5/5 (1)

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

آیا در شبکه اجتماعی فیسبوک تبلیغ می کنید؟

می خواهید بدانید چرا بعضی از تبلیغ های شما در فیسبوک نتیجه نمی دهند؟

اگر از تبلیغ خود در فیسبوک نتایج مورد نظرتان را کسب نمی کنید ، توجه به چند نکته به شما در یافتن و رفع مشکلات کمک خواهد کرد.

در این مقاله ، 10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک را خواهید آموخت.

1. انتخاب صحیح هدف ( Objective ) تبلیغ

در زمان ایجاد کمپین تبلیغ فیسبوک ، اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که “هدف من از بازاریابی در فیسبوک چیست؟” در Ads Manager یا Power Editor ، می توانید هدف کمپین خود را از میان چندین هدف انتخاب کنید.

بر اساس هدفی که انتخاب می کنید ، فیسبوک تبلیغ شما را برای مخاطبان هدف نمایش می دهد.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

به عنوان مثال ، فرض کنید یک تبلیغ ویدئویی با یک لینک به صفحه وب ایجاد کرده اید. اگر هدف خود را بازدید ویدئو (Video Views) انتخاب کنید ، فیسبوک تبلیغ شما را به افرادی نمایش می دهد که احتمال بیشتری دارد در فید خود ویدئوها را تماشا کنند و نه افرادی که بیشتر روی لینک وبسایت کلیک می کنند.

اگر ترجیح می دهید تبلیغ شما بیشتر به افرادی که روی لینک وبسایت کلیک می کنند تحویل داده شود ، احتمالا از نتیجه به دست آمده راضی نخواهید بود. برای این منظور باید برای هدف تبلیغ خود ، Traffic را انتخاب کنید.

 

2. نتایج تبلیغ را برای مشاهده پارامترهای مرتبط با هدف خود سفارشی کنید

نتایجی که برای تبلیغتان مشاهده می کنید بر اساس هدفی است که برای کمپین تان انتخاب می کنید. به عنوان مثال ، اگر هدف بازدید ویدئو (Video Views) را برای تبلیغتان انتخاب کنید ، جدول نتایج مشابه تصویر زیر خواهد بود :

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

فیسبوک اطلاعات دیگری علاوه بر اطلاعاتی که در جدول مشاهده می کنید را ایجاد می کند اطلاعاتی مثل میزان مشارکت و تعداد کلیک وبسایت. می توانید با سفارشی کردن نتایج ، به پارامترهای مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

برای سفارشی کردن جدول نتایج ، بر روی Columns: Performance کلیک کرده و از لیست بازشده Customize Columns را انتخاب کنید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

در مرحله بعد ، همه اطلاعات در دسترس را مشاهده می کنید . هر کدام از اطلاعاتی که می خواهید در جدول نتایج مشاهده کنید را تیک بزنید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

اگر می خواهید این جدول را ذخیره و دوباره استفاده کنید ، در گوشه پایین سمت چپ ، Save as Preset را تیک بزنید و نامی برای جدول انتخاب کنید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

پس از اتمام کار ، Apply را کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

 

3. فیسبوک برای بهینه سازی تبلیغ به زمان نیاز دارد

زمانی که برای اولین بار تبلیغ خود را در فیسبوک راه اندازی می کنید ، وسوسه می شوید تا نتایج را پس از چند ساعت مشاهده و بررسی کنید. در بیشتر موارد ، فیسبوک برای بهینه سازی تبلیغ به زمان نیاز دارد. به همین دلیل است که نتایج اولیه گاهی ممکن است ناامیدکننده باشد.

به عنوان مثال اگر نموداری که فیسبوک با استفاده از نتایج جدول ارائه می کند را بررسی کنید خطی که نشان دهنده  cost per result است در ابتدا بالا رفته و سپس به مرور پایین می آید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

چند روز طول می کشد تا نتایج تبلیغ تثبیت شود. پس مطمئنا در مدت کوتاه نمی توانید نتایج را آنالیز کنید.

4. صفحه مقصد خود را بررسی کنید

تصور کنید تبلیغی در فیسبوک راه اندازی کرده اید تا ترافیک وبسایت و صفحه مقصدتان ، جایی که نیاز است افراد ایمیل خود را وارد کنند را افزایش دهید. اگر افراد پس از ورود به صفحه مقصد ، ایمیل خود را وارد نکنند تبلیغ شما نتیجه نخواهد داد.

در این مورد ، نتیجه تبلیغ به چند عامل بستگی دارد. به عبارت ساده ، هدف از تبلیغ در فیسبوک این است که افراد از فیسبوک به صفحه مقصد مورد نظر شما بروند و هدف صفحه مقصد این است که افراد ایمیل خود را ارائه کنند.

در واقع کسب نتیجه مورد نظر هم به تبلیغ فیسبوک و هم به صفحه مقصد شما بستگی دارد. بنابراین اگر تبلیغ فیسبوک شما تعداد کلیک وبسایت زیادی را نشان می دهد اما نتیجه مورد نظر را کسب نمی کنید باید صفحه مقصد خود را بررسی کنید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

اگر از نرم افزارهایی مثل Leadpages یا ClickFunnels برای ایجاد صفحه مقصد استفاده می کنید ، می توانید به سادگی نرخ تبدیل صفحه را بررسی کنید. ( نرخ تبدیل ، درصد افرادی است که به عنوان مثال عضو می شوند ، خرید می کنند ، اپلیکیشن نصب می کنند و … در مقابل تعداد افرادی که صفحه را بازدید می کنند ) . اگر نرخ تبدیل پایین است ، باید صفحه مقصد خود را بررسی کنید ممکن است ارتباط تبلیغ فیسبوک و صفحه مقصد قطع شده باشد و …

 

5. اطمینان حاصل کنید که Facebook Pixel به درستی و در مکان صحیح نصب شده است

اگر می خواهید نتیجه مطلوب از تبلیغ فیسبوک خود دریافت کنید لازم است Facebook pixel را به صفحه مربوطه اضافه کنید. کد پیکسل شبیه به تصویر زیر است :

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

فرض کنید هدفتان خرید یا دریافت ایمیل مشتریان است و می خواهید آن را پیگیری و دنبال کنید. لازم است دو کار را انجام دهید ، یا یک کد پیکسل به صفحه تشکر (thank-you page ) اضافه کنید یا یک تبدیل سفارشی بر اساس لینک صفحه تشکر ایجاد کنید. این کار به فیسبوک این امکان را می دهد تا اقداماتی که می خواهید مشتریان در صفحه شما انجام دهند را رصد کرده و نتایج دقیق تری به شما بدهد.

اگر پیکسل در مکان صحیح خود و به طور صحیح نصب نشده باشد نتایج دقیق نخواهند بود. فیسبوک از پیکسلی که شما به صفحه وب خود اضافه کرده اید برای بهینه سازی نتایج تبلیغ استفاده می کند.

اگر پیکسل به درستی نصب نشده باشد ، فیسبوک به شما اخطار می دهد. اگر پیکسل در صفحه دیگری قرار داده شود ، نتایجی متفاوت با چیزی که به دنبال آن هستید کسب خواهید کرد.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

بنابراین نصب پیکسل در صفحه صحیح و در مکان صحیح بسیار اهمیت دارد.

اگر وبسایت وردپرسی دارید ، پلاگین جدیدی از AdEspresso ، به نام Pixel Caffeine ، فرآیند اضافه کردن پیکسل و تنظیمات را تسهیل می کند.

 

6. تبلیغ شما با سیاست ها و مقررات فیسبوک مغایرت نداشته باشد

آیا تا بحال برای شما پیش آمده فیسبوک به دلیل نقض مقررات ، اجرای تبلیغ شما را متوقف کند؟ این پلت فرم در مورد مسائل مربوط به درآمد و سلامت بسیار سخت گیر است. برای جلوگیری از به وجود آمدن این شرایط ، از ایجاد تبلیغ هایی که سیاست های فیسبوک را نقض می کند خودداری کنید.

سیاست ها و خط مشی فیسبوک معمولا به روز است ، سعی کنید مرتب آن را بررسی کنید. این سیاست ها به منظور ایجاد تجربه بهتر برای کاربران فیسبوک طراحی شده است. اگر تبلیغ شما با سیاست های فیسبوک مغایر باشد ، فیسبوک آن را متوقف خواهد کرد.

به دلیل وجود متن بیش از اندازه مجاز ، ممکن است تبلیغ شما اجرا نشود. هر چه متن بیشتری در تبلیغ خود داشته باشید ، دسترسی کمتر خواهد بود. فیسبوک ابزاری دارد که به شما این امکان را می دهد تا پیش از اجرای تبلیغ ، تصویر را بارگذاری کرده و متن موجود در آن را بررسی کنید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

اگر متن تبلیغ شما مشکلی داشته باشد فیسبوک یک نوتیفیکیشن برای شما ارسال می کند. می توانید تغییرات لازم را اعمال کرده و دوباره آن را برای اجرا ارائه کنید.

7. بودجه و قیمت را بررسی کنید

زمانی که تبلیغی را در فیسبوک اجرا می کنید ، در واقع برای دسترسی به مخاطبان یکسان ، با کسب و کارهای دیگر رقابت می کنید. به این معنی است که هزینه دستیابی به نتایج مورد نظرتان همیشه در حال تغییر است.

اگر بودجه تبلیغ خود را خیلی پایین در نظر بگیرید ، ممکن است تبلیغ شما در برابر تبلیغ هایی که بودجه بیشتری در نظر گرفته اند اجرا نشود. در نهایت خواهید دید که برای دستیابی به هدف مشخص مانند نرخ تبدیل سایت ، هزینه کافی در نظر نگرفته اید. اگر میانگین هزینه نرخ تبدیل روزانه 6 دلار است و شما 5 دلار پرداخت کرده اید ، کمپین شما اجرا نخواهد شد.

معمولا اگر بودجه شما بسیار کم است ، فیسبوک به شما هشدار می دهد. اگر زمانی که تنظیمات تبلیغ خود را انجام می دهید از تنظیمات پیش فرض فیسبوک برای بهینه سازی تحویل تبلیغ استفاده کنید به مشکلی برنخواهید خورد. اگر قیمت و هزینه ( bid price ) را به صورت دستی انتخاب کنید و تبلیغ شما اجرا نشود ، یا قیمت را افزایش دهید یا تنظیمات پیشنهادی فیسبوک را انجام دهید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

8. معرفی کسب و کار و سوابق خود به مخاطب

اگر تبلیغ شما نیازمند صرف زمان یا پرداخت پول است و شما مخاطبانی را هدف قرار داده اید که با کسب و کار شما آشنایی ندارند ، آنها عکس العمل مورد نظر شما را انجام نخواهند داد و نتایج شما را ناامید خواهد کرد.

به عنوان مثال ، فرض کنید تبلیغی راه اندازی کرده اید و افراد را برای حضور در یک رویداد مجانی آنلاین یا آفلاین دعوت می کنید. مجانی بودن این رویداد به این معنی نیست که همه افراد وقت آزاد خود را برای حضور در این رویداد صرف خواهند کرد.

برای این کار باید ابتدا کسب و کار و فعالیت خود را معرفی کرده و اعتماد مخاطب را جلب کنید ، به عنوان مثال ، مخاطب را به یک ویدئو یا پست وبلاگی که تخصص شما را نشان می دهد و شما را معرفی می کند هدایت کنید ، پشت صحنه کسب و کارتان را نشان دهید یا مثال های عملی و سوابق کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

 

9. بررسی هدف گذاری مخاطبان

برای هدف گذاری مخاطبان از فیلترهای فیسبوک مثل علاقه مندی ، رفتاری و جمعیتی استفاده کنید. (در شرایطی از فیلتر مخاطبان سفارشی استفاده می شود.)

یکی از دلایلی که باعث می شود تبلیغ فیسبوک شما نتیجه ندهد ، اشتباه در هدف گذاری مخاطبان است. فراتر از مکان ، جنسیت و سن فکر کنید و از فیلترهای زیادی که فیسبوک در اختیارتان قرار می دهد استفاده کنید .

به عنوان مثال ، انتخاب مخاطبانی که به نظر می رسد برای کمک به حل یک چالش ، زمان ، پول و انرژی صرف می کنند ، می تواند یک استراتژی موفق باشد. می توانید مخاطبانی که رقبای شما را دنبال می کنند را هدف گذاری کنید ، تاثیرگذارانی که مرتبط با کار شما هستند را دنبال کنید ، یا تامین کنندگانی که محصول مرتبط با محصول شما را ارائه می کنند را هدف قرار دهید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

می توانید بر اساس فاکتورهای دیگر نیز هدف گذاری کنید ، به عنوان مثال اگر محصول یا خدمات شما به یک رویداد خاص مربوط است می توانید هدف گذاری را بر اساس آن انجام دهید.

زمانی که برای تبلیغ خود محدوده وسیعی از مخاطبان را هدف گذاری کردید ، می توانید با اعمال شرایط خاص دیگری ، آن مخاطبان را محدودتر کنید.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

فیسبوک ابزاری به نام Audience Insights ارائه می کند که به شما این امکان را می دهد تا خصوصیات مخاطبانی که می خواهید به آنها دسترسی داشته باشید را تعریف کنید و همچنین صفحات فیسبوکی که ممکن است به انها علاقه مند باشید را به شما پیشنهاد می کند.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

زمانی که در Audience Insights ، مخاطبان هدف خود را تعریف می کنید ، فیسبوک صفحاتی که با این مخاطبان مرتبط هستند را به شما پیشنهاد می کند.

برای اینکه از تبلیغ در فیسبوک بهترین نتیجه را کسب کنید ، تبلیغ خود را با مخاطبان مختلف امتحان کنید تا مخاطبانی را بیابید که به احتمال بیشتری عکس العمل مورد نظر شما را نشان می دهند. سپس می توانید تبلیغ خود را برای مدت زمان بیشتری اجرا کنید یا بودجه را افزایش دهید.

 

10. بهینه سازی متن و تصویر تبلیغ برای جلب توجه مخاطب

از دیگر راهکارهای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک ، بهینه سازی تبلیغ برای مخاطبان هدف شماست.

همانطور که می دانید فید اخبار فیسبوک بسیار شلوغ و پر از محتوای کاربران است و زمانی که هزینه پرداخت می کنید تا محتوای شما در معرض دید مخاطب قرار گیرد ، هیچ تضمینی وجود ندارد که توجه مخاطب را جلب کند و مخاطب عکس العملی که شما به دنبال آن هستید را انجام دهد.

برای افزایش احتمال جلب توجه مخاطب ، تبلیغ خود را برای مخاطب هدف بهینه کنید. متن و تصویر تبلیغ را به گونه طراحی کنید که مخاطب در نگاه اول ببیند که این تبلیغ چه مزایایی برای او دارد.

شناخت بهتر مخاطبان و ایجاد پیام متناسب با آنها ، منجر به نتایج بهتر نیز خواهد شد.

10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

اگر تصویر یا ویدئوی تبلیغ شما با متن و پیام تبلیغ شما همخوانی ندارد ، مخاطبان شما برای درک این پیام گیج کننده زمان صرف نخواهند کرد و از آن صرف نظر خواهند کرد.

اگر از تبلیغتان نتیجه ای که می خواهید را کسب نمی کنید ، تبلیغ خود را بررسی مجدد کنید. آیا تبلیغ شما برند و ارزش های شما را منعکس می کند؟ آیا تبلیغ شما نشان می دهد که شما از دیگران متفاوت هستید؟ یا اینکه تبلیغ شما بسیار مشابه تبلیغ های دیگر است و از بقیه متمایز نیست؟

رنگ ها ، کلمات و فونتی که به کار می برید و پیشنهاداتی که ارائه می کنید و… در جلب توجه مخاطب بسیار تاثیرگذارند.

به خاطر داشته باشید که تبلیغ شما باید به گونه ای باشد که مخاطب به محض مشاهده تبلیغ شما اسکرول کردن یا پیمایش را متوقف کند ، به تبلیغ شما توجه کرده و عکس العملی را نشان دهد که شما به دنبال آن هستید . پس طرح و متن تبلیغ شما باید این خصوصیات را داشته باشد.

 

نتیجه گیری از رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک

اگر از تبلیغات خود در فیسبوک نتیجه نمی گیرید ، با بررسی 10 مورد ذکر شده در این مطلب ، مشکل تبلیغ خود را یافته و آن را حل کنید.

مطالب مشابه
وبلاگ های تخصصی و کاربردی

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟