ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram
4.83/5 (6)

ساختن برند در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ساختن برند در اینستاگرام با 25 نکته کاربردی

اینستاگرام یکی از جذابترین شبکه های اجتماعی است که با استفاده از آن میتوانید برای کسب و کارتان برند بسازید.

در سال 2017 تقریبا 51.8% از کاربران شبکه های اجتماعی از اینستاگرام استفاده میکنند و انتظار میرود تا سال 2019، دو سوم کاربران از آن استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، این پلتفرم 300 میلیون کاربر روزانه در 2016 داشته است. نرخ مشارکت فالورها برای برندهای خاص در اینستاگرام ، 58 برابر فیسبوک و 120 برابر توئیتر است. (منبع گزارش)

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

در ادامه این مطلب نکات مهم و تاثیرگذار به منظور برندسازی در اینستاگرام شرح داده میشود:


پیشنهاد میکنم آموزش کامل اینستاگرام در ۱۵ گام را در سونت اینفو مطالعه کنید.


1. ایجاد پروفایل

شما به منظور ساختن برند در اینستاگرام باید یک حساب جداگانه در این رسانه اجتماعی برای کسب و کارتان ایجاد کنید و محتواهای مربوط به کارتان را در آن قرار دهید.

اضافه کردن شماره تماس و لینک وبسایت و… در قسمت بیوگرافی به بازدید شما کمک میکند. همچنین در قسمت بیوگرافی خلاصه اصلی کسب و کارتان را درج کنید. همچنین میتوانید کلمات کلیدی و هشتگ را در صورت تمایل در قسمت بیوگرافی قرار دهید. به عنوان مثال:

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagramساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

 2. برقراری لینک با سایر اکانت های شبکه های اجتماعی

میتوانید پستهای اینستاگرام خود را در دیگر اکانتهای شبکه های اجتماعی خود مانند فیسبوک، توییتر، تامبلر، فلیکر و… به اشتراک بگذارید. میتوانید این اکانتها را به اکانت اینستاگرام خودتان لینک کنید تا افراد بیشتری پستهای شما را مشاهده کرده و فالورهای شما افزایش یابد.

 3. ارسال منظم پست

مانند هر رسانه اجتماعی دیگر، برای اینکه فالورهای خود را از دست ندهید و آنها را فعال نگه دارید باید بصورت روزانه پست ارسال کنید. همچنین میتوانید جهت کمک به ساختن برند در اینستاگرام ، حساب تجاری خود را در شبکه های دیگر مانند فیسبوک و توییتر به اشتراک گذاشته و فالور خود را افزایش دهید.


به نظر معرفی ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام میتواند به شما کمک بیشتری کند.


 4. تبادل و تعامل با اکانتهای تاثیرگذار

این روش یکی از بهترین استراتژی ها برای پیشرفت کسب و کارتان و ساختن برند در اینستاگرام است. شما باید اکانتهای مهم و تاثیرگذار که فالورهای زیادی دارند را جستجو کنید. اطمینان حاصل کنید که این افراد متعلق به حوزه کسب و کار شما هستند. باید با آنها ارتباط برقرار کرده و ببینید آیا تمایل به تبادل با شما دارند یا خیر. ممکن است اینکار را بدون دریافت هزینه انجام دهند.

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram


حتما از مطلب آموزشی آشنایی با ۹ ابزار برای بهبود بازاریابی در اینستاگرام استفاده کنید.


5. استفاده از هشتگ

هشتگها بهترین راه جستجو در اینستاگرام است. برای بیشتر و بهتر دیده شدن پستهایتان، حداکثر 5-3 هشتگ در کپشن پستها قرار دهید. میتوانید برخی از هشتگهای محبوب را در Websta پیدا کنید، اما تنها در صورتی که مربوط به کسب و کار شما میباشد از آنها استفاده کنید. عبارات کلیدی مرتبط را در این ابزار وارد کنید و بهترین و محبوبترین هشتگهای آن حوزه را برای ساختن برند در اینستاگرام ببینید و انتخاب کنید. به عنوان مثال:

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

6. تصاویر حرفه ای

اینستاگرام یک رسانه تصویری است و تصاویر با کیفیت نقش حیاتی در توسعه و اعتبار کسب و کار شما ایجاد میکند. اگر تصاویر محصولات خود را در اینستاگرام به اشتراک میگذارید، باید یک عکاس حرفه ای استخدام کنید. میتوانید تصاویر باکیفیت و مرتبط با کارتان را از وبسایت هایی مثل Unsplash دریافت کنید. میتوانید برای زیباتر و به روزتر نشان دادن عکسهایتان از امکانات فیلتر عکس در اینستاگرام استفاده کنید. میتوانید با بررسی پستهای دیگران ببینید که چه فیلترهایی بیشتر مورد توجه هستند. اندازه استاندارد تصویر برای ارسال در اینستاگرام 1080 در 1080 پیکسل است.


حتما از راهنمای آماده سازی محتوای متفاوت تصویری استفاده کنید.


 7. جذب فالوور بیشتر

میتوانید با تعامل بیشتر با افراد، فالورهای بیشتری جذب کنید. اکانتهای حوزه خودتان را بیابید. به عنوان مثال افرادی که رقبای شما را دنبال میکنند را فالو کنید، پستهای آنها را لایک کرده و یا کامنت بگذارید و یا آنها را تگ کنید.

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram


مطالب آموزشی آشنایی با نکات کاربردی جذب فالوور در اینستاگرام را از دست ندهید.


8. برگزاری مسابقه

ترتیب دادن یک مسابقه روش خوبی برای افزایش فعالیت فالوورهایتان و شروع ساختن برند در اینستاگرام باشد. یک هشتگ برای مسابقه ایجاد کرده و از افراد بخواهید تا تصاویر خود را با استفاده از آن هشتگ در اینستاگرام قرار دهند. چند برنده انتخاب کنید و جوایزی اهدا کنید. این جوایز میتواند ماگ (با درج برندتان روی آن)، گجت یا هر چیزی که برای آنها مفید باشد. به عنوان مثال:

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

9. استفاده از برچسب جغرافیایی

اینستاگرام این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا مکان را به پست خود اضافه کنید. اگر کسب و کار شما در رویدادی مشارکت میکند، میتوانید با استفاده از این امکان و برای ساختن برند در اینستاگرام ، مکان آنرا به پست تان تگ کنید.

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

10. ایجاد یک تیزر

میتوانید در مورد یک رویداد، رقابت یا راه اندازی محصول جدید پستی قرار دهید و اشاره تلویحی داشته باشید و از فالورها و افراد بخواهید تا حدس بزنند که چه اتفاقی قرار است بیفتد. این روش باعث مشارکت و تعامل بیشتر دنبال کننده ها میشود.

 11. زمانبندی پستها

شما به راحتی میتوانید با برنامه Later پستهای خود را زمانبندی کنید. این ابزار به شما کمک میکند تا پستهای خود را از دسکتاپ به اشتراک بگذارید. میتوانید از این ابزار به رایگان استفاده کنید. بررسی کنید و ببینید در چه زمانهایی پست ارسال کنید تا بیشتر دنبال کننده ها در دسترس باشند و بیشترین تعامل و مشارکت صورت بگیرد.


پیشنهاد میکنم حتما با ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام آشنا شوید.


 12. ارسال ویدئو

اینستاگرام محدودیت طول فیلم را از 15 ثانیه به 60 ثانیه افزایش داده است. میتوانید با این قابلیت از خدمات خود فیلم ساخته و آنرا در اینستاگرام قرار دهید. این ویدئوها میتواند معرفی خدمات یا آموزش و … باشد که در هر صورت به برای ساختن برند در اینستاگرام کمک شایانی خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که کیفیت ویدئو مناسب و برای مخاطبانتان جذاب است.


مطالعه مقاله آموزشی استفاده تخصصی از پخش زنده اینستاگرام در بهبود کسب و کار را پیشنهاد میکنم.


 13. جاسازی (embed) تصاویر

شما میتوانید با استفاده از امکان embed عکسها را از اینستاگرام به وبسایت یا وبلاگ خود اضافه (embed) کنید. این تصاویر میتواند از اکانت شما و یا دنبال کنندگانتان اضافه شود. میتوانید پستهایی که توسط شرکت کنندگان در رقابت قرار داده میشود را در صفحه ای جداگانه اضافه (embed) کنید. ویدئوهای اینستاگرام خود را در در وبسایت embed کنید و دفعات مشاهده آنرا افزایش دهید.

14. کمپین تبلیغاتی

برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی به راحتی میتوانید بین اکانت اینستاگرام خود با صفحه فیسبوک خود و اکانت کسب و کارتان ارتباط برقرار کنید. میتوانید با استفاده از ویرایشگر فیسبوک و راه اندازی کمپین برای مخاطبان خاص، تبلیغات خود را بسازید. کمپین تبلیغاتی به شما در جذب فالور بیشتر کمک میکند.


با دانستنی های ضروری اینستاگرام برای راه اندازی کسب و کار بیشتر آشنا شوید.


15. تقویم

لازم است تقویمی داشته باشید که رویدادهای مهم صنعت تان را در آن ثبت کرده باشید. همچنین میتوانید تبلیغات مبتنی بر محصول بسته به نیازهای کسب و کارتان را اضافه کنید.

16. قابلیت استوری اینستاگرام

Stories قابلیتی است که اخیرا اینستاگرام آن را اضافه کرده و از اسنپ چت الهام گرفته است. با استفاده از استوری، میتوانید عکسها و ویدئوهای موقت در پروفایلتان قرار دهید که فقط 24 ساعت قابل مشاهده برای فالورها میباشد و پس از آن حذف میشود.

17. استفاده از نوتیفیکیشن ها (Notifications)

اگر شخصی در شبکه شما پستی را قرار داد، اینستاگرام نوتیفیکیشنی برای شما ارسال میکند. اگر میخواهید زمانیکه اکانتهای خاصی که فالور زیاد دارند پستی قرار دادند برای شما نوتیفیکیشن ارسال شود از پروفایل آنها post notifications را تیک بزنید.

18. استفاده از دایرکت

با این ویژگی، شما میتوانید همزمان به 15 نفر از فالورهایتان پیام خصوصی ارسال کنید. پیامتان میتواند شامل عکس یا یک ویدئوی 15 ثانیه ای باشد. میتوانید فعال ترین فالوورهایتان را انتخاب کرده و با استاده از دایرکت ، تبلیغ یا … برایشان ارسال کنید.

سعی کنید از این قابلیت با دقت و بطور صحیح استفاده کنید.

19. داشتن سبک مشخص

در زمان کار با هر پلتفرمی باید سبک مشخص داشته باشید و از آن پیروی کنید. اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست. سبک شما شامل استفاده از رنگ، استفاده از آرم، طراحی تصویر، استفاده از فونت و نوشتن شرح تصاویر (کپشن) و هشتگ هاست. همچنین اگر از ویدئو در پست هایتان استفاده میکنید این مسئله شامل ویدئوها هم میشود. این موضوع به شما در ثبات پستها و تقویت برندتان کمک میکند.


پیشنهاد میشود حتما با نرم افزار های جذاب ویرایش عکس در شبکه های اجتماعی آشنا شوید.


20. تجزیه و تحلیل

باید فعالیتهای بازاریابی خود در اینستاگرام را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چه محتوایی بیشترین جذابیت را برای مخاطب شما داشته است. این مسئله به شما در تعامل بیشتر با مخاطبان و ارسال محتوای مناسب تر کمک خواهد کرد. برای تجزیه و تحلیل میتوانید از ابزارهایی مثل Simply Measured ،Iconosquare ،Sprout Social استفاده کنید.

با کمک این ابزارها میتوانید فالورها و مشارکت آنها و همچنین بهترین زمانهای ارسال پست را تجزیه و تحلیل کنید.

21. خلاق باشید

اینستاگرام پلتفرمی است که به شما کمک میکند به صورت بصری برند خود را به نمایش بگذارید. شما میتوانید با استفاده از روشهای مختلف پستهای خود را خلاق تر کنید، مانند اضافه کردن متن به تصویر، استفاده از فیلتر، نشان دادن کاربرد محصول، استفاده از پستهای طنز و خنده دار، اضافه کردن فیلم و…. که باعث تعامل بیشتر با مخاطبان و جذب فالوور میشود. به عنوان مثال:

ساختن برند در اینستاگرام brand in instagram

22. مستقیم نفروشید

باید پستهای جذابی از برندتان را در اینستاگرام قرار دهید. به زبان دیگر، باید استراتژی Pull (اصطلاحاً جذب مشتری به سمت خودتان) را بکار بگیرید نه استراتژی Push (اصطلاحاً هول دادن محصول به سمت مشتری). پستها و عکسهایتان باید انگیزه و محرکی برای جذب مشتری به سمت خرید محصول شما باشد.

23. راه اندازی یک فروشگاه در اینستاگرام

شما به راحتی میتوانید با اضافه کردن ابزاری مانند Have2Have.It یک فروشگاه در اینستاگرام راه اندازی کنید. این ابزار کمک میکند تا کاربران از صفحه اینستاگرام شما به صفحه فروشگاهتان هدایت شوند. این ابزار به صرفه جویی در زمان و ساده سازی فرآیند خرید کمک میکند.


راهکارهای بهبود فروش کالا و خدمات در شبکه های اجتماعی را میتوانید مطالعه کنید.


24. پاسخ به نظرات کاربران

برخی از فالورها در مشارکت و نظر دادن فعال تر هستند. پاسخ به نظرات مثبت و منفی به شما کمک خواهد تا ارتباط بهتری با فالورها، که نقش مهمی در کسب و کار و برند شما دارند برقرار کنید.

25. به روز باشید

همیشه باید آخرین ورژن اینستاگرام را داشته باشید و از امکاناتی که قرار است اضافه بشود آگاه باشید چون در بازاریابی شما بسیار موثر است.

کاربران اینترنت روز به روز بیشتر به سمت موبایل تمایل پیدا میکنند و در این زمینه نقش اینستاگرام را نمیتوان نادیده گرفت. این پلتفرم شما را در پیشرفت و ساختن برند در اینستاگرام یاری میکند. این فرصت را از دست ندهید.


آموزش تهیه نسخه پشتیبان و بک آپ از اکانت اینستاگرام را از دست ندهید.


Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

ساختن برند در اینستاگرام

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟