زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام
4.67/5 (9)

آشنایی با زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام با 4 ابزار

در مطلب قبل از راهنمای کامل کار با اینستاگرام صحبت کردیم و در این مبحث به زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام میپردازیم. آیا اینستاگرام بخشی از بازاریابی شبکه های اجتماعی شماست؟آیا میخواهید راحت تر در اینستاگرام پست ایجاد کنید؟

چندین ابزار زمانبندی برای کمک به شما وجود دارد. در این مقاله 4 ابزار برای زمانبندی پست های اینستاگرام را به اشتراک خواهیم گذاشت.

چرا برای زمانبندی پست های اینستاگرام از ابزار استفاده می کنیم ؟

اینستاگرام در ابتدا به عنوان یک ابزار موبایل طراحی شد، اینستاگرام میخواهد کاربران وقایع را به محض روی دادن ثبت کنند. در حالیکه ارسال لحظه ای تصاویر ایده خیلی خوبی است اما برای همه و در هر زمان مقدور نیست.

اگر با نسخه دسکتاپ اینستاگرام کار میکنید، میتوانید پستها و واکنشهای افرادی که آنها را دنبال میکنید را ببینید اما نمیتوانید چیزی آپلود کنید. امکاناتی برای آپلود تصاویر در اینستاگرام دسکتاپ وجود دارد اما در هیچکدام از آنها قادر به زمانبندی پستهایتان نیستید.

خوشبختانه برای زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام ، ابزارهایی وجود دارد که برخی از آنها صرفا برای موبایل، برخی فقط مناسب کامپیوتر و تعدادی از آنها برای هر دو مناسب هستند. به خاطر داشته باشید، زمانبندی و ارسال خودکار پست در اینستاگرام ، اولین و بهترین روش برای به روز کردن اینستاگرامتان نیست بلکه باید بخشی از استراتژی اینستاگرام شرکت تان برای زمانهایی که میدانید در دسترس نیستید باشد. ابزارهای موجود به شرح زیر میباشند:

1. زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام با ScheduGram

برای بارگذاری تک عکس، چندین عکس و ویدئو با هم استفاده میشود.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

پس از آپلود، عکس هایتان را میتوانید ویرایش کنید. امکاناتی مثل برش، روتوش، افکت ها، روشنایی، کنتراست و … موجود هستند.

زمانیکه تصاویر و ویدئوی شما برای اینستاگرام آماده شد، آنها را زمانبندی کرده و درخواست ارسال نوتییکیشن پس از ارسال به اینستاگرام را تیک بزنید.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

تیک ارسال نوتیفیکیشن را بزنید تا پس از ارسال پست به شما اطلاع دهد. میتوانید چندین اکانت داشته باشید و به هر تعداد که بخواهید دسترسی بدهید. پکیجهای مختلفی از 13 دلار در ماه با 7 روز نسخه آزمایشی رایگان موجود هست.

برای استفاده از امکانات این اپلیکیشن میتوانید به وب سایت ScheduGram مراجعه کنید.

2. زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام با Latergramme

برای زمانبندی پستها از یک مرورگر یا با استفاده از اپلیکیشن IOS موبایل میتوانید از Latergramme استفاده کنید. چند مورد وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید: با این ابزار، فقط قادر به بارگذاری تصاویر تکی خواهید بود. علاوه بر آن، این ابزار پستهای شما را زمانبندی و سازماندهی میکند اما آنها را ارسال نمیکند.

نحوه زمانبندی و سازماندهی پست های اینستاگرام از طریق Latergramme بدین صورت میباشد که Latergramme در زمانیکه شما مشخص کرده اید یک یادآوری (reminder) برای شما ارسال میکند که میتوانید آنرا باز کرده و از طریق اینستاگرام ارسال کنید.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

در واقع Latergramme در زمان ارسال پست به شما پیغامی ارسال میکند. Latergramme شبیه به یک تقویم قابل ویرایش برای اینستاگرام است که پست را به طور خودکار به اینستاگرام شما ارسال نمیکند و لازم است خودتان این کار را انجام دهید. ثبت نام در این اپلیکیشن رایگان است. قیمت آن از 9.50 دلار در ماه شروع میشود. حساب کاربری ویژه و حساب ویژه کسب و کار نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

برای استفاده از امکانات این اپلیکیشن می توانید به وبسایت Latergramme مراجعه کنید.

3. زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام با Instapult

از طریق اپلیکیشن Instapult ، قادر به مدیریت کردن چندین حساب کاربری هستید و همچنین چند ادمین میتوانند پست ارسال کنند. از طریق این ابزار تحت وب فقط تک عکس ها را میتوانید بارگذاری کنید.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

تک عکس های بارگذاری شده با استفاده از Instapult امکان ویرایش عکس و اعمال فیلتر را نیز دارند. برش و ویرایش عکسها در Instapult قبل از ارسال آنها به اینستاگرام انجام میشود.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

پس از اتمام کار ویرایش و اضافه کردن عکس، میتوانید برای ارسال آن زمانبندی کنید.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

با Instapult به راحتی میتوانید پستهای زمانبندی شده را حذف کنید.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

Instapult قابلیتهای ویرایش عکس همانند اپلیکیشن ScheduGram و Likegramme را دارد. با ثبت نام در این اپلیکیشن از یک هفته استفاده آزمایشی رایگان میتوانید بهره بگیرید و در ادامه سه بسته ویژه دارد که از قیمت 12 دلار در ماه شروع میشود.

برای استفاده از امکانات این اپلیکیشن می توانید به وب سایت onlypult مراجعه کنید.

4. زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام با TakeOff

بجز چند مورد، TakeOff در بقیه موارد شبیه Latergramme است. اول اینکه، TakeOff هم برای اندروید و هم IOS موجود هست. علاوه بر این، شما فقط میتوانید تصاویر را زمانبندی کنید اما تصاویر را به طور خودکار به اینستاگرام ارسال نمیکند. TakeOff هشتگ های مناسب برای محتوای شما و همچنین بهترین زمانهایی که برای انتشار پست شما مناسب است را پیشنهاد میکند.

زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

TakeOff به شما امکان زمانبندی پستها را می دهد. همچنین زمان ارسال پست به اینستاگرام را به شما یادآوری میکند. تفاوت مهمی که این اپلیکیشن با بقیه دارد این است که امکان اعمال فیلتر و افکت در درون خود اپلیکیشن وجود ندارد. اما زمانیکه پستی را زمانبندی میکنید، در زمان مقرر، به شما یادآوری میکند و گزینه هایی را در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید با بازکردن در اینستاگرام یا دیگر اپلیکیشنهای ویرایش تصاویر ، فیلترها و افکت ها و … را اعمال کنید. محیط TakeOff ساده است. همچنین شما امکان مدیریت چندین حساب و چندین عضو را دارید.

قیمتها : رایگان ، بسته های ویژه از 9.99 دلار با بالا.


مطلب آموزشی پیشنهادی: تگ کردن مکان و اشخاص در پستهای زمانبندی شده اینستاگرام


چه مواقعی زمانبندی کنیم

در زیر چند مثال برای زمانهایی که شما نیاز به زمانبندی دارید، آورده شده است .

سمینارها :

اگر در سمیناری شرکت کرده اید یا در حال برگزاری آن هستید، میتوانید به گونه ای زمانبندی کنید تا در طول سمینار پست هایی ارسال کنید. پیغامهای خاصی را برای فالوورهایتان ضبط کرده و به آنها بگویید که در حال انجام چه کاری هستید. بعدا میتوانید اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذارید.

مسافرت :

ممکن است در هواپیما و بدون اینترنت باشید یا به جایی سفر کنید که اینترنت مناسبی در اختیار ندارید. ویدئوهایتان را ضبط کنید یا تصاویری از جایی که هستید را به اشتراک بگذارید. برای تعامل بیشتر با مخاطبانتان موقعیت مکانی خود را به اشتراک گذاشته و از آنها بخواهید نظرات خود را کامنت کنند. به محض دسترسی به اینترنت مناسب، به مخاطبانتان پاسخ دهید.

زمان طولانی خارج از دسترس :

اگر میدانید ممکن است چندین ساعت دسترسی به اینستاگرام نداشته باشید (مثل رفتن به باشگاه ، مطب دکتر یا جلسه)، مخاطبانتان را رها نکنید و با قرار دادن یک پست خوب برای آنها ارزش قائل شوید. برای مثال، نکات و مطالب باارزش را به صورت تصاویر یا ویدئوهای کوتاه ایجاد کرده و برای ارسال آنها زمانبندی کنید.

ارتقا محتوا :

قطعه ای از یکی از مطالب مهم وبسایتتان را در اینستاگرام قرار دهید. هدف، ارائه اطلاعات ارزشمند برای مخاطبانتان است بگونه ای که برای خواندن کل آن مطلب به وبسایتتان مراجعه کنند.


ترفند پیشنهادی: آموزش ترفندهای عکس و ویدئو در اینستاگرام


نتیجه گیری از زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام

برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه ابزاری برای زمانبندی ارسال پست اینستاگرامتان انتخاب کنید، به این موضوع توجه کنید که کدام ابزار باعث بهتر انجام شدن کار شما میشود. اگر شما همیشه به موبایلتان دسترسی دارید احتمالا ترجیح میدهید ابزاری انتخاب کنید که زمانبندی را انجام دهد اما پستها را برای شما ارسال نکند. اگر کمتر به موبایلتان دسترسی دارید و بخواهید از ابزاری استفاده کنید که به طور خودکار پست ها را برای شما ارسال کند، ممکن است ابزار دیگری انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید، اینستاگرام برای استفاده لحظه ای طراحی شده، پس همه چیز را زمانبندی نکنید. افرادی که شما را در اینستاگرام دنبال میکنند، انتظار ندارند که همیشه آنلاین باشید و مرتب پست ارسال کنید، آنها انتظار دارند برنامه ارسال پست منظم داشته باشید.

 

منبع: Social Media Examiner

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟