسازید. کمپین تبلیغاتی به شما در جذب فالور بیشتر کمک می کند.

با دانستنی های ضروری اینستاگرام برای راه اندازی کسب و کار بیشتر آنا شوید.

15. تقویم

لازم است تقویمی داشته باشید که رویدادهای مهم صنعت تان را در آن ثبت کرده باشید. همچنین می توانید تبلیغات مبتنی بر محصول بسته به نیازهای کسب و کارتان را اضافه کنید.

16. قابلیت استوری اینستاگرام

Stories قابلیتی است که اخیرا اینستاگرام آن را اضافه کرده و از اسنپ چت الهام گرفته است. با استفاده از استوری ، می توانید عکس ها و ویدئوهای موقت در پروفایلتان قرار دهید که فقط 24 ساعت قابل مشاهده برای فالورها می باشد و پس از آن حذف می شود.

17. استفاده از نوتیفیکیشن ها (Notifications)

اگر شخصی در شبکه شما پستی را قرار داد ، اینستاگرام نوتیفیکیشنی برای شما ارسال می کند. اگر می خواهید زمانی که اکانت های خاصی که فالور زیاد دارند پستی قرار دادند برای شما نوتیفیکیشن ارسال شود از پروفایل آنها post notifications را تیک بزنید.

18. استفاده از دایرکت

با این ویژگی ، شما می توانید همزمان به 15 نفر از فالورهایتان پیام خصوصی ارسال کنید. پیامتان می تواند شامل عکس یا یک ویدئوی 15 ثانیه ای باشد. می توانید فعال ترین فالوورهایتان را انتخاب کرده و با استاده از دایرکت ، تبلیغ یا … برایشان ارسال کنید.

سعی کنید از این قابلیت با دقت و بطور صحیح استفاده کنید.

19. داشتن سبک مشخص

در زمان کار با هر پلت فرمی باید سبک مشخص داشته باشید و از آن پیروی کنید. اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست. سبک شما شامل استفاده از رنگ ، استفاده از آرم ، طراحی تصویر ، استفاده از فونت و نوشتن شرح تصاویر ( کپشن ) و هشتگ هاست. همچنین اگر از ویدئو در پست هایتان استفاده می کنید این مسئله شامل ویدئوها هم می شود. این موضوع به شما در ثبات پست ها و تقویت برندتان کمک می کند.

پیشنهاد میشود حتما با نرم افزار های جذاب ویرایش عکس در شبکه های اجتماعی آشنا شوید.

20. تجزیه و تحلیل

باید فعالیت های بازاریابی خود در اینستاگرام را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چه محتوایی بیشترین جذابیت را برای مخاطب شما داشته است. این مسئله به شما در تعامل بیشتر با مخاطبان و ارسال محتوای مناسب تر کمک خواهد کرد. برای تجزیه و تحلیل می توانید از ابزارهایی مثل Simply Measured ، Iconosquare ، Sprout Socia استفاده کنید.

با کمک این ابزارها می توانید فالورها و مشارکت آنها و همچنین بهترین زمانهای ارسال پست را تجزیه و تحلیل کنید.

21. خلاق باشید

اینستاگرام پلت فرمی است که به شما کمک می کند به صورت بصری برند خود را به نمایش بگذارید. شما می توانید با استفاده از روش های مختلف پست های خود را خلاق تر کنید ، مانند اضافه کردن متن به تصویر ، استفاده از فیلتر ، نشان دادن کاربرد محصول ، استفاده از پست های طنز و خنده دار ، اضافه کردن فیلم و…. که باعث تعامل بیشتر با مخاطبان و جذب فالوور می شود. به عنوان مثال :

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

22. مستقیم نفروشید

باید پست های جذابی از برند تان را در اینستاگرام قرار دهید . به زبان دیگر ، باید استراتژی Pull ( اصطلاحاً جذب مشتری به سمت خودتان ) را بکار بگیرید نه استراتژی Push ( اصطلاحاً هول دادن محصول به سمت مشتری ). پست ها و عکسهایتان باید انگیزه و محرکی برای جذب مشتری به سمت خرید محصول شما باشد.

23. راه اندازی یک فروشگاه در اینستاگرام

شما به راحتی می توانید با اضافه کردن ابزاری مانند Have2Have.It یک فروشگاه در اینستاگرام راه اندازی کنید. این ابزار کمک می کند تا کاربران از صفحه اینستاگرام شما به صفحه فروشگاهتان هدایت شوند. این ابزار به صرفه جویی در زمان و ساده سازی فرآیند خرید کمک می کند.

راهکارهای بهبود فروش کالا و خدمات در شبکه های اجتماعی را میتوانید مطالعه کنید.

24. پاسخ به نظرات کاربران

برخی از فالورها در مشارکت و نظر دادن فعال تر هستند. پاسخ به نظرات مثبت و منفی به شما کمک خواهد تا ارتباط بهتری با فالورها ، که نقش مهمی در کسب و کار و برند شما دارند برقرار کنید.

25. به روز باشید

همیشه باید آخرین ورژن اینستاگرام را داشته باشید و از امکاناتی که قرار است اضافه بشود آگاه باشید چون در بازاریابی شما بسیار موثر است.

کاربران اینترنت روز به روز بیشتر به سمت موبایل تمایل پیدا می کنند و در این زمینه نقش اینستاگرام را نمی توان نادیده گرفت. این پلت فرم شما را در پیشرفت برند تان یاری می کند . این فرصت را از دست ندهید.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان و بک آپ از اکانت اینستاگرام را از دست ندهید.

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟